Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Хотелите във Велинград - 13

• 15 342
  • 179
  •   1
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате във Велинград?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 21 юни 2021, 16:20
* Може да изберете максимум 5 опции.

Нека новата 13-та тема за почивка и отдих в минералните басейни под борова сянка във Велинград  бъде на късмет Wink

Нека сме си полезни за почивките и престоя си във Велинград!

Тук споделяме мнения и отзиви за настаняване, обслужване, храна, материална база, цени и най-вече лични впечатления, за да си помогнем при избора на хотел  или къща за гости.

Линк към предишната тема: https://m.bg-mamma.com/?topic=1180801

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 16:29 от Аркадия

# 1
  • София
Пренасям тук въпроса си към Marsela 17 и всички други, посещавали хотела, относно хотел Елбрус - разбрах, че достъпът от сградата с аквапарка до основната сграда е чрез излизане и вървене по тротоара. Но не мога да разбера как така апартаментите във втората сграда са под аквапарка и няма етажи, а същевременно имат тераси?
И изобщо комуникацията ми по телефона със служителите от рецепцията е кошмарна, постоянно казват обадете се по-късно, има хора на рецепция, не могат да обяснят и взех да се отчайвам. Ако е такава лудница на рецепцията какво ли е по ресторанта и басейните се питам.

# 2
  • There I was on a July morning ...
Нас ни бяха настанили в един отвратителен апартамент, чиято тераса беше долепена до съседното крило и представляваше нещо като коридор. Вътре беше сумрачно, въпреки яркото слънце навън. Закуската беше гола вода. Това беше отдавна /преди да направят аквапарка/, сега може нещата да са се подобрили, но нас ни загубиха като клиенти.

# 3
Пренасям тук въпроса си към Marsela 17 и всички други, посещавали хотела, относно хотел Елбрус - разбрах, че достъпът от сградата с аквапарка до основната сграда е чрез излизане и вървене по тротоара. Но не мога да разбера как така апартаментите във втората сграда са под аквапарка и няма етажи, а същевременно имат тераси?
И изобщо комуникацията ми по телефона със служителите от рецепцията е кошмарна, постоянно казват обадете се по-късно, има хора на рецепция, не могат да обяснят и взех да се отчайвам. Ако е такава лудница на рецепцията какво ли е по ресторанта и басейните се питам.

Има етажи защото има денивелация.Със сигурност има тераси. Наистина винаги когато съм била там е имало много хора. Резервирам месеци по-рано.

# 4
Благодаря за новата тема.

# 5
Да, има нивелация и затова са с тераси.Минава се през дворчето на хотела, рецепция и сте на басейните на хотела иначе.Предполагам през деня крилото под аквапарка ще е шумно, но никога не отсядаме там ние.
Аз съм много щастлива, защото вчера хванах на телефона уравителката, прекрасната жена направи няколко размествания и ще сме прекрасна голяма стая (иначе имаше свободни само под Аквапарка).Притесних се от времето, трябваше да бъдем в село Баня, Карловско и Аква термите до Хисаря, но предпочетохме любимия Елбрус Wink

# 6
  • София
Franceska, ние заради тийна взимаме апартамент, за да има 2 стаи, а свободни апартаменти има само в сградата под аквапарка. Не ме притеснява, че няма топла връзка, лято е, по-скоро дали ще е светъл апартамента и терасата да не е кофти.

# 7
https://www.hotelelbrus.com/galeriya.html

Първите снимки са на спалнята в апартамент под аквапарка. По надолу има и на хола. Пише си на самите  снимки. В основната сграда са малко по-различни. Ако разгледате снимки на хотела в Гугъл ще намерите и такива, които са снимани отвън и ще ви дадат по-ясна представа. Не мога да ги кача заради авторските права.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 21:09 от Marsela 17

# 8
Кое е различното, същите ги има и в основната сграда Wink ?
Март месец бяхме в апартамент, поради заетост на двойните стаи...
Никога не съм имала проблем с комуникацията на рецепцията Wink

# 9
Не е нещо съществено. Стените, пердетата, нощните лампи и др. дреболии.  Като обзавеждане е еднакво, но можеш да познаеш по снимка коя стая е в основната сграда и коя е под аквапарка.

# 10
  • София
Момичета, много ви благодаря за инфото. Бяхте ми много полезни! 💐 Само да ми разпишат молбата за отпуск в понеделник и запазвам. Тръгваме с добро настроение и дребните недостатъци, ако има такива, ще ги преживеем.

# 11
  • София
Здравейте дами, моля да споделите мнение за хотел Инфинити като храна, отношение, условия. Предварително Ви благодаря. Simple Smile

# 12
Здравейте дами, моля да споделите мнение за хотел Инфинити като храна, отношение, условия. Предварително Ви благодаря. Simple Smile
Да допълня въпроса - масажи предлагат ли се? А наистина ли има роми? Поне така четох в старата тема...

# 13
Не, в "Инфинити" не видях роми. Това се отнасяше за други хотели. Имат всякакви масажи. Чудесно обслужване, хубава храна, чистота. Доволна съм от всичко!

# 14
Никой не е застрахован, че няма да попадне на ромски фамилии в който и да е хотел 🙄 не само във Велинград.

# 15
  • София
Не, в "Инфинити" не видях роми. Това се отнасяше за други хотели. Имат всякакви масажи. Чудесно обслужване, хубава храна, чистота. Доволна съм от всичко!
А цени в ресторанта спомняте ли си? Имат ли обедно меню например?

# 16
Имат обедно меню. Готвят вкусно.

# 17
  • Варна
Тук не се коментира Вела Хилс, а изглежда добре и е с доста добра оценка в букинг.
Посещавате ли го? Какво му има?

# 18
  • Бургас/София
Вела Хилс е доста приличен. Стаята ни беше на последния етаж и беше много голяма с чудесна тераса. Банята беше с размера на стая в Арте (харесвам Арте).
Имаха най-хубавата ледена стая, която съм виждала. Изобщо спа центъра е на добро ниво. Вътрешният басейн не е особено голям. Има обособена част за деца, но по време на нашия престой масово скачаха и пищяха в басейна за възрастни.
Като минус бих казала, че ние бяхме някъде втората седмица на юни (не тази година) и външния басейн още не беше пуснат, така че изрично проверете ако ви е важно.

# 19
  • Mostly in my mind
Когато бяхме за 14 февруари в Инфинити имаше една фамилия роми, да. Но си бяха културни хората.
Готвят много вкусно в ресторанта. Предлагат обедно меню, не ми е направило впечатление да е фрапантно скъпо.
Мъжът ми си прави масаж. Доволен остана.

# 20
Когато бяхме за 14 февруари в Инфинити имаше една фамилия роми, да. Но си бяха културни хората.
Готвят много вкусно в ресторанта. Предлагат обедно меню, не ми е направило впечатление да е фрапантно скъпо.
Мъжът ми си прави масаж. Доволен остана.

Има къщи за гости вече и бях останала доста доволна в хотела съм била 1 път

# 21
  • София
Тук не се коментира Вела Хилс, а изглежда добре и е с доста добра оценка в букинг.
Посещавате ли го? Какво му има?
Миналото лято  през юли бяхме във Вела Хилс. Като изключим сърдития персонал, всичко друго беше наред. Имат обедно меню, но менюто за вечеря хем скъпо хем не ми беше вкусно. Басейните навън са 2, единия е голям и чист и до него има джакузи. Другия е малък ( голямо топило) ужасно горещ. Вътре има още 2 басейна, джакузи и СПА. Минус беше, че ти дават една кърпа за басейн/спа и цял ден трябва да си я разнасяш. Иначе чисто, хубаво и тихо. Потърси в старите теми, доста сме писали за него. Simple Smile

# 22
Момичета, моля за помощ.Трябва да намеря хотел във Велинград , двама сме  без малки деца.Търся открит и голям и дълбок басейн, близо до центъра и различни ресторанти.идеи?

# 23
Момичета, моля за помощ.Трябва да намеря хотел във Велинград , двама сме  без малки деца.Търся открит и голям и дълбок басейн, близо до центъра и различни ресторанти.идеи?
Двореца отговаря на критериите Ви.

# 24
  • София
Дами, имате ли идея кой хотел предлага лечение с кални бани(луга) за ставни проблеми във Велинград?
Бих искала да заведа майка ми септември/октомври.

# 25
Здравейте! В момента сме в Акватоник, за първи път идвам-еми няма да повторя! Учудващо малък хотел, с Учудващо малки басейни, външния знаех, че е малък, ама чак пък толкоз....и пълен с оси и удавени мухи и боклуци-за мен неизползваем. Акватоничния е ок, но също много малък-,в делничен ден при 30 човека около шезлонгите се пренаселват, не ми се мисли какво става уикенда. Отидох до и Аквалабиринта-само като видях колко е мътна водата и се отказах да вляза. Влезнах в солната парна баня, хареса ми, пред другите сауни имаше табела.че не работят. Добре, че сме за 2 нощувки, не бих изтърпяла повече. Трима възрастни ни настаниха във фамилна стая без тераса, да се чуди човек къде да си суши банските, но си премълчахме -имаме няколко чифта. Храната не я коментирам, само със закуска сме-стандартна като навсякъде. Харесва ми, че има и закрит паркинг и бариера ограничава влизането, но не знам какъв е капацитетът на хотела и дали ,ако е пълен,пак няма да има места за колите. Да обобщя-не бих повторила-за тези пари по-добре да съм в Роял-а.
И въпрос от мен -снощи бяхме в ресторант " Парадайс " ,но днес искаме да сменим за вечеря,  бихте ли препоръчали някой? С кола сме и не е проблем да е далече? Бихме отишли в " Чинарите" ,но не сме фенове на живата музика ( не знам дали я има в делничен ден). Предпочитаме тихо и уютно местенце.

Последна редакция: пн, 12 юли 2021, 19:17 от Краси888

# 26
  • София
Здравейте! В момента сме в Акватоник, за първи път идвам-еми няма да повторя! Учудващо малък хотел, с Учудващо малки басейни, външния знаех, че е малък, ама чак пък толкоз....и пълен с оси и удавени мухи и боклуци-за мен неизползваем. Акватоничния е ок, но също много малък-,в делничен ден при 30 човека около шезлонгите се пренаселват, не ми се мисли какво става уикенда. Отидох до и Аквалабиринта-само като видях колко е мътна водата и се отказах да вляза. Влезнах в солната парна баня, хареса ми, пред другите сауни имаше табела.че не работят. Добре, че сме за 2 нощувки, не бих изтърпяла повече. Трима възрастни ни настаниха във фамилна стая без тераса, да се чуди човек къде да си суши банските, но си премълчахме -имаме няколко чифта. Храната не я коментирам, само със закуска сме-стандартна като навсякъде. Харесва ми, че има и закрит паркинг и бариера ограничава влизането, но не знам какъв е капацитетът на хотела и дали ,ако е пълен,пак няма да има места за колите. Да обобщя-не бих повторила-за тези пари по-добре да съм в Роял-а.
И въпрос от мен -снощи бяхме в ресторант " Парадайс " ,но днес искаме да сменим за вечеря,  бихте ли препоръчали някой? С кола сме и не е проблем да е далече? Бихме отишли в " Чинарите" ,но не сме фенове на живата музика ( не знам дали я има в делничен ден). Предпочитаме тихо и уютно местенце.
Препоръчвам ресторант Скабрин, невероятни цени миналата година( вечеря за 3-ма за 20лв). Скромно ресторантче, но всичко е ок.
https://www.facebook.com/%D0%A0%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0 … -307324976047162/

# 27
Преди седмица бях в Инфинити и мога да споделя съвсем пресни впечатления от хотела, обслужването и храната.
Това е 4 звезден хотел, който се промотира с 5 звездно обслужване. За съжаление са безкрайно далеч не от 5 звездно, а от 3 звездно обслужване.
Самият хотел е на доста хубаво място, от към локация, спа и интериор е добре хотела. Но до тук му се простират покриванията на изискванията за 4 звезден хотел и рекламите, с които се представят. Персоналът е потресаващ от към обслужаване и отношение към гостите. Просто не знам от къде да започна и как да не напиша ферман.

Рецепцията са относително наясно как да се държат и всъщност ще бъдете поздравявани само на рецепцията - и на спато и на входа. Но най-неадекватни и ужасни без преувеличение са служителите в ресторанта. За първи път се сблъсквам с такава липса на елементарни обноски, елементарни! и хигиента в ресторанта и на служителите е под коментар и то сериозен.
Такава селяния не съм виждала и в 2 звездни хотели,не съм виждала всъщност май никъде чак в таква степен. За 5 дни никой в този прехвален хотел не си отвори устата да поздрави гостите с добро утро или добър вечер, вкл. и смешния паун управителя, който освен да се разхожда с един повдигнат шлем и да оглежда гостите нищо друго не прави. За този така нар. управител си трябва цял отделен пост.
Те не само, че не са запознати с елементарни правила на общуване, но си позволяват да бъдат арогантни и неучтиви с гостите, освен с мен, станах свидетел на още два скандала, заради поведението им. Това са едни селяни, които обикалят около гостите като пукали, блъскат се в тях  и мълчат като брусуци. Няма усмивки, няма отношение, няма поздрав. Маските под врата, без ръкавици, ние гостите на хотела обаче сме задължени.
Имахме закуска и вечеря, и тъй като прочетох само хвалби за храната в хотела нека да да уточня, че откъм закуска в 4 звезден хотел са много зле.
Закуската е съвсем стандартна, нищо, ама нищо специално, и  е крайно еднообразна, единственото разнообразие е, че единия ден имате мекици, на другия пържени филии. Сутрин се слагат зеленчуци останали от вечерята, палачинките и кроасаните им са потрес, студени и полуфабрикати. 3 сутрини подред нямат малки купички за мед и сладко, хорат си слагат в чашите за кафе. На никой не му пука. Седят си на телефоните и на групи и си клюкарят като на селска вечеринка, бъркат си в носа общо взето, докато няма нито чаши за вода и сок чистии заредени, нито купички. Един ден са останали 3 оцапани с масло купички и помолих да донесат други, един мълчалив момък се понесе с бавна лунна походка към кухнята и след малко се връща  и ми казва - Ами нямаме. Е как нямате бе младежи, в ръката ли да си нося аз меда и сладкото  и как може да си позволите Вие с 5 звездното обслужване такива такива изцепки всеки ден!Ми купете, ако нямате достъчни, измийте изцапаните... Една ахолизирана севитьорка ми се кара да не пускам двойно количество топла вода за чай, че щяло да тече, кара ми се и ми говори на ти, и дъха на цигари и алкохол. Такава простащина не съм виждала и в крайпътен мотел. Ако очаквате закуска, която е наистина добра  със свежи продукти всеки ден се откажете от Инфинити, абсолютно стадартна, под средното ниво е. И с половин половин пресен асортимент, другото са остатъци.
 Вечерята е доста по-добре от към разнообразие, единственето, което  е за забележка, че супата за вечеря е остатък от обедната супа. В две от вечерите основните ястия бяха студени и естествено не може да минем без тлъстия черен косъм в яденето, за съжаление. Не знам за Вас какво значи да не е много скъпо, но за супа 5 лева в този ресторант за обяд за мен не отговаря на качесво и цена  не отговаря за абсолютно нищо! Ама абсолютно нищо що се отнася да обслужване и качество на храната. От мненията положителните тук, които прочетох или на тези хора са им доста занижени критериите  и са готови да пляскат на гишето пари за 4 звездно обслужване с 2 звездно качество или никога не са били в хотел с подобващо и отговарящо на звездите си.
Милата женица на бара във фоайето  е от този тип тарикатки, които сами си закръглят сметката и си удържат бакшиш, кафето, което предлагат е в чаша и цена на Лаваца, но не е Лаваца и естествено и там не са ги учили на Добър ден и Благодаря.
В спато, се чисти усърдно само пода, за 5 дни не забърсаха една дръжка или повърхност, и на така нар Кнайп пътека, където има една голяма дръжка, за която се хващат не знам колко хора на ден се подминава от хигиенистките. Всъщност всичко се подминава, свен пода, вклч. и гостите на хотела.

Има само 3 асансьора, които са много бавни и малки, подгответе се да чакате дълго или ще тренрате крака и дупе по стълбите, ако не Ви се чака по 10 мин. Басейните също не се почистват, само се покриват за вечерта.

С една дума, ще мога да изпиша още доста относно реклама и реалност и цена качество, Инфинити в момента е на челна позция в моята класация с най-просташко, неотговарящо за цените си и неадекватно обслужване. Много жалко, защото хотелът е направен добре, спа-то им е добро и е на чудесно място.

И имаше роми, и руснаци и ествествено няма как да минем  без шумния балкански бай Ганьо, който го има във всеки хотел поне по един - от тези, които всички слушат, защото иска да е центъра на вниманието, дето подвиква на жена си - Ей каква си англичанка, а на сина си - ей кашкавал, секне се в басейна, и кряска - Ай, майко какъв съм тигър, мда, нашия бай Ганьо на всяко второ изречение слагаше по едно Ей, с извивка в гласа, че да го чуят и до долния външен басейн, сакън да не остане някой неразбрал, че тигъра с космаците, шкембето и ланците по мръсния си врат е в Инфинитито. Но поне за това хотелът няма вина, само вметка, ако някой си очаква, че гостите на хотела са по-подбрани и няма да го има родния образ на простака или пък роми.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 10:40 от *Serendipity*

# 28
  • Mostly in my mind
Леле, доста ти се е насъбрало явно. За отношението в ресторанта съм напълно съгласна с теб. Така наречения управител...направо си заслужава отделен пост. Явно не само на мен ми е направил впечатление. Joy

# 29
Малеееееееее, че то един Елбрус значи е на светлинни години от тоя прехваления, дори само в храната...

# 30
  • Бургас/София
На нас пък много ни хареса Инфинити, но с уговорката, че не сме яли в ресторанта. Ходихме в края на юни. Закуската я проспивахме и хапвахме на лоби бара (където няма ПОС терминал, но сметката може да се прехвърли на стая), а вечеряхме навън.
Бесейните обаче са супер. Има три обособени зони с много голям избор басейни, включително дълбоки за плуване.
Инфинити басейнът, който е разположен на тераса, е просто прекрасен. В нито един момент в спа зоните и по басейните не усетихме навалица, въпреки че хотелът беше пълен (за разлика от примерно Арте).

# 31
Заглеждах го Инфинити, но всичко изброено в по-горно мнение не бих могла да неглижирам. Особено с деца, които ще се хранят основно от там... Вела Хилс изглежда добре, ще го доразгледам, сигурно там ще резервирам.
 За пореден път се убеждавам, че един некадърен мениджмънт може да съсипе и най-добрата и идейна инвестиция. А базата е красива, наистина. 

# 32
Бесейните обаче са супер. Има три обособени зони с много голям избор басейни, включително дълбоки за плуване.
Инфинити басейнът, който е разположен на тераса, е просто прекрасен. В нито един момент в спа зоните и по басейните не усетихме навалица, въпреки че хотелът беше пълен (за разлика от примерно Арте).

Това мнение е леко подвеждащо и ще се аргументирам защо мисля така. Спато и басейните на Инфинити са добри, но не са с много гоолям избор, или не по мои виждания, защото такова е и спато на Роял напр.
Има само един дълбок и голям басейн за плуване, и той е вътрешен, защото двата външни, които в единия си край - най-дълбокия са по 1.60 и не са особено големи, снимките са заблуждаващи. Панорамния наистина е много предпочитан, защото е на тераса и е близо до борчетата, но той е един среден басейн, с едно малко топило. Водата там на терасата беше по-студена в басейна, от другия външен и е сянка до обяд. Аз зъзнех там, но е харесван от гостите факт. Другия външен е с почти същия размер и с две топила или може би едното е по-скоро басейн за деца, а третата външна зона е долу до боровата горичка с хамаците и всъщност там е нещо средно между джакузи и топило с по-топла вода. Акватоничния вътре е приятен. Т.е има общо 4 басейна - два средни външни, и два вътрешни. Като единия вътрешен е наистина дълбок и става за истински плувци. А другия е акватоничния. Мисля, че почти във всеки хотел във Велинград, който не е от типа малък семеен, басейните са от два до 4  на брой.

Но не басейните са проблема на Инфинити. След втория ден там, когато за 2 път на обяд сядаме да си поръчаме храна и да им платим над 50 лв и получаваш супа в детски купички и арогантно и неприятно обслужване от сервитьор, на който да те хване гнус да му гледаш мръсните ръце с дълги нокти и чернилка под тях, и мазна коса и този същия индивид да ти чука с писалка по тИфтерчето и да ти държи тон,че ти не си поръчала каквото трябва, защото той си го е записал, и че няма той да е чул друго или неразбрал. Абсурд е за Ахмед сервитьора това - само той е прав, гостите да плащат и да си затварят устата, нищо, че от него пропищяха после и други гости няколко вечери подред. Такава наглост от сервитьор съм срещала рядко и не е само той. И да ти се налага да си търсиш къде да обядваш в града, да палиш колата, защото е просто невъзможо след всичките издънки да им даваш парите си.  Аз исках да не ми се налага да излизам да обядвам навън, но се наложи, ако нямахме вкл. вечеря и вечерята навън щеше да ни е. Въпреки, че тя беше по-читава от закуската. Но да им плащаш на тези да се държат като свине, не благодаря.

# 33
  • Бургас/София
Не съм ходила в Роял. Написах мисля, че базата ми за сравнение е Арте (но също и Вела Хилс).
Навън има два басейна - голям и плитък (детски) и едно топило. Вътре има басейн за плуване с коридори, друг басейн за киснене и обособена част в него за джакузи зона. Излизайки навън от спа зоната също има две топила. Инфинити басейна е съвсем отделен.
При нас обслужването на лобито беше прилично. Носеха ми сандвичите в градината, въпреки че беше на самообслужване и не бяха длъжни.

# 34
В момента сме в Елбрус, утре си тръгваме. Много ни хареса всичко, като изключим "гледката" от прозореца (няма такава, гледаме стената на съседната стая), но я преживяхме и заради всичко останало им "простихме". Не стоим много в стаята, но ще похваля и нея - чиста, добре обзаведена, уютна. Храната е добра и вкусна (с включени закуска, обяд и вечеря сме). Големият басейн е с по-студена вода за нашия вкус, но стоим в другите два, където е приятно топла. Хотелът е чист, добре поддържан, а персоналът изключително любезен и учтив. Вечер в ресторанта има жива музика. И аквапаркът ни хареса,за гости на хотела е 5 лв. за целия ден. Спато също е много чисто, поддържано и приятно.

# 35
Защо взимат пари от почиващите? Егати политиката.

# 36
За тези, които не са гости на хотела е 15 лв. входът. А политиката е ясна - ден година храни. Wink

# 37
Това тотално би ме отказало от хотела.
Ааааа чакай, това е май единствения аквапарк в града. Яснооооо

# 38
  • Някъде по Дунава
Това тотално би ме отказало от хотела.
Ааааа чакай, това е май единствения аквапарк в града. Яснооооо
Не е. Има в кв. Каменица срещу базата на Мини Марица Изток аквапарк-Делфин се казва.

# 39
По - скоро  аквапаркът не е включен в пакета защото не всички гости имат желание да го ползват.  Желаещите основно са семейства с деца. По-голямата част от почиващите са там по различни от забавления причини. Като лечебни и възстановителни процедури например. За мен това е много добро решение. Не е нужно да  плащаш нещо, което няма да ползваш. В същото време цената, която ти дава достъп до съоръжението е напълно приемлива за тези, които имат такова желание.

# 40
  • Пловдив
Аз приветствам такива разделения и смятам, че бъдещето е в  отделянето на спа услугите от нощувката.
Лично аз ползвам единствено басейн и не искам да имам "безплатно" ползване на спа център на хотела. По този начин нощувката ми става безобразно висока, а тъй като наистина не ползвам сауни, парни бани, релакс зони и т.н. вече не ходя и по спа хотели.
Искам си просто нощувка и басейн ...

# 41
Dara888, можеш ли да споделиш част от обедното и вечерното меню в Елбрус?
И ние преди няколко години бяхме там и бяхме в такава стая, за каквато ти сега споделяш и се притеснявам, че и сега като отидем пак ще сме в такава. Много е неприятно, цял ден слънце не огрява и е много депресарско...

# 42
Като правите резервето не казвате ли какво искате?Или просто само това е имало налично?
И дано никога аквапарка не мине към хотела, а да си остане така завинаги!
Не съм Дара, но на обяд винаги има две супи и таратор, стахотна диня, салати и няколко вида готвено, винаги има и постно.
Вечерята салати, меса на скара, риба редовно имаше, пак готвено и много от техните сладкиши и кремчета и страхотната диня.А доматите им са мозъкккккккккк.

# 43
Вече са изброили менюто, на да кажа и аз. Имаше богат избор на месо - свински и пилешки пържоли, пил. шишчета, агнешки и свински кюфтета, свинско със сини сливи, пилешко с ананас, шпиковано свинско, зеле с месо, агнешко печено, риба. Предлагаха ориз със зеленчуци (и с гъби веднъж), много вкусни картофи, само зеленчуци (моркови, броколи и др.), картофено пюре, спагети, руло Стефани, мусака, шкембе чорба, пилешка, супа топчета, леща. И задължително таратор. И салати - краставица, домати, зелева, маруля, цвекло и моркови, кьопоолу, лютеница, млечна. Диня и пъпеш имаше на корем, десертите не достигаха за всички - мъфини, торта, тарталети, еклери, бутерки с крем, сметанов крем, крем карамел, мляко с ориз. Определено разнообразяваха менюто и готвят вкусно. Доволни сме от престоя си и ако трябва да почивам във Велинград пак, отново бих избрала този хотел.
П.П. При резервацията ми предложиха апартамент, гледащ към аквапарка, но цената се увеличаваше с 50 лв. Реших, че това ни е горивото и отказах. Не съжалявам, защото не сме стояли кой знае колко в стаята.

# 44
Благодаря ви за менюто, страхотни сте.

# 45
Ние бяхме в Елбрус края на юни,началото на юли.На база закуска и вечеря.
Не бихме повторили.
Като цяло ми се стори малко хаотична организацията,при все че хотелът беше пълен.
Един ден си платихме за аквапарк и стояхме само няколко часа.На децата бързо им омръзна.
Изключително се учудвам на добрата храна, която се коментира. Храната може и да хареса на тези, които са за два-три дни,но при по-дълъг престой, еднообразието омръзва.Закуската беше абсолютно една и съща всеки божи ден,като баничките и другите тестени изделия ги  сервират. Вечерята беше три тави салата,три тави гарнитура (ориз,картофи и задушени зеленчуци),няколко вида печени/готвени меса/риба със сервиз ,плодове(диня,пъпеш,резени ябълка) и много бутер сладки и сиропирани изделия.Понякога имаше пица,не сме се успявали да вземем. Оплакването ми беше основно от липсата на супи,готвени ястия и зеленчуци.Ако човек не иска да яде месо всяка вечер,на практика ще е на картофи,ориз и броколи.Никакво разнообразие. И това в сезона на зеленчуците.С плодовете същата работа.Никакви мерки срещу Ковид.Бъркане и сипване като в доброто старо време.
Малко прехвален ми се вижда хотела. И Велинград като цяло.

# 46
Пълен абсурд...Точно с вкусната си храна също се слави хотела.Никога не е било да няма супи и разнообразие на храната.И стоим по над 5 дни всеки път и всеки ден е различно готвеното.А да, хванахме и пица едната вечер- страхотна беше и тя Wink
Велинград не го коментирам...същия е като Павел баня...язък на милионите, които вземат от хотелите и да не си оправят и почистват улиците.

# 47
Ами не знам какво да отговоря.
Ние също бяхме над пет дни. И абсолютно нито веднъж не е имало нито супа, нито таратор,нито готвено за вечеря. И за пица не успяхме да се вредим.Не изключвам и да е имало,но да не останало за нас.Което пък ми се вижда нелогично при пълен хотел.Нямаме навика да сме от първите на вечеря,но не сме и ходили към края.
Пак повтарям, моето мнение е,че проблем с храната ще имат тези, които не обичат меса,ще си останат с ориза и картофите.И това с уговорката,че сме били на база закуска и вечеря.Може пък пропускайки обяда,да сме пропуснали много.

# 48
Ние бяхме в Елбрус края на юни,началото на юли.На база закуска и вечеря.
Не бихме повторили.
Като цяло ми се стори малко хаотична организацията,при все че хотелът беше пълен.
Един ден си платихме за аквапарк и стояхме само няколко часа.На децата бързо им омръзна.
Изключително се учудвам на добрата храна, която се коментира. Храната може и да хареса на тези, които са за два-три дни,но при по-дълъг престой, еднообразието омръзва.Закуската беше абсолютно една и съща всеки божи ден,като баничките и другите тестени изделия ги  сервират. Вечерята беше три тави салата,три тави гарнитура (ориз,картофи и задушени зеленчуци),няколко вида печени/готвени меса/риба със сервиз ,плодове(диня,пъпеш,резени ябълка) и много бутер сладки и сиропирани изделия.Понякога имаше пица,не сме се успявали да вземем. Оплакването ми беше основно от липсата на супи,готвени ястия и зеленчуци.Ако човек не иска да яде месо всяка вечер,на практика ще е на картофи,ориз и броколи.Никакво разнообразие. И това в сезона на зеленчуците.С плодовете същата работа.Никакви мерки срещу Ковид.Бъркане и сипване като в доброто старо време.
Малко прехвален ми се вижда хотела. И Велинград като цяло.
За храната и аз се учудих, но в Елбрус не съм била. Затова пък всяка година съм в Аура по едно и също почти време и за по 10 дни, водя и майка си специално, тя друг не признава и иска. Аура и Елбрус са на един собственик доколкото знам, а и на сайта се вижда.
За храната винаги е била еднаква, дори когато беше със сервитьори бяха направили някакви менюта и избираш, чакаш по доста време. Но..менюто е от 7-8 неща основно, салата 3-4, десерт 3. За 10 дни направо ти ставаше проблем какво да се храниш. Да спомена , че десерта единия беше плод и ако поръчаш ябълки ти се носеше гордо чиния с 1 ябълка)) Закуската еднаква абсолютно всички дни.
Миналата година не бяхме, тази се записах отново и съм в стрес с този ковид (не за мен, а за майка)
Та , последните години го направиха салатата да си сипваш от витрината, а основните посочваш кое искаш и ти сипва човек. Първо доста малко се слагаше, но имаш опция и от друго също да поискаш. Все пак не сме отишли да се наяждаме, но..аз като жена не ми е достатъчно една лъжица от нещо си. Десерти , като описаните никога не съм виждала-малки петифурки или кремчета във витрина, мляко с ориз (тях също сам си взимаш)
Закуската обаче..направо е ...безумна за мен според цената, която плащаш. Плодове на закуска няма, няма. Понякога диня, ама рядко. За вечеря също няма, няма. Айрян е мираж на закуска, само прясно мляко и чай, кафе от не помня какво и това е, а и сокове разводнени -степчета или как е там. Тук писаха за баници, мекици там и какво ли не. Ми блажна баница, мекици рядко, то всъщност ги редуват. Като четох за Инфинити менюто ми то същото почти. Домати дето пишете също няма такива на закуска, само краставици , много рядко има домати и то зелени или не са хубави, а има реклама за собствено производство, че имали. Салами -наденици някакви, кремвирши и такива неща. Май и шунка има, но аз не взимам, страхлива съм , а и не ям. Сладкото им го признавам обаче, страхотно е и това ям предимно, но други не са така. Как може да нямат айрян, домати на закуска поне...ама явно се услажда и не знам.
Обедното меню е добро обаче. Хубави са супите и основните. Ние сме със закуска и вечеря, не винаги обядваме, но е добре поне супите, десертите и основните като порции и вкус, но не е така на вечеря.
Интересно е , че винаги имаме рожден ден там-раци и лъвове сме. Сега и аз ще имам. Никога някакъв жест, поне поздрав да има по телевизията (те включват за добре дошли някакъв надпис) , в смисъл да няма харчене на пари от тях за жест, но пак да има някакво внимание...е няма такова нещо.
Не ми пречи и не съм до това останала, но прави впечатлиние, а повече от 10 години съм им клиент редовен и то за нормално време , не за 2-3 дни.
Стаите са абсолютно малки, подтискат ме мен поне, но басейните и водата са добри (ако я стоплят, зависи как попаднеш на човек следящ за температурата) Но и в други хотели не е всичко ок., та... Само дето не е такава цената, сега пак се е вдигнала и... Не ме кара никой да ходя там, но пък заради майка си тази година пак ще съм там, това е важно за нея да я изведа и малко да укрепне, но е проблемна. На мен ми харесва, че е близо до центъра та вечер се разхождам някъде си, но си е опасно на връщане последния път пак с майка си бях и сама се разхождам  (улицата не е осветена и няколко пъти бях много уплашена -веднъж едни младежи почти ме нападнаха, после някакъв мъж ме следеше и заговори настоятелно и то към 22ч , не е някъде по малките часове)
За сведение Клептуза имат много по-добра закуска и избор-поне домати имат, айрян и всичко е някак по-добро.
Предполагам Елбрус не се различава много, но все пак имат различни управители и може и да е с храната по-добре.
За мен Велинград хич не е евтин за това, което предлагат. Ако не е минералната вода, която си е дар и богатство на всички българи обаче... не знам кой би дал тези пари. Все пак плащаш и храна, обслужване...
А да, в Аура пускат и много външни, понякога няма шезлонги за хората от хотела. В басейните става ... външните изобщо (има и изключения) не се съобразяват, сякаш наказват почиващите там . Пред Аура е аквапарка-горещо го препоръчвам и преди бях писала, като го отвориха. Ако има къде да си наемете наблизо хубав апартамент, ще има и на ресторанти да си ходите, да не сте зависими , аквапарка е много хубав за мен, много по-добре ще изкарате и по-евтино ще ви излезе.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 18:59 от fanfanito

# 49
Тази седмица (от понеделник до днес) в Елбрус беше менюто, което описах. Закуската е едно и също, да - яйца на очи, варени яйца, пържени кренвирши, качамак, макарони, юфка (два дни), сирене, кашкавал, колбаси, домати, краставици, три вида мюсли и мляко за тях, течен шоколад, два вида сладко, маслини. И тестени неща - баница, мекици, кифлички с крем, кекс. Всяка сутрин имаше плодове - портокали, банани, диня, а днес и ябълки. Аз лично закусвах всеки ден различно - яйца, сирене, кашкавал, домат и колбас; мюсли с мляко; макарони с добавка сирене; варени яйца, кекс и препечени филии с масло и сладко. За пиене имаше топло и студено прясно мляко, айран, чай и сок. Сокът беше менте, да.

# 50
А кафе има ли за закуска и какво е?

# 51
Тази седмица (от понеделник до днес) в Елбрус беше менюто, което описах. Закуската е едно и също, да - яйца на очи, варени яйца, пържени кренвирши, качамак, макарони, юфка (два дни), сирене, кашкавал, колбаси, домати, краставици, три вида мюсли и мляко за тях, течен шоколад, два вида сладко, маслини. И тестени неща - баница, мекици, кифлички с крем, кекс. Всяка сутрин имаше плодове - портокали, банани, диня, а днес и ябълки. Аз лично закусвах всеки ден различно - яйца, сирене, кашкавал, домат и колбас; мюсли с мляко; макарони с добавка сирене; варени яйца, кекс и препечени филии с масло и сладко. За пиене имаше топло и студено прясно мляко, айран, чай и сок. Сокът беше менте, да.
Дано и в Аура да са включили поне домати и айрян, аз това обичам и бих си взела със сирене поне.
Не разбирам собственикът уж един, а защо такава разлика, не че и в Елбрус е нещо , но като чета значително по-добре е. А ценово са еднакви.

# 52
Кафето е от машина, четири варианта, единият биваше. Иначе предлагат в барчето, 1.60 е.
Аз съм фен на месото, а единият ми син не яде чисто месо, само кайма. Но се наяждахме доволно.
Мъжът ми се ужаси като разбра, че ще почиваме във Велинград. Преди години бяхме там, но на квартира и не останахме очаровани от града. Не е мръднал изобщо, а в езерото не са вложили и един лев. И от уличното осветление пестят... Но този път ни хареса почивката. Заради хотела.
Fanfanito, дано ви е добро менюто и останете доволни. Ние може и да сме уцелили "период", но ще останем с много добри впечатления. Доволна съм, че и на капризните ми тийнейджъри също им хареса.

# 53
  • София
Заглеждах го Инфинити, но всичко изброено в по-горно мнение не бих могла да неглижирам. Особено с деца, които ще се хранят основно от там... Вела Хилс изглежда добре, ще го доразгледам, сигурно там ще резервирам.
 За пореден път се убеждавам, че един некадърен мениджмънт може да съсипе и най-добрата и идейна инвестиция. А базата е красива, наистина. 
Ако персонала в Инфинити ви се струва сърдит, значи във Вела Хилс съвсем ще се шашнете от лошо обслужване Grinning
В момента сме в Инфинити и за сега всичко е наред. Поздравяват, учтиви са, чисто е. Ще напиша повече като се приберем. Simple Smile

# 54
И ние декември месец на 2020г решихме да пробваме Аура, защото са на един собственик...Е, не бихме повторили.Нищо общо нямат двата хотела, дори една допирна точка не забелязохме с мъжа ми.Всъщност май масажите- и в Аурата също бяха на ниво.
СЪжалявам много за кофти почивката, но след като обиколихме ние, че и по два пъти (защо ли) за балнеолечение Камена и АкватоникА.По един път сме били в Аура, Здравец и Олимп.И в нито един от тях не бихме се върнали....Може би само в АкватоникА през делничните дни, въпреки, че не е гаранция и тогава спокойствието.И то само зимата- лятото и той не струва.
Седмицата с 22 септември пак съм резервирала балнео в Елбрус!

# 55
Момичета, пълни ли са хотелите? По - конкретно за. Спас се интересувам. Чудя се, дали да отскочим за бързо спа, но и не ми се ще, да сме в блъсканицата.

# 56
За Елбрус ако резервирам какво да кажа, за да не сме в тези помещения с тераси, залепени за стена? Ново крило, старо крило, нещо? Аз видях докато се строеше това и още тогава си личеше, че за едното крило няма да има дневна светлина. Отказвам да стъпя в подобно помещение, ако ще и пари да ми дават. И като ви чета за храната в хотелите, май по-добре апартамент в града да си наема, поне може да си организира човек храненето с това, което му се хапва, че и на по-добре цена.

# 57
За Елбрус май старата сграда искай, да кажат хората били там, но така разбрах поне аз.
Отделно новото крило не е в самия двор май, а се пресичала някаква уличка да ходиш на басейните, ресторанта и т.н.

# 58
За Елбрус ако резервирам какво да кажа, за да не сме в тези помещения с тераси, залепени за стена? Ново крило, старо крило, нещо? Аз видях докато се строеше това и още тогава си личеше, че за едното крило няма да има дневна светлина. Отказвам да стъпя в подобно помещение, ако ще и пари да ми дават. И като ви чета за храната в хотелите, май по-добре апартамент в града да си наема, поне може да си организира човек храненето с това, което му се хапва, че и на по-добре цена.
Най-лесно е да се обадиш по телефона и да искаш делукс стая или апартамент /което предпочиташ/, като подчертаеш че държиш да е в основната сграда. За терасата също ще си кажеш изискването. Споменатите тераси са само на няколко помещения, там където се свързват старото и новото крило. Добре е  да резервираш доста преди датите на почивката защото е вечно пълно. Аз го правя около три месеца предварително за да съм сигурна че ще има не само свободна стая а и избор. Стаите в най-новото крило също са делукс и всички тераси са нормални. Самата сграда обаче няма топла връзка с хотела и се излиза на улицата за да стигнеш до самия хотел. За мен това е голямо неудобство и затова настоявам за основната сграда и то делукс стая защото стандартните /старото крило/ са доста амортизирани а разликата в цената е минимална.

# 59
Марсела, благодаря ти много, полезно ми беше това.

# 60
Още един въпрос за Елбрус-има ли от тези сушилници на терасите, преместваемите?

# 61
Има, да!
Когато аз резервирам казвам само, че искам хубава, голяма и светла стая, която да не е над Аквапарка!Ако може да е и тиха, би било още едни плюс Wink

# 62
  • София

Някой каза, че не чистят в Инфинити, ето, всяка сутрин спасителя чисти. Simple Smile

# 63
  • София
Да дам отзив от Роял Спа, в който съм в момента. Персоналът е много отзивчив, любезен и усмихнат. Басейните и стаите старателно се почистват, както и навсякъде в хотела. В ресторанта се изискват маски и ръкавици при  взимане на храната, която е вкусна и разнообразна. Сравнен с Инфинити, спа-то там е една идея по-хубаво. Няма тъмни братя, няма шум, приятно и спокойно е.

# 64
Някой да има отзиви от Заревата къща?

# 65
Още един въпрос за Елбрус-има ли от тези сушилници на терасите, преместваемите?

Има,да.
В апартамента , в който бяхме последно бяха даже два.
Аз също съм от феновете на Елбрус.За мен е перфектното съотношение цена - качество.

# 66
Предвид строителството в дясно от Заревата къща не знам дали е добър избор...И се чудя пътя там кои ли години ще го опавят, егати ежедневния прахоляк и калта след дъжд, които стават там нагоре.

# 67
Благодаря много за отзива, ще го имам предвид

# 68
Кой хотел бихте препоръчали за няколко дни с дете на 11 месеца. Ще се хапва в хотела. Ако може да има детски съоръжения и да са чисти.

# 69
Здравейте! Имам резервация от 9 август и съм капарирала, но сега чета притеснено, че има обявено бедствено положение в част от района на Велинград, заради пожар там.
Искам да питам там почиващи в момента какво е положението. Може ли да се почива и изобщо да тръгваме ли, вече не знам какво да правим.
Как е ситуацията там. Имаме за Аура резервация.

"Обявено е частично бедствено положение в община Велинград
Със своя заповед кметът на община Велинград д-р Костадин Коев, след решение на Кризисния щаб, обяви от 20:00 часа днес до 20:00 часа на 12 август бедствено положение за част от територията на общината, а именно района на ДЛС “Чепино“ и ДГС“Алабак“, в местностите „Бачовица“ и „Сивек“. Основните причини за кризисната ситуация са разрастващите се пожари в горските местности  и задимяването на част от територията на община Велинград, както и опасността от обгазяване и задимяване на града, с което се застрашава живота и здравето на населението.
По първоначални данни площта на днешния пожар е над  1000 дка., на моменти е върхов и се влияе от посоката и силата на вятъра. Прави се просека, тъй като гората е много гъста и  непроходима. В момента на терена има сили на пожарна служба и горски служители.
Въведен е в действие  План за защита при бедствия на Община Велинград, част „Пожари”.  Движението на хора и МПС в района на обявеното бедствено положение е силно ограничено."

# 70
Здравейте! Имам резервация от 9 август и съм капарирала, но сега чета притеснено, че има обявено бедствено положение в част от района на Велинград, заради пожар там.
Искам да питам там почиващи в момента какво е положението. Може ли да се почива и изобщо да тръгваме ли, вече не знам какво да правим.
Как е ситуацията там. Имаме за Аура резервация.

"Обявено е частично бедствено положение в община Велинград
Със своя заповед кметът на община Велинград д-р Костадин Коев, след решение на Кризисния щаб, обяви от 20:00 часа днес до 20:00 часа на 12 август бедствено положение за част от територията на общината, а именно района на ДЛС “Чепино“ и ДГС“Алабак“, в местностите „Бачовица“ и „Сивек“. Основните причини за кризисната ситуация са разрастващите се пожари в горските местности  и задимяването на част от територията на община Велинград, както и опасността от обгазяване и задимяване на града, с което се застрашава живота и здравето на населението.
По първоначални данни площта на днешния пожар е над  1000 дка., на моменти е върхов и се влияе от посоката и силата на вятъра. Прави се просека, тъй като гората е много гъста и  непроходима. В момента на терена има сили на пожарна служба и горски служители.
Въведен е в действие  План за защита при бедствия на Община Велинград, част „Пожари”.  Движението на хора и МПС в района на обявеното бедствено положение е силно ограничено."
Ние сме в апартамент в улицата на Аура и имаме изглед точно към въпросните местности. Те са в другия край на града. Далеч са от Аура. От вчера се наблюдава в далечината задимяване, днес докато се стъмни постоянно се виждаше дим. Дано бързо да се справят с положението, предвид утрешните прогнози за силен вятър в цялата страна. 🙏

# 71
Илияна, благодаря ти.
Би ли писала утре как е положението вечерта, да знаем какво да правим, ако ти е удобно.
Ще прежаля капарото, то и без това нещо сме с проблеми , сега и това...
Но, ако се разшири може и път да няма, ние сме без кола за там, днес купих за автобуса билети и съвсем съм объркана вече.
Дано овладеят нещата, четох, че от циганската махала някъде е почнало. В нета имаше хора снимали от хотел Олимп, но предишните дни.

# 72
Илияна, благодаря ти.
Би ли писала утре как е положението вечерта, да знаем какво да правим, ако ти е удобно.
Ще прежаля капарото, то и без това нещо сме с проблеми , сега и това...
Но, ако се разшири може и път да няма, ние сме без кола за там, днес купих за автобуса билети и съвсем съм объркана вече.
Дано овладеят нещата, четох, че от циганската махала някъде е почнало. В нета имаше хора снимали от хотел Олимп, но предишните дни.
Сутринта си тръгнахме, тъй като почивката ни свърши. От местата с пожари се виждаше само дим сутринта, в самия град не е задимено и не се усеща различен от нормалния въздух. Дано да съм била полезна и весело лято на всички.

# 73
Благодаря ти много.

# 74
  • Точно където трябва
Преди 5 години съм била в Алегра и сега пак. Нищо не се е променило в храната. Не съм капризна, от хотела съм доволна. Тук там малко поочукано, но като има басейн и детето се забавлява съм ок. Има детска площадка, двора е подържан. Приятни кътчета  в градината. Но храната...кайма, кайма, кайма. На мусака, кюфтета, цариградски кюфтета, руло Стефани. Всякакви вариации. Вече имам чувството, че им я подаряват тая кайма. Добре, че бяхме само за уикенда. Разбира се, може и от менюто да се поръчва.

# 75
Здравейте,в краят на август планувам кратка почивка и обикновено отсядаме във Велина,т.к. хотела не работи,се спрях на Акватоник.Може ли да сподели някой мнение ако го е посещавал скоро.Харесаха ми делничните пакети,видях че има вътрешен и външен басейн.Как е храната?Дали е лудница през седмицата в басейте?

# 76
Ако искате хотел с външен басейн, изберете друг хотел.

# 77
Вече са Ви отговорили, но Акватоника не става за лятото, защото външния басейн е една локва, а и самата външна, открита част е много малка.

# 78
Благодаря ви,а някой да е посещавал хотел ИВ?Кой хотел с хубав външен басейн бихте ми препоръчали.

# 79
Благодаря ви,а някой да е посещавал хотел ИВ?Кой хотел с хубав външен басейн бихте ми препоръчали.
Аз бях в Ив преди 2 мес. Басейнът е хубав, също и детският. Джакузито не работеше. Има достатъчно шезлонги. Има дървета, та и чадър не е нужен винаги, но не правят сянка на басейна. Водата е минерална, топла. Собственикът пита посетитетили добре ли е водата(на температура), ако им е студена, пуска още гореща. Много хубаво дворче има. Само обслужването куца. Храната е много вкусна. О, и да не забравя - няма климатици в стаите, а вентилатори. Поне в тази, в която бях.
[/img]

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 19:37 от sineo4ka555

# 80
Аз бях в Ив преди 2 мес. Басейнът е хубав, също и детският. Джакузито не работеше. Има достатъчно шезлонги. Има дървета, та и чадър не е нужен винаги, но не правят сянка на басейна. Водата е минерална, топла. Собственикът пита посетитетили добре ли е водата(на температура), ако им е студена, пуска още гореща. Много хубаво дворче има. Само обслужването куца. Храната е много вкусна. О, и да не забравя - няма климатици в стаите, а вентилатори. Поне в тази, в която бях.
[/img]
Благодаря много !

# 81
  • Точно където трябва
Какво точно в обслужването куца?

# 82
Какво точно в обслужването куца?
Не можеш да разбереш кой какъв е, каква длъжност изпълнява. Всеки път беше различен-рецепционист, барман, сервитьор, чистач.... май всеки върши всичко. Но най-интересното беше, че ресторанта, който е в хотела, не работи следобяд. Май няма персонал, затова. Сервитьорката дойде към 18,30-19ч и.. тогава можеш да поръчаш. А накрая ми се наложи да платя един сок 2 пъти. Та такива неуредици. Забравих да спомена, че има обедно меню.

# 83
Толкова съм разочарована от прехваления Роял Спа... добре че бяхме за кратко. Стая за трима, преходна, само в едната част се отваря един прозорец, в другото помещение няма отваряем прозорец. Централна климатична система, която ние не можем да управляваме-умряхме от жега! В стаята беше поне 35 градуса след обяд, вечерта не сме спали от горещина. Няма тераса (предполагам, че има и стаи с тераси, просто нашата се падна такава), няма сушилник...какво под ягодите да правя всичките хавлии от басейни и къпане? Няма асансьор ?!?! Просто бях потресена. Вървяхме с всичките куфари по един лабиринт от коридори, изключително неприятно. Същото вървене те очаква и ако искаш да идеш от покрития басейн и СПА-то до открития басейн. То ти се отщява просто. Джакузи с такава мръсна и воняща на урина вода не бях срещала никъде.
Може би храната му е добре, знам ли, бяхме само със закуска.
Никога повече не бих отишла.

# 84
  • София
Като недостатък и аз отчетох липсата на тераса в някои от стаите. Има и с тераса, но се доплаща 10 лв на ден. Дотук с недостатъците. Вярно е, че е с централна климатична система, но се включва и изключва според предпочитанията и в никакъв случай не е жега. Аз бях в най-големите горещини и в стаята поддържахме 25-26 град. Има няколко джакузита, не знам кое е било пълно с урина. Има и няколко топли басейна, два за плуване - външен и вътрешен. Сутрин басейните бяха добре почистени, а до вечерта, ако има много хора, може и да не са, но това зависи от гостите на хотела и културата им. Няма как да се обвинява управата на хотела за това. Интересно в кой хотел с много гости басейнът/басейните остава чист/и до края на деня?! А асансьори има, въпреки че хотелът е на 2 етажа, но не сте видели.

# 85
july1993, не съм писала просто за да хейтя въпросния хотел. Питахме двама служители за асансьор близо до нашата стая-казаха, че хотела е само на три етажа и няма смисъл. Наистина от лобито се качихме до горния етаж с асансьор и от там мъкнахме куфарите по два ката стълби и три различни коридора. Ако Вашата стая е била близо до асансьора е възможно мненията ни да не съвпадат.
Климатика не се поддаваше на промяна на температурата, беше нагласен на минимум (17 градуса) и въпреки това беше отвратителен задух, не само през деня, а и през нощта.
Относно чистотата-аз не обвинявам управата, просто констатирам факт. И изобщо не е имало много хора-да, паркинга беше пълен (то паркинг няма де, улица на която да паркираш), но около всичките видове басейни дали е имало и 30 човека.
За справка-преди това бяхме в Елбрус-съжалявам, но въпреки, че е доста "евтин" хотел на фона на Роял спа, съм в пъти по-доволна от него. Единствения минус е храната му на Елбрус, въпреки, че не е кой знае какво оплакването ми от нея. И там (в Елбрус) басейните са чисти, като на единия подменят водата всяка вечер.
Определено никога повече в Роял спа. И това е моето мнение, нали тук всички сме за това-да изказваме лични мнения. Всеки човек е с различни нагласи и очаквания, затова описвам кое и защо не ми е харесало. На друг човек може други неща да са му важни и да не вземе мнението ми предвид.

# 86
Управата може да не е виновна, че басейнът е пълен с урина, но е отговорна да се чисти своевременно. Простаци винаги е имало и ще има. Затова от управата зависи да не се стига до "миризма на урина", защото това с еднодневно ползване не става.

# 87
Как ще е пълен с урина басейна?
В басейните от време оно слагат разни лакмуси. Кой прави пиш се оцветява около него и Хорейшио веднага прави от Местопрестъплението Велинград.

# 88
  • София
Управата може да не е виновна, че басейнът е пълен с урина, но е отговорна да се чисти своевременно. Простаци винаги е имало и ще има. Затова от управата зависи да не се стига до "миризма на урина", защото това с еднодневно ползване не става.
Уточних, че според моите наблюдения басейните се чистят всеки ден, т.к. сутрин се вижда чистата, прозрачна вода. Има преливници и филтри за механично почистване, освен това водата е хлорирана. Аз лично съм с доста силно обоняние, но миризма на урина не съм усетила в големите басейни.

# 89
Написа, че "няма как да се обвинява управата за това". А аз само уточних, че няма как управата да не носи отговорност за собствения си хотел и състоянието на басейна. Не съм била в този хотел, коментирам написаното.

# 90
  • София
Написа, че "няма как да се обвинява управата за това". А аз само уточних, че няма как управата да не носи отговорност за собствения си хотел и състоянието на басейна. Не съм била в този хотел, коментирам написаното.
Вадиш изречението от контекста. Написах, че сутрин басейните са почистени, а до края на деня няма как да се следи кой какво прави. За целта се използват преливниците и хлорирането. Какво повече според теб може да се направи? Най-добрият вариант е собствен басейн.

# 91
Уикенда ще сме в Роял Спа Велинград. Досега не сме ходили там, изневерихме на любимия Инфинити, но цената тази година в Инфинити е прекалено висока....
Ще дам отзив, дано само не е лудница през уикенда.

# 92
В Роял спа джакузито беше толкова мръсно, каквото не съм виждала никъде на друго място. Освен че миришеше остро на урина, в него плуваха и части от нещо като салфетки, подозирам че са части от памперси. Отврат!

# 93
  • Mostly in my mind
вие май четете с избирателна пропускливост. написано е, че джакузито, а не басейнът е миришел на урина.  Wink

иначе и аз потвърждавам,че джакузито е мръсно и гнусно.

# 94
Леле,чета и все повече се отчайвам.Толкова високи цени а качетсвото под всякаква критика.Недопустимо е да отидеш на почивка и да се прибереш разочарован.
Някой да е посещавал Вела Хил скоро?

# 95
Имам запитване относно хотел Роял Спа Велинград - обслужване (най-вече в ресторанта и храната как е) . Той е част от верига хотели (Гранд хотел Свети Влас, Гранд хотел Банско), тяхна е и веригата фитнеси Pulse. Бяхме изключително разочаровани от Гранд хотел Свети Влас. Хотелът беше празен (бяхме само ние и още едно семейство), настаниха ни в стая с проблеми и без изглед към морето, въпреки отново подчертавам празния хотел. Но истинското разочарование беше в празния ресторант - явно нямат против да изхвърлят храна. Въпреки платения Ол инклзив, трима сервитьори вървяха в петите ни и ни гледаха от кое и колко си сипваме, когато седнехме на масата постоянно идваха да взимат ту чашка, ту чинийка, пресягаха се през ръцете ни постоянно, беше ужасно. Виждаха, че не сме се нахранили и чиниите са пълни и посягаха да взимат чинии. Имаше един заядлив комплексиран господин сервитьор, който се заяждаше. Общо взето обслужване - под всякаква критика. Та въпросът ми е за хотела във Велинград - Роял Спа, там как са нещата в ресторанта, обслужването. Това някаква политика ли е на фирмата, да пестят храна и да карат служителите си да досаждат на хората, докато се хранят?

# 96
По- добре се обосновете, че май месец сте били във Влас!Навсякъде по морето е празно тогава!И няма Ол инклузив Гранда също Wink
Храна пък изобщо не пестят в Рояла!

# 97
По- добре се обосновете, че май месец сте били във Влас!Навсякъде по морето е празно тогава!И няма Ол инклузив Гранда също Wink
Храна пък изобщо не пестят в Рояла!

Да, не беше Ол инклузив, но всичко беше включено освен напитките и междинните закуски, това от толкова голямо значение ли е ??

# 98
  • Mostly in my mind
Не, не пестят храна в Рояла.

# 99
Има ли някой във Велинград в момента?
Бъчкано ли е с народ?

# 100
Моля да споделите между изброените хотели,кой е с хубав външен и вътрешен басейн и спа,за почивка след 6.09.Акватоник,Елбрус,Алегра,Енира.Също така как е храната.

# 101
На Елбрус аквапарка може ли да се ползва от външни?

# 102
# 103
Здравейте, уикенда бяхме в Роял Спа Велинград и няма да повторим!
Започвам с храната, понеже има запитвания и от това бяхме най- разочаровани. В Гранд хотел Банско до сега сме ходили 2 пъти и със сигурност пак ще отседнем там. Нямат нищо общо, храната в Банско е далеееч по- добра и разнообразна.
Значи в Роял нито веднъж нямаше картофи или ориз или нещо такова, което да добавиш към храната си. Мръвки и 10 вида салати. Като мръвките 2 дни бяха свински каренца, наденички и на 2рия ден се добави руло стефани, мусака и спагети карбонара... Десертите бяха ужасни, добре, че имаше диня поне.
Решихме за вечеря да седнем там/ нямахме включена и избирахме по меню/ и на 2те тераси, с които разполага хотела имаше разхвърляни бележки по масите с номера на стаи, т.е. всичко беше резерве на вън, като попитахме къде да седнем в такъв случай ни изкараха маса до басейна.
Басейните, повечето бяха пълни с паднали цветове от дърветата...
Прилагам снимка на закуска и на готвачката, която приготвяше палачинките и е без маска!!! Както и всички останали гости въпреки, че на влизане ти казват да сложиш маска и ръкавици, но след това никой не прави забележка на братята роми, които не бяха малко!
Съжалявам, че не посетих любимия Инфинити, а решихме да разнообразим.

# 104
Как е в Свети Спас?

# 105
Някой тези дни в Макси? Запазих за другата седмица с включена закуска, как е храната там, пълно ли е с хора?

# 106
  • Mostly in my mind
Добре е в Свети Спас. На ниво е обслужване и храна. Simple Smile Базата иска реновиране, но е чисто. Околността е прекрасна. Борове отвсякъде. Откъм спа не е най-разнообразното. Детската анимация е супер. Като цяло го препоръчвам. Любим хотел. Simple Smile

# 107
Някой тези дни в Макси? Запазих за другата седмица с включена закуска, как е храната там, пълно ли е с хора?
Бях преди 2-3 седмици.
Имахме закуска и вечеря. ХранАта беше супер. 3 дена бяхме - не се повториха ястията. Момчетата дори си вземаха за втора вечеря в стаите - тинейджъри… лапат сериозно.
Закуската беше също богата и не свършваше въпреки късния час.
Имаше обедно меню - бих казала по-евтино от софийски обяд сигурно, но вкусно и големи порции.
Сутрин ходехме на разходка в гората - до Вазова поляна стигнахме като за прозаици Simple Smile
Единият блок не работеше - ремонт казаха.
Имаше коли, но и да е било пълно - не сме разбрали. Никога не видях всички шезлонги заети или повече от 7-8 човека в басейна.
Чисто.
Внимателен персонал.
Басейните и трите работеха, СПАто също, масажи и т.н.
За първи път бях там - прекрасно прекарахме, всеки лев си струваше.

# 108
Здравейте! Някой ходил ли е скоро в Медея СПА? С приятелката ми мислим да ходим там след месец и искаме малко отзиви.Благодаря предварително!

# 109
Не съм ходила в Медея и не го знам хотела, но проверете в Букинг, ако го има за отзиви повече.
Иначе бяхме 10 дни във Велинград и вчера се върнахме, хотел Аура.
Хотелът си е същия, има подобрения от по-миналата година. Направили са нов етаж само с апартаменти, външната част на ресторанта са подобрили с навес и май повече маси, нови столчета...Има и нов басейн-солния, който не е с морска сол или нещо такова, ами с алпийски соли пише-топъл е , има място за сядане, но стълбите са доста стръмни при влизане за човек с проблеми двигателни. Има и за масаж да си правиш, добър е, плюс е за хотела.
Хигиената е добра, стараят се женичките там, сменят бельото на 3 дни, не се натрапват (влизат, като няма хора) чистичко е иначе (прах не се бърше изобщо обаче) , кърпите всеки ден ги сменяват, общите части са поддържани.
Басейните са добре, но последните два дни направо се смразихме (както беше топличка предишните дни не знам какво стана , но двата последни дни много студена беше и всички това казваха)
Хотелът беше пълен на макс. Мерки за ковид нямаше. Нито персонала носеше маска -рецепция, сервитьори и всички, нито гостите. Последния ден видях сервитьорите с маски ги накарали под устата сложили децата (май са от училище някакво взети, всички младички бяха и се стараеха децата) Вътрешната част на ресторанта никой не носеше маска от гости и персонал, като си слага храна, нито се изискваше. Дори готвачката дето сипва на вечеря беше без маска. Тук имам забележка, все идно си просяк (сложи една лъжица от нещо дето уж си избрал и това е, ако искаш и друго вече ставаш досаден и неприятен, но само някои от посетителите -изборно )
Храната винаги е била слаба част на този хотел. Няма промяна. Сега номерът е, че се предлага усилено пакет и с обяд. Той май е на ниво, но вечерята е от обяда приспособена и усвоена ми се струва. Готвено няма на вечеря, студени меса, безвкусно , само салати може да спасят положението, но те са едни и същи и 10 дни просто вече... Десертите са някакви мижави сладкиши тестени и диня и пъпеш (други плодове не бяха извадени-ябълки, круши, грозде, банани са мираж за там) Закуската винаги една и съща -един вид сирене, кашкавал, шунка и някакъв салам дето не знам -мазен и на чесън уж луканков или шпеков минаваше. Кремвирши нарязани и домати, краставици , масло смес пише в пакетчета и кекс, някакви кремки имаше , това през цялото време. На закуска нямаше прясно мляко, айрян също никога не е предлаган. Тези ,които си слагаха зърнена закуска ходеха на машината за кафе да си пуснат мляко. Пържени филийки, палачинки  нито веднъж нямаше.  Последната вечер и не вечерях, беше много неприятно отношението към майка ми от готвачката и това през цялото време (жената е възрастна, трудноподвижна и заради нея отидох за толкова дни, но...обидно беше много)
Имах проблем и при настаняването. Дистанционното не работеше и не беше май към този телевизор. Дойде техник уж и ...ми да сме го пускали и настройвали от копчетата на телевизора...ама не става това с възрастен човек да става , ляга и пуска спира , сменя канали. Изчаках да намерят дистанционното за този телевизор, то 14 инчово някакво...иначе стаята беше нормална, банята, терасата.. но това е важно за нея. Та го оправиха , но беше неприятно.
Има някакви озонатори монтирани в коридорите, ама те не работят. Та за ковида...не знам, дано сме минали метър. Хотелът е пълен имаше и цигански семейства, но нямам забележки към държание и отношение от тях. По-скоро от някои българи, дето хич не ги беше грижа колко народ ще изритат и оплискат децата им. А едно пък си чупеше от плочките на басейните камъчета (те малки плочки и избираше все тъмносините) Спа зоната не съм ползвала въртях се около майка си , а и не исках да рискувамДругите хотели във Велинград май са също на макс пълни. Центъра не можеш да се разминеш, никога така не е било. Сега имало и някакво мероприятие за три дни там и доста народ още ще се изсипе.
Самият Велинград не е мръднал с нищо, освен около Рич и Двореца парка имат малко подобрение. Главната улица е ужас. В магазини никой не ходи с маска и влиза. За толкова време само 2 пъти слизах до там, като единия път си търсих пиличка (беше важно и..) та в един китайски магазин влезнах вечерта късно и само там китайката държеше хората да влизат с маски и връщаше учудените клиенти. Никъде другаде не видях персонал в магазини с маски, клиенти и който и да е с такава. На морето е същото де.
И не мога да се начудя при толкова хотели, при тези цени, тези хора как нищо не направиха поне за центъра на градчето си, отвратително е просто. Преди ремонта беше значително по-добре дори.
Не знам дали след толкова години (може би повече от 10) ходене там ще отида пак. Май приключих с този курорт вече, много съм разочарована.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 09:48 от fanfanito

# 110
Ясно, значи освен уширението на ресторанта и етажа с апатаменти нищичко не се е променило в Аурата от декември месец ...
Не харесвам и аз града, ми то в една Павел баня оправиха улиците...
Ние заминаваме пак по 22 септември, ама съм си набелязала места за разходки след балнеото.дано не е лудница, все пак, УЖ, ще започват училище учениците Wink

# 111
  • Точно където трябва
За Медея имам мнение, но не е скорошно. Скорошно няма и да имам. Не бих стъпила там.

# 112
Франческа, тогава и децата почиват около 22 септември)) Но..пожелавам ти успех.
Пропуснах да напиша и че пускат външни хора там. Не са правили проблем този път, че преди бях в тих ужас от едно семейство с много надувки дошло и все едно е на море. Проблем е , че в басейна за плуване дето е се пускат малки деца, бебета почти с разни пояси, къщички, патета... ми то няма как да се плува, отделно скачащи деца и пляскащи родители.. Спасителят този път поне следеше уж водата, чистеше човека, беше си на мястото. Други години не можеш да видиш спасителя изобщо. Но и друго забелязах, защото първите два дни слизах сама на басейна и си търсех място, еми...нямаше къде след 10ч някъде изобщо. Направих си труда да наблюдавам и не беше трудно да се види, че има хора дето заемат по няколко шезлонга на слънце и на сянка да си имат за разнообразие да сменят, еми... Иначе май и главния вход със стълбичките са оправили и е добре станало. Проблем на този хотел пак да напиша си е храната, ама наистина е проблем. Също и че няма нещо пейки, част за почивка извън стаята. Няма къде -или си на басейна, или в ресторанта трябва нещо да поръчаш и седнеш навън, или в стаята. То няма и къде място да обособят, това им е капацитета и децата просто полудяват вечер. Май фитнеса е оправен и подобрен, не съм видяла лично. Масажи не съм правила , но хора около мен бяха много доволни, включително и мъже се хвалеха от масажистката там.
Мда, свободните цени също са високи поне за мен. Капи сок е 2.70 , сладолед Фамилия от най-простия е 2лв, бяло фрапе-3лв (няма лошо това , ама хич нямаше общо с предишните пъти как го правеха) Махнали са фотьойлите при рецепцията и са сложили масички и столчета, там има и барче вече (това на басейна не работи) и е добре за студени дни , зимата , да може някъде да седнеш поне извън стаята. Изобщо на храна са...Ние като отидохме трябваше да изчакаме за стаята и седнахме да обядваме (бяхме закуска и вечеря) Поръчахме супички , омлет и безалкохолно , каничка айрян малка (2.50) голяма е 5лв. Еми супата беше едва покриваща дъното на купичката. Ще кажете , че съм отишла да ям, еми не е така...но просто прави впечатление сметката и икономията.
ПП. Забравих за градския транспорт да напиша, че не работи вече, както преди. Имало само една линия и работела по 2 часа на обяд и вечер или не разбрах, но има някакво часово време не е през целия ден. Някой, ако разчита на автобусчета там за ходене от единия край до другия и е без кола да знае.
Хотел Рим и банята там (били вградили градската баня в хотела и се ползваше май от местните) не работи, тъмно и пусто е там (до централния плаж се намира) Ресторантът и механата как се казваше не помня също не работи, направо призрачно място. Хотелчето беше добро за бюджетна почивка и посещение на аквапарка там е близо, аз съм го посещавала отдавна, но за цената беше хубаво и храната дори в ресторанта беше добра. Жалко.

Последна редакция: нд, 22 авг 2021, 00:23 от Не се сърди, човече

# 113
Здравейте!Някой с актуална информация от Велинград .Бихте ли споделили кои хотели са на пешеходно растояние до хубави заведения за  храна?

# 114
Някой да е ходил скоро на Спа Хотел Холидей? Резервирахме там и се чудя дали е хубаво. Благодаря предварително!

# 115
Имам въпрос как се процедира в условия на пандемия в спа зоната в момента и по-специално в Royal Spa.
Благодаря!

# 116
В Роял Спа няма пандемия. Няколко поста по- нагоре показах. В ресторанта не се спазваше и нямаше маски, камо ли в Спа- то.

# 117
  • There I was on a July morning ...
Имам въпрос как се процедира в условия на пандемия в спа зоната в момента и по-специално в Royal Spa.
Благодаря!
Аз не ползвам СПА в настоящите условия, само басейни и то предимно външните.
Нямам наблюдения от Рояла, но в други хотели, СПА - зоните са почти празни и маски не се носят.

Последна редакция: нд, 29 авг 2021, 15:45 от Скубиду

# 118
  • Mostly in my mind
Благодаря!
Никак!

# 119
Благодаря ви. Информацията ви е много полезна 🌷

# 120
  • Mostly in my mind
Спа и мерки са две несъвместими неща. Единственият вариант е да не работят по време на пик. Другото е ала бала и на документи естествено.

# 121
  • София
Благодаря!
Скафандри и барокамери няма. В ресторанта ежедневно се предоставят маски и ръкавици, а служителка постоянно подканя влезлите да ги използват. В басейните и джакузито влизат без маски. Само една баба седеше в джакузито с маска. По-сигурно е да си седите у дома.

# 122
Мерки няма в хотелите. Но навън ми се струва безопасно край басейните, поне се надявам да е така. Сега с лошото време не знам.
В хотела дето бяхме никой нямаше маски от персонала, освен жените дето чистят . Нито в ресторанта сервитьори, готвачи (сипваха основното ядене от витрина), нито на рецепция, нито на барчето, нито никой от почиващите поне докато си взима храна от ресторанта вътре. На откритата част е разбираемо. Малък и единствен асансьор за 5 етажен хотел и всички без маски. Включително и ние(( Ми то..някак..не вървеше да си бяла птица.
В спа-то не съм ходила, но е ясно, че и там е така. Предполагам навсякъде е същото. Мда, имаше озонатори на етажите до асансьорите, ама не работеха.
Изобщо в цял Велинград маски никой не носи не само в хотели, ами в магазини и аптеки дори. Влезнах в Марешки да купя беналгин и ...ми нямат двете дами там, едно семейство клиенти също без маски и аз с маска влизам, ама си трая вече, то..
За протокола май не сме хванали нищо. Вече една седмица откакто се върнахме, надявам се с всички да е така.
ПП. Честно не знам как да бъде, защото явно в хотелите искат хората да са доволни, да са свободни, да не се разправят, знаем всякакви има и веднага ще стане проблем. Така..негласно ..всеки е оставен на себе си.

# 123
  • Mostly in my mind
Фани, не е само във Велинград. И в Созопол няма пандемия и маски.
Иначе малко преди  предната вълна, февруари, във Велинград нямаше мерки, та сега ли, посред лято.

# 124
Лоли, знам бре. То и в Приморско така беше. Станах за смях в един супермаркет, а един хилещо се отърка в мен нахално и изкашля пресилено в лицето. Касиерките хихикаха на касите. Бе.. повече  не сложих маска, ама като ракета минавах набързо за нещо. Явно е срамно да си с маска на почивка, няма как, ставаш за смях((

# 125
  • Plovdiv, Bulgaria
Здравейте, търся хотелска стая/апартамент с джакузи в самата стая. Подарък за годишнина. Дали има във Велинград такава (освен Рич, там не ми хареса, че си е обикновена вана)?

# 126
  • Бургас/София
ВИП апартаментът и панорамният в Инфинити имат вътрешно джакузи (не сме отсядали в тях).
Ако не държиш да е Велинград, погледни и Белчин Спрингс, къщичка Ромео и Жулиета (тук сме били и много ни хареса).

# 127
Здравейте, търся хотелска стая/апартамент с джакузи в самата стая. Подарък за годишнина. Дали има във Велинград такава (освен Рич, там не ми хареса, че си е обикновена вана)?

В Гранд хотел Велинград има няколко такива апартамента. Страхотни са! За хотела обаче вече отзивите са по-скоро негативни.

# 128
  • Mostly in my mind
И в Свети Спас има такива стаи,  но хидромасажна вана ли е, джакузи ли е, не знам точно.

# 129
  • България

В Гранд хотел Велинград има няколко такива апартамента. Страхотни са! За хотела обаче вече отзивите са по-скоро негативни.

И аз да изкажа мнение.. В Роял хотел не бих стъпала никога повече, спа зоната беше миризлива, неподдържана и дори гнусна, да не говоря, че беше пълно с роми. Стаята също не блестеше от чистота.. За Гранд хотел имам добри впечатления, беше чисто, поддържано, както в спато, така и в стаята ни. Единсвено в Роял хотел храната беше по-разнообразна от Гранда. Не разбирам "по-скоро негативните отзиви" за Гранда.......

# 130
Във Велинград е важно да си избереш хубав хотел ...защото ще прекарваш време главно в него. Самия град е маък и скучен, като изключим Тузлата (която не е кой знае какво) ...няма нищо интересно.
Около града има интересни дестинации ...но самия град е ...умряла работа ...

# 131
Тузлата какво е?Това за първи път го чувам...

# 132
Мисля, че става дума за Клептуза

# 133

И аз да изкажа мнение.. В Роял хотел не бих стъпала никога повече, спа зоната беше миризлива, неподдържана и дори гнусна, да не говоря, че беше пълно с роми. Стаята също не блестеше от чистота.. За Гранд хотел имам добри впечатления, беше чисто, поддържано, както в спато, така и в стаята ни. Единсвено в Роял хотел храната беше по-разнообразна от Гранда. Не разбирам "по-скоро негативните отзиви" за Гранда.......

От години го избягваме, при положение че го харесваме много като база. Особено гореспоменатите апартаменти са разкошни. Закуската е със имитиращи млечни продукти, и основно замразени печива и сухи кексове, доста бедна в сравнение с тази на Велина, Вела хилс и Св.Спас например, при близък ценови клас. Най-много ме притеснява обаче основното звено посетители - големи ромски фамилии. Опитвам се да си ги спестя, когато мога. С една дума - това не е Гранда, който аз посещавах и няма да се върна там.

# 134
На какво се дължат тези големи римски фамилии във всички хотели във Велинград? Много ме изненадва това.

# 135
Хората имат пари и обичат минералната вода. Какво чудно има. Аз също съм попадала на такива компании, държаха се много възпитано в ресторанта, е, един от техните пушеше електронна цигара в СПА ценъра, ама то и при българите има недоразумения....

# 136
  • Варна
Здравейте,
Прегледах назад мненията и избрах х-л Акватоника за посещение от 7.09 и понеже не сме платили за вечеря бихте ли ми казали кои хубави места има за хапване в региона на хотела. И още понеже е далеч от центъра, скъпо ли взимат такситата?

# 137
Такситата там не са скъпи, ресторанти Том и Нези класик и от по-непретенциозните Скабрин, евтино и вкусно.

# 138
Щом сте от 7.09 бихте ли споделили какъв ще е капацитета на хотела?Искат ли ви един от трите документа за Ковида?

# 139
  • Варна
Във връзка с ковид, нищо не ни искат.
Не знам на място как ще е. Ще споделя като се приберем живот и здраве.