На море в Лозенец - 2021 г.

  • 17 014
  • 152
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6
И ние за втора година ще сме в Лозенец... Миналата година вечеряхме основно в "Старата къща" и "Friends", но ми се иска тази година да разнообразим... Можете ли да ми препоръчате място, на което да готвят вкусно, но да не надхвърля
ценовия клас на тези 2 места?

Friends или се е сменил собственика или готвача. Тази година храната беше доста зле в сравнение минали години. Поне от 10 години ходим в Лозенец ( с 1-2 изключения). Всяка година основно сме обядвали във Friends, но тази хич не останахме доволни.

# 106
  • Мнения: 2 076
Записвам се да ви чета , за първи път ще сме в Лозенец , резервирали сме вила с приятелски семейства .

# 107
  • Мнения: 491
Записвам се да чета.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 004
Записвам се и аз. Тази година за пръв път ще ходим в Лозенец, чак след 28.08. Ще следя за отзиви за ресторанти с вкусна храна.

# 109
  • Мнения: 491
Записвам се и аз. Тази година за пръв път ще ходим в Лозенец, чак след 28.08. Ще следя за отзиви за ресторанти с вкусна храна.

Бунгалото - скъпо е, но пък е вкусно. Скарата им е много хубава. По обяд няма много хора, но вечер е пълно на 100% и трябват резервации задължително.
Старата къща - горе-долу нормални цени, но готвят божествено. Трябват резирвации и за там, защото също е много посещаем.
Централ - намира се точно на центъра, няма как да го сбъркате. Известно е с пиците си. Там също сядат повечко хора вечер. Храната става горе-долу бързо, но миналата година имаше само един читав сервитьор. Голям майтапчия. Другите бяха много бавни. От кухнята някой път също много са се бавили. Обяснявам си го с многото народ.
Баба Яга - готвят хубаво, но за обедно меню само бих го препоръчала.
Бистрото - скъпо, не сме и доволни особено много от кухнята. Не бих седнала отново.
Брис - дочух от местни, че кухнята им била много мръсна, но не знам дали е така. Пиците са им много вкусни и като цяло ми харесва храната им там.
Лагуна - не мога да преценя дали ми допадна кухнята или не, но персоналът със сигурност не. Постоянно имаше нови и нови сервитьори и шефката обикаляше и им се караше, дори тя е обслужвала. Не е било вечер пълно, освен петък и събота.
Гиардино - мисля, че отвори миналото лято за първи път или беше по-миналото, ще излъжа. Не съм сядала там, но моите приятели ходеха почти всяка вечер. Бяха доволни, но било скъпо. Италианска кухня е.
Кюфтетария - ходила съм само на брънч. За обяд и за вечеря не съм, така че не мога да дам мнение за кухнята, а само за брънча. Там яйцата бенедикт са топ, баницата също много ми хареса.
Бохо - уникална гледка, но е уникално скъпо. Изтънчена кухня. Може би на мен най-много ми хареса, откъм обстановка не знам .. И храната е вкусна, но е много скъпо.
Приятели - обратното на Бохо😂 Евтино, с нормална стандартна кухня, но няма много маси. Готвят много вкусно.
Friends - ходила сам там само да ям суши, преди 3-4 години. Сега не знам дори дали има суши.
Бухлевата воденица - там не съм ходила, но като минаваме вечер покрай нея отпред се пекат разни кебапчета, кюфтета, вътре се чува чалга, народно.
(Приятели и Friends са две различни заведения, да не се подведете по имената)

Та това мога да дам като мнение накратко .. Ходя в Лозенец откакто се помня и почти по цяло лято.

# 110
  • Мнения: 2 076

littlemuffin Много благодаря ! А кой плаж е най-хубав до , колкото разбрах са на еднакво разстояние от вилата , в която ще бъдем ?
С две деца на 8 години сме и две малки кучета .

# 111
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
littlemuffin доста точно мнение за заведенията си направила. Пропуснала си само Сезони. Снобарско, с предварителна резервация, скъпо. Като цяло в Лозенец храната е скъпа, защото почиващите са по заможни, не е като в Китен или Царево.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 004
Благодаря за изчерпателната информация. Живот и здраве ще ги пробваме повечето. Simple Smile

# 113
  • Мнения: 491
Ел_Си аз харесвам Централния плаж. Доста е голям и има както свободна зона, така и платена. Има и барчета, ама около тях е много шумно. Най-вдясно от плажа, минаваш скалите и има много приятно плажче, НО там мисля, че има нудисти😩 Иначе е много приятно там мястото. Разхождали сме се до там надвечер по скалите. Плаж Корал също е много голям и хубав. Мечата дупка е мъничък, но е сравнително плитък. Ходила съм и много пъти до Царево, плаж Нестинарка в Стария квартал на Царево се намира, заради Клуб 35. Има го и в София в Студенски град и преди няколко години направиха и на Нестинарка. Но там плажът не ми харесва. Миналата година един мой приятел се удави там, Бог да го прости Sad Сякаш от тогава ми е малко отблъскващ плажа, но заради заведението и да се попечеш ми допада. На Арапя ми харесва доста, но там с кола се ходи от Лозенец или пък с откритото бусче. На Оазис не съм ходила на плаж, а само един път на Делийт бара, ама като видях, че пица Маргарита беше над 20+лв и станах и си тръгнах😂😂🤷♀
зелено камъче ох да, съвсем забравих за ресторант Сезони. Права сте, точно така, както го описахте е.
На мен, моето семейство и приятелите, с които прекарваме почти цялото лято в Лозенец мога да кажа, че щом се връщаме всяка година, значи не е лошо. Допада ни много откъм заведения, защото има буквално всякакви категории - от много скъпи - Гиардино; Бохо; до средна класа - Бунгалото;  Старата къща; и по-евтини и нормални - Приятели; Баба Яга ..
Тази година все още не сме ходили в Лозенец. Ще ходим началото на юли. Мои приятели вече са там и казаха, че са вдигнали доста цените навсякъде. Дюнерите на централната улица големият бил 8лв, а малкият - 7лв😳 Сега и новият парк бил готов. На черната постройка от миналата година, която си седеше празна сега има някакви неща отворени - май закуски имало и още 2-3 неща там за ядене и пиене, но не разбрах особено точно.
Ако имате още въпроси - питайте.

# 114
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Имаш предвид заведението срещу френдс, което го запалиха ли или някаква друга черна постройка на новия парк

# 115
  • Мнения: 491
Имаш предвид заведението срещу френдс, което го запалиха ли или някаква друга черна постройка на новия парк

Не, не там.
Имах предвид новия парк, където е мостчето, слънчевия часовник, амфитеатъра. Там миналата година имаше една черна постройка. Всички се чудехме какво ще е - кафене ли, бързо хранене някакво ли .. Говореше се, че ще бъде като Quartal Food Park в София, на такъв принцип. Та имало там няколко неща отворени вече. Ще ги видим.

# 116
  • Мнения: 7 704
Къде се намира тази Меча дупка ?

# 117
  • Мнения: 9 481
Къде се намира тази Меча дупка ?

Преди Корал;

За хапване препоръчвам "Дедо Мацо" (дано и тази година са там де..) - под х-л Стражица; не е нещо УАУ обстановката, но кухнята и цените са отвсякъде ОК!

# 118
  • Мнения: 1 975
Меча дупка е в края на Лозенец, по пътя за Корал. (пешеходния) Буквално след постройките в ниската част. Изключително малък е и има доста хора. Като казвам малък, вероятно няма и 10 метра целия.
Доста е вероятно да сте го виждали милион пъти и да не сте обърнали изобщо внимание.

Благодаря за разяснението за постройката на новия парк, голямо чудене беше миналата година Sweat Smile

# 119
  • Мнения: 9 481
Меча дупка е в края на Лозенец, по пътя за Корал. (пешеходния) Буквално след постройките в ниската част. Изключително малък е и има доста хора. Като казвам малък, вероятно няма и 10 метра целия.
Доста е вероятно да сте го виждали милион пъти и да не сте обърнали изобщо внимание.


Все едно чета за 25-тте сантиметра Smile Smile

elle.n, да, не е голям като Корал, но не е и 10м Wink (не съм го мерила, но на "око" е 50-80м)

Това съм го снимала долу горе от средата - т.е. от другата страна има поне още толкова, а там и широчината на плажната ивица е поне тройна на тази от снимката Wink

Последна редакция: сб, 18 юни 2022, 15:33 от MTV

Общи условия

Активация на акаунт