На море в Лозенец - 2021 г.

  • 17 018
  • 152
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 473
Здравейте момичета, някой може ли да ми препоръча добър апартхотел или апартамент в Лозенец на първа линия или близо до плажа с възможност за безпрепятствено паркиране наоколо? Изхранването не ми е проблем.

старата тема

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 16:26 от bubanka

# 1
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
С две ръце https://oasisbeachclub.eu/, вече 2 години го посещаваме.

# 2
  • Мнения: 19 473
Нещо не ми се отваря линка

# 3
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Нещо не ми се отваря линка

https://www.booking.com/hotel/bg/oasis-beach-club.bg.html Oasis Beach Club

# 4
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,търся координати за къщите които се  отдават за по дългосрочен наем около Виларте в тази част,за да запазя то сега.
Благодаря

# 5
  • Мнения: 775
Виж Airbnb има няколко. Миналата година бяхме в страхотна къща. Ако ти харесва, мога да ти дам номера на собственичката, за да си спестиш таксата. На 5 Мин пеша е от вила арте, на 5 Мин от мидения и около 10 от хасиенда, ако минеш по черните пътечки. Вътре има всичко необходимо за дълъг престой, с колите е лесно също

https://abnb.me/pQPeKDhYxdb

Около нея има и други, еднотипни са.

Здравейте,търся координати за къщите които се  отдават за по дългосрочен наем около Виларте в тази част,за да запазя то сега.
Благодаря

# 6
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Виж Airbnb има няколко. Миналата година бяхме в страхотна къща. Ако ти харесва, мога да ти дам номера на собственичката, за да си спестиш таксата. На 5 Мин пеша е от вила арте, на 5 Мин от мидения и около 10 от хасиенда, ако минеш по черните пътечки. Вътре има всичко необходимо за дълъг престой, с колите е лесно също

https://abnb.me/pQPeKDhYxdb

Около нея има и други, еднотипни са.

Здравейте,търся координати за къщите които се  отдават за по дългосрочен наем около Виларте в тази част,за да запазя то сега.
Благодаря
Благодаря ви много,може ли да ми пишете координати на лични,не успявам да ви изпратя съобщение.

# 7
  • София
  • Мнения: 104
Здравейте!

Някой да е посещавал бунгалата на къмпинг Оазис да сподели как е било? С бебче сме, което ще е на около 10месеца по времето, което смятаме да ходим.

# 8
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте!

Някой да е посещавал бунгалата на къмпинг Оазис да сподели как е било? С бебче сме, което ще е на около 10месеца по времето, което смятаме да ходим.

Зависи в кое бунгало ще отседнете има много и различни, които се отдават под наем. Бунгала на самия къмпинг не ги препоръчвам.

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 399
След 10+ години нестъпване на нашето море запазих в Лозенец за тази. Продължавам да имам вътрешен отпор, но да видим.
Връщам се да чета вашите впечатления и препоръки.

# 10
  • Мнения: 19 473
Някой да има впечатления от добър апартхотел близо до плажа? Хотел Дион например или нещо подобно? Интересувам се и от възможността за безпрепятствено паркиране, че това започва да се превръща в проблем № 1 на почивките ни.

# 11
  • Мнения: 108
Здравейте! Колебаем се в кой хотел да отседнем тази година - Грация или Алпина? Някой може ли да сподели мнение за хотелите, а и кой е с по-добра гледка от терасите?
Благодаря предварително на отзовалите се! 

# 12
  • Мнения: 1 723
Ние втора година ще посещаваме Старата къща, много сме доволни. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9 481
Здравейте,търся координати за къщите които се  отдават за по дългосрочен наем около Виларте в тази част,за да запазя то сега.
Благодаря

И тук има разни варианти:
http://lozenets-blacksea.com/e2/

# 14
  • Мнения: 40
Здравейте! Колебаем се в кой хотел да отседнем тази година - Грация или Алпина? Някой може ли да сподели мнение за хотелите, а и кой е с по-добра гледка от терасите?
Благодаря предварително на отзовалите се! 
Категорично Алпина, но има и много стаи с гледка към селото. Има малък въвшен басейн. Не предлагат изхранване.

# 15
  • Мнения: 960
Ние също обмисляме да почиваме в Лозенец, но търся отзиви за заведения за хранене.

# 16
  • Мнения: 9 481
Ние също обмисляме да почиваме в Лозенец, но търся отзиви за заведения за хранене.

То е въпрос на вкус..на нас ни харесва (и като цени) бистро "Хера" (търси с гугъл карти за по-лесно); ресторанта към станцията на адвокатите;
Янис, Френд, Старата къща са също с добри кухни, но и с високи цени (в сезон и със задължителна резервация);
Извън Лозенец - на Арапя - Бай Джи (и там с резервация);
Това се сещам на прима виста

# 17
  • Мнения: 790
Аз в Лозенец където съм сядала съм била доволна. Имена не помня, единствено на плаж Оазис бар "Delete " беше доста скъпо, но пък доста свежо местенце за еднократно посещение.

# 18
  • Мнения: 17 972
Търся отзиви за Арго и Контеса, по- скоро като разположение как са, Арго е на плажа почти, но това ли е хубавия плаж?

# 19
  • Мнения: 9 481
Търся отзиви за Арго и Контеса, по- скоро като разположение как са, Арго е на плажа почти, но това ли е хубавия плаж?
Контеса ама хич не е близо до плажа..Wink
Арго е в началото на централния плаж (добър е, но аз съм фен (и препоръчвам) на Корал Simple Smile )

# 20
  • Мнения: 19 473
То на Корал май няма хотели близо до плажа.

# 21
  • Мнения: 9 481
То на Корал май няма хотели близо до плажа.
Два са - "Бора" и "Морско конче" Wink

# 22
  • Мнения: 19 473
Е, Бора си е бая далеч от Корал, има едно 400-500 метра според мен.

# 23
  • Мнения: 9 481
Е, Бора си е бая далеч от Корал, има едно 400-500 метра според мен.

Не съм го засичала..те го дават 300м..нейде там е:
https://www.complexbora.com/about

# 24
  • Мнения: 960
А някой да има мнение за "Дедо Мацо"?

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 399
Дедо Мацо в Княжево е култ. Прости и вкусни неща с добри продукти на смешни цени.
Ако е така и в Лозенец, не е за подминаване.

# 26
  • Мнения: 17 972
А за хотел Янис? И ресторанта му

# 27
  • София
  • Мнения: 338
Не съм била гост на хотела, само ресторанта сме посещавали. Хубава градина, имаше изпълнение на живо някакви гръцка музика и евъргрийни, обаче храната нищо особено. Втори път не сме го посетили. Четох доста  отзиви, но според мен прехвалени. Но така или иначе "вкус и цвет - товарищ нет". Има много по-вкусни семейни ресторанчета в Лозенец -  например "Бунгалото", Старата къща", ресторанта на "Сънрайс"  .

# 28
  • Мнения: 9 481
А някой да има мнение за "Дедо Мацо"?

Вкусно и на добри цени..не знам това лято дали са на Лозенец.

А за хотел Янис? И ресторанта му

За х-ла не знам, ресторанта е добре, на по-високи цени, но не са в тавана;

# 29
  • Мнения: 7 704
А кой плаж ще ми препоръчате? С дете на 1г 4 месеца сме.
Миналата година останах с впечатление, че на централния много духа.

# 30
  • Мнения: 9 481
А кой плаж ще ми препоръчате? С дете на 1г 4 месеца сме.
Миналата година останах с впечатление, че на централния много духа.

Мечата дупка в дясната му част.
Духането е според времето..не е от плажа Wink

# 31
  • Варна
  • Мнения: 391
Някой има ли впечатление от плаж Тарфа - почиства ли се, прекалено малък ли е (например в сравнение с 'Мечата дупка') ?, има ли някакво заведение, WC..... Благодаря!

# 32
  • Мнения: 9 481
Някой има ли впечатление от плаж Тарфа - почиства ли се, прекалено малък ли е (например в сравнение с 'Мечата дупка') ?, има ли някакво заведение, WC..... Благодаря!



Лично аз не го харесвам; пясъчната ивица е твърде тясна - морето ежегодно "изяжда" пясъка.Има заведение, почиства се..:

# 33
  • Варна
  • Мнения: 104
Здравейте ! Бил ли е някой в хотел Свети Георги?Изглежда добре в booking, но дали наистина е така .,, Кой плаж бихте препоръчали  да е плитко, че сме с дете на 4г. което не излиза от водата .

# 34
  • Мнения: 1 960
За плажа, централния плаж в най-северната му част  близко до пиано бара, но даже още по към скалите. Плитко е и с хубав пясък. Но има и нудисти там.

# 35
  • Мнения: 9 481
За плажа, централния плаж в най-северната му част  близко до пиано бара, но даже още по към скалите. Плитко е и с хубав пясък. Но има и нудисти там.

+Мечата дупка и Корал (там с кола, по възможност по-висока, че пътя е съвсем леш)

# 36
  • Русе
  • Мнения: 676
Какви са цените на чадър/шезлонг на централния плаж?

# 37
  • Мнения: 6
Как е положението в момента в Лозенец ? Пълно ли е с народ ? Плажът чист ли е ?

# 38
  • Мнения: 9 481
Как е положението в момента в Лозенец ? Пълно ли е с народ ? Плажът чист ли е ?
http://free-webcambg.com/Lozenets-03-webcam-live-online-plaj-cen … emeto-weather.htm

# 39
  • Мнения: 1 723
Миналата година ми се случи нещо много гадно, точно до скалите на малкия плаж в Лозенец имаше голяма змия. Забелязах я докато плувах и се изплаших, случвало ли ви се? Съжалявам, но имам огромен страх от змии.

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте, бихте ли ми казали какво е положението в Лозенец. Не сме били там до сега и още се чудим.
Интересува ме следното:
- Има ли свободна зона и претъпкана ли е?
- Допускат ли домашни любимци на плажа?
- Бунгалата Оазис ок ли са?
- Бихте ли препоръчали места за хапване, както и по-слабо населени плажове в блозост.

Много ви благодаря предварително Simple Smile
Приятна почивка на всички Simple Smile

# 41
  • Мнения: 775
Здравейте, ние сме тук от пролетта, в момента не е чак лудница, уикенда става по-натоварено. На плаж не ходим в Лозенец, с малко дете сме и на централния плаж рязко става дълбоко, От време на време ходим до оазис, но там шезлонгите са далеч от водата. За плаж пътуваме до нестинарка и перла, плитко е и водата е много чиста, но в Лозенец също е хубава водата. Свободна зона има и на централния и на оазис, не е претъпкана. НаблиЗо ни е мидения плаж, там няма чадъри, но няма и пясък. Плажът на хасиенда, на мен не ми харесва, защото ивицата и почти “изядена” от морето.
 За хапване предимно готвя, но от време на време си взимаме храна за вкъщи от сезони, бистрото и правят уникални пици в едно заведение на площада, има вкусни бургери на центъра.
Има доста забавления за децата, нещо като луна парк, но с по-малки размери. Има две много хубави детски площадки, нови и поддържани.
В къмпинг оазис не съм била, но имам позната, която живее там на каравана и е много доволна.
Разхождаме се често в Царево, Приморско и Созопол.
Змии, където живеем имаше много, но от както започнаха да се пълнят къщите, не съм срещала, но със сигурност има по скалите на припек, но наистина от поне месец не съм срещала змия.
За мен Лозенец в любимо място и от години изкарваме лятото си тук, никога не съм била разочарована от нещо.
Ако имате друго въпроси, съм на среща
Допълвам за оазис, че не се върви малко до центъра на селото и няма тротоар, ако сте с малко дете помислете дали ще ви е удобно, ние живеем близо до оазис и с 2 годишно успешно взимаме разстоянието на отиване и връщане без количка

# 42
  • Мнения: 7 704
къде се намират детските площадки?
знам една на центъра, на едно площадче

# 43
  • Мнения: 730
Скрит текст:
Здравейте, ние сме тук от пролетта, в момента не е чак лудница, уикенда става по-натоварено. На плаж не ходим в Лозенец, с малко дете сме и на централния плаж рязко става дълбоко, От време на време ходим до оазис, но там шезлонгите са далеч от водата. За плаж пътуваме до нестинарка и перла, плитко е и водата е много чиста, но в Лозенец също е хубава водата. Свободна зона има и на централния и на оазис, не е претъпкана. НаблиЗо ни е мидения плаж, там няма чадъри, но няма и пясък. Плажът на хасиенда, на мен не ми харесва, защото ивицата и почти “изядена” от морето.
 За хапване предимно готвя, но от време на време си взимаме храна за вкъщи от сезони, бистрото и правят уникални пици в едно заведение на площада, има вкусни бургери на центъра.
Има доста забавления за децата, нещо като луна парк, но с по-малки размери. Има две много хубави детски площадки, нови и поддържани.
В къмпинг оазис не съм била, но имам позната, която живее там на каравана и е много доволна.
Разхождаме се често в Царево, Приморско и Созопол.
Змии, където живеем имаше много, но от както започнаха да се пълнят къщите, не съм срещала, но със сигурност има по скалите на припек, но наистина от поне месец не съм срещала змия.
За мен Лозенец в любимо място и от години изкарваме лятото си тук, никога не съм била разочарована от нещо.
Ако имате друго въпроси, съм на среща
Допълвам за оазис, че не се върви малко до центъра на селото и няма тротоар, ако сте с малко дете помислете дали ще ви е удобно, ние живеем близо до оазис и с 2 годишно успешно взимаме разстоянието на отиване и връщане без количка
Бихте ли уточнили къде точно е заведението с хубави пици и това с бургерите?

# 44
  • Мнения: 9 481
Миналата година ми се случи нещо много гадно, точно до скалите на малкия плаж в Лозенец имаше голяма змия. Забелязах я докато плувах и се изплаших, случвало ли ви се? Съжалявам, но имам огромен страх от змии.

Синът ни ги ловеше и гордо ги показваше на момиченцата на плажа, които разбира се, бягаха с писъци  Laughing Той - разочарован, че не са впечатлени от ловните му имения, увесваше нос. Smile ; но не бяха особено големи - водни змии, които са си плашливи принципно.

Иначе по пътищата има по-големички смокове, но те са си полезни животинки..да, иначе неприятни  (и за мен)  Simple Smile

# 45
  • Мнения: 960
И аз следя за детските площадки и заведенията. Иначе за змии знам, че е нормално да има, когато има скали, но до колкото съм чувала не са опасни, просто е неприятно да ги срещнеш.

# 46
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Аз за 4та година резервирах в www.oasisbeachclub.eu . Много ни харесва.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 676
Здравейте, бихте ли ми казали какво е положението в Лозенец. Не сме били там до сега и още се чудим.
Интересува ме следното:
- Има ли свободна зона и претъпкана ли е?
- Допускат ли домашни любимци на плажа?
- Бунгалата Оазис ок ли са?
- Бихте ли препоръчали места за хапване, както и по-слабо населени плажове в блозост.

Много ви благодаря предварително Simple Smile
Приятна почивка на всички Simple Smile
https://webcamsbg.com/webcam-kamera-web-cam-from-lozenec-cherno- … aj-centralen.html

# 48
  • Мнения: 775
Пицарията е самия площад, казва се централ, но май сега е с различно име, няма да я сбъркате. А другата детска площадка е в новия парк, който направиха, точно до луна парка, доста по-голяма от тази на центъра

# 49
  • Мнения: 7 704
Аз не знам и лунапаркът къде е ...
Близо ли е на пешеходно разстояние от центъра, защото съм с количка

# 50
  • Русе
  • Мнения: 676
Пицарията е самия площад, казва се централ, но май сега е с различно име, няма да я сбъркате. А другата детска площадка е в новия парк, който направиха, точно до луна парка, доста по-голяма от тази на центъра
А от къде може да се вземе храна за вкъщи?

# 51
  • Мнения: 9 481
Пицарията е самия площад, казва се централ, но май сега е с различно име, няма да я сбъркате. А другата детска площадка е в новия парк, който направиха, точно до луна парка, доста по-голяма от тази на центъра
А от къде може да се вземе храна за вкъщи?

Малко над супера Тегел, има..както и отсреща.

Аз не знам и лунапаркът къде е ...
Близо ли е на пешеходно разстояние от центъра, защото съм с количка

Когато сте на "центъра", погледнете посока морето - ще видите еди светещ голям надпис "супермаркет" -там е Wink
 (поне мин. год, светеха неизпопадалите букви Simple Smile )

# 52
  • Мнения: 775
MTV го е обяснила много добре, ако спите в селото, всичко ви е наблизо, освен оазис.
Иначе за вкъщи може и от всеки ресторант да си вземете, от бистрото правят и доставка

# 53
  • София
  • Мнения: 3 012
а някъде има ли закуски? настаняването ни е без закуска /оставих мм да организира почивката този година/

# 54
  • Мнения: 7 704
По улицата, от която се влиза в селото има закуски.
Детските площадки са 3 вече. Тази в ляво от лунапарка няма люлка, а тази в дясно е нова (миналата година я нямаше) е ужасно слънце - сутрин до към 10 и вечер след 7и30 бива

# 55
  • Мнения: 1 975
Всичко е близо в Лозенец.

Аз не знам и лунапаркът къде е ...
Близо ли е на пешеходно разстояние от центъра, защото съм с количка

# 56
  • Мнения: 349
Пълно ли е селцето с туристи вече?

# 57
  • Мнения: 960
elle.n в дясно т луна парка нямаше ли строителна площадка, нещо за нов парк ми се върти в главата или бъркам?

# 58
  • Мнения: 9 481
elle.n в дясно т луна парка нямаше ли строителна площадка, нещо за нов парк ми се върти в главата или бъркам?

Не, не бъркате Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 975
Точно в дясно от лунапарка е новият парк. Но няма сянка, дърветата са малки още

# 60
  • Мнения: 960
Тоест има нов парк все пак, не само площадка?

# 61
  • Мнения: 7 704
Тоест има нов парк все пак, не само площадка?
площадка, оградена с дървета, които ще правят сянка след 10 години, има и фонтан и пейки ... парк е много силно казано

# 62
  • Мнения: 1 975
Ще бъде парк, сега е градинка Smile

# 63
  • Мнения: 960
ясно, поне не е строителен обект, това е важното Simple Smile

# 64
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Селцето е пълно. Ние бяхме на Оазис, но вечер де разхождахме и до селото.

# 65
  • Мнения: 1 723
Ние бяхме от понеделник до петък в Лозенец, сряда-четвъртък взе да се пълни много.

# 66
  • Мнения: 19 473
Сега с тези забрани в Гърция предполагам много хора ще останат на нашето море и ще бъде тъпкано както миналата година.

# 67
  • Мнения: 7 704
Ние се прибрахме във вторник, не беше пълно. Другата седмица е възможно пак да ходим. Казаха ми, че сезонът започвал по-късно там.

# 68
  • Мнения: 17 972
Има ли гръцки ресторант там, или нещо подобно 🤔

# 69
  • Мнения: 17 972
Какви са цените на чадър/шезлонг на централния плаж?
По 10 лв бройката 🤔

# 70
  • Русе
  • Мнения: 676
Има ли комари вечер?

# 71
  • Мнения: 7 704
Ние днес дойдохме пак, има комари. Преди 2 седмици също имаше, още докато излезем и един се залепи за бузата на малкия

# 72
  • Мнения: 790
Има ли много хора в Лозенец? Пътуваме в събота и все се надявам да не е прекалено претъпкано.

# 73
  • Мнения: 960
Само си коментираме, но някой, който е там или е бил там, иска ли да качи някоя снимка, на плаж, на площадки, центъра?

# 74
  • Мнения: 17 972
Ние сме тук в момента, пълно е с народ. В хубавите кръчми е с резервация, Старата къща и Бунгалото май беше например. Днес флага е червен, до вчера беше супер. Чадър с 2 шезлонга 30 лв, пълни са въпреки това

# 75
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
фраш,фраш и фраш, тая година е ад. И в царево е същото. Тая година и цените по ресторантите са натокали, и цените по хотелите и квартирите. И въпреки това навсякъде народа яде и пие като за последно. Няма дистанция, маски се слагат само в лидл и болеро в царево. В Лозенец никъде не се слага маска, даже в аптека.

# 76
  • Мнения: 790
Ужас е това, което пишете. Ние го избрахме като уж спокойна дестинация.

# 77
  • Мнения: 19 473
То в близките години май няма спокойна дестинация на морето в топ сезона..

# 78
  • софия
  • Мнения: 25 399
Като ви чета се радвам, че за поредна година не се престраших да отидем. Отмених резервацията, въпреки милото отношение на жената по телефона.

# 79
  • Мнения: 17 972
Ами съвсем нормално си е, оживено, не знам какво очаквате да е в топ сезон. Не е лудницата на Созопол определено, точно в 23 музиката от заведенията спира. За мен всичко е супер, без тия 30 лв, поуляли са  се, но пък шезлонгите са удобни и са на големичко разстояние, не наблъскани. И са пълни...

# 80
  • Мнения: 790
Ами аз съм била в Лозенец преди три години по същото време и ми се струваше много спокойно. Очевидно тази година няма да е като другите, но дано да се вместим в цялата суматоха. А чадърите за 30 лв -не мисля да ги ползваме.И не, че ги нямаме парите, но ми е малко прекалено.

# 81
  • Мнения: 92
Здравейте!
На централния плаж разбрах, че чадър с 2 шезлонга е 30 лв. Но не разбрах това и за плаж Оазис ли важи? Благодаря предварително за информацията

# 82
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Здравейте!
На централния плаж разбрах, че чадър с 2 шезлонга е 30 лв. Но не разбрах това и за плаж Оазис ли важи? Благодаря предварително за информацията

На Оазис всичко е по 6 лв. Wink

# 83
  • Русе
  • Мнения: 676
Утре живот и здраве пристигаме в Лозенец та да попитам как стоят нещата с паркирането там?

# 84
  • Мнения: 9 481
Утре живот и здраве пристигаме в Лозенец та да попитам как стоят нещата с паркирането там?

Където намериш място - няма паяк/скоби Laughing

# 85
  • Мнения: 349
Утре живот и здраве пристигаме в Лозенец та да попитам как стоят нещата с паркирането там?
Ужасно е.

# 86
  • Мнения: 92
Между другото и вчера и днес морето на централния и на Оазис е доста вълнисто, ама доста. И пътуваме до южния в Китен (първо преглед на камерата 😁 ) Но пък сме отседнали в прекрасна вила извън Лозенец - Сии гардън вилла (постройките над Лалов егрек). Спокойно, тихо, със спираща дъха панорамна гледка. Сравнително чисто е, добре оборудвано студио и подсигурено парко място в рамките на комплекса. Идеално за хора, които имат нужда от почивка без дразнители.

# 87
  • Мнения: 19 473
Може ли някой който е в Лозенец да ми каже много ли е застроено около хотел Бора? Преди години почивахме там и ми беше харесало, но нещо започваха да бетонират площите пред него в посока морето, та питам дали са го затиснали и него сгради.

# 88
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Знам че темата е за Лозенец, но не можах да се въздържа да не ви покажа северния плаж в китен. Тая година е ад, никаква дистанция няма.

# 89
  • Мнения: 19 473
Те първите чадъри са във водата буквално.

# 90
  • Мнения: 1 975
Мале, как им е кеф на тези хора да се бутат там?!

Само заради чадърите кракът ми не би стъпил там, а какво остава и да са пълни...

# 91
  • софия
  • Мнения: 25 399
А свободна зона?
Страшна супа е.

# 92
  • Мнения: 960
Има ли някой, който в момента е в Лозенец? Чувам, че навсякъде било пренаселено последните седмици, в момента така ли е?

# 93
  • Русе
  • Мнения: 676
Има ли някой, който в момента е в Лозенец? Чувам, че навсякъде било пренаселено последните седмици, в момента така ли е?
Вчера се върнахме от там! Ужасна лудница! Платената зона на плажа се запълва още преди десет часа, свободната е кърпа до кърпа и чадър до чадър. Вечер по ресторантите задължително с резервация, паркирането е въпрос на късмет. Ако Ви интересува нещо по конкретно питайте!

# 94
  • Мнения: 790
Ние се прибрахме в петък. Хора има много, но си намирахме места и на плажа , и в ресторантите. Паркинг имахме към хотела и не мога да кажа за него.

# 95
  • Мнения: 960
За кой от плажовете става дума?

# 96
  • Мнения: 790
Централния.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 489
Някой да има информация за следните хотели в Лозенец - Атива, Рай, Янис и Елмаз? Близо са до плажа, горед-долу на еднакви цени, даже ми се струват ниски.

# 98
  • Мнения: 349
Някой да има информация за следните хотели в Лозенец - Атива, Рай, Янис и Елмаз? Близо са до плажа, горед-долу на еднакви цени, даже ми се струват ниски.

За Атива, преди месец бяхме там. Чудесно семейно хотелче. Близо до всичко. Собствениците се стараят всичко да е перфектно. Чисто, добра закуска, чис т басейн. Препоръчвам

# 99
  • Мнения: 17 972
Някой да има информация за следните хотели в Лозенец - Атива, Рай, Янис и Елмаз? Близо са до плажа, горед-долу на еднакви цени, даже ми се струват ниски.

Янис- няма басейн, но е супер близо до плажа, бистрото предлагаше обедно меню за 7,50- супа, основно, десерт. Като цяло беше добра кухнята и обстановката. Само в Лозенец обаче чадъри и шезлонги са 30 лв, доста са се поуляли

# 100
  • Мнения: 349
Атива е след Янис, между двата е празно място и двата хотела си го делят за паркиране на колите. Преди месец имаше три свободни зони  и беше много спокойно.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 489
Благодаря за отговорите.
А тук някой да е бил:
http://vililacosta.com/#/
Досега все на ол инклузив сме били последните 5-6 г. Вече се отвратих от българския ол инклузив и търсим някакво спокойно място за почивка, хем да не е извън населено място, за да има магазини, хем да имаме някакво лично пространство. Тази година по морето е лудница!

# 102
  • Мнения: X
И ние за втора година ще сме в Лозенец... Миналата година вечеряхме основно в "Старата къща" и "Friends", но ми се иска тази година да разнообразим... Можете ли да ми препоръчате място, на което да готвят вкусно, но да не надхвърля ценовия клас на тези 2 места?

# 103
  • Мнения: 3 938
Някой почивал ли е в Oasis del Mare тази година? Какви са ви впечатленията?

# 104
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Здравейте, и аз се интересувам за място за хапване, да е вкусно и да не е снобарско.

# 105
  • Мнения: 6
И ние за втора година ще сме в Лозенец... Миналата година вечеряхме основно в "Старата къща" и "Friends", но ми се иска тази година да разнообразим... Можете ли да ми препоръчате място, на което да готвят вкусно, но да не надхвърля
ценовия клас на тези 2 места?

Friends или се е сменил собственика или готвача. Тази година храната беше доста зле в сравнение минали години. Поне от 10 години ходим в Лозенец ( с 1-2 изключения). Всяка година основно сме обядвали във Friends, но тази хич не останахме доволни.

# 106
  • Мнения: 2 076
Записвам се да ви чета , за първи път ще сме в Лозенец , резервирали сме вила с приятелски семейства .

# 107
  • Мнения: 491
Записвам се да чета.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 009
Записвам се и аз. Тази година за пръв път ще ходим в Лозенец, чак след 28.08. Ще следя за отзиви за ресторанти с вкусна храна.

# 109
  • Мнения: 491
Записвам се и аз. Тази година за пръв път ще ходим в Лозенец, чак след 28.08. Ще следя за отзиви за ресторанти с вкусна храна.

Бунгалото - скъпо е, но пък е вкусно. Скарата им е много хубава. По обяд няма много хора, но вечер е пълно на 100% и трябват резервации задължително.
Старата къща - горе-долу нормални цени, но готвят божествено. Трябват резирвации и за там, защото също е много посещаем.
Централ - намира се точно на центъра, няма как да го сбъркате. Известно е с пиците си. Там също сядат повечко хора вечер. Храната става горе-долу бързо, но миналата година имаше само един читав сервитьор. Голям майтапчия. Другите бяха много бавни. От кухнята някой път също много са се бавили. Обяснявам си го с многото народ.
Баба Яга - готвят хубаво, но за обедно меню само бих го препоръчала.
Бистрото - скъпо, не сме и доволни особено много от кухнята. Не бих седнала отново.
Брис - дочух от местни, че кухнята им била много мръсна, но не знам дали е така. Пиците са им много вкусни и като цяло ми харесва храната им там.
Лагуна - не мога да преценя дали ми допадна кухнята или не, но персоналът със сигурност не. Постоянно имаше нови и нови сервитьори и шефката обикаляше и им се караше, дори тя е обслужвала. Не е било вечер пълно, освен петък и събота.
Гиардино - мисля, че отвори миналото лято за първи път или беше по-миналото, ще излъжа. Не съм сядала там, но моите приятели ходеха почти всяка вечер. Бяха доволни, но било скъпо. Италианска кухня е.
Кюфтетария - ходила съм само на брънч. За обяд и за вечеря не съм, така че не мога да дам мнение за кухнята, а само за брънча. Там яйцата бенедикт са топ, баницата също много ми хареса.
Бохо - уникална гледка, но е уникално скъпо. Изтънчена кухня. Може би на мен най-много ми хареса, откъм обстановка не знам .. И храната е вкусна, но е много скъпо.
Приятели - обратното на Бохо😂 Евтино, с нормална стандартна кухня, но няма много маси. Готвят много вкусно.
Friends - ходила сам там само да ям суши, преди 3-4 години. Сега не знам дори дали има суши.
Бухлевата воденица - там не съм ходила, но като минаваме вечер покрай нея отпред се пекат разни кебапчета, кюфтета, вътре се чува чалга, народно.
(Приятели и Friends са две различни заведения, да не се подведете по имената)

Та това мога да дам като мнение накратко .. Ходя в Лозенец откакто се помня и почти по цяло лято.

# 110
  • Мнения: 2 076

littlemuffin Много благодаря ! А кой плаж е най-хубав до , колкото разбрах са на еднакво разстояние от вилата , в която ще бъдем ?
С две деца на 8 години сме и две малки кучета .

# 111
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
littlemuffin доста точно мнение за заведенията си направила. Пропуснала си само Сезони. Снобарско, с предварителна резервация, скъпо. Като цяло в Лозенец храната е скъпа, защото почиващите са по заможни, не е като в Китен или Царево.

# 112
  • София
  • Мнения: 6 009
Благодаря за изчерпателната информация. Живот и здраве ще ги пробваме повечето. Simple Smile

# 113
  • Мнения: 491
Ел_Си аз харесвам Централния плаж. Доста е голям и има както свободна зона, така и платена. Има и барчета, ама около тях е много шумно. Най-вдясно от плажа, минаваш скалите и има много приятно плажче, НО там мисля, че има нудисти😩 Иначе е много приятно там мястото. Разхождали сме се до там надвечер по скалите. Плаж Корал също е много голям и хубав. Мечата дупка е мъничък, но е сравнително плитък. Ходила съм и много пъти до Царево, плаж Нестинарка в Стария квартал на Царево се намира, заради Клуб 35. Има го и в София в Студенски град и преди няколко години направиха и на Нестинарка. Но там плажът не ми харесва. Миналата година един мой приятел се удави там, Бог да го прости Sad Сякаш от тогава ми е малко отблъскващ плажа, но заради заведението и да се попечеш ми допада. На Арапя ми харесва доста, но там с кола се ходи от Лозенец или пък с откритото бусче. На Оазис не съм ходила на плаж, а само един път на Делийт бара, ама като видях, че пица Маргарита беше над 20+лв и станах и си тръгнах😂😂🤷♀
зелено камъче ох да, съвсем забравих за ресторант Сезони. Права сте, точно така, както го описахте е.
На мен, моето семейство и приятелите, с които прекарваме почти цялото лято в Лозенец мога да кажа, че щом се връщаме всяка година, значи не е лошо. Допада ни много откъм заведения, защото има буквално всякакви категории - от много скъпи - Гиардино; Бохо; до средна класа - Бунгалото;  Старата къща; и по-евтини и нормални - Приятели; Баба Яга ..
Тази година все още не сме ходили в Лозенец. Ще ходим началото на юли. Мои приятели вече са там и казаха, че са вдигнали доста цените навсякъде. Дюнерите на централната улица големият бил 8лв, а малкият - 7лв😳 Сега и новият парк бил готов. На черната постройка от миналата година, която си седеше празна сега има някакви неща отворени - май закуски имало и още 2-3 неща там за ядене и пиене, но не разбрах особено точно.
Ако имате още въпроси - питайте.

# 114
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Имаш предвид заведението срещу френдс, което го запалиха ли или някаква друга черна постройка на новия парк

# 115
  • Мнения: 491
Имаш предвид заведението срещу френдс, което го запалиха ли или някаква друга черна постройка на новия парк

Не, не там.
Имах предвид новия парк, където е мостчето, слънчевия часовник, амфитеатъра. Там миналата година имаше една черна постройка. Всички се чудехме какво ще е - кафене ли, бързо хранене някакво ли .. Говореше се, че ще бъде като Quartal Food Park в София, на такъв принцип. Та имало там няколко неща отворени вече. Ще ги видим.

# 116
  • Мнения: 7 704
Къде се намира тази Меча дупка ?

# 117
  • Мнения: 9 481
Къде се намира тази Меча дупка ?

Преди Корал;

За хапване препоръчвам "Дедо Мацо" (дано и тази година са там де..) - под х-л Стражица; не е нещо УАУ обстановката, но кухнята и цените са отвсякъде ОК!

# 118
  • Мнения: 1 975
Меча дупка е в края на Лозенец, по пътя за Корал. (пешеходния) Буквално след постройките в ниската част. Изключително малък е и има доста хора. Като казвам малък, вероятно няма и 10 метра целия.
Доста е вероятно да сте го виждали милион пъти и да не сте обърнали изобщо внимание.

Благодаря за разяснението за постройката на новия парк, голямо чудене беше миналата година Sweat Smile

# 119
  • Мнения: 9 481
Меча дупка е в края на Лозенец, по пътя за Корал. (пешеходния) Буквално след постройките в ниската част. Изключително малък е и има доста хора. Като казвам малък, вероятно няма и 10 метра целия.
Доста е вероятно да сте го виждали милион пъти и да не сте обърнали изобщо внимание.


Все едно чета за 25-тте сантиметра Smile Smile

elle.n, да, не е голям като Корал, но не е и 10м Wink (не съм го мерила, но на "око" е 50-80м)

Това съм го снимала долу горе от средата - т.е. от другата страна има поне още толкова, а там и широчината на плажната ивица е поне тройна на тази от снимката Wink

Последна редакция: сб, 18 юни 2022, 15:33 от MTV

# 120
  • Мнения: 1 975
Ау, аз за съвсем друго място се сетих и говорех Sweat Smile
За едно миниатюрно плаче между две бетонни стени.... Грам не мога да се сетя името...

Както и да е, не е това от снимката със сигурност, за това, което аз си мисля едвам има място за чадър, а тук има цяла сграда Joy Joy

Ох, много смешно ми стана! Извинявам се за объркването!

Ако се сетя това малкото как се казва, ще допълня.

# 121
  • Мнения: 1 723
Ау, аз за съвсем друго място се сетих и говорех Sweat Smile
За едно миниатюрно плаче между две бетонни стени.... Грам не мога да се сетя името...

Както и да е, не е това от снимката със сигурност, за това, което аз си мисля едвам има място за чадър, а тук има цяла сграда Joy Joy

Ох, много смешно ми стана! Извинявам се за объркването!

Ако се сетя това малкото как се казва, ще допълня.
Плаж Хасиенда

# 122
  • Мнения: 1 975
Неее, не е Хасиенда. По пътя за Корал си е наистина.
Все още не се сещам, ама август като идем ще направя една снимка поне.

# 123
  • Мнения: 7 704
това ми излиза в гугъл, само стигането до там не знам става
https://www.google.com/search?q=%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B6+%D0%BC% … w=408&bih=773

# 124
  • Мнения: 491
Плаж Хасиенда е този на снимката и няма нищо общо с плаж Меча дупка. Мечата дупка е на другият край до плаж Корал.
elle.n трудно мога да обясня как се стига до плаж Меча дупка. Едва ли ще ме разберете. Ще го има на гугъл мапса, може с него да се ориентирате.

# 125
  • Мнения: 141
Здравейте, ако мога да попитам дали някой знае заведение с жива музика? Благодаря предварително.

# 126
  • Мнения: 491
Здравейте, ако мога да попитам дали някой знае заведение с жива музика? Благодаря предварително.
Преди имаше на гръцкия ресторант на центъра и също ако не се лъжа и на Бухлевата воденица. Не знам дали тази година има/ще има.
В Китен знам, че има.

# 127
  • Мнения: 141
Здравейте, ако мога да попитам дали някой знае заведение с жива музика? Благодаря предварително.
Преди имаше на гръцкия ресторант на центъра и също ако не се лъжа и на Бухлевата воденица. Не знам дали тази година има/ще има.
В Китен знам, че има.


Благодаря!

# 128
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Здравейте, има ли в Лозенец обществена пералня или друг начин за пране на дрехи. Предстои ни престой там за три седмици а няма домашна пералня, благодаря

# 129
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Здравейте! Някой с мнение за хотел Белисимо?

# 130
  • Мнения: 219
Здравейте! Някой с мнение за хотел Белисимо?
Отсядаме там няколко поредни години. Чисто е, има хладилник, собствениците са супер, а и плажа е на 3 минути. Има и дворче, ако искаш колата да не е на пътя. Единствен минус са телевизорите, или са супер малки или имат по 10 канала.
Закуската никога не сме я пробвали.
Долу в хотела има мексикански бар, страшен е 🙃

# 131
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Здравейте! Някой с мнение за хотел Белисимо?
Отсядаме там няколко поредни години. Чисто е, има хладилник, собствениците са супер, а и плажа е на 3 минути. Има и дворче, ако искаш колата да не е на пътя. Единствен минус са телевизорите, или са супер малки или имат по 10 канала.
Закуската никога не сме я пробвали.
Долу в хотела има мексикански бар, страшен е 🙃
Благодаря за изчерпателния отговор! Simple Smile
А, има ли място,където може да се  обядва всеки ден с разнообразна храна?

# 132
  • Мнения: 219
Здравейте! Някой с мнение за хотел Белисимо?
Отсядаме там няколко поредни години. Чисто е, има хладилник, собствениците са супер, а и плажа е на 3 минути. Има и дворче, ако искаш колата да не е на пътя. Единствен минус са телевизорите, или са супер малки или имат по 10 канала.
Закуската никога не сме я пробвали.
Долу в хотела има мексикански бар, страшен е 🙃
Благодаря за изчерпателния отговор! Simple Smile
А, има ли място,където може да се  обядва всеки ден с разнообразна храна?

Ресторантът в хотела не работи, срещу него е Брииз, имат обедно меню. Общо взето от хотела всичко е на пешеходно разстояние

# 133
  • Мнения: 491
Мексиканският бар е вкусен, ама за тия цени ми идва много малка порцията.

# 134
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Вече 5та поредна година почиваме в Лозенец. За мен това е истинската почивка. В Оазис Бийч Резорт. Хапвахме в изброените на предишната страница заведения, но като цяло цените са много високи. Незнам дали в другите курорти е така , но тук е факт.

# 135
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
И за други места разбрахме, че е супер скъпо за съжаление.

# 136
  • Мнения: 1 723
Как са цените в Старата къща тази година? Питам и за хотела и за ресторанта.

# 137
  • Мнения: 491
Още не съм посетила Старата къща. Началото на август се връщам на Лозенец, но сега юли като бях и с доста персонал по ресторантите си полафих и всички се оплакваха, че тази година бил много слаб сезона и не оставяли хората никакви бакшиши.
А някой да е посещавал Хасиенда?

# 138
  • Мнения: 69
Здравейте! Не намерих прясна тема от 2022г. И за това пиша тук.
Предстои ни почивка и сме се ориентирали за Лозенец (не сме ходили досега там). Как е в момента морето, с червен флаг ли е последните дни? Какви са цените за шезлонг и чадър?
Пренаселено ли е?
Благодаря!

# 139
  • София
  • Мнения: 338
цена на шезлонг и чадър - по 10 лева всеки - комплект 2 шезлонга + 1 чадър = 30 лева

# 140
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Още не съм посетила Старата къща. Началото на август се връщам на Лозенец, но сега юли като бях и с доста персонал по ресторантите си полафих и всички се оплакваха, че тази година бил много слаб сезона и не оставяли хората никакви бакшиши.
А някой да е посещавал Хасиенда?

Слаб сезон, а заведенията са пълни и се прави резервация са следващ ден! А цените са УАУ, все едно си на брега на морето.
Ние за 5 та година вече 2 пъти бяхме в Оазис Бийч. Морето почти през цялото време беше бурно. Шезлонг и 2 чадъра 30 лв.

# 141
  • Мнения: 8 890
А какво атракции предлага градчето вечер в летния сезон?

# 142
  • Мнения: 1 911
Здравейте, може ли някой да се включи с пресни впечатления за хотел Сънрайс Лозенец?

# 143
  • Мнения: 491
А какво атракции предлага градчето вечер в летния сезон?
Има като всяка година същите атракции  - джаги, стрелбище, батути, патета, въртележки. Сега има до Лунапарка някакъв друг Лунапарк пловдивски.

# 144
  • Мнения: 8 890
Приказките за негодната за пиене вода в Лозенец още ли са в сила?

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Здравейте, обмисляме късно море от 11.09 за седмица и сме се насочили към Лозенец. До сега не сме почивали там. Дали може да ми препоръчате хотел, който по това време да работи и да предлага поне закуска и вечеря на поносими цени? Ако е близо и до плажа, още по-добре, че сме с дете на 5 г. И един малко тъп въпрос - не съм почивала отдавна през септември, а след 10ти пък въобще. Знам, че е до късмет, но дали водата по това време все още става за къпане?

# 146
  • Мнения: 1 960
Сладурка,
Били сме по това време и си изкарахме невероятно. Беше слънчево и приятно, водата за мен беше ок като топлина, но имаше доста вълни някои от дните, даже и сърфисти имаше. Това не ми пречеше и аз да влизам в морето, но за деца с пояси и т.н. не ставаше. Един от дните ходихме на южния плаж в Приморско за да избегнем вълните.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Благодаря за инфото, Стеличка. Чудесна новина 🙂

# 148
  • Мнения: 1 125
Здравейте, искам да попитам има ли много хора в момента в Лозенец и дали бистрото Баба Яга работи.

# 149
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Доста хора има, баба яга работи на пълни обороти, както и всички останали заведения. Ако нямате резервация за вечерта със сигурност няма свободни места почти никъде. За обяд на баба яга може да се намерят места без предварително обаждане.

# 150
  • Мнения: 1 125
Доста хора има, баба яга работи на пълни обороти, както и всички останали заведения. Ако нямате резервация за вечерта със сигурност няма свободни места почти никъде. За обяд на баба яга може да се намерят места без предварително обаждане.
Благодаря!

# 151
  • Мнения: 9 107
Здравейте, момичета,
Кое от двете заведения на плажа става за обяд там и какво предлагат?

Последна редакция: чт, 01 сеп 2022, 22:00 от пеп-4o

# 152
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Ние всеки ден се хранихме на пицарията на самия площад. И като цени и като обслужване и като меню много ни хареса.






Извинявам се за дългия пост, но от телефона не зная как да публикувам снимките в скрит пост. (Кучето не е мое) 😁

Общи условия

Активация на акаунт