Созопол 2021/2022 г. - мнения, впечатления и препоръки

  • 55 088
  • 763
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Живеем до хубавите плажове, а те хич не са на пешеходно разстояние до стария град. Защо да не ползвам колата си?
Кой са хубавите плажове?
Смокиня и Каваци. П.П. От другата страна също е добре.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 14:21 от Анонимен

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 2 201
От години ходим на Каваци или Градина/в часта на Аполония/, за първи път ми се случва да няма нито един свободен апартамент и понеже там винаги е пренаселено август, не мога да си представя какво ще е тази година, като ви чета се плаша.  Моля за актуална инфо цена чадъри и шезлонги на Златна рибка някъде пред Лагуна бийч ме интересува.

# 362
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Живеем до хубавите плажове, а те хич не са на пешеходно разстояние до стария град. Защо да не ползвам колата си?
Кой са хубавите плажове?
Смокиня и Каваци. П.П. От другата страна също е добре.
Смокиня и Каваци и на мен ми харесват предвид останалите наоколо,не разбрах какво имаш предвид за от другата страна. Благодаря за споделеното.

# 363
  • Мнения: X
Страната на Златна рибка, Градина, Аполония и т.н.

# 364
  • Мнения: 3 019
Някой с пресни впечатления от в.с. Санта Марина тази година? Има ли места по басейните? Работят ли ресторантите в комплекса?
В момента сме тук. Работят 2 ресторанта - единият е до рецепцията, а другия - в новопостроения хотел Вива Маре. Още не сме се разходили до там, защото сме в другия край на комплекса. Погледнете в сайта, там има и меню, може да видите и цените. Доколкото разбрах, на 2 рия етаж се хранят тези на ОИ, а на 1 е за свободна консумация, но може и да греша. За басейните там не знам, този до нас работи, но не съм се заглеждала в шезлонгите, май ми се видяха малко. На плажа до асансьора има шезлонги и ресторант. Чадър и шезлонг по 10 лв. Като комплимент - голяма бутилка вода и фрапе. Цените в ресторанта са високи, но са почти същите като заведението на Рибката. Пиша от таблета и ми е малко  трудно, сори ако имам грешки.

# 365
  • Мнения: 19 473
Санта Марина на мен много ми харесва, но цените в ресторантите са...Като компенсация има добре зареден супермаркет и може да се хапва в мястото на нощувка - студио или апартамент. Но когато аз бях там работеха поне още два ресторанта - рибен и една пицария.

# 366
  • Мнения: 675
Благодаря за отговора.
Жалко наистина. Видях, че са пуснали автобус, но друго си е с атракционното влакче. А каква е причината да няма? Знаете ли?

Доколкото знам договорка на общинско ниво с таксиметровите компании. Welcome to Bulgaria!

# 367
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Ужас, ако е така. Нямам думи. Толкова много туристи има. За всеки влак си има пътници...

# 368
  • Мнения: 3 329
Влакче няма от миналата година. Обяснението на общината, доколкото помня, беше, че се движи по главния път много бавно и е предпоставка за ПТП, защото се образували колони, а няма къде да се изпреварва.

# 369
  • Мнения: 1 029
На плажа на Каваци и Смокиня е забранено внасянето на храна и напитки на платените зони, само от съответното заведение. А там цените са: безлкохолно 5лв. малка мин. вода 3лв., картофи 150гр. 5лв., цаца 6 лв. И това на обикновенните капани, на по баровксите не смея да погледна.
Междудруго има табели за забрана на храна и напитки и на свободните зони. Но там поне не ти правят забележка, или не сме случили. Изобщо е пълно със забрани, които явно не се регулират от никого. За сметка на това пясъка не се чисти вкл. и на платените зони. Няма тоалетна за свободно ползване, поне на Каваци.И местата за преобличане нямат врати.

# 370
  • Мнения: 19 473
Е, обожавам места, където за да изпия три глътки вода трябва да платя 3 лева. И то в жегата на плажа. Сигурно и багажите проверяват да не внесеш случайно вафла морена криминално. Да си седят те на шезлонгите, аз от тази година открих собствения чадър и си ми е екстра....

# 371
  • София
  • Мнения: 351
На плажа на Каваци и Смокиня е забранено внасянето на храна и напитки на платените зони, само от съответното заведение. А там цените са: безлкохолно 5лв. малка мин. вода 3лв., картофи 150гр. 5лв., цаца 6 лв. И това на обикновенните капани, на по баровксите не смея да погледна.
Междудруго има табели за забрана на храна и напитки и на свободните зони. Но там поне не ти правят забележка, или не сме случили. Изобщо е пълно със забрани, които явно не се регулират от никого. За сметка на това пясъка не се чисти вкл. и на платените зони. Няма тоалетна за свободно ползване, поне на Каваци.И местата за преобличане нямат врати.
Това е много интересно, за първи път чувам. От тази година ли е това? Имат ли право на такава забрана по принцип? Кой следи дали се спазва? Безумно ми звучи. Миналата година бяхме в Грийн Лайф и съответно ползвахме техните чадъри и шезлонги, винаги взимах храна за децата от хотела, че едното ми дете е страшно злоядо и яде три неща.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 316
В края на юни плажувахме на свободната зона на плаж Смокиня. Сега се учудвам , че имало забрана за храна и напитки. Не съм забелязала табели , които да указват това. За сметка на това имаше табели, които показват , че е забранено за кучета, но имаше доста домашни любимци на плажа .

# 373
  • Мнения: 953
На плажа на Каваци и Смокиня е забранено внасянето на храна и напитки на платените зони, само от съответното заведение. А там цените са: безлкохолно 5лв. малка мин. вода 3лв., картофи 150гр. 5лв., цаца 6 лв. И това на обикновенните капани, на по баровксите не смея да погледна.
Междудруго има табели за забрана на храна и напитки и на свободните зони. Но там поне не ти правят забележка, или не сме случили. Изобщо е пълно със забрани, които явно не се регулират от никого. За сметка на това пясъка не се чисти вкл. и на платените зони. Няма тоалетна за свободно ползване, поне на Каваци.И местата за преобличане нямат врати.

От там се връщаме. Бяхме компания и наехме два чадъра. Табели не видях, но вероятно е имало,  защото чух коментари, че сме си носили в нашия случай напитки. Служителят, който ни таксува после разбрах защо ни е гледал странно и сърдито,  но забележка никой не ни е правил. Цените по южното черноморие са страшно надути, чак избива на наглост. А и хора си има. Но и не бяхме единствени с храна отвън.

# 374
  • Мнения: 641
На плажа на Каваци и Смокиня е забранено внасянето на храна и напитки на платените зони, само от съответното заведение. А там цените са: безлкохолно 5лв. малка мин. вода 3лв., картофи 150гр. 5лв., цаца 6 лв. И това на обикновенните капани, на по баровксите не смея да погледна.
Междудруго има табели за забрана на храна и напитки и на свободните зони. Но там поне не ти правят забележка, или не сме случили. Изобщо е пълно със забрани, които явно не се регулират от никого. За сметка на това пясъка не се чисти вкл. и на платените зони. Няма тоалетна за свободно ползване, поне на Каваци.И местата за преобличане нямат врати.

От там се връщаме. Бяхме компания и наехме два чадъра. Табели не видях, но вероятно е имало,  защото чух коментари, че сме си носили в нашия случай напитки. Служителят, който ни таксува после разбрах защо ни е гледал странно и сърдито,  но забележка никой не ни е правил. Цените по южното черноморие са страшно надути, чак избива на наглост. А и хора си има. Но и не бяхме единствени с храна отвън.

Каква е цената на чадър с два шезлонга?

Общи условия

Активация на акаунт