Ако някой говори против вяш приятел или познат лоши неща как реагирате

  • 1 522
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Здравейте,мой колега се опитва да ме убеди,че даден клиент е с криминално минало имал инфото от полицията и да внимавам с него.По принцип аз няма как да откажа извършване на услугата за която клиента си плаща и нещата са му ок.Вие как ще реагирате .Аз разпитах и това което радбрах е че дължи пари на съдружника си и ония му е запорирал сметката,но то кой няма кредити в днешно време единици са.И аз имах 1000,но останаха 300лв.Лошото,е че в годините за въпросния колега все някой не е ок.Няма значение мъж или жена.Това ме напряга.Всички тия приказки

# 1
  • Мнения: 6 736
Грешно е формулирана темата. След като става въпрос за отношения служител - клиент, не е много професионално и етично да се обсъжда клиента. В зависимост от работата и услугата, която предлагате, ако криминално досие е проблем, би следвало да имате протокол за проверка и отказ на услугата. Толкова.

Иначе ако някой говори лоши неща за приятел, логично, защитавам приятеля, ако не споделям мнението на злословника.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако някой ме предупреждава да внимава за друг, ще внимавам и за двамата.

# 3
  • София
  • Мнения: 34 933
Не е поставена коректно темата.

Какво ме интересуват колеги и клиенти? Там съм да работя и да върша работа с клиент срещу заплащане.

Вече, че ти ровиш какъв е клиента е еквивалент на любезното предупреждение.

Аз клюки за мои близки и приятели секвам одма. За по напористите казвам - звъня веднага да разнищим въпроса и клюкопреносителя се вцепенява.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 036
Вие по симпатия ли бачкате с тия клиенти? Доста несериозно звучи написаното.

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Клиента ако е редовен може да мине в графа познат

# 6
  • София
  • Мнения: 34 933
Аз и на познатите не им ровя финансовите бакии.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 980
Защо тази тема ми звучи познато? И съм запомнила, че точно някакви такива догадки и авторката се чудеше как да реагира.
Иначе по темата: би ме интересувала информацията, единствено ако ме касае в чисто служебен план. Извън това, ако някой има спорове със съдружниците, висящи дела и всякакви подобни, на вас изобщо не ви влизат в работа. Това са махленски клюки, едва ли шефовете плащат за обсъждането им.

# 8
  • Мнения: 46 437
За какво да внимавате? Да не обере фирмата, да не ви плати дължимата сума, да ви забърка в документна измама?
Ако не става дума за нещо такова, извършете услугата и си приберете си таксата, без да се интересувате от подробности за личния му живот.

# 9
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
За какво да внимавате? Да не обере фирмата, да не ви плати дължимата сума, да ви забърка в документна измама?
Ако не става дума за нещо такова, извършете услугата и си приберете си таксата, без да се интересувате от подробности за личния му живот.
Не не ми се е случвало да не си плати някой просто,защото дори и изготвен няма да получи документа.Просто ми е странно само тоя колега ли е такъв куку и се занимава с хората или има и други себекти.Вчера една колежка ми каза,че я питал за фейса на друга едва ли е щот я харесва.Явно и там нещо ще проучва.Понеже той няма фейс го хванах,че кара сестра му да рови.Това и да ангажираш друг да ти търси инфо не знам гадно ми се вижда.И после идва и ти ги приказва.Аз на непознати не бих се ровила в нищо какво ме интересува,но явно сега и друга е на мушка.

# 10
  • Мнения: 46 437
А, вие питате за поведенеито на колегата, не за клиента. Не стана ясно в началото.
Придържайте се към задълженията си и не обръщайте внимание на колегата. Ако някой тръгне да обсъжда клюки, сменете темата на разговора. В случай, че нарушава работния процес, уведомете шефа.

# 11
  • София
  • Мнения: 23 036
Тоя колега май разполага с много свободно време. Няма ли кой да му го уплътни с работа? То следене, разпитване, проучване, ровене... Тцъ, тцъ.

# 12
  • Мнения: 6 736
Ако колегата ви използва лични данни на клиентите, за да си върши свои си проверки, които не са регламентирани и клиента не е дал съгласие за това, това е престъпление. Не би ми било приятно по предоставени лични данни, свързани с конкретна услуга, служител да злоупотреби и да си прави частни проучвания за мен. В такъв случай бих подала оплакване срещу фирмата.

# 13
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Тоя колега май разполага с много свободно време. Няма ли кой да му го уплътни с работа? То следене, разпитване, проучване, ровене... Тцъ, тцъ.
За съжаление е близък с прекия началник .Да за поведението на колегата питам щото то за 6 годиниэработа как един читав според него не се яви.Да мен това ме притеснява някой да не се оплаче и да стане скандал и аз да го отнеса също.Защото той миналата година се заяжда с един но беше в друга област където той лятото има бизнес.Едвам го покрих.Защото въпросния веднага ми звънна да ме пита дали тоя който го е проверявал го познавам.Направих се на луда и казах не,но ако разбере ще го отнеса и аз.Ако само него плюеше добре,ама то сумати народ,а и да използваш трети лица да ти снасят инфо.А ако е изтекло верно инфо от полицията и тоя заведе дело просто не ми се мисли

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 22:55 от бенибъни

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Нали и преди имаше тема за криминално проявения?

Общи условия

Активация на акаунт