Третокласници- 2021/2022

  • 27 957
  • 777
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 400
Ние сме на ДО от вчера. Часовете са 20 минути, приключихме в 12.
Класната им даде малко домашни и аз реших да се възползваме от хубавото време и постояхме навън. Третокласничката се наигра, а бебето сладко поспа.
Надвечер с домашните се справихме бързо, но трябваше да ѝ вися над главата.

# 301
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Е, ние от вчера сме онлайн. Ужасно са го организирали този път, часове по 20 минути, но всеки час започва по график, т.е междучасията са по-големи. Свършват към 12.30 и в 13 почва занималня Rage
Ами вчера не се е включвал следобеда, това е безобразие, цял ден пред компютъра за един бог знае колко дълго време.
Отделно и на мен ми пили нервите, домашните се пишат с часове и безброй разправии.
Имали сте късмет до сега. При нас е така от 1 клас. Всичко се кара по програма, вкл и занималня до към 15:30. После снимаш и пращаш домашни.

# 302
  • София
  • Мнения: 2 446
Предишните два пъти беше много по-добре, почваха в 8, часове по 20 мин, междучасия по 10 и към 10.30 - 11.00 бяха приключили. Занималня от 14 до 15.30 най-много. Първия път пращахме снимки на всичко от деня, после само някои неща ги искаха чрез задачи в школо, много по-спокойно и организирано беше, няма как да пропуснеш задача.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И нашето разписание е така - 20 мин час и 30 мин почивка. Аз пък не виждам нещо нередно, времето, прекарано пред екрана реално е едно и също, въпросът е дали да е разделено с по-големи или по-малки почивки. Нали през почивката не са пред компютрите.

# 304
  • София
  • Мнения: 2 446
Ако няма контрол си стоят пред компютрите повечето, говорят си, чатят ... Учителката всеки път прави забележки, но няма ефект.

# 305
  • Мнения: 1 495
Мразя онлайн обучение. Като ходи на училище госпожата все хвали детето, че се справя добре. Почна ли да пращам домашни, поправям, карам го да преписва. И накрая ме хока постоянно учителката и все се заяжда за нещо. Не съм разбрала, че не трябва да пратя старите домашни. Пише ми: "нито едно домашно не е правилното. Обидно е. Нито детето е внимавало, нито вие сте проверили." Аз вчера отделих два часа от работното си време за да пратя всичко..
Като ходи на училище, единственият проблем е, че кихал много.

# 306
  • Мнения: 6 689
По наредба часовете са по 20 минути, изключително малко според мен, но това е положението.
В "Школо" администраторът е писал, че часовете за самоподготовка ще се определят от учителите според натовареността на групите. Миналата година имаха занималня от 14 до 15.30, набързо преминаваха през материала, нямаше време за допълнителни упражнения. Сега са по-големи и би трябвало и сами да могат да се подготвят за следващия ден. Аз едно време не съм ходила на занималня, голямата дъщеря също, справяхме се.

# 307
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Нашите още са на училище.За сега няма да минават на онлайн обучение,но не се знае докога.

# 308
  • Мнения: 227
По наредба часовете са по 20 минути, изключително малко според мен, но това е положението.
В "Школо" администраторът е писал, че часовете за самоподготовка ще се определят от учителите според натовареността на групите. Миналата година имаха занималня от 14 до 15.30, набързо преминаваха през материала, нямаше време за допълнителни упражнения. Сега са по-големи и би трябвало и сами да могат да се подготвят за следващия ден. Аз едно време не съм ходила на занималня, голямата дъщеря също, справяхме се.

Личното ми мнение е, че голяма част от децата, които остават на занималня до 4 клас, изобщо нямат изградени навици да си записват какво имат за домашно. Освен ако занималнята е извън училище и има деца от различни училища. Особено по време, когато са ДО, нужно ли е, изисква ли се да влизат и в часовете по занималня? Не знам изобщо как протичат, но ако домашните се пишат общо от всички, губи се смисъла... Като станат 5 клас и като няма вече занималня, да видите какви тонове съобщения има във вайбър -групите им "Какво ни е домашното по...?"

# 309
  • Мнения: 6 689
Detelina S, днес госпожата се включи в 14 ч и им даде какво имат за домашно, след това те трябваше сами да се справят. Не знам за тази година как ще е, но миналата година учителката от занималнята държеше да се включват в следобедните занимания. И моето мнение е, че не се научават на самостоятелност със занималнята, която е в училище, но пък госпожата ги подготвя много добре. Имах притеснения как ще се подготвят по ЧО и ЧП, но всички е наред, правят записки, най-важното пишат с червен химикал, детето знае материала.

# 310
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
При нас и при двете деца искат камерата постоянно включена, микрофони учителката заглушава при малкото. При голямото ако изчезне за повече от 5мин. или си изключи микрофона му пишат отсъствие. Стараят се повечето учители, но не е същото и никога няма да бъде.
Сега и аз съм ХО и се чудя какъв усилвател да купувам, защото ако и аз вляза в среща с видео пада нета на всички.

# 311
  • Варна
  • Мнения: 25 236
От понеделник във Варна вероятно ще затворят всички училища. Класната вчера казала да си вземат всички папки за всеки случай. Тази сутрин в област Варна заболяемостта е 738, а в самата община е 20-на пункта нагоре, така че.. чакаме официално съобщение.
Грейпфрут,
в тази връзка се замислих защо има разлика в разписанието спрямо миналата година. Тогава всички бяха ДО и междучасията бяха по-кратки. Сега, докато бяха на ротация трябваше да синхронизират часовете с присъствените,  защото има учители, които преподават и по двата начина. Когато всички бяха дистанционно часовете почваха в 8:30 с по-кратки междучасия, а сега бяха разписани от 7:30 с големи междучасия. Вероятно когато всички са дистанционно това ще се коригира.

# 312
  • София
  • Мнения: 2 446
Месечинке, то при нас всички са дистанционно. Освен това почти всички часове са с класната, единствено по английски и спортни дейности влиза друг учител. Но е възможно и заради тях само да е направено така, миналата година спортните дейности се засичаха с час на един от горните класове.
Аз реших да не се включва следобед на занималнята. С нова учителка са, вчера влязохме за 5 минути и видяхме, че всеки си пише сам каквото реши, не знам дали накрая проверяват нещо, ако имат въпроси питат и това е. Можем да минем и без това.
За сравнение, с предишната учителка всички правеха едно и също, имаха по 5 - 10 минути да пишат, после обсъждаха и проверяваха и беше доста добре.

# 313
  • shumen
  • Мнения: 17 991
И при нас са им казали днес,че от 2.11 до 5,11 ще са онлайн.Часовете ще са по 20 минути и ще започват от 9 до 12 и след обяд от 13,30 до 16,30.

# 314
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Нашите след пълното затваряне останаха на графика отпреди затварянето, точно като при Грейпфрут. Обяснявам си го с факта, че ако паднем под 750 бройки ще минем на ротация и ще трябва графикът да е точно такъв. Явно с идеята да не се сменят постоянно графици са го измислили така този път. Кофти е наистина, започват в 7:30, час 20 минути и половин час междучасие. Затова пък между сутрешните часове и занималнята почивката е 25 минути - трябва да обядват бързо Joy
В понеделник имат първи час физическо, мноооого се колебах дали да го будя изобщо. Той пък взе, че стана.

Общи условия

Активация на акаунт