Инвестиция или не?

  • 3 563
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 796
Ако имаха 7-8 щяха да искат къща с басейн и детска площадка.

Ако аз съм свекървата, не мърдам. Големи са да се оправят.
е защо?? ако живее сама,  ще се съгласи да иде в гарсониерата, все пак ще получава повече пари (от наем) за лични нужди към пенсията.

Има и друго решение
Свекървата си остава в тристайния и отдава гарсониерата, младите продават двустайния и си купуват тристаен с малък кредит. През това време живеят един месец при нея или под наем.

# 16
  • Мнения: 5 903
Аз разбрах, че свекървата е съгласна. Какъв е проблемът тогава?
Трябва да му се прави ремонт и срава сложно.
Кое му е сложното? Тегли се малък кредит и се прави ремонт. Все пак, не е като да купуваш ново жилище. Важно е, че имат имоти.

# 17
  • Мнения: 25
Значи, моя грешка е, че не уточних, че като говоря в множествено число имам предвид себе си, ММ и свекърва ми... Разбирам защо някои от вас останаха с горчив привкус, но случаят изобщо не е такъв - аз не правя сметки за чужди имоти. Аз ви представям варианти, които са дадени от тримата - един измислил едно, другият - друго. Но и на мен всички тези операции ми се виждат безсмислени. Излезе, че съм супер нагла, но не е така, просто искаме детето да има детска стая - това е основното ни желание.
И малкият кредит за ремонт изобщо не е сложно - то е ясно. Има други неща, които правят размяната със свекървата сложни, но няма да навлизам в подробности, защото това са нейни лични неща.

# 18
  • Мнения: 8 796
какви са другите варианти, дайде всичките,  да мислим кой е най-добър

# 19
  • Мнения: 5 903
Цитат
Значи, моя грешка е, че не уточних, че като говоря в множествено число имам предвид себе си, ММ и свекърва ми... Разбирам защо някои от вас останаха с горчив привкус, но случаят изобщо не е такъв - аз не правя сметки за чужди имоти. Аз ви представям варианти, които са дадени от тримата - един измислил едно, другият - друго. Но и на мен всички тези операции ми се виждат безсмислени. Излезе, че съм супер нагла, но не е така, просто искаме детето да има детска стая - това е основното ни желание.
Какво ти пука от някакви непознати жени? Гледай си живота, радвай се, че и тримата сте заедно и мислите за обща цел и се радвай, че имате какво да разпределяте.

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 14:27 от Не се сърди, човече

# 20
  • Мнения: 10 498
Имате късмета да имате гарсониера, двустаен и тристаен, както се казва - кеф ти такъв, кеф ти такъв. При покупка ще загубите едни 10 хиляди за таксите,  за кредита и въобще грешни пари ще дадете  а вятъра, които бихте могли да вложите в ремонт.
Извинявам се, че и аз прозвучах грубо, но на първи четене така го усетих, прозвуча ми капризно и с липса за отговорност, затова и така реагирах.
Щом свекърват е ок, просто се разменете, поемете отговорност за ремонта и си живейте щастливо, че даже и по-голям наем ще получавате от двустайния, освен ако тя не го предпочете пред гарсониерата, така  няма да притеснявате и губите и квартирантите.

# 21
  • Мнения: 25
Имате късмета да имате гарсониера, двустаен и тристаен, както се казва - кеф ти такъв, кеф ти такъв. При покупка ще загубите едни 10 хиляди за таксите,  за кредита и въобще грешни пари ще дадете  а вятъра, които бихте могли да вложите в ремонт.
Извинявам се, че и аз прозвучах грубо, но на първи четене така го усетих, прозвуча ми капризно и с липса за отговорност, затова и така реагирах.
Щом свекърват е ок, просто се разменете, поемете отговорност за ремонта и си живейте щастливо, че даже и по-голям наем ще получавате от двустайния, освен ако тя не го предпочете пред гарсониерата, така  няма да притеснявате и губите и квартирантите.
Абсолютно си права за ремонта. Simple Smile По принцип трябваше така да стане, но има други фактори, които няма да обсъждам, които не позволяват да се разменим със свекървата, поне за момента този вариант е зачеркнат (както казах и по-горе - нейни лични неща). Затова се предлагат варианти за продаване, купуване... Да, наистина грешни пари за такси и прочие. Вярвам, че ще се наредят нещата някак, рано или късно. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 10 498
Каквито и да са обстоятелствата при 3 жилища е безмислена опция 72 хиляди евра кредит и такси за покупка, абсурдно ми звучи (моя лична гледна точка, не искам да ангажирам с мнение). По-добре изчакайте да се наредят, докато бебето е малко, ще му направите стаята след 4-5-6 години. Вижте лихвите на този кредит и годините, аз лично не бих теглила такъв кредит при сходна ситуация.

# 23
  • Мнения: 25
Каквито и да са обстоятелствата при 3 жилища е безмислена опция 72 хиляди евра кредит и такси за покупка, абсурдно ми звучи (моя лична гледна точка, не искам да ангажирам с мнение). По-добре изчакайте да се наредят, докато бебето е малко, ще му направите стаята след 4-5-6 години. Вижте лихвите на този кредит и годините, аз лично не бих теглила такъв кредит при сходна ситуация.
Така е, благодаря за гледната точка.

# 24
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Странична гледна точка, аз имам само дъщеря.
Ако в един момент някой, визирам нея и евентуален зет, тръгнат да ме местят от моята си къща и къщи, независмо в България или тук, за да им е удобно на тях, хич, ама хич няма да съм щаствлива Close
Колкото и да е съгласна свекървата, не забравяйте нейният комфорт. На днешно време, няма нужда от подобни жертви, всеки трябва да си живее живота. И без това е твърде кратък Hug

# 25
  • Мнения: 5 000
А вместо кредит,твоите родители могат да дадат сумата.В сметките не видях  лихвите,те са също голяма сума.

# 26
  • Мнения: 1 038
Съпругът ви има ли братя и сестри? Наследственото жилище, в което живеете документално оправено ли е да е само на мъжа ви?

# 27
  • София
  • Мнения: 7 990
Обикновено се тръгва от малко по-друга позиция:
1. Кой работи в семейството и колко е стабилна работата?
2. Каква месечна вноска може да изплащаме, вкл. и при един работещ?
3. Сумата, която можете да плащате, я "разтегляте" за период от 20-25 години и виждате какъв кредит може да си позволите.
4. След това гледате какво може да си купите.
Нещо важно при наемите: не го разглеждайте като постоянен доход, който да се явява съществен фактор при изплащане на кредита. Днес имате наемател, утре нямате и е нанесъл щети за още един ремонт.

# 28
  • Мнения: 25 589
Родителите ти нямат ли и те някакви апартаменти, да разцъкаме и тях... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 8 796
Странична гледна точка, аз имам само дъщеря.
Ако в един момент някой, визирам нея и евентуален зет, тръгнат да ме местят от моята си къща и къщи, независмо в България или тук, за да им е удобно на тях, хич, ама хич няма да съм щаствлива Close
Колкото и да е съгласна свекървата, не забравяйте нейният комфорт. На днешно време, няма нужда от подобни жертви, всеки трябва да си живее живота. И без това е твърде кратък Hug
ее, хайде сега, няма ли да сте щастлива да живеят децата в тристаен, като имат потребност? Бебенцето? Това са вашите внуци все пак? Да  живее един човек в тристаен, и за какво и е? Ще може ли да го чисти? Колко кв м му трябват на сам човек?

Общи условия

Активация на акаунт