Плащане на дълг

  • 7 266
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Абе, пич, извинявай, ама ти нормален ли си?
За да те даде на ЧСИ, трябва да има документ, че ти е дал тези пари. Питаха те тук с какъв документ си ги получил - удобно не видя въпроса.
Явно не четеш

За самото получаване на парите подписах обикновена разписка.

# 31
  • Мнения: 14 791
А, извинявам се, не съм видяла за документа. Това значи, че трябва да му пратиш нотариална покана за 20 лв, а не да задаваш идиотски въпроси може ли с две имена и ЕГН да се направи превод, или ако като почнеш да обикаляш по банки, ще ти кажат дали Дончо Кирчов има сметка при тях.

# 32
  • София
  • Мнения: 480
Здравейте, имам дълг към едно лице, но то не иска доброволно да му го платя.
Говорих с адвокат, който ми каза, че по всяка вероятност злоупотребява и ще иска за заведе бързо дело в съда, а след това да ме даде на ЧСИ, така щял да вземе повече пари. Той си пада малко мошеник и съм склонен да вярвам на адвоката.
Сумата не е голяма - 1000 лв., аз искам да си я платя и да си изчитя отношенията. Въпросния човек обаче се крие, явно и на него не му е до тези пари, а иска да спечели повече като води дела. Не знам колко точно се печели, но като слушам как за 100-200 лв. после ЧСИ те скубе с 1000-2000 лв., явно има защо.
Адвокатът, с който говорих ми каза, че като му нямам банковата сметка не мога да му платя. Имало вариант с пощенски запис или с Уестърн Юнион, но това не бил сигурен начин, защото той ако искал нямало да отиде да си вземе парите.
Искам да питам има ли начин да разбера неговата банкова сметка и да му преведа парите. Ясно ми е, че това са лични данни, но ако отида във всяка една банка, ще ми кажат ли дали им е клиент и ако е да му преведа по сметката 1000 лв.
Благодаря за отговорите.
Абе къде ги намирате тия тъпи адвокати. Това е прост казус и има 10 варианта все в твоя полза

# 33
  • Мнения: 6 166
Явно тия адвокати са или приятели или единия чул, че другия казал.

# 34
  • Мнения: 1 306
Благодаря за отговорите, но едва ли ще стане с нотариална покана.
С нотариалната покана имаш доказателство какво точно съобщение си изпратил (не като препоръчано писмо, което може и да е празно, а да твърдиш, че е пишело еди какво си). Другата подробност е, че нотариусът лично прочита съобщението и иска подпис, т.е. не минава номера "дали са писмото на баба ми". Единственият проблем е, ако не знаеш адреса му или се крие и не може да му се връчи поканата. Чувал съм за подобно поведение от лихвари в комбинация със залог недвижим имот примерно. Крие се и не можеш да се издължиш. Предполагам този е същата порода.

PS: PlTP, изброй поне 2 от тия 10 варианта да видим какво си фантазираш. Лихварите не са марсианци и знаят от адвокати как да заобикалят вариантите. Нали това работят.

Общи условия

Активация на акаунт