Отговори
  • Мнения: 502
       
Нашите бебета са 90(45:45)



Мария (Зайко), Нора(pastel), Йоанна(RAVIA), Мартин(jam), Ева(KetiK),

Калоян(pearly), Боримира (didi_p), Николас(WinnieThePooh),Киара (amerie), Венцислав(eti_31),

Лора(Синеочка), Мария(Slyncho), София(мама Pisana), Александър(Tizija), Дария(Taliq),

Даяна(N_A_N), Анна(maxin), Мадлена(plamebg), Галин(Ренито), Белослава(didkapan),

Цветелина (st.g), Дамяна(sugar_lady), Николай (Dreamy_world),Любомир(Dreamy_world), Емилия(Emmilly),

Павел(kriss77), Георги(suzi_a), Дамян(coccinella), Кристиян(daniela77), Павел(pipi),

Самуил(IVAIA), Ема(valche), Самуил (biboshka), Ели(prascho), Максим(Pingwina),

Тодор(Morskasirena), Ема(popova), Георги(BuNNy), Алекс (didi81), Юлия(Eli83),

Бойко(delfinche), Мартин (venka),Вяра (pepi111), Димитър (Jorjito), Йоана (IvelinaM),

Стефан(Стечи), Пиер-Павел (Lala), Дориан (red_heart), Димитър(geri_to),София (Fiona),

Ева (mgizdova), Мартин (Nadejda), Ясмин (maira), Ванеса (beni812001), Тея(Vera_25)











.   Мария
                                                             на мама зайко от Стара Загора, 2,050кг, 43см, термин 07.07

.  Нора
                                                             на мама pastel от Видин, 2,750кг, 50см, термин 03.07

.  Йоанна                    
                                                            на мама RAVIA от Димитровград, 2,750кг, 49см, термин 02.07

.  Сиана                  
                                                            на мама Красимира/Artful от Варна, 2,700кг, термин 09.07

.  Мартин                  
                                                            на мама jam, 3,100 кг, 50 см, термин 10.07

.  Мая                 
                                                            на мама evi4 от Пловдив, 2,810кг, 48.5 см, термин 11.07

.  Христо                 
                                                            на мама agne6a от Варна, термин 16.07

.  Виктория                 
                                                            на мама vilimili от София, 2,450кг, 46 см, термин 16.07

.  Ева                 
                                                            на мама KetiK от София, 2,650кг, 48 см, термин 16.07

.  Весела                 
                                                            на мама yolk от София, 3,300кг, 50 см, термин 03.07

.  Калоян                 
                                                            на мама pearly от София, 2,700 кг, 47 см, термин 08.07

.Боримира                 
                                                            на мама didi_p, 3,750кг, 52 см, термин 06.07

.  Киара                 
                                                            на мама amerie от София, 3,850кг, 53 см, термин 06.07

.  Николас                 
                                                            на мама WinnieThePooh от USA, 3,270 кг, 49 см, термин 14.07

.  Венцислав                 
                                                            на мама eti_31 от Русе, 3,550 кг, 53 см, термин 8.07

.  Лора                 
                                                            на мама Синеочка от София, 3,150 кг, 49 см, термин 05.07

.  Виктор                 
                                                            на мама sunnycat, 3,870 кг, 51 см, термин 04.07

.  Рая                 
                                                            на мама anichka5, термин 15.07

.  Мария   
                                                            на мама Slyncho от Бургас, 3,090 кг, 50 см, термин 9.07

.  София                 
                                                            на мама Pisana от София, 3,600 кг, 51 см, термин 02.07

.  Александър                 
                                                            на мама Tizija от Варна, 2,900 кг, термин 20.07

.  Дария                 
                                                            на мама Taliq от Варна, 3,800 кг, 52 см, термин 07.07

.  Даяна                 
                                                            на мама N_A_N от Карлово, 3,600 кг, 50 см, термин 07.07

.  Александър                 
                                                            на мама welldone от София, 3,350 кг, 48 см, термин 07.07

.  Александра                 
                                                            на мама sirena от Русе, 4,400 кг, 54 см, термин 02.07

.  Иван                 
                                                            на мама trifonova_a от Търговище, 3 кг, 48 см

.  Анна                 
                                                            на мама maxin от София, 3,045 кг, 49 см, термин 20.07

.  Мадлена 
                                                            на мама plamebg от Пловдив, 3,000 кг, 48 см, термин 19.07


. Александра                   
                                                            на мама Veli M, от Бургас, 4,630кг, 54см, термин 07.07



05.07                Flowers Rose Flowers RoseПочивай в мир, малко ангелче на delux69!



.  Галин 
                                                            на мама Ренито от Бургас, 3,000 кг, 50 см, термин 07.07

.  Белослава   
                                                            на мама didkapan от Варна, 3,350 кг, 51 см, термин 20.07

.  Виктория 
                                                            на мама Silvia_N от Варна, 2,800 кг, 48 см, термин 14.07

.  Цветелина 
                                                            на мама st.g от Варна, 2,400 кг, 49 см, термин 12.07

.  Виктор   
                                                            на мама varvara, 3,600 кг, 50 см, термин 17.07

.  Дамяна   
                                                            на мама sugar_lady от Ямбол, 4,120 кг, 56 см, термин 3.07

.  Боряна   
                                                            на мама dedi от Варна, 3,500 кг, 50 см

.  Любомир     и   Николай   
                                                            на мама Dreamy_world от София, 2,700 кг и 3,000 кг, термин 25.07

.  Стилиян   
                                                            на мама desi_p от Шумен, 2,800 кг, 49 см, термин 29.07

.  Емилия   
                                                            на мама Emmilly от Варна, 2,550 кг, термин 12.07

.  Павел 
                                                            на мама kriss77 от Варна, 3,500 кг, 53 см, термин 29.06

.  Лъчезар   
                                                            на мама lorena от София, 3,300 кг, 50 см, термин 16.07

.  Георги     
                                                            на мама suzi_a от Варна, 2,800 кг, 51 см, термин 2.07

.  Дамян   
                                                            на мама coccinella от Варна, 3,800 кг, 51 см, термин 8.07

.  Кристиян   
                                                            на мама daniela77 от Сопот, 2,790 кг, 49 см, термин 25.07

.  Павел   
                                                            на мама pipi от Казанлък, 3,800 кг, 50 см, термин 18.07

.  Владимир 
                                                            на мама tydy от Варна, 4,050 кг, 53 см, термин 10.07

.  Самуил
                                                            на мама IVAIA от Варна, 3,650 кг, 50 см, термин 21.07

.  Ема 
                                                            на мама valche от София, термин 26.07


.  Самуил 
                                                            на мама biboshka от София, 3,700 кг, 51 см,термин 19.07


.  Ели                   
                                                            на мама prascho, от София, 2,800кг, 47см, термин 21.07


.  Стамен                 
                                                            на мама embo, термин 15.07

.  Тарек                 
                                                            на мама elip

.  Максим   
                                                            на мама Pingwina от Варна, 2,800 кг, 49 см, термин 25.07


.  Тодор                 
                                                            на мама Morskasirena от Варна, 3,200 кг, 51 см, термин 24.07


.  Ема 
                                                            на мама popova от Враца/София, 3,650 кг, 52 см, термин 16.07

.  Георги 
                                                            на мама BuNNy от Варна, 3,800 кг, термин 24.07


.  Ния                   
                                                            на мама Nike, 3,500кг, 50см, термин 17.07


.  Яна                   
                                                            на мама Betta от София, 3,100кг, 49см

.  Алекс 
                                                            на мама didi_81 от Видин, 3,700кг, 52см, термин 4.07


.  Диляна                   
                                                            на мама sue2003, от София, 3,100кг, 49см, термин 28.07


.  Рая                   
                                                            на мама slonche, от София, термин 25.07


.  Юлия 
                                                            на мама Eli83 от Пловдив, 3,170 кг, 50 см, термин 16.07


.  Владислав                 
                                                            на мама Didito_ от София, 3,800кг, 53см, термин 17.07


.  Бойко 
                                                            на мама delfinche от Пловдив, 2,950 кг, 50 см, термин 17.07


.  Мартин                 
                                                            на мама venka от Ямбол, 3,300кг, 50см, термин 24.07


.  Вяра                   
                                                            на мама pepi111 от Велико Търново, 2,650кг, 49см

.  Валери                 
                                                            на мама isi_kam от Ямбол, 3,280 кг, 53 см, термин 23.07

.  Димитър                 
                                                            на мама Jorjito от Варна, 3,400 кг, 52 см, термин 27.07

.  Мина                   
                                                            на мама Zvanche от София, 3,250кг, 50см, термин 29.07


.  Пламена                   
                                                            на мама Narina от Бургас, 3,300кг, 51см, термин 29.07


.  Деница                   
                                                            на мама galiq_82 от Бургас, 2,750кг, 47см

.  Йоана                   
                                                            на мама IvelinaM от София, 3,400кг, 50см, термин 28.07


.  Иван                 
                                                            на мама Valshebnica от София, термин 31.07


.  Стефан                 
                                                            на мама Стечи от София, 3,450кг, термин 24.07


.  Гергана                   
                                                            на мама dew, от Смолян, 2,700кг, 48см, термин 30.07



.  Цветан                 
                                                            на мама Ivka76 от София, 3,500кг, 51см, термин 15.07


.  Даниел                 
                                                            на мама Nanny от София, 3,400кг, термин 21.07

.   Пиер-Павел                 
                                                            на мама Lala от Варна, 3,700кг, 51см, термин 31.07


.  Траян                 
                                                            на мама ИвИчка от Варна, 3,200кг, 50см, термин 18.07


.  Дориан                 
                                                            на мама red_heart от Стара Загора, 4,400кг, 56см, термин 19.07


.  Димитър                 
                                                            на мама Gery_to от Испания, 3,360кг, 49см, термин 30.07


.  София                   
                                                            на мама Fiona, от София, 2,890кг, 49см, термин 27.07


.  Ева
                         на мама mgizdova, от София, 3,100кг, 48см, термин 02.08


.  Росен                 
                                                            на мама Кали_25 от Стара Загора, 3,500кг, 52см, термин 22.07


.  Мартин                 
                                                            на мама Nadejda от Варна/Германия, 4,120кг, 55см, термин 27.07


.  Али                   
                                                            на мама merry_lu, 3,400кг, 50см, термин 31.07


.  Ясмин                   
                                                            на мама maira, 3,430кг, 53см


.  Ванеса                   
                                                            на мама beni812001, 3,380кг, 50см, термин 31.07


.  Тея                   
                                                            на мама Vera_25, от Стара Загора, 3,100кг, 50см, термин 26.07


.  Николай                 
                                                            на мама didka25 от София, 3,300кг, 49см, термин 29.07

           
   
Снимки:
Нашите бебета  newsm74
Нашите бебета на 1 месец
Нашите бебета на 2 месеца
Нашите бебета на 3 месеца
Ехографски снимки
Бъдещи родители
Коремчета
Сватби
Батковци и каки
Покупки
 
За добавяне на нови снимки:
 
http://snimka.bg/login.php
 
Потребител:  julskibebeta
Парола: 072006



Заглавия за бъдещи теми:

1. Ах,тези ЮЛСКИ бебоци, на мама и татко сладките мишоци
2. ЮЛЧЕТО усмивки дава, разтапя мама, татко, баба!


НАШИТЕ ТЕМИ
ПЪРВА ЗА РОДЕНИ ЮЛИ 2006 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115815.0
ВТОРАТА ТЕМИЧКА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119329.0
ТРЕТАТА ТЕМИЧКА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121935.0
ЧЕТВЪРТАТА ТЕМИЧКА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124360.0
ПЕТАТА ТЕМИЧКА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127310.0
ШЕСТАТА ТЕМИЧКА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130031.0
СЕДМА ТЕМИЧКА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132666.0

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 13:30 от Nadejda

# 1
  • Мнения: 1 866
Този път май ще съм първата в новата темичка. Разписвам се да си я следя. Наде  bouquet

# 2
  • Мнения: 359
Да се разпиша и аз в темата newsm03

# 3
  • Мнения: 502
Здравейте,

по молба на maxin, аз пускам новата тема. Тя като се върне малко по- късно днес, ще направим някои допълнения.
st.g вас ще ви добавя след малко  Laughing

Приятен ден на всички!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Пу първааааааа!Аз рядко се вясвам ама сега да ви изпреваря!  Laughing Наде мерси,че се грижиш за нас!(ах докато се написателствам и те ме изпреварили)
И нашето бебче беше планирано!След 3 години брак най-сетне се решихме!Аз уж исках да си правя кариера и чак тогава да мислим за бебе,ама такава кариера изградихххх.........на добра домакиня  Laughing.Та решихме се ние,ама аз се бях настроила че едва ли ще стане веднага-поне 5-6 месеца си мислех че ще отнеме бебеправенето и се кефех еха 5-6 месеца кеф без предпазни мерки.НО то взе че стана от 1 път.И така към 7 ноември аз се чудех дали ще ми дойде или не,а мъжът ми ми вика-няма кво да се чудиш бременна си!Аз съм сигурен в себе си!  hahaha
Затова и не можах да го изненадам и да му съобщя по интересен начин!
За захранването и аз мисля да изчакам декември ама.......кой знае ,вчера като го видях как ме гледа как ям ябълка(текнаха му лигите макар че едва ли знае какво е това)та може и да не дочакам декември!
Айде стига толкова че много се разписах пък и Дари свърши една голяяяяяма работа! Joy

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
и моята коса пада!Някакъв ад!Скоро без коса ще остана!Взех си корени на коприва да си правя фрикции с тях ама нямам време за това!Какви ампули са най-ефикасни!Даже се замислих и за витамини защото и кокалите ме болят много ама кои стават когато кърмиш?
И ние не се обръщаме,нито посягаме към играчки,само към ръката на мама посяга!

# 6
  • Мнения: 1 975
ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА newsm44 newsm44 newsm44
Аз току що видях, че и нас ни има на заглавната страница и ми стана много мило Rolling Eyes, ще ми се и снимка да сложа при другите бебчовци, но съм голям лаик Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 298
И аз да се запиша.Наде  Hug

И моята коса пада.Абе на всички сега им падат защото е есен.Иначе и раждането си оказва влияние и става Ужас вкъщи от косми.
И на Галко косата упада.  Thinking

# 8
  • Мнения: 1 866
Чувала съм, че на много жени им пада косата след бременността, но това се оправя от само себе си. Мисля, че е на хормонална основа. На мен лично не ми е падала косата нито след първата бременност, нито сега. Аз сега ще се боря с килограмите, други с косопада - все да има нещо да се занимаваме. Grinning

А за бебоците си е нормално да опада бебешката косичка и после пораства нова. Пиер-Павел по едно време така оплишевя, сега вече си има нова косичка.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 10:43 от lala

# 9
  • Мнения: 359
Я кажете пиете ли някакви витамини против косопад и за подсилване на организма? Аз се замислих дали да не пия бирена мая, хем за увеличаване на кърмата, дори си купих една опаковка но не съм я почнала страх ме е да не надебелея от нея.

# 10
  • Мнения: 5 401
Браво, Нади! Красота, както винаги!   bouquet

И моята коса е решила да се разделя твърдо с мен. Най-неприятното е, че около бебето си я намирам в изобилие. Мажа се с някакъв балсам на Хоум Клиник или квото там беше - мързи ме да скачам до банята за "сверка".

За авентския крем - след всяко кърмене си мажа зърната и ареолите с крема за "изядени" зърна. Скъпичък е, към 20 лв, но ще го благославям цял живот!

Отиваме да правим гимнастика и да излизаме като се постопли. Целувки!   bouquet

# 11
  • Мнения: 502
Аз нямам килограми за сваляне и пия витамини за бременни и кърмачки. За косата знам, че е номално да пада, но е истински ужас при мен.  Cry

galiq_82, сложи една снимка в албумчето и ми пиши на лични коя е, да я добавя.

# 12
  • Мнения: 5 401
red_heart, от четвъртък до неделя ще съм старозагорче. Хайде да се видим!  Wink

# 13
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте и от нас в новата темичка! Да ни е честита!
Честито на празнуващото днес бебче и на родителите!
Абе, момичета, тя Асинка снощи беше пуснала нова тема, даже някои се бяха разписалив нея, а днес кво става - няма и следа от нея  Thinking! Май се е обидила нещо, а?
За косопада съм чувала, че се получава вследствие на хормоналните промени и си минава така, както се е появил. Въпреки това аз от дъжд на вятър ползвам ампулки против косопад - DENIQUE - re vital lotion.
Това е от мен за сега! Спорен и весел ден на всички!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Здравейте мами! И аз да се разпиша в новата тема. Честито на 3-месечните месечинки! Отдавна не съм писала, но за сметкана това редовно Ви чета. Ние утре ставаме на 3 месеца и все още имаме един голям проблем - много обилно повръщаме newsm45. В началото кърмата ми беше малко и го дохранвах с адапте /като чета адаптетата, с които вие храните бебоците си - нито една майка не спомена Nutrilon/, но сега сме само на кърма. И преди и сега повръщаме ужасно много и все пресечено мляко излиза. Вече нямам нерви  #Cussing out.  Една мама ми спомена за някакви прахчета, но като питах педито преди време ми каза, че бебо бил малък за прахчета. Аз съм за късното захранване и нищо освен кърма не давам на бебо / и в началото адапте, но вече имам кърма   newsm47/

Моля, ако някоя мама е имала такъв проблем да сподели как се е справила. Благодаря предварително!

# 15
  • ES
  • Мнения: 2 172
Да, Асето се е обидила
Аз не искам да и ставам адвокат, ама не трябваше така момичета. Може би е прибързала снощи да пусне новата тема, но има и много добри неща които е направила, поне за мен. Това не ми е пречило да мисля със собствената си глава.
Лек ден желая на всички

# 16
  • Мнения: 1 341
Честита ни темичка,Наде   bouquet
Какво става с Асето,извинете ме,но нещо не схващам,но то така е като снощи не влизах,а направо изключих компа.
Ема я къпем в анатомично корито,което  може да се ползва до към 2 год.първо лежи на шезлонг,а като почне да седи стабилно сяда от другата страна,сигурно не ме разбрахте,но ще покажа снимки по-късно.Не знам на каква Т я къпем,защото в банята правим тази процедура,а там доста се затопля.
И на мен мнооого,много ми пада косата,но се надявам скоро да отмине.Относно витамините,аз пия Бирена мая,четох в кърмаческия и това май е най-удачно.
delfinche,и моята Ема още повръща от време на време,дори понякога и на фонтан,особено когато не се у(о)ригне (извинете но не съм сигурна  Embarassed )
Изи,мила още ли ти разранява зърната малкия разбойник?
Ние днес сме на консултация и после ще докладвам колко е пораснала Ема.

# 17
  • Мнения: 1 341
Аз не виждам нищо лошо,че Асето е пуснала нова тема снощи  Naughty Дори ми се струва много мило,и за пореден път е показала колко е загрижена за нас.
А това за мисленето със собствената си глава.....ами то не знам някой да не мисли с нея  Joy  Joy  Joy

# 18
  • Мнения: 5 401
Асето се е обидила и затова си поемам аз вината! Нямах си друга работа да коментирам захранването и незахранването. Сякаш се насъскахме една друга. Сякаш мамите, които не захранваме се обединихме с/у захранващите, сякаш едните мами са по-добри от другите мами, че видите ли едните правят едно, а другите друго. Не съм искала да си правим групички с етикетчета, да се преброяваме, да се надъхваме колко сме прави и криви!

ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСИЧКИ!
[/color]

Асето да се връща веднагически в темата, повечето можем да сме й благодарни за присъствието й и нещастни за отсъствието й!

# 19
  • Мнения: 1 584
Привет и от нас в новата темичка. Наде, много е хубаво оформлението, както винаги!

Попова, аз разбрах за ваничката - и нашата е такава и ми е много удобна  Grinning Може би разликата е, че нашата се ползва до 1г - или поне така казват - до 6м шезлонг, след 6м седнала Simple Smile Иначе и аз не знам на каква Т я къпем, но е доста топло - включваме печка-духалка да позатопли за да може да се чипка спокойно и дъълго, че много обича Laughing

Аз също започнах да пия бирена мая - за косата не съм усетила още подобрение, но я пия от скоро. Преди години съм пила и не съм имала проблеми с кг както много твърдят, че се напълнявало Simple Smile

За Асето и на мен ми стана криво  като видях, че освен новата тема, която беше пуснала, е изтрила и всичките си отговори в старата тема Sad  така всички се лишаваме от добрите и съвети по много въпроси  Sad Пък кой колко ще я послуша си остава личен избор все пак - всички сме достатъчно големи и мислим с главите си  Grinning

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 11:41 от maira

# 20
  • Мнения: 5 401
Изи,мила още ли ти разранява зърната малкия разбойник?

Още си ги хапва за предястие и за десерт.. И уж би трябвало вече да загрубяват, ама.. Ако не се мажа след кърмене и не си пия лактогонния чай, наш Манчо го е закъсал..

# 21
  • София
  • Мнения: 1 230
НАДЕ БЛАГОДАРЯ!!! Страхотно изглежда страничката!!!
Току що се прибрахме от консултация, вече сме 5,950кг и 61см. Но малката хвана нашия грип, въпреки, че ние доста леко го изкарахме и тайничко се надявахме да не я е хванал, но от няколко дни повръща и докато не се оправи няма да бием ваксина.
За косопада и аз съм така, вече месец и нещо. Свалях по 2 шепи, купих си шампоан Фитовал и таблетки Мерц. Да не казвам голяма дума ама май се закрепи мъничко, надявам се съвсем да спре да пада. В листовката на Мерц нищо не пише за кърмачки, така че ако искате пробвайте. Има и таблетки Фитовал, може и с тях да пробвате, комбинирано с шампоана.
st.g първо да ти кажа Добре дошла! че не го направих в предишната тема. Аз пия бирена мая от близо година, ефект върху косопада не оказа въобще, а върху кърмата грам!!! Имам малко сутрин. Само да кажа, че бирената мая ни спаси от тежко изкарване на грипа, имахме само леки разсройства и тежест в стомаха.
Сега за Асинка, тези, които не знаят какво стана снощи ще обобщя накратко: Асинка, да го нарека своеволно, решила да пусне тема от наше име, без да изчака мен, Надето или Пърли да го направим. Да уточня, че ние трите не сме модератори, и всеки който иска може да пусне нова тема. Но поне със знанието на другите, за да не се повтарят темите. Така се случи и при предишната тема, Лала не беше видяла, че аз съм пусна и доколкото разбрах, тя е изтрила нейната тема. И тъй като за да се направи една хубава тема, без да се повтарят гифовете от предишната си е пипкава работа, която на мен ми отне близо 3 часа, защото и бебка периодично ме викаше да я забавлявам, се случва така, че закъсняваме. Когато бяхме бременни, ако не видех, че Надото е пуснала, се чудех какво става, дали не е болна, дали не е в болница и т.н. За мен тя си беше и като че ли остава "модератор" на нашата първа страничка. Тя въведе този вид на първата страница, аз сложих само някой допълнения, но не си изтриваме абсолютно нищо. Считам, убийте ме с камани ако щете, наречете ме дребнава или каквото ви дойде на ум, че Асинка няма право да пуска тема от наше име, че започна да си позволява повече, някой от вас пишеха, какво ли ще правим без теб Асинка, ами каквото правя и аз, БГ-Мамма е пълна с форуми, в които може да се намери каквото ви душа иска, ще ви отговорят много майки минали по нашия път, ще чуете различни мнения и сами ще решете кое да изберете. Надето й каза снощи какво мисли по въпроса и Асинка явно се е обидила и е изтрила темата, видях, че и в старата тема, Равия също е написала коментар по изказване на Асинка, тя и оттам си е изтрила постингите. Така погледнато, не зная дали да се смея, защото това вече си е детинско, никой от нас не е искал да я обиди нарочно и тя да си тръгне, но ня реагира така. Вярно е, че доста помага в началото, когато нищо не знаехме, не знаехме и къде да търсим информация. Тя ни въведе и считам, че трябваше да спре по някое време да ни натрапва доста от нейните разбирания за кърмене, захранване и т.н. Аз самата прибегнах до нея малко след като се роди Ани и тя пусна тема в Кърмаческия. Но за съжаление там ми казаха, че няма такова нещо като спиране на кърмата от Окситоцина. Е да, ама на мен ми спря и дойде, 2 дни след като свършиха инжекциите. Не я послушах за някой неща и слава богу, защото дечко се оказа с ГЕР и повръщаше всичкото ми мляко и сега го прави понякога. Кърма почти нямам и си е наследство от баба и майка. Асинка не ми е отговорила на нито един въпрос, който е бил от огромно значение за мен и не е включвал кърмене и захранване. Отговори само за зъбчето.
Смятам да спра. Няма да имам абсолютно нищо напротив тя да се върне. Но я моля да поспре малко. Големи хора сме, можем да мислим и търсим информация навсякъде, бебетата ни направиха вече 3 месеца и като че ли си стъпихме на краката и знаем какво да правим. Заедно сме почти 1 година, познаваме се доста добре вече, минахме през доста неща, надявам се да го правим още години напред.
Това е само и единствено мое мнение.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Хоп и ние в новата темичка!
Ние вчера сложихме първата ваксина Пентаксим. Мисля, че я понасяме добре. Само дето доста плака до като го боцкаха. Но той се разстрои още до като му преглеждаха гърлото.  Иначе след това си беше спокоен - папка си, игра си , спинка си.... Нямаме температура за сега. Кутията от ваксината я взема педито за да я опише в досието на бебето. Поне на нас така ни обясни.
Кети нищо няма да и стане на ваксината в хладилника. На нас педито също ни каза да си ги купим трите на веднъж, защото трудно се намират и да не би като ни трябва да я няма.
Чао за сега от нас!  bouquet

# 23
  • Мнения: 867
изи, да не би да не захапва добре, би трябвало да са ти свикнали вече и то вие честичко се кърмите. Ама авентския крем верно е супер, мен той ме оправи, остана ми половин тубичка,

Искам и тук да кажа въпреки че и писах на Ася. За МЕН са важни мнението и и съветите. Който не го интересува, да не ги чете. Наталка,  не се засягай, ама тя го прави за добро. Ето, ти си решила за себе си, ами ние също. От друга страна напоследък четем в тази тема само кой по-колко пюре е дал и за марки АМ и т.н. даже вчера ми стана малко криво и на мен ми дойде нито да пиша повече нито да чета, но сега си промених мнението. Никой на никого нищо не налага, обаче става така че се разделихме на два лагера. Не знам защо се получва така, но някак и аз напоследък като че нямам какво да пиша а и не ми се чете вече.

Другото което е, Галя, говори пък от свое име само. На мен Ася не ми натрапва нищо. Излиза че които не им харесва сме изгонени от темата, така ли? Добре тогава.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 230
Другото което е, Галя, говори пък от свое име само. На мен Ася не ми натрапва нищо. Излиза че които не им харесва сме изгонени от темата, така ли? Добре тогава.
Извини ме, но никой няма право да гони когото и да е от тези форуми. И кои сме тези, които гоним? Изказвам свое мнение и говоря от мое име, защото никой не ме е упълномощил да говоря от негово. Смятам, че така трябва да бъде.

# 25
  • Мнения: 5 401
Чакайте, недейте така! Никой от никъде не е изгонен! От кога някой има право да гони и да кани?! БГ Мамма е нашия домакин, а оттам нататък всички сме ЗАЕДНО!

Както е написала Галка, ние сме заедно от една година, заедно ни растяха тумбите, заедно се тревожихме и се радвахме! Т.е. ние сътворихме история! Познаваме се и лично с някои от вас и много, много си допадаме и се търсим!
Нека не разваляме всичко това!

А аз мога да съм благодарна на Асинка за помощта й през тези месеци. Ако не беше тя, казах й го и по тел. преди малко, след всичките проблеми сигурно нямаше да кърмя с тази упоритост и желание!

Това е! Предлагам да сложим точка по този въпрос!

# 26
  • Мнения: 277
Брях!!! Голямо четене му дръпнах! 3 дни го няма човек и вие се убивате да пишете, та чак и на лагери сте успяли да се разделите! Я, по-либерално, бе мами! К'во сте издребняли толкова, не мой въ познай човек!!!
Ще кажа само няколко думи за Асето. Всички сме различни и трябва да го приемем. Ася има малко безапелационен начин на изказване, но не е от лоши чувства, тъкмо напротив. Аз още от началот избрах кога да се доверя на думите й и кога не. Гале, точно на теб ти бях споделила в кои ситуации може да се разчита на нея и в кои не според мен. И тъй като за всеки може да е полезна в различни случаи, смятам писанията й за необходими като цяло. Малко грубо ми се струва да я отрежем по този начин. Но станалото-станало. Приканвам я да прояви широкоскроеността си и да заповяда отново при нас. И моля ви не го обръщайте на другарски съд!
Не ми е приятно и деленето, което сте направили. Да, аз кърмя изключително. Да, аз ще захранвам късно. И ДА, АЗ ВИ ОБИЧАМ ЕДНАКВО!!! Не натрапвам начина, по който гледам детето си, и не смятам, че някой ми натрапва неговия, защото пише за сокчета и пюрета - ми това го вълнува, пише си. Значи ли, че щом вашите бебета не са грипозни, аз не бива да пиша за грипа на Йоана... Щото вие вашите си ги гледате по друг начин - като здрави, не като болни... Айде по-полека всички, моля ви!!! 
И понеже тоя постинг стана малко....хм.... остър, ще пусна друг по темите, които сте засегнали в мое отсъствие (Наталка, който не помни, си записва, така е, професионална деформация hahaha) и да ви споделя колко красив е Врачанския балкан...

П.П. Виждам, че Изи ме е изпреварила и се е опитала да сложи точка на спора. Извинявам се, но вече го натрясках горното и ще го публикувам така или иначе. Това е моята точка по темата.

# 27
  • Мнения: 502
Хайде стига вече с това сърдене, разделяне и отричане. Никой никого не е изгонил. Не забравяйте, че това е отчетна тема на юлските бебета 2006. Всички такива - кърмени и некърмени, захранени и незахранени. Всеки идва тук и се пише това което го вълнува.Така, че Синеочке, нека захранилите да си обсъждат пюретата!

Снощи проблема беше в новата тема пусната от Асето. Посмях да коментирам, защото събирането на списъка и снимките си е мой труд, в който съм вложила доста време. А Ивичка, pearly и maxin също имат своя принос в това. На любопитните само ще кажа, че нищо лошо не съм казала снощи. Казах само, че ние и сами можем да си пускаме теми. Ася отговори, че не би могла да актуализара първата страница и затова темата ще бъде изтрита. Не ми се вижда нормално човек извън нашата група да води темата, това никъде го няма.

Друг е въпроса за съветите на Асето. Както знаете аз бях тази, която я покани да пише при нас. Съгласна съм, че на много от нас е помогнала. Но нека отчетната тема не се превръща в @Вие питате, Асето отговаря@. Има и други форуми а и ЛС, където всеки може да попита и да получи отговор лично от нея. Тук няма смисъл да си повтаряме едни и същи неща до посиняване.

Асето е винаги добре дошла в нашите теми, както и всички други мами. Има място за всички. Не искам да има обидени и отлъчени обаче от момичетата, с които изкарахме бременността си заедно. 

# 28
  • Мнения: 1 341
и да ви споделя колко красив е Врачанския балкан...

 
Ивелина,Врачанския балкан е най-карсивото място в България за мен....та нали си ми е родното място  Hug

# 29
  • Мнения: 306
 Shocked какво правите бе, момичета; защо са тези силни приказки; не сме "яли и пили" заедно, просто имаме едни и същи преживявания в един и същи момент и е най-нормалното нещо на света (бих казала и най-хубавото Hug), че си ги споделяме
тук всеки се учи на нещо, преживяно от другите и споделя неща, които знае, че останалите ще разберем
незнам на какви се делим и кой има "право на това и онова" Sad

Пърли, не смятам, че точно ти си виновна за нещо Naughty
мисля, че започнахме онова преброяване абсолютно на майтап

и пак, Пърли, да сложим точка по въпроса съм съгласна, че много грозни станаха последните две теми, но съм сигурна, че Ася е засегната и тъжи, а мисля направи много (ако щете като духовна подкрепа даже само) за всички нас от ЮЛЧЕТА2006
а, че всеки трябва да си отсее сам важните неща и да вземе решение за действията си, смятам няма какво да обсъждаме, но нека не отричаме услужливостта, с която Асето ни "засипваше" с мненията си по всякакви въпроси

Синеоче, да не си посмяла и ти да абдикираш  Naughty; този отчетен подфорум си е на всички, които сме тук от самото начало и ще липсваш на много от нас

ами, това мисля, момичета... нямах търпение днес да вляза във форума, че вчера не ми остана много време за "юлските човечета", а сега излизам с някаква горчилка в гърлото

пп. незнам защо, но и аз винаги съм смятала, че темите ни са "на Надето";
аз, собствено, просто й помогнах веднъж, когато тя нямаше физическата възможност да започне новата тема навреме; нищо повече Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 12:38 от ивИчка

# 30
  • София
  • Мнения: 277
Съгласна съм за точката по темата...хора издребняхме много...направо да не повярва човек. и ми е мъчно, че си го отнесе човекът, който най-много милее за всички нас...съгласна съм, че има къде да се прочете, но не вярвам да си намерите човек, който в момента, в който сте най-уязвими - а именно когато не знаете нищо за бебета, а ви стоварят едно в къщи да ви каже на ваше разположение съм 24 часа в денонощието...когато бях без Евето в болницата и не можех да споделя с вас, щото още бременеехте и не исках да ви притеснявам Ася беше човекът, който всеки ден ми се обаждаше да ме успокоява...никога не съм приемала съветите й като наставления...напротив - пак там - в болницата бях без бебе и с кърма, която само дето не ми извираше от устата и се чудех какво да направя и човекът, който толкова усърдно проповядва кърменето ми каза..."ако пък няма друг изход...сложи зелево листо да ти спре кърмата..." и го каза, защото мислеше за мен...това не е налагане на мнение...хора не зная за вас, но смятам, че сме я обидили незаслужено и... като част от този форум мисля да й се извиня...аз много я обичам, обичам и вас недейте така. заедно сме в кюпа и всички правим това, което смятаме за най-добро за бебоците...тя за нейното е направила най-доброто и това, че иска да ни помогне е похвално, а не за оплюване...

# 31
  • София
  • Мнения: 277
да и от възмута забравих най-важното! това деление на "ние" и "те", т.е. ние юлките и те миналогодишните юлки е абсурд...говори ми за тясно скроени манталитети... уважавам труда и на галка и на изи и на надето...имаме най-прекрасните теми от всички и с доста дълбоко съдържание благодарение на асето... недейте така....тя просто е искала да помогне...

# 32
  • Мнения: 277
Тъйййй, летс гет ит стартед... Mr. Green
Слава Богу успяхме максимално да се възползваме от хубавото време през уикенда и отпрашихме към вилата във Врачанския балкан. Беше божествено, по цял ден борихме баирите с количката, а бебе се смаза от спане на чист въздух. Е, още е грипава, но считам, че планината й се отрази положително като цяло. Къпахме се пред камината и спахме само по боди без ръкав и бархетена пелена. На сутринта дори си топнахме ръчичките в близката бара... Joy Попова, много екрасив вашия край. То сигурно затова сте такива сладурки двете с малката Ема! Heart Eyes
Кети, бързо оздравяване и не се шашкай излишно, такъв е сезона, има доста болни бебки, но ще се оправят - жилави са мъниците! Peace
Лала, искрени съболезнования за панталона ти. Ама трябва да твори детето, да се развива. Аз колко ризи похабих на майка ми като малка... Mr. Green Ама от ръкавите с маншет стават чудни кукленски поли с широк колан.  Joy
Изи, и наш'та педка задържа опаковката на ваксините, а фабр. им номер нанесе в картона. Има логика някаква, че всичко се случва... Thinking
Рени, тъкмо мислех, че ние сме от малкото кърмачета, влюбени в бибата. Спим с нея и няма пускане - хем спи, хем стиска венци. Ама на наш'та кака й слагат шини за лоша захапка от смукане на пръст, тъй че кой знае кое зло е по-малкото?! Ще си сучем биба, докато ни е кеф, ай ся.... Naughty
Наде, Авентът е супер, но в началото и аз трудно цедях (по-точно - не цедях). Сега му хванах цаката - цедя повреме на кърмене или непосредствено след. Или пък давам малко на Йоана да се задейства механизмът на проичане и така... А бе, то в упътването на помпата си пише - трябва практика. Успех!!!
Нарина, не разбрах дали още сте на кърма или вече минахте на формула, но ако сте на кърма, количеството за деня е 200 мл за всеки кг на бебето, като г над 500 се закръглят на кг. Пример: бебе 5.700 се нуждае горе-долу от 1.200 л кърма на денонощие. Ако се храни 8 пъти, значи около 150 мл на хранене. Така смятам колко папу да изцедя и оставя, когато с Чочко сме разделени и няма грешка.  Peace
Виждам, че все повече се вглеждате в здравето и визията си. Аз пък се старая да не го правя, че иначе - яка депресия. Косата не ми капе, Слава Богу, та и двете с Джо сме с едни буйни гриви, тати само ни се смее, че сме за плитки... Joy Но с кг сме на въпреки - спортувам, смятам калориен прием и разход и гоня отрицателен баланс, внимавам с избора и комбинациите от храни, но хормони тъй лесно се не лъжат. И все пак знам, че всичко ще се оправи, в природата няма случайни неща, стига да не се опитваме много-много да й се бъркаме.  Peace По тоя повод има много какво да кажа за БВД и тия точки, но не ми се влиза в излишни спорове. Моето хоби е здравословен начин на живот - хранене, спорт и т.н. (това са другите форуми, в които можете да ме срещнете Grinning). Научила съм да мисля, преди да повярвам в една или друга чудодейна диета. А и малко знания по био-химия, био-физика, анатомия, физиология и т.н никога не са излишни. Само ще кажа, че при БВД енергията идва от кетоните (при нея сте в изчерпан глюкоген и кетоза), а те са отрова за вашите кърмачета. Има по-щадящи варианти на НВД, които може да изберете. Ако се интересувате, моля на ЛС да не дразним незаинтересованите.  Hug
За хранителните добавки: против всички тях съм, защото съм се научила да следя какво ям и да оптимизирам менюто си, та да не се тъпча със синтетика. Все пак след операцията съм с анемия и взимам Малтофер Фол - по едно всеки ден. Пия и по 1 мг органично (не синтетично) рибено масло на ден (на капсули) -  диетата ми го налага.
Жоржи, и аз се изринах, след като прекарах грипа, но със Стелактива на бебка ги уморих тия пущини. Това е кремът на Мустела при подсичане. Цинкът в него е безпощаден към пъпчиците. Успех в битката! Peace
Историята на моето забременяване е дълга, затова ще я оставя за друг път, че яко се разписах.
Сега отиваме на разходка и да проверим за активна гимнастика, че обещахме на един куп бебета и тоя дъжд вчера ни попречи да се удържим на думата.
Хубав и спокоен ден и ауууууггииигууугуууу от нас! Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 401
Е, поне всички се обединихме по въпроса за ТОЧКАТА! Ясно е, че всички се обичаме, по-хубаво от това няма!  Simple Smile

Сега да ви обясня каква е моята теория по въпроса с опаковките Пентаксим. Не случайно ви питах дали вашите педиатри си ги прибират и дали ви дават обяснение за това. Фармацевтичните фирми имат начини да манипулират пазара на лекарства и един от тях е като предлагат разни екстри (да не влизам в подробности) на хората, които ни лекуват. Ваксинатата, която е по Здравна каса, се внася от същата фирма, която внася и Пентаксим. И тъй като последната струва над 60 лв, а другата три пъти по-малко, за фирмата е повече от ясно кои продажби са й в приоритета. Празната опаковка Пентаксим, е доказателството на педиатъра пред въпросната фирма, че лично те са дали своя принос в продажбите... И така нататък, позната история!

"наш'та педка задържа опаковката на ваксините, а фабр. им номер нанесе в картона" - моята нищо такова не ми обясни, а и нямаме все още картон, което е мой пропуск. Затова се наведох на тази корумпирана мисъл, но ако наистина всичко е с благородна цел (хм, хм) няма лошо!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте и от мен в новата тема  bouquet
както винаги е прекрасна Hug
снощи бях първа в темата пусната от Асето,а днес влизам и я няма.и докато изчета всичко което сте написали..........въпреки Точката искам само да кажа че лично на мен Асето страшно много ми помогна в момент когато имах нужда.2 часа се разправя с мен по телефона,отдели от времето си и наистина много ми помогна.За което съм и много БЛАГОДАРНА  bouquet  bouquet  bouquet
а иначе всички вас безкрайно много ви обичам и незнам какво бих правила без нашата тема.споделяла съм неща много лични и когато моя мъж ми каза че трябвя да спрем нета защтото здраво сме я окъсали финансово, ревнах и бая го молих да не го спираме,защото милея за всички вас и страшно много наистина ви обичам захранващи или не,кърмещи или не.исках да пиша по разни теми,но ми докривя и спирам
Лек ден на всички Hug

# 35
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Бе точка,точка,ама аз кат спя до късно,нямах възможност да се включа по въпроса ooooh! Всъщност няма да коментирам надълго и нашироко,щото ми писна да говоря едно и също. Ще кажа само две неща:
1. НАПЪЛНО съм съгласна с Максин.
2. Всеки има право да си пише или не пише навсякъде и всеки друг има право да му обръща или не обръща внимание.
Айде точка и от мен!  Peace

# 36
  • Мнения: 2 478
Такаа стана тя каквато стана!И аз спя до късно, а точки за такива неща недоизяснени няма, след като самата Асе не е сложила точка, а само усмивки в изтритите си постове!Искам само да кажа че ми пресекна гърлото,за това как се отнесохме към нея и излиза така че когато ни трябваше и ни помагаше и ни даваше съвети беше добре дошла,а вече като ВСИЧКО ЗНАЕМ и можем сами не ни трябва и я изгонваме като изхабена и използвана за малко вещ,която си е свършила предназначението и видиш ли вече не е нужна!Е на мен Асето винаги ми е била полезна с постовете си и това което е писала аз съм си смилала с моята глава и през моите разбирания,и въпреки нейните и на други съветите аз захраних,независимо че имам преимуществото да знам неща нови които и някои педиатри незнаят,аз реших да следвам моята интоиция!Така че никога не ми е пречело мнението на някой ,винаги сам решаваш за себе си нали!
И сега като съм захранила вече не върви да спра изведнъж нали?Днес сме на консултация и сигурно ще ни кажат да почваме и пюрета!Е ще ги почнем!И ако не може да споделя с вас,с кой!С вас изкарахме целите си бременности и дали захранваме или не не върви да се делим!Айде ся като че ли вие не сте яли и пили моркови от 40 си ден а!?
Ох това само потвърждава че въпреки Асето някои не сме я послушали и въпреки това за нещо сме я чули и ще липсва тук дори и на захранените вече бебета!
Аз нямам какво повече да ви напиша!
Бай!

# 37
  • Мнения: 1 975
Само за няколко часа темата заприлича на колумбийски сериал. Трудно ще се сложи точка на този въпрос, защото сме много хората, които сме били подкрепяни в трудни моменти от Асето. Аз лично съм й много благодарна, защото тя ми е помогнала много повече дори от личната лекарка със съвети и напътствия. Да и аз исках да сме само на кърма ама какво да направя като не й стига. Да не би да ми е много приятно да се занимавам с млека, води и други глупости или пък са ми излишни парите, които отиват за АМ. Опитах всички съвети, но без всякакъв резултат. Да не ви се стори, че се отклонявам, просто искам да кажа, че въпреки съветите пак не успях да си увелича кърмата, но съм много благодарна за всичко, което ми е казала и не само на мен. И аз захранвам, но това не ме кара да се чувствам по-зле. Знаете ли колко е приятно да видите това малко човече да яде от нещата, които ядат големите / засега само сокчета, но все пак  Wink / . Да не задълбавам и аз, но не ми е приятна тази ситуация. Съвета затова е съвет - ако решиш го взимаш под внимание Naughty

Малко OFF за косата- моята сега е в разцвета си - не пада и един косъм и е по-сгъстена, а ноктите винаги са ми били меки, цепещи и чупещи се, а сега имам страхотен маникюр, какъвто никога до сега Hug


ХАЙДЕ ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ И СТИГА С ТЕЗИ ГЛУПОСТИ

# 38
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Айде сега сериозно Hug
Първо Добре дошла на новата мама и на малката Цветелина! Радвам се,че си при нас и ще си помагаме с каквото можем! Hug
Морска сирена, преди давах чайчета на Хип, анасон, лайка, копър....месех ги както дойде. Но откакто пие сокчета,Дая да не види чай. Първо опипва с езика и като усети,че е различно от сок,бута бибероната. Усеща малкия мушморок Heart Eyes
Наде, и на мен това вашето ми прилича на скок...ще мине,ако вече не е минало Whistling
galiq_82, и аз като Равиа бих те посъветвала да започнеш пюрета след 3 навършени месеца /извинявай ако вече сте ги навършили,а аз не съм видяла лентичката ти ooooh!/. Но някои мами захранват по-късно,в което също не виждам нищо лошо, така че преценявай сама Hug Но аз мисля,че щом даваш сокове,можеш да започнеш по-рано с пюретата. Аз вчера направих първите си домашни пюрета-ябълки,морков и круша. Направих голямо количество и ги замразих в бурканчета на Ганчев. Много ги харесва Дая и ми излизат направо безплатно hahaha/всичко е домашно производство/. Зеленчукови не съм започнала,може би от другия месец. Тогава може да започнем и с кашите и да се опитвам да замествам хранене /макар,че мои приятелки ми казват,че и след каша,пак търси цица бебчо/. Сладури baby_neutral Heart Eyes
Някой беше питал за колики-Слава Богу няма и следа от тях! Praynig
А косата-о,ужас! #Cussing out То всяка есен е така при мен,но сега след раждането е направо върхът. Прахосмукачката се задръства от косми. А дрешките на беба... Twisted Evil Започнах да пия Матерната, която така и не изпих по време на бременността /много повръщах от нея Sick/. Та тъй и тъй ми е в наличност,да си я изпия,да не става зян hahaha
За тази безвъглехидратната диета-нямам личен опит,защото аз никога не съм се подлагала на диети bowuu Но една моя приятелка я спазваше доста стриктно,но ефект нулев. Ама то си е до човек,трябва да се опита.
Някой беше питал как да намали снимка в Пейнт. Аз в предната тема обясних,ама не много ясно. Който иска,да ми пише на лични,ще обясня най-подробно.
Айде усмихнат ден!  bouquet

# 39
  • Мнения: 3 926
Явно дължа един последен пост. Няма да обяснявам как се чувствам. От всичко най-неприятно ми е, че сега, когато сте със съзнанието, че сте се "освободили" от мен (все едно съм робовладелец Confused ) прочитам неща, които можеха да бъдат казани много по-рано. Не мисля, че съм налагала нещо, а ако е било така моля за извинение. Мога да обясня снощното пускане на тема, но нямам желание да се оправдавам. На когото съм помогнала би могъл винаги да ме намери Simple Smile На когото съм навредила може пак да ми го каже на Лични или по телефона. Вярно е, че темата ви не е място за обсъждане на моето присъствие или отсъствие, още по-малко за спорове по въпроса. Форумът е свободно място и съжалявам, ако някой се е почувствал ограничен от мненията ми.
Това е.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 105
10 мин стоя и се чудя какво да пиша... кой прав, кой крив.... айде да не се караме. Толкова неща преживяхме заедно   bouquet
Свързва ни най-хубавото нещо на този свят - нашите бебета. Знаете ли ако ги съберем заедно , как сладко ще си гукат и изобщо няма да им пука от нашите дразги  Joy.
Асето винаги е добре дошла , както и всички който имат мерак да пишат и споделят.
Темата обаче е редно да си я водим ние . Много благодарности на момичетата, който отделят от времето, за да се радваме на хубаво оформени темички.
Аз като кърмила само до 3ти месец, рано захранила и навсичко отгоре работеща, незнам дали изобщо ще се вместя в някой лагер, затова по-добре да не се делим. Всички сме едни готини мами и всяка прави най-доброто за детето си.
Да ви споделя, че днес една приятелка си направи тест и е бременна  Grinning. И на мен като ми стана едно хубаво и като се разплаках и я прегръщах, прегръщах... а мъжа и с нас ... милия едвам се дореди да си нацелува жената от мен  Embarassed.
За ваксината -педиатрите са длъжни да опишат партиден номер и срок на годност. За задържането на опаковката не съм сигурна. Може и pearly да е права и да става въпрос за корупция, но нали децата са по-добре с ваксината, какво значение има.
Pearly, много си веща в сферата на медицината и фармацията, информацията ти е направо от "кухнята".
ДОБРЕ ДОШЛА НА НОВАТА МАМА И МАЛКАТА И СЛАДУРАНА!
Чао и много целувки на всички

# 41
  • Мнения: 5 401
Pearly, много си веща в сферата на медицината и фармацията, информацията ти е направо от "кухнята".
newsm10

Момичета, трябва ми слинг назаем за няколко дни.. Докато съм в Ст. Загора да си нося чавето и да взема да си ушия там при една братовчедка на мъжи.  newsm78

# 42
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Здравейте мамчета. Аз съм от Августинките, но и преди ви четях. Все пак сте напред от нас и чета полезни неща. Във вашия спор няма са включвам, сам исках да споделя, че като ни биха първия Пентаксим ми направи впечатление, че сестрата прикрепи листовката на ваксината към досието на бебчо - а каква е целта? Може би при проверка това е доказателство за бита ваксина.
Лек ден на всички!

# 43
  • Мнения: 708
здравейте и от мен.честита ви нова темичка newsm20  newsm10не съм със вас от самото начало, но сега когато се престраших да се включа съм много доволна, че има със кого да споделиш и радост и болка. не знам защо трябва да се делите на лагери аз също няма да се впиша към никоя защото със първото съм кърмила до 1-месец защото се разболях и ми се пресечи кърмата. сега все още кърмя, но тя е във оскъдни количества. природата си е природа.както казва NAN всеки организъм си е за себе си. м/у другото аз съм от карлово ,но съм омъжена във ямбол.
дайте малко по-весело например моята звездичка като го храня със пюрето много обича да ми преказва и аз цялата ставам във храна.
отностно грипа моя бебчо миналия месец имаше сополи и кашлица но педито ме убеди,че не мойе да свикне със рязката промяна на времето
и ни исписа коларгол(капчици) и сиропче за кашлица на д-р Тайс
защо трябва да си копувате ваксината newsm78

# 44
  • Мнения: 708
наде ако може и нас да ни включите към вашата дружинка само ако желаете

# 45
  • Мнения: 1 298
Ние чак сега се прибираме и чета и не вярвам  ooooh!

Незнам какво се е писало във въпросната тема защото снощи не бях в нета.Но ми се ще да съм била че незнам кои прав,кои крив.
Много ми е неприатна ситуацията.  Tired

Това че не е трябвало да пуска Асето тема -ОК.Кажете и го ама що трябва да я карате да се чуства като натрапник?
Всички знаем че първите 1-2 месеца всяка една от нас се е обръщал към нея за съвет/някои и многократно/.И сега сякаш знаем и можем да се справяме с всичко  Crossing Arms

Съгласявам се със Синеочка-на които не му се четат постингите на Асето или на някои друг може да не ги чете.
Всеки сам решава за себе си.

Това е.Нямам какво друго да напиша.

# 46
  • Мнения: 1 866
Вече за 3-ти път пиша и ако ми откаже още веднъж да ми го публикува и аз ще се разсърдя и повече няма да пиша Grinning Айде всички да си кажат какво им е на сърцето, да се успокоим и да продължим напред.

На мен лично не ми пречи всеки да си говори за каквото си пожелае - пюренца, кърмица, адаптета, шезлони, дрънкалки...В крайна сметка всеки го вълнуват различни неща.  Сега какво, да не искате всички да си гледаме по един единствен начин децата?!! Такъв филм просто няма.

Аз сега да питам, че малко съм изостанала с ваксините. Нищо не съм слагала след родилния дом. Ако слагам тази дето се казва Пентаксим, слага ли се отделно и Хепатит Б? И в какъв ред? Някой може ли да обясни схемата? Извинете ме, мисля, че вече с ее дислутирало но не знам къде да потърся назад.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 16:21 от lala

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Ваксината за хепатита е отделна от тази Пентаксим.
Имам тази информация за Пентаксима

PENTAXIM
ПЕНТАКСИМ

АДСОРБИРАНА ВАКСИНА СРЕЩУ ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС, КОКЛЮШ (БЕЗКЛЕТЪЧНА КОМПОНЕНТА), ПОЛИОМИЕЛИТ (ИНАКТИВИРАНА) И HAEMOPHILUS ТИП b (КОНЮГАТНА)

Моля прочетете цялата листовка внимателно преди ваксинацията на детето.
Запазете листовката докато детето Ви завърши цялата ваксинационна схема, може да се наложи да я прочетете отново.
Трябва внимателно да следвате указанията на Вашия лекар или медицинска сестра. Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте лекар или медицинска сестра.
Тази ваксина е предписана лично за Вашето дете. Не я давайте на никой друг.

СЪСТАВ
Активните съставки са както следва:
Дифтериен токсоид                  ≥30IU
Тетаничен токсоид                  ≥40IU
Антигени на Bordetella perussis:
   Пертусис токсоид               25μg
   Филаментозен хемаглутинин         25μg
Инактивиран полиомиелитен вирус тип 1      40DU*
Инактивиран полиомиелитен вирус тип 2      8DU*
Инактивиран полиомиелитен вирус тип 3      32DU*   
Полизахарид (полирбозилрибитолфосфат)тип b   10 μg ковалентно свързан с 24μg тетаничен токсоид за една доза (0.5ml) след смесване
*DU: единици D-антиген или еквивалентно антигенно количество, определено чрез подходящ имунихимичен метод.
Другите съставки са захароза (42.5mg), трометамол (0.6mg), алуминиев хидроксид (0.3mg), среда 199 без фенолово червено (сложна смес от аминкиселини, неорганични соли, витамини и други съставки – 0.05ml), формалдехид (12.5μg), 2-феноксиетанол (2.5μl), оцетна киселина и/или натриев хидроксид (до pH: 6.8-7.3) и вода за инжекции (до обем 0.5ml).

ПРИТЕЖАТЕЛ НА РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА
Avetis Pasteur S. A.
2 Avene Pont Pasteur, 69007 LYON Франция

1. КАКВО Е ПЕНТАКСИМ И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА?
ПЕНТАКСИМ се състои от прах във флакон (1 доза) и суспензия в предварително напълнена спринцовка (0.5ml) за инжекционна суспензия в кутия по1 бр.
ПЕНТАКСИМ се прилага за предпазване на деца от дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит (детски паралич) и от инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (меингит, инфекция на кръвта и др.) при деца от 2-месечна възраст нагоре.
Ваксината не предпазва от инфекциозни болести, причинявани от други типове Haemophilus influenzae, нито от менингит с друг произход.


2. ИНФОРМАЦИЯ, НЕОБХОДИМА ПРЕДИ УПОТРЕБА НА ПЕНТАКСИМ
Не прилагайте ПЕНТАКСИМ, ако:
-   детето е претърпяло мозъчно увреждане (енцефалопатия в първите седем дни) вследствие от предишна доза цялоклетъчна ваксина срещу коклюш
-   детето страда от прогресираща енцефалопатия с или без гърчове (неврологична болест)
-   детето е проявило силна реакция след предишна ваксинация срещу коклюш:
-   Температура 40°С или по-висока, наблюдавана до 48 часа след инжектирането на ваксината, без установена друга причина
-   Колапс или шоково състояние (епизоди на понижено кръвно налягане/хипореактивност), наблюдавани до 48 часа след инжектирането на ваксината
-   Непрекъснат неутешин плач в продължение на 3 или повече часа, започнал до 48 часа след инжектирането на ваксината
-   Гърчове с или без температура, проявили се до 3 дни след инжектирането на ваксината
-   детето е проявило алергична реакция след предишна ваксинация срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит или инфекции, причинени от Haemophilus influenzae тип b
-   детето е алергично към някоя от активните съставки или другите вещества в състава на продукта или към неомицин, стрептомицин или полимиксин В.

Необходимо е особено внимание с ПЕНТАКСИМ:
-   да не се инжектира в кръвоносен съд, (иглата не трябва да прониква в кръвоносен съд) нито интрадермално
-   ако детето има тромбоцитопения или проблеми с кръвосъсирването, тъй като при такива лица може да последва кървене при интрамускулното инжектиране
-   ваксинацията трябва да се отложи, ако детето е с повишена температура или остро заболяване, и особено при инфекциозно заболяване или прогресиращо хронично заболяване
-   ако детето има гърчове при висока температура, несвързани с предишна ваксинация, е особено важно да се следи редовно температурата в продължение на 48 часа след ваксинацията и през това време да му се дават лекарства, понижаващи температурата, според препоръката на лекаря
-   детето е получило отоци (или подуване) на долните крайници, след инжектиране на ваксина, съдържаща съставка от Haemophilus influenzae тип b – в такъв случай имунизациите с ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит и с ваксина срещу Haemophilus influenzae тип b трябва да бъдат извършени поотделно като отделните ваксини се прилагат в различни дни и на различни инжекционни места
-   ако детето е на имуносупресивно лечение или страда от имунна недостатъчност, това може да намали ефекта от ваксината
-   както за всички инжекционни ваксини се препоръчва винаги да има готовност за подходяща медициндка намеса и лечение в случай на внезапна анафилактична реакция след приложението на ваксината. Поради това ваксинираното лице трябва да остане под лекарско наблюдение 30 минути след прилагане на ваксината.

Помощни вещества с известен ефект
Фармалдехид

Използване на други ваксини:
Тази ваксина може да се прилага по едно и също време с ваксините ROR VAX или HB-VAX DNA 5μg/0.5ml, но те трябва да се инжектират на две различни инжекционни места.
Ако детето Ви трябва да се ваксинира по едно и също време с ПЕНТАКСИМ и друга ваксина, различна от споменатите по-горе, обърнете се към Вашия лекар за повече информация.
Информирайте лекаря, ако детето приема или е приемало друг лекарствен продукт, включително лекарствени продукти, които се продват без рецепта.

3. Как се използва ПЕНТАКСИМ
Дозировка:
Общата препоръчвана схема включва първична ваксинация, състояща се от 3 инжекции с едномесечни или двумесечни интервали помежду им, започваща от двумесечна възраст, последвани от реимунизация с една доза по време на втората година от живота.

Начин на прилагане:
По време на съхранението на суспензията в спринцовката може да се е образувала утайка. Това е нормално.
Спринцовката трябва да се разклати до получаване на хомогенна мътна белезникава суспензия.
Ваксината трябва да бъде приготвена за прилагане като се инжектира суспензията от спринцовката (комбинирана ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит) във флакона с прах (конюгатна ваксина срещу Haemophilus influenzae тип b) и разклащане до пълно разтваряне на праха. При това разтваряне нормално се получава мътна белезникава суспензия.
Ваксината трябва да се прилага веднага след разтварянето.
При отклонение от външния вид ваксината трябва да се изхвърли.
Да се прилага интрамускулно.
Препоръчваното място на инжектиране е предно-странично в предната третина на бедрото.
ПЕНТАКСИМ не трябва да се смесва в една и съща спринцовка с други ваксини или с други лекарства за парентерално приложение.

В случай на пропускане на доза ПЕНТАКСИМ
Моля информирайте Вашия лекар

4. Какви са възможните нежелани реакции?
Като всички лекартвени продукти е възможно ПЕНТАКСИМ да предизвика нежелани реакции.
Местните реакции като болка, еритема (зачервяване), втвърдяване могат да се получат на мястото на инжектиране в рамките на 48 часа след прилагането.
Общи реакции: температура, раздразнителност, сънливост, нарушения на съня, разтройство в храненето, диария, повръщане, неутешим и продължителен плач. По-рядко случаи на уртикария, кожни обриви, гърчове с или без висока температура са наблюдавани в рамките на 48 часа след прилагането.
Съобщавано е за хипотонус или хипотонично-хипореактивин епизоди (колапс или състояние подобно на шок).
Има съобщения за едематозни реакции (подуване) на долните крайници след инжектиране на ваксина, съдържаща съставка от Haemophilus influenzae тип b. Тези реакции понякога са придружени с температура, болка и плач с посиняване или почервеняване и отзвучават спонтанно и без усложнения.
Ако наблюдавате нежелани реакции, неспоменати в тази листовка, информирайте Вашия лекар.

Как да съхраняваме ПЕНТАКСИМ?
Да се съхранява на място недостъпно за деца
Да се съхранява при температура от 2°С до 8°С (в хладилник). Да не се замразява.
Не употребявайте ПЕНТАКСИМ, ако забележите необичаен цвят или наличие на чужди частици.
Не използвайте след датата на изтичане срока на годност, отбелязана на опаковката.

Дата на последна редакция 06.2005г.

# 48
  • Мнения: 1 298
Аз също искам всеки да пише каквото си иска буквално.
Включително и Асето.
То е ясно че не е задължително да се съгласяваме една с друга за абсолютно всичко.Все пак всеки си има собствено мнение.

Не мога да разбера защо някои в момента трябва да е сърдит задето е изказал мнение по някои въпроси и в момента се чуства като натрапен.   Crossing Arms

Вече ви писах-изслушвам по десетки мнения на ден и накрая постъпвам така,както реша аз.Направете го и вие.

Искам също да помоля  Praynig не пишете по имена че се обърквам съвсем.

# 49
  • ES
  • Мнения: 2 172
Момичета, за косопада се сетих нещо.
И моята коса пада от 10тина дена го забелязвам, но чак с шепи, както пишат някои не. Разбира се за всеки е различно, но аз си мисля дали не е от една маска която правя (в смисъл тя да ми помага да не пада толкова). В раздел "Красива мама" ако сте чели темата за тайната на дългата и гъста коса. Там една съфорумка предлага рецепта с едно лекарство, витаминна бомба, което се инжектира на животните за подобряване плодовитостта - тривитаминол (в аптеките се среща още под 3 наименования, но е същото). Като дойде майка ми за раждането ми донесе 4 шишенца и аз си правя веднъж седмично маска с мас и оцет и това лекарство (газ тук не намерих, не знам дали има). Пробвайте може да ви помогне. Косата ми става тежка, лъскава, мека, и расте доста по-бързо. Предполагам тази витаминна маска ще е добре и срещу косопад

# 50
  • София
  • Мнения: 1 230
gery_to това е прословутата рецепта на Деси!!! До колкото четох е много добра. Гери аз съм с естествено къдрава коса и когато стане мека се изправя. Изглеждам потресаващо зле. Затова до сега не си я направих, но вече се замислям, а и щом и ти казваш, че има ефект...
Ако мамите искат ще им я копна от Красива мама.

# 51
  • Мнения: 451
Здравейте и от нас !

На мен също много ми пада косата и си правя маска с жълтък !
При нас иначе нищо ново , освен че много крещим по цял ден Simple Smile
И да се оплача че вече неиска да заспива сама, направо ми е мъка Sad


Ами май е това не се сещам нещо друго:(

# 52
  • ES
  • Мнения: 2 172
Гери аз съм с естествено къдрава коса и когато стане мека се изправя. Изглеждам потресаващо зле. Затова до сега не си я направих, но вече се замислям, а и щом и ти казваш, че има ефект...
Не става толкова мека и разхвърчана, моята е чуплива и става добре. Можеш поне веднъж дваж да пробваш

# 53
  • Мнения: 1 866
Благодаря ти morskasirena!  bouquet Хе-хе, адресът на производителя е Лион! Мъжът ми е от там и аз съм живяла там 9 години. Даже адресът знам къде е.  Grinning

А да питам ваксината против Хепатита кога по-точно се слага? Преди или след Пентаксима?

# 54
  • Мнения: 39
Хей мамчета здравейте, отдавна не съм влизала и кво сте забъркали, мислих да се връщам да чета назад ама май се отказвам Wink , по-добре е да не знам и занапред ще ви държа под око да не правите такива работи smile3534. Аз да си кажа че съм решила да захранвам след 5 месец ако има кърмица, ако ли не ще взема друго решение!
Ivelina M къде го чу това за 200гр на кг #Crazy Струва ми се малко пресилено, ние сме изцяло на кърма и почти изцяло на цедена кърма/само сутрин суква малко и то много малко/  и се радвам като мине 600 гр. поне мога да ги засека, напоследък стигаме и 700 но 1200 е абсурд На 20.09 тежахме 5900  и беба ядеше около 500 на ден/но миличката доста ми е злояда/, а беше наддала абсолютно нормално 850 гр. На 25.10 ще видим колко сме порастнали. А нали за трети месец се пада по около 130 гр на ядене за 6-7 хранения не прави толкава, е това е предимно за АМ но е и ориентир за кърмене на шише /ако изобщо има такова, май ние сме от малкото такива smile3538 Ако се кърмите по 8 и повече пъти представяш ли си да яде по 200 #Crazy,ами ти трябва награда за млечност да вземеш като при кравите hahaha Шегувам се разбира се, ама съм много чувствителна на тема изядено количество като сме злоядки и малко се вманиачавам. Всеки си усеща най-добре бебчето колко му се яде и така...
Здравейте на новите мами и искам да питам isi_kam при кой педиатър сте записани и доволни ли сте, а дали знае нещо за късно захранване,че то тука са много зле милите Praynig
И на мен ми пада косата и това е напълно нормално af

# 55
  • Мнения: 867
Съгласна съм че трябва да сложим ТОЧКА и това е. Кой крив, кой прав няма значение. Само искам да доуточня нещо, наистина за последен път коментирам - резултата от всичко което се случи е че Ася се обиди и повече няма да се включи никога, ама никога сигурна съм. Аз да съм не бих. А толкова е била полезна на много от нас. На някои може би не, но на други със сигурност и много пъти. А сега тепърва предстоят периоди в които ще имаме нужда от съвет. Ако си мислите че вече всичко знаем или можем съвсем не е така. Освен това като нямам време да се ровя из библиотеки и теми, като имам нужда от съвет, не знам кой ще ми копва или праща линкове към изровен материал.Погледнете августинките, които за много неща се чудят, които на нас ни се видят смешни.
Това да общува който иска с нея на лични вече ми се струва абсурд.
Та така мами, нито нещо имам лоши чувства, нито пък искам да се изказвам саркастично, но факта си е факт: Ася се обиди, и вече няма съвети които на някои разбирам че не са нужни.

И друго да уточня - аз абсолютно нямам против нито някога съм имала всеки да си коментира каквото го интересува - било пюрета, било късно захранване. Но точно затова, на мен пък нещата които Асето казваше ми бяха интересни и от полза.

хайде това беше, извинете ме за дългия постинг, и вече ще пиша весели работи.

# 56
  • Мнения: 39
Lala хепатитната ваксина първата се слага в болницата, а реваксинацията е първата ваксинка, коята се бие след изписването но бебчо, след това се изчаква около месец и се слага ДТК или Пентаксима, коята се слага три месеца поред и след това има още една хепатитна около 6 месец и после други...

# 57
  • Мнения: 277
Ivelina M къде го чу това за 200гр на кг #Crazy Струва ми се малко пресилено, ние сме изцяло на кърма и почти изцяло на цедена кърма/само сутрин суква малко и то много малко/  и се радвам като мине 600 гр. поне мога да ги засека, напоследък стигаме и 700 но 1200 е абсурд На 20.09 тежахме 5900  и беба ядеше около 500 на ден/но миличката доста ми е злояда/, а беше наддала абсолютно нормално 850 гр. На 25.10 ще видим колко сме порастнали. А нали за трети месец се пада по около 130 гр на ядене за 6-7 хранения не прави толкава, е това е предимно за АМ но е и ориентир за кърмене на шише /ако изобщо има такова, май ние сме от малкото такива smile3538 Ако се кърмите по 8 и повече пъти представяш ли си да яде по 200 #Crazy,ами ти трябва награда за млечност да вземеш като при кравите hahaha Шегувам се разбира се, ама съм много чувствителна на тема изядено количество като сме злоядки и малко се вманиачавам. Всеки си усеща най-добре бебчето колко му се яде и така...
Шугър, инфото ми е от една мама в кърмаческия, която отговори на мое запитване по колко да цедя, за да оставя достатъчно за едно хранене. Но ти явно не четеш внимателно, за което не се сърдя, разбира се, аз съм много обстоятелствена и съм наясно, че отегчавам някои хора.  Hug Все пак обяснявам отново..за теб. По 200 мл на кг от теглото на бебчето, а не на хранене. Примерно моята Йоана няма 5 кг, но е над 4.500, значи закръгляме на 5. За всеки от тия 5 по 200 мл прави 1 л на ден. Храним се 10 пъти в денонощие, прави 100 мл средно на хранене, но по мои наблюдения Чочи яде веднъж 40 мл, веднъж 90, веднъж 110, веднъж 160... и т.н. Та това е просто ориентир. Всяка норма е статичстически определена величина и е указателна, не задължителна. Не се стягай така! Колкото до вашето наддаване, казвала съм и друг път, че по-слаботелесно бебче от моето в тоя форум/тема няма..очевидно. Най-голямото наддаване на Джо беше от 21 на по-миналия месец до 27 на миналия месец - цели 680 г. Тъй че.. Но ми е здрава, жизнена, ужасно жилава, певица голяма и дългурана голяма (63 см, а няма 3 месеца), та не се впрягам. а й се радвам и двете сме доволни. Пухкавите бебета са красиви, но с'я..не всички могат да са такива. И аз искам бебка като на Попова (ех, Попова много ми е сладка твоята принцеса, ще зна'йш, направо ти завиждам...ама благородно Heart Eyes), ама нЕма.
Бай дъ уей, аз пък  Crossing Arms съм чувствителна на тема сравнения между кърмещи интелигентни и успели жени и нек'ви крави, тъй че ...по-полека!  Naughty
 Hug

# 58
  • Мнения: 708
sugar_lady ние сме при доктор стамова във медика баткото (на 5г.) е записан при нея и сме доволни защото по всяко време има лекар ходили сме и при симеонов (те са екип)отностно късното захранване почти нищо не знам защото баткото го захранихме рано и сега караме по същата схема .баткото се чувстваше добре и малкия за сега се чувства добре( да чукна на дърво) и не мисля да сменям тактиката.
[ Отностно рецептата за коса аз я искам много защото току що се върнах от фризьор постригах се късо защото капеше много на цели кичури.
за ваксините във книжката където нанасят ваксините от зад е дадена схемата на слагане на ваксините

# 59
  • Мнения: 39
Ivelina M не искам да засегна никого просто се пошегувах! Всъщност аз те разбрах много добре, но нещо се опетлах в обяснения и сметнах тъй като бяхме 5900 т. е. 6 по 200 е 1200 на ден а и ядем по 6-7 пъти  и от там излиза че от 6 -7 пъти трябва да докараме 1200 но не е така! Важно е бебките ни да са добре! Е и ти си имаш манекенка Йоана дълга и финна  bouquet

# 60
  • Мнения: 590
и на мен ми пада косата, не много все още, но трябва да се започва с меските.НА Ева обаче и пада страшно много.Искам да попитам някой ако може да ми отговори Евето има доста мъхче по челцето и то все още не е започнало да пада.Има ли някоя мама с стакъв проблем и знаете ли нещо по въпроса.ЛЕкарката каза, че ще падне до годинка, ама няма още никакви изгледи.
А относно ваксините на нас са ни били само хепатитната. Вие какви ваксини слагахте ДТК?

# 61
  • Мнения: 326
mgizdova : ние имаме мъхче по челцето и мъничко по ушичките. Аз съм спокойна защото като се роди имаше доста по ушичките, а сега почти е паднало остава съвсем мъничко.
Сега искам и аз да се включа относно деленето: не е хубаво никак даже.
Аз съм майките, които хранят детето с АМ. Но това ме докара до депресия. По медиински причини трябваше да спра да кърмя, въпреки силното си убеждение че за детето е най-добро. Да, ама не и за моето. Направих всичко възможно да се кърмим, но като виждах кака се гърчи детенце и плаче денонощно от болки в корема се съгласих с лекарите. Не ми беше лесно плачех всяко хранене когато давах формулата, и още повече когато пиех хапчета за спиране накърма. Цеденото преди това количество още стои в хладилника и ми е жал да го изхвърля. Знаете ли колко много липсва когато не можеш да кърмиш сега съм си измислила начин да задоволявам и моята нужда и на бебчо - просто си го гушвам като за кърмене давам му залагалката и така си го приспивам понякога. И друго няма по лесно за през ноща от кърменето. Вземаш малкото съкровище при теб гушваш го и то си хапва а ти си спинкаш. А сега ставаш бебо плаче че е гладен а ти се луташ като заблуден, че много ти се спи сипваш вода, проверчваш дали е с подходяща температура броиш лъжици и после сядаш да го ханиш, а детето се е изнервило и разсънило. Така, че не бива да се обвиняват майките които хранят с формула. Лесно им е през деня че могат на всеки да оставят детенце или да го нахранят на всякъде ( при наличие на термос), но си има и доста недостатъци. Затома мили Юлски мами нека не се делим, а напротив грижите и радостите около нашите сладкиши нека ни обединяват. Аз лично ви обичам всички и ви чета с удоволствие, а изводите си остават за мен.
Много целувки и безревлива нощ. Hug Hug

# 62
  • Мнения: 1 440
Мили мами, не можах да повярвам как за няколко часа стана такава бъркотия  ooooh! Личното ми мнение е че всеки чете каквото го интересува  Peace Това му е хубавото на форума, че 100 мами имат 100 различни деца със 100 различни предпочитания и проблеми и всички са свободни да казват каквото мислят... Не ни ли стигат главоболията и нервите, с които се сблъскваме ден след ден  newsm78 Нака да сме малко по-толерантни към самите себе си! Нали сега отглеждаме слънцата на новото поколение  Hug Обичам и разбирам всички ви!!!

# 63
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Много се чудих дали да пейстна личното до Асинка  newsm78, но пък що не.
Всички изразихте мнение и неудоволствието си от това,че тя нямало да влиза повече.
  Е , това е моето мнение за случилото се.
  " Здравей. Дали ще се сърдиш или не, си е твое право. Избрала си това, ОК, печелиш девиденти - момичетата от темата са те обявили за светица!
  Както и да е, не искам да коментирам това. По скоро исках да споделя мнението си, както си ни поканила - и феновете си и тия,които не сме от фенклуба.
  Да, аз също съм се възплозвала от съветите ти, за което ти благодаря, но форумите в бг-мама са за това- да си помагаме взаимно, кой с каквото може, като се спазва добрия тон и да не вменяваш чуство за вина или малоценност у тия,които не могат да постигнат нещо, поради различната си природа или други причини.
  Снощи, по малките часове като влезнах във форума и просто изумях!  #Crazy  Момичето, мисля беше америе, беше отправило въпрос към теб newsm78 за това как да дава каша, тъй като педиатърката й е пропуснала да и каже подробностите. Явно не е знаела, че ти си фен на късното захранване и това да даваш каша в 2-3 месец си е направо за   #2gunfire в по-мека форма.
  Честно, много се издразних, поради няколко причини.
1. Ако искаш наистина да бъдеш полезна, каквато е и целта ти, предполагам, просто отговори на момичето. Ти просто я остави без отговор.С изключение на:, "би ли приела съвета да изчакаш?" 
  2. Не ми се рови в темите от юли до сега, а и не ми се издребнява, за да посочвам, колко пъти си изтъквала как и до сега Сияна е на кърма и колко трудности ти е коствало това. Ок!Поздравления! Това е твоя избор, казва се един път за информация и толкова.
  3. За теб проблемите се решават с кърмене. Некърмените бебета страдат от какво ли не, ранното захранване води до какви ли не заболявания и т.н.
 Е, да, ама не! И най-вече от къде черпиш тази умопомрачителна информация? От собствен опит ли? Ами, огледай профилите на майчетата и ще видиш, че има и майки, които са отгледали по 2 и 3 деца и те си мисля,че ще поназнайват малко повече от практична гледна точка.
  4. Последното  ,което просто ме "взриви" беше новата тема, стратирана от Асинка.! #Crazy #Crazy
Извинявай, скъпа, Асе, но от"Отчетна тема на юлки 2006" се превърна в "Отчетна тема на фенклуба на Асинка" .Приемам , че искаш да помагаш и да си полезна, но там, където търсят помощта ти. В противен случай- оставям те, ти да дадеш определение на ситуацията.
   Реакцията ми на това, може и да беше детинска, но определено беше продиктувана от силни емоции- просто изтрих снимките на детето си от албума. Едва ли на някой, а и на теб би му пукало. Не го правя и с цел, да провокирам конфликти и разделение сред момичетата.  Откровено - не исках да фигурираме със снимков материал  в тази тема. Сори, но ми изглеждаше твърде собственически от твоя страна.
  Е, сега смятам, имаш достатъчно повод да ми се обидиш и да се сърдиш, но  държа да кажа мнението си! Благодаря, за търпението , с което изчете по-горе написаното.
  Наталия"
 

# 64
  • Мнения: 359
И Цвети има мъхче по челцето и по ушенцата. Като се роди беше доста повече така че не се притеснявам рано или късно ще се махнат.

# 65
  • Мнения: 1 193
Да се включа и аз малко късничко. Искам да внеса едно пояснение- Ася ми отговори на въпроса за кашата, но на лични   bouquet. Ако заради моето питане е станал целия проблем, сори ама нали затова се ровя из нета. Твърдо съм заявила, че това дете ще си го отгледам сама( без помощ от роднинското тяло) и се допитвам единственно до момичетата от форума. Исках просто да чуя няколко мнения защото както прочетох в предишните теми някои от вас са решили да захранват рано като мен. Въпросът ми беше към Ася защото всички се допитват до нея.Нямам намерение да обиждам някого или да се деля. Радвам се, че съм включена в Юлките 2006  Embarassed Това е.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 230
Маската на Деси за Дълга и Гъста коса:
2 суп.л. тривитаминол
1 суп.л мас
1 суп.л ракия
1 суп.л оцет
2-3 капки газ.
Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед или жълтък.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 230
А и ето още нещо, на което попаднах
КОСОПАД

# 68
  • Мнения: 166
Добро утро,
Амери, още вчера рано сутинта започнах да ти пиша за кашата, но в онази тема започната от Асето. Понеже и аз съм се интересувала за това разбрах, че каша се дава на мястото на следобедното пюре.Хубаво е да е безмлечна и безглутенова като за начало.
И аз започвам да давам плодово пюре по 2-3 лъжички сутрин и следобед.Толкова за сега:)
целувки на всички Hug
http://www.saintsofia.com/imunizations.html
това е за имунизациите, някой питаше за хепатитната

# 69
  • Мнения: 359
Добро утро и аз да се включа при ранобудните. Кашата се дава като следобедна закуска като някои майки практикуват следното второ хранене за деня зел.пюре а слетобед 1/2 плодово с половин порция каша (плодова каша сигурно е по-хубава на вкус и по-полезна) аз още не смятам да захранвам но доста се порових и така смятам да я правя по-нататък.
П.П. Много мило ми стана като видях снимката и данните на Цвети smile3503

# 70
  • Мнения: 277
Добро утро и от мен!  bouquet
Направо не е за вярване, но за пръв път от дъъълго време насам си пия кафенцето пред компа, след като съм цункала слънцето си за "Лека работа днес!", а малката е нахранена, пампо-подменена и щастливо заспала. Еееех, блаженство, блаженство... Колко ли време имам? newsm78

Иначе и ние сме с мъхче по челцето, край ушичките и... Confused... малко над дупето, край опашната кост. И аз все чакам, чакам да опада, обаче - тц... Шегувам се, че тоз ген й е от тати и затова е "косматко на татко"  Mr. Green

Шугър, не съм се засегнала, обаче малко съм оперирана от умения да се шегувам и хич не ми се получава, та може и някакво недоразумение лесно да се спретне... Ама на кой му пука, нали си се обичаме...както мисля вече всички се разбрахме... Hug

В тоя ред на мисли, всяко зло за добро. Цялата тая история с делене, пилене, милене... фенклубове, светци, светици, ала-бала... ни напомни едно - преживяхме (буквално) цяла година  заедно - с радостите си, с проблемите си...и вече щем-не щем сме емоционално свързани.... и дори и да не го наречем обич, пак е нещо специлано, ценно е и си струва да си го пазим. Щастлива съм, че поне около една такава теза всички ОЧЕВИДНО се обединихме. Пийс, плийз.... Praynig

Ей, кратко ми беше блаженството...хленчим...  Confused Мислех да ви пиша "как забременях и как му казах, че ще става тати", ноооо друг път.

Слънчев, позитивен и усмихнат ден! И дано дискусиите днес се завъртят около по-приятни неща! Амин!

 Hug Hug Hug

# 71
  • Мнения: 150
Добро и от мен!

За спора, който се е случил докато ме нямаше - на Асинка съветита много са ми помогнали и определено ще ми липсват, ако тя реши повече да не пише, добре, че има ЛС. Това е от мен. Hug

Делфинче виждам, че никой не е отговорил на въпроса ти за повръщането. Ема също повръща почти след всяко хранене. Ето няколко извода и отговора, до които стигнах и с помощта на доки:
  1. Ема е много лакома, суче много интензивно, но гълта много въздух.
  2. Вдигам я да се уригне периодично, но тя изпада буквално в истерия и я връщам на гърдата, от което следва - мощно уригване и връщане в края.
  3. Редовно явно преяжда - това каза по телефона и гастроентериологът, с който се чух вчера. За мое успокоение ще я водя на гастро в понеделник (това беше неговото предложение).
  4. Ема е изключително весело дете, но понякога това връщане я изнервя, явно от соковете, които излизат с млякото.
  5. Докато се смее и връща, защото е много активна - непрекъсното маха сръце, крака - мирна не седи и секунда - това също допринася за връщането.

Това са моите наблюдения, надявам се да се окаже, че наистина са гореизбоените неща, а не сериозен проблем!

# 72
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Леле, не мога да повярвам #Crazy
Извинете ме много обаче много грозно от страна на някой хора се получи! Напълно подкрепям постингите на Синеочка и съм съгласна с нея! Другото което е тук никой никого не е обявил за светица, нито пък това е фен клуб на някого! Naughty За мен Асето може и да е попрекалявала понякога с това на което държи, но не трябва да се отнасяте така към нея! Ами естествено че няма да пише повече- аз да съм не бих ви погледнала вече! Много пъти съм задавала въпроси и единствено Асето ми е отговаряла, макар и вие да сте могли, защото има една тенденция в нашата тема- вие си питайте каквото ви интересува, но аз имам да се хваля или оплаквам и не мога да се занимавм с вашите въпроси, защото много пъти по някой прост въпрос никой не се е включвал, а всеки си пише неговите работи! На мен Асето ми е помагала и се радвам, че беше покрай нас!   bouquet Въобще не се имам за много знаеща и умееща, макар че са минали 3 месеца от раждането! Беше ви добре, когато имахте нужда от нея, а сега какво- вече сме много знаещи и майната и, нямаме нужда от нея!
Естествено че всеки сам решава как да си гледа детето, но като толкова ви е дразнила защо просто не подминавахте нейните постинги без да ги четете или път да и бяхте намекнали по-тактично, а не да я оплювате пред толкова хора!
Сори че беше дълго, но мога и още......
Съжалявам, че така се развиха нещата и от толкова задружна дружинка се превърнахме в два отбора по думите на някой хора!
Абе ваша си работа който иска да си дава пюрета, сокчета, ако щете и пържоли давайте,но не се отнасяйте така с хората! Заприличахте на освирепели вълци- един я нападна и другите не можаха да се сдържат!
Това е от мен и ако забелязвате не се включвам напоследък в темите ( и не само аз)- защо ли е така  newsm78
Асе, макар и понякога да си прекалявала съм ти благодарна че винаги си била тук, а не като много други   bouquet

# 73
  • Мнения: 150
От няколко дни забелязах, че почва да ми капе косата, а снощи в банята стана  ooooh!. Купих си Мерц ипочвам да пия. Днес ще ходя и на фризьор да я подреже малко. За тези, които имат време за маски и други мазила - купите си хининова вода и втривайте в корените. Действа добре и за растежа.

# 74
  • Мнения: 1 975
ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

За мъхчето и Дени имаше по челцето и по ушенцата, но сега й остана само малко по ушенцата, не се притеснявайте с времето целия ще опада.

Да ви кажа една страхотна маска за коса, изпробвана е с доказан ефект:
1 с.л. мед
1 с.л. коняк
1 с.л. зехтин
1 жълтък
3-4 капки витамин D /аз взимах Деавит/, но в общи линии колкото повече, толкова по-добре


# 75
  • Мнения: 1 298
На мен Асето ми е помагала и се радвам, че беше покрай нас!   bouquet

 Peace
Диди подкрепям постингът ти!
Много ми е зле че така се получи с човек които отнемаше от ценното си време и ни помагаше с каквото може и с както разбира нещата.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 29
valche, благодаря ти за отговора!
По 5-та точка и аз съм забелязала, че малкия когато е по-активен рита с крачета и маха с ръчички и след малко е върнал. Дали преяжда незнам, защото в началото нямах много кърма и дохранвах и тогава нямах проблем. Кърмила съм го по 2 4аса и повече и не е връщал. Даже педито се изуми като и казах, че кърмя толкова време ими каза 20мин. които даже и сега не спазвам. Някой път чувам как му бълбучка млякото в гърлото и веднага вземам носна кърпичка за да го забърша, защото съм сигурна че ще върне и така става. На гастроентеролог ми казаха да го заведа, ако връщането продължи и след захранването /т.е. след 3 месеца/. Днес ставаме на 3 месеца и Ви черпя с вкусотии Simple Smile
  party023  cook newsm38 newsm64 beer3 cheers Drunk Wine Glass cook и за бебетата bombs Misc Baby Bottle
Следобед сме и на консултация пък да видим какво ще каже педито.

Относно спора, който сте заформили: значи, ако не бяха напътствията на Ася за кърменето, които редовно четях едва ли днес щях да постигна този резултат /само да допълня, че в началото бяхме на смесено, а сега само на кърма/. Не съм и задавала въпроси на ЛС, просто това, което беше писала във форума беше достатъчно. Искам да и благодаря за ценните съвети, които ни е давала, макар да не са оценявани от всеки.

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Хайде стига сме се карали!Уж слагаме точка ,а пак всичко на нов глас!
И Дари като се роди имаше мъхчета по ушичките и раменцата,но с времето опада.
Рearly с удоволствие щях да се срещна с теб ,но заминаваме за Карлово да се видим с роднините.Жалко че ще се разминем!

# 78
  • Мнения: 1 298
Ние не се караме защото както личи Аз, Синеочка и Диди си водим монолози.

Равиа аз не можах да разбера за това ЛС което ти публикува Асето ни е сърдита ли  newsm78
И ако да защо заради твоето мнение тя се сърди на всички ни  Thinking

# 79
  • Мнения: 150
Делфинче, когато Ема яде спокойно след това не връща. Нощно време също не връща. Това се случва през деня. Тя обикновено се наяжда за 4-5 мин, но винаги продължава да суче още и после го връща. Така съм я забелязала. Аз мисля да захранвам след навършени 5 месеца, така че има още време дотогава. Вчера бях на гости на една приятелка с бебе на 5 месеца, което е захранено с пюрета от края на 3-я - детето още повръщаше млякото, но не и пюрето. Знам и други случаи, в които повръщането спира след 6-ти месец, когато започват да седят и няма значение с какво са хранени през това време.

# 80
  • Мнения: 5 401
Ние не се караме защото както личи Аз, Синеочка и Диди си водим монолози.

Равиа аз не можах да разбера за това ЛС което ти публикува Асето ни е сърдита ли  newsm78
И ако да защо заради твоето мнение тя се сърди на всички ни  Thinking

Мисля че просто няма смисъл да продължаваме. Виждам, че Асето ни чете, но си мълчи...
Аз специално се чувствам лично засегната от целия този скандал и ми е страшно криво, че точно между нас се получи така. Вместо да се разберем като интелигентни хора, изпаднахме в крайности и извадихме тежката артилерия. Едни се обединиха около лошия герой, другите около "светеца". И какъв е смисъла?!
Мисля че няма да се изхвърля като кажа, че почти всеки постинг е започнал с "Асе, помагай" и т.н., но тези неща сега се забравят.. Типично по нашенски!

Моля ви, нека продължим напред! И моля ви нека бъдем приятели, както казваше котарака Леополд (него само какичките познаваме)

# 81
  • Мнения: 277
...има една тенденция в нашата тема- вие си питайте каквото ви интересува, но аз имам да се хваля или оплаквам и не мога да се занимавм с вашите въпроси, защото много пъти по някой прост въпрос никой не се е включвал, а всеки си пише неговите работи...

Гледам и не вярвам на очите си! Shocked

Ооохххх, моля ви!!! Само още повече влошаваме ситуацията. Сега пък вече и упреци взехме да си отправяме. Едва ли това е пътят към помирението. Ако искате да кажете добри думи за Ася, ок, но не като я съпоставите с тооолкова лошите други мами.
Диди, мило, нищо лично, обаче аз съм от хората, които си записват горе-долу въпросите, които са били обсъждани и по които има какво да кажа и винаги отговарям, но става твърде дълго така и съм убедена, че едва 10% от хората четат. А когато знаеш, че не те четат, в един момент се уморяваш да пишеш..ей така да се намираш на работа. Сори, ама това е положението. Май личните съобщения са най-добрият вариант. Поне който се интересува, ще прочете какво решение му предагаш. Знам ли....  newsm78
Колкото до оплакването и хваленето, сама си казвала, че и това е от полза - сверяваш си часовника вие къде сте и виждаш, че повече от "проблемите" ви са всъщност нормални неща и така и на теб ти е по-леко..така ли беше? Значи упреците са излишни...
Хайде моля ви сега да спрем да си омаймунчваме темата и да започнем пак да си дебатираме сладко както някога. Даже имам процедурно предложение към всички и към Надето като автор на темите ни. Предлагам тази печална тема да се заключи и да се пусне нова с уговорката в нея да не си говорим по застъпените тук "положения'. Вярвам, че и на Асето ще й стане по-добре, ако не я превръщаме и в камък на раздора като капак на всичко останало.

Правете любов, не война! Praynig

 Hug Hug Hug

# 82
  • Мнения: 1 341
Писах,писах и накрая не ми публикува отговора  newsm61
Та сега почвам на ново....
Много се чудих дали да пиша този пост,но се реших най- на края
Та така,за мен лично точка по въпроса с Ася няма  Naughty
Струва ми се доста грубо и нетактично изазването на Максин и Равиа.
Максин,не знам защо си мислиш,че само ти Пърлито  Heart Eyes и Надето можете да пускте теми  newsm78 Не оспорвам,чев е трудоемки,но ако можех и аз щях да си пусна когато се е налагало  Crossing Arms
Дори и Ася да си е позволява повече (с което не съм съгласна),всичко е било за добро,и не Ви преави чест да я критикувате  Naughty
Много гоистично ми звучи отговора на въпроса..."какво щях да правя без теб Асинка",и следва отговора на Максин"ами каквото правя и аз"  Shocked Е по-егоистично нещо не бях чувала скоро,Като на мен не ми отговарят и нямам полза от Ася то и другите да се оправят както могат.Не всеки ще има времето,за да се рови във форумите,за да търси необходимата информация.Също така ми изглежда като захвърлена вещ която си е свършила функцията....да ама не,не мисле,че след 3 месеца съм супер майка и знам и мога всичко....това съвсем не е така.
Друго-как така някой ще определя Ася да се бъде поспряла малко...ха ха...аз по-скоро на това бих се изсмяла и на почти всичко написано от Максин,отколкото на това че Ася се е обидила.Ами нормално да се обиди....баси и нетактичните хора има тук.И като ще е така и аз сега съм нетактична,защото съм супер ядосана.А и също нито считам Ася за светица(според мен такива хора няма,нито се смятам за част от накакъв фен клуб....ай на това най-много се смях  smile3532 Максин не може за 3 месеца да си задала 3 въпроса и да очакваш непременно отговор....шъ ма извиняваш
Равиа,.и твоя пост го бях схрускала много добре в предния ми пост,но за мое огромно съжаление го няма,Сега няма много време да пиша подобно само ще кажа че:Никой не те е задължавал да четеш постовете на Ася.


Вярно е дълго време сме заедно и много преживяхме,но не мисля,че всичко ще е както преди  Naughty

Аз преставам и не знам кога и дали изобщо ще пиша пак.Не си мислете че се правя не сърди,не напротив просто не съм очаквала че темата ни ще се превърне в това.


Извинявам се много за този пост,но не можах да остана безучастна.

# 83
  • София
  • Мнения: 277
хора,
с пърли четохме, ядосвахме се и решихме да не сипем повече нерви тук..затова в Кърмаческия (където явно вече ни е мястото) пуснахме тема и ще сме ви благодарни, ако се присъедините с един положителен постинг там... смятам, че го дължим на асето и вместо да вкарваме отрицателни емоции тук, можем да й дадем малко положителни там.
ето линка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134952.new#new

# 84
  • Мнения: 867
Вярно е дълго време сме заедно и много преживяхме,но не мисля,че всичко ще е както преди  Naughty


Иве, не знам дали ще мога да си дебатирам сладко както някога, а като гледам не само аз. И забелязвам друга дразнеща тенденция:
Доста хора, на които явно им изнася, че Ася се махна почнаха да пишат по 100 пъти на ден, а преди не се включваха хич, потупват се по рамото какви супер майки са. А Ася понеже беше безкомпромисна и си казваше право куме в очи и нямаше да потупа никой - хайде отрязахте я.
И друго - казвате мир?! Е, да ама постигнахте своето - демек което не е приятно няма да се дебатира и то за шепа момичета, а другите да духат супата ако не им изнася. Това ме дразни, а аз си казвам.
Що за лицемерие би било да си продължаваме както преди?!

Та както каза Диди доста момичета вече не пишат забелязвам. Явно другите които искат мир това ги устройва....Еми евала

# 85
  • някъде
  • Мнения: 4 955
...има една тенденция в нашата тема- вие си питайте каквото ви интересува, но аз имам да се хваля или оплаквам и не мога да се занимавм с вашите въпроси, защото много пъти по някой прост въпрос никой не се е включвал, а всеки си пише неговите работи...

Гледам и не вярвам на очите си! Shocked

Ооохххх, моля ви!!! Само още повече влошаваме ситуацията. Сега пък вече и упреци взехме да си отправяме. Едва ли това е пътят към помирението. Ако искате да кажете добри думи за Ася, ок, но не като я съпоставите с тооолкова лошите други мами.
Диди, мило, нищо лично, обаче аз съм от хората, които си записват горе-долу въпросите, които са били обсъждани и по които има какво да кажа и винаги отговарям, но става твърде дълго така и съм убедена, че едва 10% от хората четат. А когато знаеш, че не те четат, в един момент се уморяваш да пишеш..ей така да се намираш на работа. Сори, ама това е положението. Май личните съобщения са най-добрият вариант. Поне който се интересува, ще прочете какво решение му предагаш. Знам ли....  newsm78
Колкото до оплакването и хваленето, сама си казвала, че и това е от полза - сверяваш си часовника вие къде сте и виждаш, че повече от "проблемите" ви са всъщност нормални неща и така и на теб ти е по-леко..така ли беше? Значи упреците са излишни...
Хайде моля ви сега да спрем да си омаймунчваме темата и да започнем пак да си дебатираме сладко както някога. Даже имам процедурно предложение към всички и към Надето като автор на темите ни. Предлагам тази печална тема да се заключи и да се пусне нова с уговорката в нея да не си говорим по застъпените тук "положения'. Вярвам, че и на Асето ще й стане по-добре, ако не я превръщаме и в камък на раздора като капак на всичко останало.

Правете любов, не война! Praynig

 Hug Hug Hug


Такааа, първо- дори и да отправям  упреци, мисля че има нещо вярно в това което съм написала и не ми се иска да давам примери, за да не се обидят някои мами за това, че влизат тук само да се оплачат или похвалят( в  което няма нищо лошо), но поне един път да бяха обърнали внимание и на другите...,второ- пак за оплакванията и хваленията,- да казвала съм го и пак казвам че няма лошо в това, но все пак тази тема е да си помагаме по някакъв начин със съвети и от личен опит! Не може за нещо което е от значение за нашите бебчета да не се включи никой, а за неща като колко килограма имате да сваляте или колко сте качили, каква ви е количката и други простотии да отговарят всички! ooooh!
А колкото до омаймунчването на темата- ами то не аз и ти я направихме такава и мисля че никога вече няма да си "дебитираме сладко както някога"!
Нищо лично против теб, да не ми разбереш грешно постинга! Wink
Попова , Синео4ка  202uu

# 86
  • ES
  • Мнения: 2 172
Писах,писах и накрая не ми публикува отговора  newsm61
Та сега почвам на ново....
Много се чудих дали да пиша този пост,но се реших най- на края
Та така,за мен лично точка по въпроса с Ася няма  Naughty
Струва ми се доста грубо и нетактично изазването на Максин и Равиа.
Максин,не знам защо си мислиш,че само ти Пърлито  Heart Eyes и Надето можете да пускте теми  newsm78 Не оспорвам,чев е трудоемки,но ако можех и аз щях да си пусна когато се е налагало  Crossing Arms ..................

напълно подкрепям постинга   Peace

# 87
  • Мнения: 2 478
Предлагам заглавие на нова тема!: Радости и тревоги Юлчето ще превъзмогне,ще споделя и обича със своите бебефорумци! Hug
   Мами да споделя,вчера ни биха първата ДТК малко плакахме,взехме панадол, но остана неотворен,сега сме ОК!Тежим 6.500 и сме 61 см!Педи каза да почваме с 1,2,3,4 лъжички пюре докато стигнем до 40 мл!Като това е м-у 2 хранения следобед!Сутрин сокче следобед пюре!Като почне да изяжда толкова пюре,почвам да давам на обед пюре от картов с малко масълце ,подсладено и разредено с кърмичка или ако нямам с адапте,но аз щом ще замествам обедното значи ще имам кърма!Та така !Аз смятам да си слушам педито,защото съм много доволна от нея!За всичко което ме интересува ми обяснява,знае и е съгласна  да кърмя дълго и много се радва, че се кърмим,май аз съм единствена сред многото!Та искам да кажа, че ще си се кърмим и чат пат и пюренца!
Попова,Синеочка надявам се в следващата тема да пишем всички и кой какво си споделя се надявам да го приемаме не може всички да сме равни!И на мен ми е много мъчно за Асинка,но ще дойде време и тя ще е пак сред нас,защото силните прощават и ние тук някои се нуждаят от нейната подкрепа!Макар и вече да храня Юлия с пюрета и сокчета ,на мен ми е много полезно да имам информация от всякакво ниво и отговори на всякакви въпроси касаещи или не касаещи мен!Защото сега нямам никакво време да ровя другаде!
Приканвам Асето ако някой от нас и зададе въпрос тук в темите да му отговаря ако иска и може,пък на който му е ясен отговора да не чете,и аз много пъти знам нещо но не ми пречи да видя и други гледни точки!)
  На мен ми е много приятно да си общуваме всички заедно тук и да обменяме опит,информация,тревоги и радости!Да споделяме и болки и мечти и всичко!Хайде да направим следващата тема по-приятна за четене и кой какво споделя да го приемаме философски и с широкогърдие!
Наде пък темите ни винаги са били твои и се надявам/е/ да не се разсърдиш и ти и да спреш да ги правиш!А когато нямаш възможност защото се иска и време ,може и друг да ги пусне!Вече да не се караме и да потвърждаваме тезата че много жени на едно място става кокошарник!
И правете повече Любов!А тук можем да си споделяме всичко нали!
 Обичам ви всички и май бях писала в предната тема но пак казвам че ви обичам! Hug Hug Hug

# 88
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Добро утро на всички!
Явно точка по този въпрос не може да има...Аз си имам лично мнение, но не ми се ще да "разводнявам" още повече темата!!! Така че съм съгласна с предложението на IvelinaM за заключване на темата.
Днес ставаме на 3 месеца - черпя всички ви виртуално  beer3 Wine Glass Drunk cook cook. Следобед сме на консултация и ще видим до къде сме я докарали с килограмите.
Аз бях питала преди, но нищо не казахте, та питам пак: някой ползвал ли е пелени Daipers и какви са впечатленията? А и друго - какъв е максималния срок за съхранение на замразената кърма? Бях чела за 3 месеца... newsm78?
За мъхчето, и бебка си има малко по ушичките /днес забелязах че е поокапало/, съвсем малко по челцето и малко над дупенцето.
По въпроса с връщането на мляко - наистина, когато е много активна и Вяра плюе. НО понякога се случва и когато е спокойна, мисля, че от преяждане... Едната лекарка ни беше казала да повдигнем матрачето на около 30 градуса...е да, но тя пак си връщаше, но може да пробвате все пак!
Приключвам вече!
Моля ви само наистина да се обединим около идеята, че форумът е място да споделяме радостите и тревогите около нашите сладурковци, а не  "бойно поле" и да се опитаме отново да го превърнем в част от ежедневното ни развлечение!

# 89
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Честито на празнуващите днес бебешоци и техните родители!!!
Да са ни живи и здрави и много да ни радват!

# 90
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Като си спомня, че преди си пишехме само няколко човека  по цял ден като кукувици, а сега изписахте цяла тема за норматив, но нали стана калабалъка и тези които с месеци не се включваха досега станаха най-активни! Crazy Сори, но пак не се сдържах Whistling
Честити месечинковци!Да са ви живи и здрави!
И ние си имахме месечинка преди няколко дена, но нямах нет и не почерпих, не че някой забеляза де  Mr. Green И на нас ни биха ваксина и бяхме кривички и плакахме, и ние сме пораснали, но явно няма значение за вас, понеже не ви питам какво пюренце да давам и по колко сокче! Mr. Green
Днес нещо не ми е ден и ако се включа още някой път с неща, които не ви изнасят може да ми забраните и на мен да пиша в темата Joy

# 91
  • Мнения: 150
Днес нещо не ми е ден и ако се включа още някой път с неща, които не ви изнасят може да ми забраните и на мен да пиша в темата Joy

 Joy Joy

# 92
  • Мнения: 708
добър ден и от мен.днес ми е много криво и искам да споделя със вас.цяла нощ не сме спали със бебчо защото пак му се запуши нослето миналия месец пак преди ваксината му се запуши нослето .всичко идва ми се струва от баткото защото пратя ли го на детска градина и веднага се разболява докато го гледах във къщи не разболяваше изобщо.таткото и той се разболя  вчера го помолих да погледа валери за 1h за да излеза да му купя храна и сега ме обвинява че защото съм го накарала да го гледа и той е разболял детето по моя вина цяла нощ плаках. newsm45 сега и свекито се обади и тя си даде "компетентното мнение" и пак аз бях виновна при услови че нито баткото е гледала нитоВалери.
извинявайте че писах много и може да ви доскуча, но имах нужда да споделя със някой. благодаря ви че ви има smile3525 БЛАГОДАРЯ на всички за рецептите за косопада защото вчера моята фризьорка се уплаши

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 12:02 от isi_kam

# 93
  • Мнения: 708
честито на всички месечковци да са ни живи здрави!
съвсем забрави и ние да почерпим
 newsm64  party023 newsm38 beer2 smile3510 cook

# 94
  • Мнения: 5 401
Като си спомня, че преди си пишехме само няколко човека  по цял ден като кукувици, а сега изписахте цяла тема за норматив, но нали стана калабалъка и тези които с месеци не се включваха досега станаха най-активни! Crazy

Предполагам, че аз съм една от тези, които визираш.  Outta Joint Без да се заяждам, че от заяждане вече тичам по 3 пъти на ден до банята, ще кажа, че Калоян е малко по-голям и нещата, които вълнуват повечето момичета, не че не са актуални и за нас, но не им се впрягам толкова. Например, когато Каби каза за първи път "агууу", аз го споделих, когато се обърна за първи път по коремче, пак го споделих и т.н. Защо да досаждам с постинги от рода на "а пък моето гарджееее еди-кво-си"?! Може да съм родила през юни, но не съм се записала при юнките, защото тук е моето сърце. И когато мога, и когато искам, тогава ще се включвам!

Айде, стига толкова и от мен, че баялдисах!  #2gunfire

# 95
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Като си спомня, че преди си пишехме само няколко човека  по цял ден като кукувици, а сега изписахте цяла тема за норматив, но нали стана калабалъка и тези които с месеци не се включваха досега станаха най-активни! Crazy

Предполагам, че аз съм една от тези, които визираш.  Outta Joint Без да се заяждам, че от заяждане вече тичам по 3 пъти на ден до банята, ще кажа, че Калоян е малко по-голям и нещата, които вълнуват повечето момичета, не че не са актуални и за нас, но не им се впрягам толкова. Например, когато Каби каза за първи път "агууу", аз го споделих, когато се обърна за първи път по коремче, пак го споделих и т.н. Защо да досаждам с постинги от рода на "а пък моето гарджееее еди-кво-си"?! Може да съм родила през юни, но не съм се записала при юнките, защото тук е моето сърце. И когато мога, и когато искам, тогава ще се включвам!

Айде, стига толкова и от мен, че баялдисах!  #2gunfire
Най-малко пък теб визирам и съжалявам че си ме разбрала така!
Няма нищо лошо в това да се хвалиш с постиженията на сина си- това имах в предвид че това е темичка за децата ни и за това кой какво го интересува! Ако прочетеш последните два  постинга на Попова може да схванеш нещата! Peace

# 96
  • Мнения: 1 341
Явно днес не ми е ден за писане  #Cussing out
Пак не ми публикува поста.
Та сега аз да си кажа за последно,че няма да спра да пиша,за да правя кеф на някого,а напротив ще си пиша колкото и когато и каквото си поискам за да правя кеф на тези които ме харесват(дано има такива  Mr. Green )
Сега Диди,не съм ви забравила месечинката да знайш.Бяхме на път в неделя,и нещо мио се загубиха дните,мислех си че понеделник е 15-ти,но уви било 16-ти.Та сега най-официално  ЧЕСТИТА ТИ МЕСЕЧИНКА,ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО МАЛКОТО МОМЧЕ И МНОГО,МНОГО ДА ВИ РАЗДВА ТЕБ И МЪЖЪТ ТИ
А и Диди,недей да пишеш по 10 поста на ден,че лично ще те помоля да се поспреш малко  Joy  Joy  Joy


Вчера и ние бяхме на консултация,Ема е със същите размери кати Юлето.Тежи 6.500 и е дълга 61см.Ема гука много,посяга към играчки и се е научила да си държи ръчичките една за друга.
Хайде стига съм писала.
Честито на всички месечковци,които правзнуват   bouquet

ПС.не е задължително да ми четете постовете  Mr. Green

# 97
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ей, Попова мерси много! Heart Eyes
Ще си пиша колкото искам- аз и преди си пишех много, а понякога си водех сама монолози, защото нямаше никой в темичката! Whistling
А ти не спирай да пишеш защото много ви се радвам на двете с Ема! Hug Алекс е 6400 и 64 см! Peace И какво се оказа, че нашта мома по-тежка от нас Joy

# 98
  • Мнения: 277
Момичета, влизам само да се сбогувам с вас и бебчовците. След малко ще мина и да изтрия снимките ни от албума. Явно отбор юлски бебета 2006 няма да го бъде. Положих повече усилия, отколкото май трябваше. Зарязах тия дни и работа, и учение... да опазвам отбора. И не заради нас самите, а заради децата ни, които можехме да отглеждаме заедно. Забелязвам, че съм една от малкото, която прояви благоразумието да запази мнението си за себе си (щото всички сме различни, но майчинството и присъщите му толерантност, зрялост, мъдрост, доброта и любов трябваше да ни обединят)и да опита да съхрани „нещото”, което имахме. В живота съм много емоционална и експанзивна личност. Радвам се, че нетът така опосредява нещата, та не можахте да ми видите рогата, в смисъл, че написаното не е като казаното, а се трие или просто не се публикува, или се редактира... докато човек си отговори на въпроса какво целя, какъв е смисълът. Аз си задавах тия въпроси и си отговорих целта, смисълът е НИЕ. Да го има, да го бъде. Нооооо други решиха, че трябва да се изтъкнат какви хора с позиция са, колко са велики, та забравиха да прочетат и премислят написаното преди да го публикуват. Да видят целта и смисъла в него. Да видят резултатите от него. И се стигна до тук. След прочетеното в темата и след ЛС, които получих, и на мен, тъпото и упоритото оптимистично говедо, ми стана ясно, че нито точка ще можем да сложим, нито да си върнем хубавите дни. Тъй че и мен вече не ме вълнува какъв е смисълът. Смисъл няма. НАС го няма. Честито!!! Браво!!!
Колкото до Ася, как мислите се чувства тя, виждайки разделението сред нас? Ако мислите, че за нея това е сладко отмъщение, значи хич не я цените, колкото твърдите. Когато й писах, тя ми отвърна да пазим това, което имаме. Е, опазихме го. А нея превърнахме в разменна монета. Голям комплимент й направихме. Тя със сигурност ни е благодарна!

The end

# 99
  • Мнения: 1 341
Иве,знаеш ли мъчно ми е,че стана така,мъчно ми е че Ти си тръгваш(винаги съм ти чела постовете).Не искам да звучи прощално.
Знаеш ли,да,знам визирала си мен в това лице на раздора.Да,съгласна съм поста ми е първосигнален и не съжалявам за написаното по-горе,не съм искала да се истъквам каква съм и какво мога,докато някой от Вас го правеха и то много натрапващо(но това е друга тема).
Не можах да запазя мнението за себе си,защото ме боли от казаното от Максин и Равиа,и точно за това реших да кажа какво мисля и аз,и както виждаш съм цитирала имена.
Никой не може да задържиш на сила,тъкмо сега щях да пиша,че приключвам по темата и съм съгласна да се пусне нова,и тази да остане зад гърба ни,щях да пусна и снимки на Ема,но може да го направя и по-късно.Не знам ти решаваш какво и кака да направиш,но знай,че нищо лично не съм имала към теб  Naughty

# 100
  • Мнения: 1 193
А и друго - какъв е максималния срок за съхранение на замразената кърма? Бях чела за 3 месеца... newsm78?

Аз четох, че срока за съхранение е 3 мес.- при -18 градуса и 6 мес. -25 градуса newsm78.Нашата лекарка също ми спомена за 6 месеца, но не уточни при колко градуса. Аз съм си надписала контейнерчетата от коя дата са и ги давам последователно, за да няма застояване.
st.g, pipi благодаря за инфото за кашите. Аз купих оризово- царевична на испанската ф-ма "ORDESA" млечна, без глутен.За сега и давам в следобедното мляко по 4 мерителни лъжички(ползвам от Аптамила).Няма да избързвам с заместване на цялото хранене с каша- имам в предвид по-гъста консистенция както е указано на опаковката.
честито на всички месечинки, растете живи и здравички[/color]

# 101
  • Мнения: 1 866
Мисля, че нещата излизат от контрол. Аз започнах даже да губя нишката, не разбирам вече какво става. Каква е целта на занятието? Какви са тези драматични изказвания? Какви са тези лагери ли, отбори ли и аз не знам! Какви са тези публични напускания? Еее, то бива бива хормони ама чак пък толкоз! Защо не се държите малко на положение? Вдетинявате се вече! Историята с Асето май стана повод всеки да си излее яда върху този, който го дразни по принцип. Кой бил давал съвети, кой не давал, кой писал, кой не писал, пък сега писал, кой писал ама не било интересно...И разни недомлъвки и намеци и какво ли не, точно за да се разпалят страстите още повече! Не забравяйте 10-тото правило на форума : да не се насажда омраза към един или група потребители. Някои модератори са си го сложили в подписа да ни го напомнят. Хайде вече спрете, че съвсем опорочихме темата. Някои хора са се потрудили да я направят красива, със снимките на децата ни, а ние сега ще я омърсим с ниски страсти. Ако искате да се разправяте, пуснете си една тема в клюкарника и се разправяйте там докато ви заключат! Или си пращайте лични! И аз се ядосах ама нямам никакво намерение да спирам да пиша. Това е темата на отчетните и аз смятам да продължавам да се отчитам и да говоря за децата си и проблемите и радостите около тях. И на който не му харесва, да не ме чете. Аз чета всички и не пропускам никой. Само времето не ми достига винаги да отговарям, за което ще ме извините. Нека да бъдем малко по-толерантни.  

# 102
  • Мнения: 1 298
Popova ти не, но мисля че Диди попрекали и Ивето се ядоса много защото някои от постовете и имаха заядлива нотка  Crossing Arms
Диди нямаме за цел да се доизпокараме така че easy.  Peace

# 103
  • Мнения: 1 584
Диди, хайде да спрем с обвиненията? Темата за количката не е била глупост - въпроса беше зададен мисля от Равиа (не съм сигурна, но не ми се рови сега да търся...), защото иска да си купи нова количка и поиска съвет каква. Ако за теб е била глупост, за майчето дето пита е било важно. За месечинките също мисля че няма смисъл да се сърдиш - аз като започнах да пиша Ясмин стана на 2м точно, но не всички ме поздравиха, но не съм го приела обидно. Като гледам календара, почти всеки ден имаме родени юлчета, което значи че всеки ден постингите трябва да започват с честити месечинки на...., а те не започват така, нали?

Аз също питах за капането на витамин Ц в носа и само Надежда ми отг ама не съм се сърдила - явно другите не са знаели, поразрових във форума и намерих каквото имаше по въпроса.

За Ася също писах по-горе че ми е обидно, но не искам да коментирам и задълбочавам - аз не съм била с вас в началото, не съм ползвала помощта и преди, но веднага като я попитах нещо се отзова.

Така че, хайде да спрем с детинските изказвания (това е призив към всички) ама тая така, ама оная иначе и да спрем да опорочаваме още повече вече така или иначе опорочената ни темичка  Sad

П.С. Аз също съм чела винаги всички постове, но поради факта че не съм в бг повечето неща не съм могла да коментирам - тук няма нито пюрета Ганчев, нито памперси Дайперс, ваксините са различни, количките не са същите като на пазара в бг...

# 104
  • Мнения: 867
не че някой забеляза де  Mr. Green И на нас ни биха ваксина и бяхме кривички и плакахме, и ние сме пораснали, но явно няма значение за вас, понеже не ви питам какво пюренце да давам и по колко сокче! Mr. Green
Днес нещо не ми е ден и ако се включа още някой път с неща, които не ви изнасят може да ми забраните и на мен да пиша в темата Joy

Миличка, за мен има значение, има!!!! Няма да ти забрани никой и намен ми изнася, много!!!! Heart Eyes Heart Eyes


Та сега аз да си кажа за последно,че няма да спра да пиша,за да правя кеф на някого,а напротив ще си пиша колкото и когато и каквото си поискам за да правя кеф на тези които ме харесват(дано има такива  Mr. Green )


да и аз така май ще направя Crazy Crazy Crazy

А пък Ивелинке тебе ще те пляскам, аааа. Никакво абдикиране така. Най добре е просто да пуснем една нова тема и да почнем с ЕДНО НОВО НАЧАЛО. Не позволявам да си тръгваш. И да ни казваш ОБИЧАМ или не аз си те обичкам дистанционно и много си ми миличка с твоите постове. Та помисли и ти от какво ще ни лишиш, нали така. Цунки само за теб, хайде както казваше баба ми бог да я прости : тури му пепел.

# 105
  • Мнения: 1 866
Мисля, че идеята за нова тема е много добра. А тука да си пишат тези които искат да се доизясняват. Защото между словесните хватки някои хора питат разни неща, но изглеждат направо неадекватни.  Grinning Може ли някой компетентен да я пусне? Аз знам само да правя копи-пейст и не знам дали ще мога да прекопирам така всичките красоти.  Embarassed Иначе ако ми обясните - ще я свърша тази работа. Включвайте се и другите дето четете и кажете да пуснем ли нова тема, че да не стават пак недоразумения Mr. Green

# 106
  • Мнения: 1 341
Аз съм За нова тема,но както писах и преди,изобщо нямам на идея как се пуска  Embarassed
Тъкмо е новата темичка вече ще ви се похвала с нови снимки8 на Ема да я видите каква ми е красотица станала  Heart Eyes

# 107
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Синео4ка  Hug
Майра, това беше първото за което се сетих, макар че може и да не съм много права! Просто се подразних, че като се зададе въпрос относно децата ни понякога не се включва никой, а за такива неща се изписват цели страници, но пък може аз да не съм наред Crazy
А относно месечинката- помайтапих се, никой не е длъжен да ми поздравява детенцето! Naughty
Рени, четох, четох постовете си и не намерих нищо с което да съм обидила ИвелинаМ, просто казах това което мислех и да ти кажа не съм само аз на това мнение!
Мислех още много да пиша  но явно не съм разбрана правилно, така че няма смисъл!
Колкото до новата тмичка- пускайте си я, но не мисля че нещата ще възвърнат предишният си вид!
Бай  Peace

# 108
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
И аз съм за нова тема!

# 109
  • Мнения: 1 584
Аз също съм ЗА нова тема, че зададаните въпроси днес увиснаха без отговори Sad

# 110
  • Мнения: 1 298
Диди няма да споря сега  Naughty
Искам да кажа че дори и друга тема да пуснете на мен все още ми е криво  Crossing Arms

# 111
  • Мнения: 1 866
Влизам да кажа, че Надето ми писа и ми обясни как да пусна темата и ще го направя, само ме изчакайте, че съм под напрежение да не объркам нещо Grinning Как да нарека темата : става ли по същия начин и само да напиша тире - НОВО НАЧАЛО? Пускам така, а ако някой иска да сменя заглавието после, ще го направя. Айде до скоро!   Grinning

Рени, със сигурност няма да ни стане по-добре, но поне да оставим тук да си довършим разговора за проблема, да се изясним, а там да си пишем за бебоците, че иначе наистина е тъпо да се прескачаме така.

# 112
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Заключвам! Каквото можахте-направихте.

# 113
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Ако мога и аз да пусна едно последно слово...

Честно казано, момичета, съм доста изненадана от нападките към Асинка. По принцип не чета Отчетните, освен ако не се наложи.

Изглежда масонските ложи, в които влизането става само с пропуск, процъфтяват тук, ако ме разбирате  Grinning (joro01 ще ми прости, че заемам любимата му фраза).

Смея да твърдя, че явно не това, че Асинка е пуснала нова тема е раздразнило някого (защото всеки има право да пуска тема и всеки има право да не пише в нея или да не чете).

Мисля, че и тя носи известна вина - за това, че поднася всичко на тепсия, ако щете...

Щом това положение не ви устройва и има раздразнени/обидени/огорчени - остава да ви предложа да използвате конвенционалния метод, който изглежда работи за повечето форумки: има си форум 'Кърмене' - който има нещо, свързано с кърменето/захранването да пита/обсъди/сподели - там. Има си форум 'Адаптирано мляко' - който има нещо, свързано с АМ/захранването да пита/обсъди/сподели - там.

Така може би ще е по-лесно и няма да има форумни междуособици на тая тема...  Thinking
Мога само да си представям как се чувства Ася, но честно казано, това, което прочетох вчера и днес, леко ме хвърли в оркестъра (а вярвайте ми, форумната ми кожа е истински дебела и не се срутвам лесно при тромбона).

Лек ден на юлските майки и бебета  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт