Имате ли хоби??

  • 7 008
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 110
Здравейте! Любопитно ми е дали имате ваше хоби? Нещо, което правите през свободното си време. Аз лично се занимавам с театър над 10 години, в непрофесионален състав. Доставя ми удоволствие, имам приятели там. Но за повечето хора е странно, че се занимавам с нещо, от което не печеля пари, а го правя " за чест и слава". Това е причината да ви попитам при вас как стоят нещата.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 105
Да. Повечето неща са семейно хоби.
Плувам активно, играя тенис на маса и тенис на корт, практикувам активен планински туризъм и пещернячество, тичам (включваме се редовно в маратони семейно). Карам колело (също участваме в организирани вело кампании и турове).
Отглеждам кучета и развъждам орхидеи и подправки в саксия.
Колекционирам книги на Стивън Кинг.
Събирам информация за различни парфюми, а преди и самите парфюми, но се събраха много и сега ги намалявам усилено.
Всичко това харчи, а не носи пари. Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Редя пъзели и карам мотор. Не се виждам скоро да се откажа от нито едно от двете. И двете само гълтат пари Simple Smile

# 3
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Харесва ми да стрелям с пистолет или револвер. Не е много скъпо, но не във всеки град има стрелбище.

Искам да се науча с лък и/или арбалет.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 601
И аз заглеждам едни тренировки с лък, на всичко отгоре са и близо до вкъщи. Може би малко по-нататък...

# 5
  • Мнения: 7 261
Имам си неща, които правя и ми доставят удоволствие. Моята работа е свързана с хора, затова в свободното си време съм сама със себе си и с хобитата си.

# 6
  • Мнения: 1 281
Тичам. Правя бижута, които като себестойност излизат доста скъпи, но подарявам, не продавам. Мога да сложа цена, обаче честно казано ми се свиди дори и да продам на непознат, предпочитам да подаря на приятел, често са по поръчка. С фотография се занимавам, там за пари изобщо не ми се говори, но ги приемам като наложителни разходи Simple Smile Пътувам също, когато е възможно дори и на близки дистанции.
Единствено тичането, като изключим екипировка и маратонки, излиза безплатно, нищо не носи приходи. Ама кеф цена няма Simple Smile

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 11:46 от GlowFlow

# 7
  • Мнения: 2 780
Научих се да правя бира, но това е занимание случващо се два пъти в месеца. От известно време се уча да рисувам и ми много интересно. Успоредно с това започнах да ходя на уроци по китара. Но най-много време отделям на писането. Това е нещото без което не мога.

# 8
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Успоредно с това започнах да ходя на уроци по китара.

Ще направиш ли серенада на някоя мацка под терасата на блока? Grinning

# 9
  • Мнения: 36 482
Аз имам много хобита, нямам финансова изгода от нито едно от тях, по-скоро обратното (гълтат пари), но пък ми доставят удоволстие и това е важното.
От малка обичам да рисувам и да чета. Преди пишех ревюта на книги и сериали, сега също се случва, но по-рядко. Имам и два блога - един за хобита и един за 90 дни до сватбата, но пиша само когато имам време за тях.
Обичам и да гледам сериали - определено харесвам сериалите много повече от филмите.
Обичам крафтинга - правила съм си бижута от различни материали, също и плета понякога, пирографирам (доста по-рядко, поради технически причини), бих пробвала и грънчарство, но ще ми е трудно (пак заради технически причини), тъкането на стан също ми изглежда интересно ... Пробвала съм и квилинг, бродиране и подобни, стават, но не са нещо, което ще се превърне в основно хоби за мен.
Обичам да ходя (пеша, без да се напрягам много; имам разширени вени, но ходенето е полезно), особено сред природата. Правя и упражнения - това уж е за поддържане на форма вкъщи, но всъщност съм свикнала и ме разтоварва (нищо особено - велоергометър и други прости неща).
Харесва ми и да пазарувам, ако нямам по-интересно занимание (буквално да пазарувам, не нещо определено; но не обичам да пробвам - независимо дали става дума за дрехи или обувки, досадно е). Тъй като обичам да пазарувам, може да се каже, че колекционирам определени неща (от които имам разновидности), но това не са истински колекции, просто харесвам определени вещи и искам да ги имам...

П.п. Забравих участието в игри - това пък е нещо, което правя от малките класове в училище (тогава участвах в много конкурси за малки художници и разни на списания). Не мога да кажа дали е хоби или навик. Доставя ми удоволствие, от време на време ми омръзва, но не завинаги. Не е свързано с хазарта, не давам пари за хазарт.

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 11:59 от pppqqq

# 10
  • Мнения: 2 780
Успоредно с това започнах да ходя на уроци по китара.

Ще направиш ли серенада на някоя мацка под терасата на блока? Grinning

Няколко серенади ще направя.

# 11
  • Мнения: 1 580
БигСити, може ли да метнеш рецептата за живата бира? 😁💪
Като ученичка и студентка и аз редях пъзели, много ме разтоварваше и много оценки влоши с поне една единица 🙂

Сега съм се зарибила да правя албуми със семейните ни снимки от почивки, на детето...
Правя такива и за подаръци на бабите и дядовците и те много им се радват.

# 12
  • Мнения: 2 780
Не правя жива бира, правя пастьоризирана. Вариш, ферментираш, бутилираш.

# 13
  • Мнения: 18 552
Много хобита имам. И твърде много разностранни интереси.
Обожавам да чета, да уча история, любител сладкар съм. Интересувам се от вино-видове, технология, производство. От парфюми също.
Историята ми е страст от ученичка, това и завърших(помощна историческа дисциплина).
Имам интереси в областта на английската история(в частност Тюдори и Война на Розите), също Османска история, Епохата на Ренесанса(Медичи, Борджиите и всичко свързано с велики исторически личности-жени и техните съдби) , Религии, Византия, Рим. Съответно биографии, книги главно на такава тематика чета и притежавам. И обожавам да чета и уча. И да пиша.
Без да пиша не мога. Откакто се помня го правя.
Това е като част от мен.
Мисля скоро и да издам, живот и здраве. Само заради себе си, с никакви амбиции и цели. Много се чудех, притеснявах се.
Но ми е мечта и си заслужава да опитам.
Ще го направя каквото и да ми струва.
Обичам да гледам исторически предавания и сериали всякакви, правя диадеми, пиша стихове събирам си библиотека. Обичам турска кухня. Готвя, експериментирам.
Харесва ми да обикалям по музеи и исторически места, да правя прически.
Искам да направя някое от тези хобита и професия(или източник на страничен доход) , но първо трябва да го измисля и да мина някакво обучение.
Отскоро обичам и да стрелям с пистолет, а се и видя, че ме бива(семейна черта😉).
Вече притежавам(въздушен разбира се, но за целта ми е идеален). Разтоварва и има адреналин.
 Лошото е, че са толкова много нещата, които обичам да правя че е напрактика напълно невъзможно да се отдам само на едно. 😊
Иначе не мога да живея без тези неща, вдъхновяват ме и ми носят огромно удоволствие.

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 17:23 от Snow_White5

# 14
  • София
  • Мнения: 18 699
Херпетология.
Планиране на преходи в планините и осъществяването им.
Хобитата са ни общи на мен и мм.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 040
От скоро рисувам картини по номера и ми доставя истинско удоволствие.Много е разтоварващо.Уча чужди езици, не знам дали е точно хоби, но го правя с любим и отдавна мечтан език.Всеки ден по- малко.Решавам кръстословици и чета книги.Бих искала и да започна спорт.С хобитата животът е пълен и смислен!

# 16
  • София
  • Мнения: 4 548
От типично женските хобита шиенето ми е най на сърце. Като ученичка рисувах. Сега го правя предимно с цел да си визуализирам нещо, което ще шия или изработвам. Последно ших две градски ранички и ги изрисувах с текстилни бои. И нещо съвсем нетипично женско - обичам да поправям разни неща или да правя такива, които да ми улесняват живота. Вкъщи майстор не влиза, освен за нещо по-силово или изискващо инструменти и знания, които не ми се занимава да придобивам или ще направя много бавно, поради липсата на опит.

# 17
  • Мнения: 794
Имам огромно желание да мога да отделям достатъчно време на хобитата ми, но за съжаление рядко ми се получава или е едното за сметка на другото.
Например, обичам да ходя на фитнес, колкото и банално да звучи. На мен ми е много разтоварващо, но все пак са необходими около 2 часа, които особено след работен ден, много скъсяват свободното време.
Освен това, обожавам да чета и да гледам криминални сериали - за това предимно уикендите остава време. Много обичам и да готвя, все още не съм много добра, което обаче ми е мотивиращо. Чакам да стане готова новата кухня и смятам да отделям значително повече време. Blush
Хобитата са необходимост според мен. Няма нужда да са най-интересното или печелившо нещо, но са храна за душата и определено най-добрият начин за почивка.

# 18
  • Мнения: 4 403
Спорд мен хобитата са живец.
Познавам хора, които нямат никакви хобита, никакви интереси. Едни такива апатични, точно без живец са ми. Особено мъжете - сплескват се на дивана и гледат в точка.
Не ми харесва.

Аз самата обичам да рисувам - нокти и картини; не професионално. Обичам и да тичам, така си прочиствам главата, но напоследък мързелът и лошото време надделяват. :/
Отделно обичам пътувания, нови градове. Правя по 500-1000 снимки (не селфита!), когато отида някъде Simple Smile

# 19
  • Мнения: 18
Моите хобита са от миналия век Simple Smile обожавам да шия гоблени, плета на една кука и чета книги.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 726
Скоро аз също открих рисуването на картини по номера и мисля, че ми стана хоби. Страхотно е и ми е начин да си почина и отдъхна от ежедневието.

# 21
  • Мнения: 4 685
Хоби е да си доставиш сам удоволстие в живота.Аз обичам всичко което се прави / твори с ръце - градинарство, плетене, гоблени, пъзели, кулинария. Разтоварващо ми действа четенето, подреждането и разходките. Телевизията ми е като болна тема- дистанционното е като срастнало с ръката ми .Проблема ми е времето -много малко ми остава свободно за  хоби.

# 22
  • Мнения: 3 330
Работата ми е динамична и съм сред различни хора, поради което хобитата ми са уединяващи. Когото е студено шия гоблени, плета, а подходящо време ли е, грабва фотоапарата и обикаляме из страната. Книгите са постоянното ми хоби, както и посещенията на културни мероприятия.
Мъжът ми си има неговите занимания. Странни са ми хората без хоби. Не бих си представила в свободното си време да лежа, чопля семки, гледам безразборно ТВ или да вися пред блока.

# 23
  • Мнения: 3 307
Аз съм от тези, които не биха инвестирали пари в хоби, освен ако главата ми не измисли някакъв начин това да ми донесе приходи в бъдеще. Винаги като започна да творя някакви неща и мозъка ми започва да твори успоредно някакви бизнес идеи.
Плащам за финтес карта, но не ми е хоби, правя го за здраве. Чета много, но ползвам библиотеката, така че не ми е разход.
Дори и фитнес картата ми си изплати дълга Grinning Сега работата ми е в склад и всяка една секунда търча с кашони, клякам, ставам  и в края на деня съм свежарка. Преди абсурд да издържа на това.

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Postcrossing-размяна на пощенски картички с хора от цял свят
Фотография
Градинарство
Любител готвач съм
Плетене

# 25
  • Мнения: 6 447
Плета, снимам и правя бижута.
 
Четенето не ми е хоби, то е като дишането - естествено. Пътуванията, концертите, киното и градинарстването не са ми хоби - те са част от живота на семейството ни.

# 26
  • Мнения: 5 139
Нямам хобИ, имам хобиТА! Grinning Всичките са скъпи и заемат място, разбира се. Някои са ми от години и ги практикувам 1-2 пъти годишно по повод с приятели, но си ги броя за хоби, защото са част от мен и до днес.

Преди имах групичка, с която въртяхме огън, сега само, ако някой каже "Ще вземеш ли поя на морето" 😋
Ходенето по баирите си ми остава страст, но за съжаление по една или друга причина не ми се случва толкова често, колкото преди.

От по-честите - правя картички, понякога албуми, дребни бижута, мъча епоксидна смола сега
От спортните - миналата година се запалих по пилон и обръч, но заради контузия трябваше да паузирам и сега пак мисля да се записвам 🥰

И гледам да чета, колкото мога. Пътувам много до работа и успявам да поотхвърля някое заглавие - детективски, urban фентзи, някоя-друга на общо основание и по-детски.

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 18:51 от Inferiya

# 27
  • Мнения: 2 629
Наскоро си взех много кижки за четене. Книга рисуване по номера, от време на време рисувам. Но сега не ми остава време, тече яка подготвка за държавен. 😬

# 28
  • Мнения: 8 949
Рисувам.
Пиша.
Работя с полимерна глина.
Отглеждам рози.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 476
Поддържам модна страница в Инстаграм. Съответно това е свързано с шопинг, дрехи, снимки и т.н. Отдавна обмислям да си купя фотоапарат и лаптоп, но не ми достигат средства засега.

# 30
  • Мнения: 2 629
Ех, че страхотни занимания. 😍И аз имам мерак да започна с полимерна глина, интересно ми е как стават такива красоти. От къде се чуете? InnocentInnocent
Рисувам.
Пиша.
Работя с полимерна глина.
Отглеждам рози.

# 31
  • Мнения: 413
И аз отглеждам цветя, кактуси, главно.
Останалите ми хобита са все мъжки:
Колекционирам модели на класически автомобили.
Колекционирам оригинални и лимитирани издания на рок албуми.
Колекционирам ножове.

# 32
  • Мнения: 8 949
Ех, че страхотни занимания. 😍И аз имам мерак да започна с полимерна глина, интересно ми е как стават такива красоти. От къде се чуете? InnocentInnocent
Рисувам.
Пиша.
Работя с полимерна глина.
Отглеждам рози.

От интернет се уча. Има информация за всичко. С полимерната глина се работи като с пластилин. След това се пече във фурната за определени минути на определени градуси. Накрая се лакира със специален лак.

# 33
  • Мнения: 42
Наредих паветата в двора.
Шия пачуърк завивки за нас, за приятелки и за бебета на приятелки.
Направих си килим миналата зима.
Последното ми хоби е да правя  мозайки от счупени плочки. Подаряват ми ги в магазините.

# 34
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Нямам хоби Sad изобщо нямам време за себе си вече.
Преди хобито ми беше да шофира нощем около града, но от повече от година не съм. Още по-отдавна обичах да си лягам и да мечтая, но и това не правя от мн време...

# 35
  • Мнения: 11 545
Последното ми хоби е да правя  мозайки от счупени плочки. Подаряват ми ги в магазините.
Това ми звучи много интересно! Може ли да ни покажеш нещо?

# 36
  • Мнения: 1 129
И аз искам да видя какво е това мозайка от плочки Simple Smile
Също искам да си наредя и павета, та, билков чай, казвай и показвай.

Аз харесвам народни носии, колекционирам, разбира се, любител съм, не професионалист и нямам голяма колекция.
Занимавам се и с везба, бродирам си ризи за носиите. Разтоварва ме много и ми е много приятно.
Чета книги всеки ден, харесвам трилърите и историческите. Имам си и правило и то е, че ако днес не чета, гледам документален филм. Много е готино, а и помага ако учите чужд език.

Мъжът ми е от тези без хоби, ляга на дивана и край, скучае пред ТВ. Чудно ми е как издържа.

# 37
# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Колекционирам компютърни игри.
Редя пъзели, но не повече от 1000 части.
Отглеждам цветя.
Чета книги- предимно фентъзи като понякога разнообразявам с трилъри.

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 19:43 от floren

# 39
  • Мнения: 8 218
Много хобита съм имала през годините, но в момента плета играчки и градинарствам.

# 40
  • Мнения: 551
Започнах да се интересувам от карти Таро . За сега много ми харесва. Събирам приятелки, хвърлям им карти, пием коктейли и най-вече си изкарваме страхотно.

# 41
  • Мнения: 456
Аз събирам енциклопедии и се занимавам в свободното си време с астрономия.

# 42
  • Мнения: 772
Хоби са ми сериали, книги, спотифай и участия в игри (и аз да ги спомена). Simple Smile Нямам време за повече неща, иначе ми се иска да се запиша на курс да уча език.

# 43
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
Четене и  кулинария.
Възнамерявам да започна отново с плетенето. Много отдавна не съм плела, а имам голямо желание да се науча отново.

# 44
  • Мнения: 10 993
Планинарство и колоездене. Плуване също.

# 45
  • Мнения: 675
Поздравления за темата, пълна е със свежи идеи Simple Smile

Аз имам доста хобита, но много малко от тях имам време да ги практикувам редовно. Всичките са основно разход, не си докарвам пари от тях (засега), но може някой ден и това да стане, кой знае.

Най-много обичам да готвя, да градинарствам и да яздя. Имам страшно много рецепти от пинтерест, фейсбук и на хвърчащи листчета и обичам да си избера нещо, да отида да напазарувам и да го направя. Това ми хоби най-високо го оценяват вкъщи Laughing . За градинарстването досега нямах много пространство и се ограничавах до подправки в саксийки и орхидеи, но се надявам скоро това да се промени.

Обичам и да играя народни танци, да се разтягам, от дъжд на вятър ходя на ескрима, обикалям из Витоша, макар и рядко карам колело, миналата година се научих и да карам кънки на лед. Обичам и да шофирам сама извън града. Понякога ходя на еърсофт или на стрелбището на Герена да пострелям. Понякога рисувам (с цветни моливи, или ходим с приятели на рисуване и вино) и ходя на уъркшопи за декупаж, пирография и рисуване върху стъкло. Не правя тези неща постоянно, не съм добра, но пък си имам разни чашки, чинийки, дъска за рязане, които ми остават хубав спомен. На Великден обичам да правя декупаж върху яйца и да рисувам с восък. Като цяло обичам и да украсявам за празници и да правя разни дребни декорацийки от естествени материали. Понякога плета, много искам да се науча да шия. Преди шиех гоблени и бродирах разни украси, но отдавна не съм го правила.

Друго нещо, което много обичам да правя е да гледам разни неща под микроскоп, да чета разни материали по биология и да гледам научно популярни и исторически поредици. Отглеждала съм доста животни и давам съвети и насоки на приятели и познати за това (най-често за отглеждане и възпитание на кучета, коне и котки).

Обичам и да гледам разни сериали и да чета фентъзи. Слушането на музика обикновено го правя в комбинация с нещо друго и то не ми е хоби, по-скоро фон. Заради работата ще трябва да се запиша на курс по немски, по принцип обичам да уча езици, но не бих го нарекла хоби. От скоро гледам и на таро, предимно на себе си - една приятелка ме зариби. Поезия съм писала преди, основно когато нещо много ме впечатли в позитивен или негативен аспект, но не бих го нарекла хоби. Обичам да пътувам, т.е. да посещавам непознати места, да откривам нови неща и хора. Покрай ковид кризата обаче отдавна не съм излизала от България. Обичам и да играя компютърни игри с приятели, това май най-много правя напоследък.

п.п.: Това с мозайките от плочки много ми хареса, може да пробвам, благодаря за идеята!

# 46
  • София
  • Мнения: 9 920
А какво не е хоби...
Питах един приятел какви има и изреди 6-7 неща... което ме изненада. Та - каква честота трябва да има то, за да се води хоби?

# 47
  • Мнения: 5 139
В зависимост от "ранга". Хоби може да е плетене всеки ден, може и да е плаване с яхта два пъти в годината.
За мен хоби е нещо, което правиш само и единствено за удоволствие, а ако има и бонус от него - супер (ако продаваш по някоя плетка). Т.е. ако готвя за вечеря и ми е приятно не бих го смятала за хоби - това е някаква относително задължителна дейност, която не ми тежи, ако не я правя няма да съм нещастна. Ако всеки ден (или веднъж седмично примерно) за вечеря избирам нещо различно, технично и си правя проучване, пробвам някакви нови продукти, методи и т.н. или ако със ставането сутрин правя баница, защото ми се прави, и после я нося в офиса, защото всъщност не ми се яде, бих го броила за хоби.

# 48
  • Мнения: 35 110
И за мен хоби е нещо което правиш в свободното си време за удоволствие, без да търсиш облага.

# 49
  • Мнения: 10 993
На мен работата ми е хоби.

# 50
  • Мнения: 675
Преди съм имала период, в който работата ми е била хоби, но в един момент започнах да се чувствам сякаш нонстоп съм на работа - както когато си сложа любима песен да ми звъни с нея телефона и след време като я чуя някъде и почвам да ровя из чантата. Затова се ориентирах към нещо, което обичам да правя, но не ми е точно хоби (да организирам неща и хора). Явно този вариант е по-добър за мен.

От това би излязла много интересна тема - на кой работата му е хоби и как се чувства така.

# 51
  • Мнения: 1 281
Съгласна с Little Queen, мислила съм си да намеря начини да имам приходи от хобитата си, има такива и то за не малки доходи. Обаче... ако разчитам на това да се издържам, няма да ми е толкова приятно да го правя, просто ще трябва, поне така си мисля. Отделно, отделила съм не малко време от живота си за учение и не ми се ще да плюя на целия си труд. Иначе професията ми е в сферата на интересите, които имам, та в този смисъл, приятно е, но различно приятно Simple Smile

# 52
  • Мнения: 7 261
Професията ако ти е хоби има голяма вероятност да разбереш какво е Бърнаут  синдром.

# 53
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Имам да,само мое,неразбираемо за околните.Много ме зарежда.

# 54
  • Мнения: 8 949
Имам да,само мое,неразбираемо за околните.Много ме зарежда.

Което е... ?

# 55
  • Мнения: 1 459
Уча японски вече пета година, сега се готвя за изпит. Засега превеждам само кратки статии от списания, най-много страничка. Мечтая да превеждам цели романи.
Шия гоблени, които никога не завършвам. 🙃
Колекционирам парфюми. В един момент колекцията беше станала 50 +, някои привърших, други подарих и сега имам около 30.
Туризъм,много обичаме да пътуваме и да ходим пеша с ММ.
Гледам орхидеи.
Смятам да добавя към хобитата си редовните тренировки по плуване заедно с детето.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 23:16 от Atamagaokashii

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Правя кукли и играчки, шия гоблени, чета. Ако имах градина, щях и да градинарствам. Гледам 25 орхидеи и много други цветя, но няма достатъчно място, където да се развихря както трябва Simple Smile

# 57
  • Мнения: 456
Искрено ти пожелавам да си намериш място и един ден да публикуваш тук снимки от твоята градина.

# 58
  • Мнения: 1 580
Искрено ти пожелавам да си намериш място и един ден да публикуваш тук снимки от твоята градина.

И от куклите и играчките🙂

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Благодаря! Ще има нова колекция скоро! / то и ателие нямам, ама се надявам, че един ден и това ще се реши/.

# 60
  • sofia
  • Мнения: 417
Здравейте ,страхотна тема Simple Smile
аз какво да Ви кажа....   театър ,филми на ужасите, история, гримове , дори чистене  и.... бяло вино хаха Simple Smile Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 4 548
Тия дни имах възможността да си начеша крастата, като разглобя старата си пералня. Целта беше да я олекотя, за да я  свалим лесно до боклука. Само дето двата казана не разделих. Външният се оказа пластмасов и достатъчно лек. Като за машина дето не си знае годините, всички винтове се предадоха без много зор. Подредихме със сина всички големи чаркове до кофата за разделно събиране вечерта и сутринта някой вече ги беше отнесъл.

# 62
  • София
  • Мнения: 65
Аз обичам много да решавам кръстословици и да карам кънки на лед. Ако някой знае дали/къде има тренировки по фигурно пързаляне за възрастни в София ще се радвам да сподели. Аз само за деца откривам.

# 63
  • Мнения: 675
Аз обичам много да решавам кръстословици и да карам кънки на лед. Ако някой знае дали/къде има тренировки по фигурно пързаляне за възрастни в София ще се радвам да сподели. Аз само за деца откривам.

На Славия имаше преди години, сега не знам.

И за да не е спам, от скоро имам аквариум и много му се радвам. Още изграждам екосистемата, растенията се адаптират и се заформя азотен цикъл, рибите ще дойдат след седмица-две.

# 64
  • Мнения: 2 542
О-хо това на Славия беше преди 100 години...
Сега базата е в плачевно състояние.
Не знам дори дали имат пързалка.
По скоро в зимния дворец в Студ. град да провери.
И аз обичам, обожавам да карам кънки на лед.
Но последно съм ходила на свободно из зимните пързалки, които правят из Сф. А и тук лятото трябва да се поддържа форма на ролери, с което се губи част от адреналина на леда.

# 65
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Вече в България има изкуствени пързалки. В един от софийските молове имаше, не помня кой точно. Май Мол Парадайс. Може да се провери в интернет.

Тя все пак питаше за частни уроци за възрастни. В чужбина ги предлагат, но в България едва ли.

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 10:48 от Dana Scully

# 66
  • София
  • Мнения: 13 105
Да, в Парадайс има, но е малка. Изглежда ми твърде детска. Моите деца са ходили, но аз там не бих.

Общи условия

Активация на акаунт