МНОГОДЕТНИ МАМИ № 72

  • 31 526
  • 364
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 6 246
Ще опитам така. Но като се знам каква съм мека мария, не си го представям да не давам през нощта само. Ще се изкушавам да си го накърмя призори, за да не плаче. Не че и иначе не би плакал, но работата ще е категорична, общо взето всичко или нищо. И все пак в негов и мой интерес е да стане постепенно. Пожелайте ми успех. Grinning
Аз в един период с най-малкия давах АМ през нощта. По принцип съм абсолютен фен на кърменето, насърчавам и много майки край мен, но с третия беше такова недоспиване и кърмене на всеки час (не говоря като новородено), че започнах и АМ. Имах кърма, имах и замразена - нея му я даваха като бях на лекции, но през нощта по едно време давах адапте, така и мъжът ми можеше да поеме някоя смяна. През деня си го кърмех, докато в един момент на 1г1м самото дете се отби (за разлика от батковците му, които сучеха до 2г). Но и той като цяло не беше толкова пристрастено кърмаче.
Скрит текст:
Аз си имам моя теория за това, не знам колко е научно достоверна, но за мен и това е обяснението, до което стигнах доста време след това, анализирайки нещата Simple Smile - махнаха ми жлъчката преди 3тата бременност и си мисля, че в кърмата ми липсваше някакъв ензим и от там на малкия до 6тия месец, докато беше само на кърма, му беше все зелено акото. Може би това му причиняваше и някакъв дискомфорт на стомахчето. Никой лекар не ми каза да пия ензими (а каква тежка бременност изкарах заради това!). Сега вече си знам, при определени храни пия храносмилателни ензими и съм ок, но си мисля, че това е влияло по някакъв начин и на кърмата и от там стомахчето на малкия, вероятно от там и на съня му. Това цяла година беше будене на всеки час нощем.

katya_pk, за теб ще е най-изгодно да те осигуряват на 8часа, а да работиш на 4ч и съответно да взимаш 1/2 заплата. Но по трудова книжка да си останеш на 8, само намалената заплата да се осигури.
За отпуските не знам, но трудовият стаж се брои наполовина, ако си на 4ч.

В къщи сгъването на прането е отговорност на единия тийн, плюс мъжа ми по-често и аз от време на време помагаме, и пак все има нещо за сгъване...
Ядем всички в къщи / домашна храна, затова и многото пазаруване и готвене у нас.

# 166
  • София
  • Мнения: 5 283
Нямам жлъчка от години, опровергавам теорията ☺️

# 167
  • София
  • Мнения: 6 246
Нямам жлъчка от години, опровергавам теорията ☺️
Колко време имаше м/у операцията и бременността?

При мен отстраняването беше малко преди забременяването. Със сигурност, заради липсата ѝ (или по-скоро напасването на организма да свикне без жлъчка) изкарах много тежка бременност, все едно 9 месеца със стомашен вирус, ужасно беше!
После четох, че в САЩ след махане на жлъчка, изписвали на хората да пият ензими 2г. Де да знаех по-рано...

# 168
  • София
  • Мнения: 1 537

katya_pk, за теб ще е най-изгодно да те осигуряват на 8часа, а да работиш на 4ч и съответно да взимаш 1/2 заплата. Но по трудова книжка да си останеш на 8, само намалената заплата да се осигури.
За отпуските не знам, но трудовият стаж се брои наполовина, ако си на 4ч.

Това, което описваш звучи много добре, но ми казаха, че не можело, осигуровките трябвало да са си на 4ч. Изрично попитах дали не може да ме осигуряват на пълен работен ден, но на по-малката заплата и отговорът беше, че не може. Всъщност все още не е сигурно дали изобщо ще ми позволят такъв работен ден, все още чакам одобрение от няколко звена на фирмата.
Възможно ли е законово всичко да си е наред и да може да ме осигуряват на пълен работен ден, дори да работя на 4 часа на по-ниска заплата, но да се опитват да ме откажат от това, за да не намалявам работното време?

# 169
  • Мнения: 4 246
А не може ли на 6 часа да работиш и да те осигуряват за 8

# 170
  • София
  • Мнения: 1 537
А не може ли на 6 часа да работиш и да те осигуряват за 8
Не, казаха, че колкото часа работя, за толкова ми върви стаж и осигуровки. Чувала съм, че има хора, които работят с намалено време, дори на 4 часа и ги осигуряват като за пълен работен ден, но явно във фирмата, в която работя не са съгласни да е така.

# 171
  • Мнения: 1 598
Сред лято и задачки и малко почивка, няма време за темата. Много от мамите се изгубиха.
Как върви лятото?
Големите училище не са свършили, някои кандидатстват...
Някои ваканцуват...
Аз си имам новопръкнал се шофьор Stuck Out Tongue Winking Eye
Големия изкара от раз, с кола на училище ходи, и тъй, всяка възраст с проблемите си.
Има ли моряци?

# 172
  • София
  • Мнения: 6 246
Янче, честит ви нов шофьор в къщи! Както се казва - безаварийно! На нас ни предстои догодина. Simple Smile

Ние сме на вълна лагери, сега единият го организираме ние и сме фул макс със задачки. Но ще е хубаво вярвам! Simple Smile

# 173
  • Мнения: 2 170
От доста време не съм се включвала в темата, мислих, че е позатихнала, а сега ми излезе отново. Явно съм изпуснала новата тема.

Представям се наново за всеки случай. С 5 броя за героя сме. Имаме момченце на 6, после 2 девойки на почти 4г и на 2г, след което за разкош близнаци на 10м. Общо 3 бременности. Едното ни детенце е осиновено, а близнаците са резултат от желанието за четвърто и уж последно😂

Последно време вкъщи е бомба. С мъжа ми сме сами в грижите за децата, имаме помощ от детегледачки, но и тя не е вечна. Работя за себе си, та не мога да си позволя дълга почивка от работа. Така де, справяме се.

Сутрин оправям баткото и двете каки. Мъжът ми кара момичетата към детска, а баткото го взима бусче. После оправям себе си и близнаците за деня + кочината, която се е заформила за 30-те минути, в които децата са били будни….И денят започва, после е различно, зависи какво има да се свърши.

Да ви питам нещо аз. Ходили ли сте на почивка без децата? Питам, защото през август бабите и дядовците ще дойдат за месец, а ние все повече се замисляме за едно кратко пътуване без децата. Просто двамата, малко да си починем, а и да си обърнем внимание.

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Стига да има кой да гледа децата с удоволствие бих отишла за 2-3 дни някъде само с мъжа ми. 😃 Ако се навият изобщо не се чуди.

# 175
  • Мнения: 1 694
Alex, да кажа, че шапка ти свалям- малко ще е! Пет броя, евала! Аз с три не успявам и то най-големият е вече на 9. Не сме ходили никъде без тях, защото номер 2 и номер 3 са с малка разлика и все кърмя и не мога да се отделя Simple Smile 2 го отбих заради тежка бременност с 3, заради която пък не можех да пътувам и сега кърмя 3. Тъкмо обмислям като цяло да отменяме почивката, която бяхме запланували, защото сме в кофти серия- големият падна с колело и цялата му глава е лепена и травмирана с отоци и охлузвания. Едновременно с това един по един всички караме вирус с повръщане, а баткото как му се отрази това нещо на подутата и лепена уста няма да ви казвам. И съвсем откровено - не смея и не искам да тръгвам никъде с тях! Ние без това не можем финансово да си позволим повече от едно ходене някъде годишно, при това бюджетно. И да идем да си дадем паричките и да се почне с инциденти и боледуване- не, не! Във Варна живеем, ще си ходят на плажа тук и евентуално за ден-два някъде малко на юг да мръднем.

# 176
  • Мнения: 2 170
Оо, далеч, далеч не сме за хвалби. Ние също си имаме нашите моменти, така да го нарека.
Не мога да си изкривя душата, че разчитаме изключително много на двете жени, които ни помагат в отглеждането на децата през деня. Освен това чистенето сме го отредили на фирма, която два пъти в седмицата се явява….естествено след ден вече няма и помен от почистването, та и аз се включвам с някои ежедневни неща. Малко ми е криво, че не мога да се отдам на майчинството изцяло, но по душа съм работохолик и повече от 6 месеца вкъщи ми влияят много негативно. Така де, не само на мен. Вече няма как да си го и позволим, тъй като по една или друга причина освен за издръжката на децата, се грижим и за тази на моите и родителите на мъжа ми.

Ако трябва да съм откровена, след третото разликата не е толкова осезаема. Отново си в цирка, рутината е различна. А може би греша и при нас е било така. Но в рамките на година семейството ни се увеличи с 3 деца.

При нас пътуванията са единственото време, в което се отделяме от работа по някакъв начин, макар че и на почивки работим дистанционно. По отношение на почиването без деца ме притеснява едно основно нещо - големият ни син не е свикнал с баба си и дядо си, адаптацията към тях също ще е дълга вероятно. Освен това близнаците са като енергийни вампири на моменти. Младежът е голям симпатяга, винаги нахилен, рядко мрънка, но се движи със скоростта на светлината. Девойката е по-статична, но пък недоволства често и обикновено продължително. С две думи - не знам дали ще се навият втори път да ги гледат 😂

# 177
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Привет! И аз не съм писала отдавна, а гледам има раздвижване 😄
Поздравления за историята ви, Алекс 🥰 Да са живи и здрави децата.
Ние имахме мноого тежък период, ама с пет деца май няма начин.
Януари четвъртото ми дете бръкна в контакт с отверка и се наложи да почистят мястото на изгаряне с пълна упойка в Пирогов. Няма да описвам стреса, който преживяхме, но се оправи и няма риск за ставата на пръстчето му 🙏
Точно след това прекарахме грипа - всички…И тъкмо се бяхме заклепили здрави и петото падна от една количка. Прехапа си езика до средата и айде в Исул. Трябваше да го шият същата нощ, но имаше завишени левкоцити и се отказаха. Първо антибиотик. Е, докато го лекуват, езикът се оправи сам за пет дни. Ура.
Изписаха ни и оп - четвъртото с варицела. Ясно беше, че и на петото няма да се размине, та един месец си останахме в джаза 😄
Иии през цялото това време си имахме един седмокласник, който и за миг не оставих да мързелува, защото знам какви възможности има, но като повечето деца на тази възраст, си му трябва побутване.
Така не съм се притеснявала отдавна! Потвърждавам, че седмокласните истории са за хора със здрави нерви и сърца 🤣
Да го похваля - 80 точки на бел и 100 на мат 🥰🥰🥰 ей, сълзи имаше от радост, а той само ме прегръща и благодари, че му спряхме компютъра рано-рано ( февруари още 😁). Идната седмица чакаме първо класиране, но мисля, че което където и да влезе, ще бъде доволен и с деца, които са умни и амбициозни 🥰
От няколко седмици възстанових спорт и сън, че в последно време все има какво да ме държи будна и на тръни. Добре, че сме chill и осъзнаваме, че с толкова деца няма как да няма пикове и сътресения.
Чета ви, следя ви и се надявам да стискате палци с мен за оставащите класирания юли месец 🙏

# 178
  • София
  • Мнения: 3 109
Олеле, Жанинче, каква серия премеждия сте имали, че и седмокласник за разкош! Слава богу, че всичко се е разминало без последствия ( освен за вашите нерви, разбира се! Heart Eyes)! Поздравления за отличните резултати на НВО, стискаме палци да се класира на добро място!

Alex, страхотен отбор сте заформили, браво на вас! Мисля, че сте заслужили почивка само двамата. Kissing Heart Тъй де, не бъдете егоисти, дайте възможност и на бабите и дядовците малко да се порадват на внуците! Heart Eyes

Да се похваля, че малката ми дъщеря е приета в осми клас в музикалното училище. От година и половина се занимава сериозно с поп-пеене и в началото на 2022 решихме да я насочим в тази област за кандидатстване. Тя като цяло е артистична натура и се надявам да се чувства добре в такава среда. Отсега се вълнува за новата учебна година. Програмата е малко по-различна от общообразователните училища, има доста допълнителни музикални дисциплини и промяната ще е осезаема. Много сме щастливи! Двамата с мъжа ми сме професионални музиканти и понеже твърде добре са ни известни всички подводни камъни, сме се старали да не прехвърляме амбиции върху децата в тази посока, но явно някъде дълбоко в душичката ми се е искало поне едно от тях да прояви интерес. Blush

# 179
  • Мнения: 2 170
Жанинче, браво на момчето ви! Наистина големи постижения, особено след години на онлайн обучение. Наистина поредицата ви е била ударна.
Между другото, не знам защо, но си мисля, че сме били заедно в някоя отчетна група за бременелки. Не си спомням в коя обаче - тази с втората щерка или с близнаците.

Ние съвсем наскоро изкарахме варицелата. Двамата големи я хванаха кажи-речи по едно време. Средната ваксинирах веднага като се разболяха, тъй като скоро изкара грип тежко и имунната ѝ система е доста слаба. Малките още нямат годинка и няма как, но така или иначе бебоците я карат сравнително леко.

Нормално е във всяко семейство да има тежки периоди, дори да няма повече дечица.
Историята на сина ни е дълга и тежка, разсиновяван е. Детето е толкова слънчево и добро, умно….като цяло нито едно дете не заслужава да мине по такъв тромав път. Та преди известно време ми се обадиха от училището му, че някаква жена иска да го вземе. Е, казвам ви, стана ми лошо. Забраних всякакъв достъп до него, освен ако не сме аз или баща му. От онзи ден насам, където и да е извън училище, на каквото и занимание да сме го оставили, седим с него. Ненужно е да споменавам, че се влачих като болна.

Сега имаме нови вълнения. От есента отива в първи клас, а най-голямата щерка се мести в детската градина, в която е той сега. Междувременно с 1,2 и 3 продължаваме активно извънкласните дейности. Предимно спортове. В началото им действаха идеално, измаряха се и после всички бяха толкова спокойни. С времето станаха по-издръжливи иии сегаа горко ни, ако трябва да ги изтощим. Ще ги пускам на двора да тичат, докато не оплезят език до земята😂

Общи условия

Активация на акаунт