Забележка в ДГ

  • 4 785
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 209
Предположението, че в ДГ не се пръска за кърлежи е далеч от истината и още по-далеч от причините лелките да правят забележки за щяло и нещяло.

# 46
  • Мнения: 1 501
Да в София сме.
И аз не разбрах връзката между клина и яденето, но дъщеря ми е вече на 4 години и отдавна не яде боклуци от земята. Това беше като беше на  1 годинка. Иначе ако това са и притесненията би могла да ми каже, но не е нормално да си с дълъг ръкав и крачол на 35 градуса. При това положение да сложат климатик и да държат децата вътре. Аз не искам дъщеря ми да получи топлинен удар. Като я взема е почервеняла цялата понякога и е ленива. Личи си, че и е супер топло. Тя даже сама влиза вътре на хладно в градината доста често, за да пие вода уж. Иначе наскоро точно един ден не ги извеждаха, защото бяха обезпаразитявали, тъй че не е това мотивацията на учителката със сигурност.

Извинявам се, предполагах че всички живеят в София и са наясно, че в тревни площи които не са пръскани за кърлежи се ходи с дълги панталони и с чорапи Simple Smile
Ама явно съм се объркала Simple Smile На един първи юни в парка всички деца с къси гащи се оказаха с кърлежи.

# 47
  • Мнения: 146
Аз се чудя защо такива родители не си гледат децата у дома?
Как пък все кусури се намират на хората на които поверяеате децата си по 8 часа на ден.
Може госпожата да се притеснява, че детето ще настине/ ще се прегрее. Може да не й е удобна тази дреха за събличане/обличане на детето. Може като човек отгледал 100 чужди деца да счита, че е опасна щото детето може са се задуши в презрамките докато я сваля а тя да помага на друго дете.
Вместо да си губите времето с глупости по форума, просто сменете дрехата.
Най-подходящите дрехи за лятото на децата, които посещават градина е къси гащи и тениска( потник), тънка блузка с дълъг ръкав за сутринта, когато е по-хладно и това е. С рокли не е практично и е неудобно на пързалката, в пясъчника и по люлките, това обяснявам  при всяка удобна среща на майките, представете си да се пускате на пързалката с рокля ... същото важи и за разни тесни дънки, децата се оплакват, че ги стискат. Много неудобни са и чехлите и джапанките, с които ги водят - децата тичат и се спъват, после кой е виновен? Помислете ако вие трябва да играете, да тичате как бихне се облекли Simple Smile Споделям опита си на учител и родител, най-обикновени къси клинове, къси панталонки и тениски, това е облекото за вашите деца през летния сезон в детската градина. Извън нея няма значение как е облечено.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 726
Блуза с дълъг ръкав сутрин на 25 градуса не ми изглежда подходящо ама изобщо... Оставяме децата винаги с къс ръкав, а при дрехите винаги има жилетка за всеки случай.

# 49
  • Мнения: 6 131
Аз си признавам, че я обличам с рокля понякога, но това е продиктувано от начина на обличане на останалите госпожици, които сякаш за ревю ги пускат там. Че даже повечето са все с тюлени рокли .. уфх. Обаче винаги под роклята слагам и къс клин за удобство на пързалката. Иначе ако няма мрънкане за рокля, та рокля ... клин и тениска.
По-неприятното, както вече отбелязаха, че и зимата пристигат така в най-големите студове - тъничко чорапогащниче, което едва обуват, и рокля полу-лятна. Но при нас поне са комбинативни и ако има такива изцепки им намират дрехи от другите деца или ги карат да си облекат резервните, че да излязат навън.

# 50
  • Мнения: 146
Блуза с дълъг ръкав сутрин на 25 градуса не ми изглежда подходящо ама изобщо... Оставяме децата винаги с къс ръкав, а при дрехите винаги има жилетка за всеки случай.
Променливо време, в различните райони  на страната времето сутрин е различно. В средата на юни си беше  хладно, лесно се събличат, но ако стане хладно се чудим с какво да ги облечем. Удобното облекло  е най-важно.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 726
Говоря за 25 градуса не за Юни месец, който повече на зима приличаше от колкото на лято. За чуденето хич не се чудят даже имат по 1 торба с дрехи и заръки, а винаги ми я връщат оцапана от глава до пети без даже да е излизала Simple Smile

# 52
  • Мнения: X
В жегите и аз обличах нашето дете с тънки светли (бели) свободни дрехи с дълъг ръкав, късо капри клинче и широкопола шапка, за да не я мажа цялата в слънцезащитен крем постоянно. Никога не е навличана и винаги е била леко облечена. Извеждана е всеки ден навън, без оглед климатичните условия.
 Хората в много топлите страни са го измислили как да се обличат за да им е максимално хладно и да не прегряват или изгарят.

Последна редакция: вт, 06 юли 2021, 18:20 от Анонимен

# 53
  • София
  • Мнения: 861
Да, правили са ни забележки и на нас за облеклото. И то още от първата година в ДГ точно заради роклите. Дъщеря ми също е от тези, които се тръшкат за рокля и понякога дори се е заинатявала да не иска да излиза въобще без такава. Проблемът на учителките беше, че на малките деца им е трудно да ходят до тоалетна с рокля, както и сами да си свалят и дърпат добре чоропогащника. Иначе сме ѝ взели едно супер тънко шушляково яке, устойчиво на вятър и дъжд, което стои в градината, за да го сложи, ако времето се развали или захладнее при игра навън. Някои сутрини в София са си откровено студени, под 20 градуса, въпреки че на обяд става 30-40.

# 54
  • Мнения: 6 736
Свга се сетих за един случай като беше 2ра група. Два пъти баща й я прибира с блуза облечена наопаки. Разбира се, той не обърнал внимание. Оказа се, че когато са облечени с блузи, с тези сменящите се пайети, се разсейвали и постоянно си разменяли пайетите едно на друго. Като разбрах и спрях да обличам такива, въпреки че бяха много хитови и тя все ревеше за тях.

# 55
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
Моето дете вече не ходеше на градина когато излязоха хитовите блузи с пайетите, но в градината на племенницата ми тези блузи бяха забранени.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 606
Опитаха се наскоро за сефте, ама хич не им мълча.
Минава 17.30, тичам с такси да го взема от ДГ и да се върна в офиса. Времето още беше студено, духа вятър, аз съм с риза и сако и протрепервам. Гледам го моя хубавец по тънка блуза с ръкав, без яке, навън. И госпожата нагло ме гледа и казва, че откакто са излезнали навън има сополи. Полудях. Направих им аз забележка, че не са го облекли, след което се опита да ми чете лекция, че го изнежвам. Забраних им да е без яке при такова време. Два-три дни след това пак тичам да го взема с такси, вече топло, навън 26-27градуса, същата тази госпожа му беше сложила якето. Въобще не искам да коментирам как се изпокарахме, защото детето вече беше с пъпки от претопляне по врата и гърба.

# 57
  • София
  • Мнения: 11 408
Това последното или е силно преувеличено, или госпожата е дебил. По-скоро е първото.

# 58
  • Мнения: 11 737
Това последното или е силно преувеличено, или госпожата е дебил. По-скоро е първото.
Дъщеря ми беше трета или четвърта група. Май месец още сутрините са хладни (14-15° най-много), а в градината имаха навика да извеждат децата облечени с връхните дрехи. В гардеробчето на дъщеря ми има летни дрехи за преобличане. Дала съм инструкции, учителките са уведомени, че детето няма нормална терморегулация. Сутринта я водя с тънка блузка с дълъг ръкав и грейка, след обед я заварвам на слънчевата площадка на поне 25-26° навлечена като сутринта и със закопчана до горе грейка. Понеже не се поти я преболякох светкавично. 5 минути по-късно забелязах обрива, а половин година час след това повърна на площадката пред блока и вдигна температура. Детето беше получило топлинен удар, за щастие лек.
Няколко години по-късно в друга детска градина записвам сина си. Той пък се поти много. Водя го винаги без потник и по тънка блузка с къс или дълъг ръкав според сезона. Във втора група отивам да го взема и го сварвам навлечен с дебел пуловер! Попаднал по случайност в раницата му и лелята и учителката решили, че не могат да го изведат само по блуза, защото всички били с тънки якета и дълъг ръкав, пък той нямал. И понеже в първия момент се скарах на детето от какъв зор се е навлякъл, учителката после обидена, че те с лелята взели решение пък аз как реагирам. Ще реагирам и още как.

# 59
  • Мнения: 68 368
Изобщо не ме интересува нито госпожата какво казва , нито всички списващи тук.
Към авторката - ти си знаеш, не обръщай никакво внимание според мен, дори не си го слагай.
Акъли непоискани не обичам.
Моето дете имаше проблем и се налагаше да ходи с дълги тънки панталони. Не смятам че е работа нито на госпожата, нито на някой тук да обяснявам какъв е проблема.
Щом съм решила и преценила че така е добре за детето ми, не приемам непоискан съвет. Може да попита - ще й отговоря. Но да настоява-не приемам.

Общи условия

Активация на акаунт