Колко трябва да яде бебчо

  • 1 764
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами
Бебка вечра навърши месец и притеснението ми е за грамажа на АМ тя си изяжда по 135грама и имам близки който казват че не е нормално за възрастта че тези грамажи са и много и може да и се разшири коремчето обаче като и давам по малко 110 например тя не се насища. Има ли и други в същото положение и как се справяте?

# 1
  • Мнения: 25 568
Ти близките ли ще слушаш, или детето си? Давай, пък да пие колкото иска.
Сигурно излиза по-скъпо така, ама... Като искаш евтино, кърми. Ако не можеш да кърмиш, да се стягат таткото и бабо/дядовците и да плащат за АМ.
Има едно-единствено компетентно лице в случая и името му е Педиатър.

# 2
  • Мнения: 23
Ти близките ли ще слушаш, или детето си? Давай, пък да пие колкото иска.
Сигурно излиза по-скъпо така, ама... Като искаш евтино, кърми. Ако не можеш да кърмиш, да се стягат таткото и бабо/дядовците и да плащат за АМ.
Има едно-единствено компетентно лице в случая и името му е Педиатър.



Проблемът не е в това дали излиза скъпо или евтино. Просто това ми е първо бебче и се притеснявам че може да му се разшири коремчето. Ние сме в Германия и когато попитах педиатърката  тя ми каза да и давам колкото и се яде обаче моята сестра има бебче на 4 месеца и то яде по 150гр пък ние сме едва на 1месец и ядем по 130гр. Не ми изглежда нормално

# 3
  • Мнения: 25 568
Е, щом отсега си решила да си ги мерите със сестра ти, дори педиатърът няма да помогне.

# 4
  • Мнения: 1 570
Ами опитай да я държиш гладна с тия 110 мл и ти гарантирам, че няма да издържите вкъщи и три дни 😅
Не се заяждам, а от горчив опит говоря с нощното хранене. Бях си наумила да го махам, но детето не позволи. Една седмица терор по половин нощ и накрая баща и каза-дай и да яде веднага или утре ще купя кутия изкуствено мляко и ще я храня аз😅 След няма и месец сама спря да се буди.
Води се по детето, за да си спестите взаимно много нерви и стрес. Ако кърмеше пак нямаше да имаш контрол колко мл изяжда, нямаше и да знаеш, затова не се филмирай излишно.

# 5
  • Мнения: 876
обаче моята сестра има бебче на 4 месеца и то яде по 150гр пък ние сме едва на 1месец и ядем по 130гр. Не ми изглежда нормално

Със сестра ти вашите супи мерите ли или само на бебетата? Защото аз например съм две години по-голяма от мъжът ми, ама той яде повече пържоли от мен 😃

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте мами
Бебка вечра навърши месец и притеснението ми е за грамажа на АМ тя си изяжда по 135грама и имам близки който казват че не е нормално за възрастта че тези грамажи са и много и може да и се разшири коремчето обаче като и давам по малко 110 например тя не се насища. Има ли и други в същото положение и как се справяте?

Всяко дете е различно и не върви под точни грамажи. Храни си детето и не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт