Противоположностите ли се привличат или....

  • 4 644
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 274
Има една теория,която гласи,че "Противоположностите се привличат",но има и друга,която е "Еднаквите партньори се привличат"
Хайде всеки,който иска да опише еднаквостите и противоположностите си с партньора.Да видим кои са повече..
Започвам аз и ще кажа,че ние сме от първи тип "противоположните" 😁
Аз: Импулсивна-Той:Не
Кибритлийка-Той: по-спокойно нрав
Емоционална-Той-въздържан
Нетърпелива-Търпелив
Не съм инат-Той е
Аз съм амбициозна-Той не
Конфликтна-Той не
Аз не съм тънкообидна-Той е

 Еднаквостите са малко
И двамата сме грижовни,мислим за другия и децата..
Не се сърдим,споровете и конфликтите минават бързо..Милостиви сме,обичаме да помагаме.И двамата не обичаме риска и винаги обмисляме преди да действаме.
Ако се сетя за друго ще допълня.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 10:29 от Хюлия

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Предполагам, че ако бяхме толкова еднакви нямаше да има какво да ме привлече в него. За мен хората трябва да се допълват и уравновесяват.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 10:39 от I.R.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 625
Само противоположности или само еднаквости за мен не е добра комбинация. Определени неща е важно да съвпадат, други даже хубаво да се различават. Но всеки човек усеща индивидуално кое и как.

Примерно аз съм темпераментна и паля бързо, но и бързо ми минава. Спокойните, интертни мъже ме изнервят.

Нетърпелива съм и мудните хора също ме изнервят.

Не съм тънкообидна. С хора, които се обиждат лесно, не ми се получават нещата.

Това, че ти си инат, а той не, може би е хубаво, защото ако и двамата се запънете става страшно. В други отношения би било по-хубаво да сте еднакви.

Общо взето, времето ще покаже дали може да мелите брашно. Сега връзката е нова и се държи от емоции, а и ми се струва, че още нямаш достатъчно опит и не знаеш с кое ти се получават нещата, и с кое - не. Остави нещата да се случват, то ще си покаже дали комбинацията е добра. И другия път вече ще знаеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 082
Важна е общата визия на бъдещето и допирните точки по оста - съвместен живот, не дали се прозява, докато аз се паля на футболен мач.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 20:12 от Ms.Gorgeous

# 4
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Противоположности в емоционален аспект няма как да се привлекат и дори да се случи, няма как да е за дълго.
Друго се има в предвид под "противоположностите се привличат".

За една връзка достатъчната и необходима еднаквост започва и приключва до еднакви или поне сходни ценностни системи, обща визия за това какво се очаква от тази връзка, както и сходна емоционалност. Всичко останало няма как да е еднакво, а и не е задължително.

Крайности в емоционалния аспект НЕ мелят брашно както със себеподобни, така и с противоположни.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 10:51 от Phoenix Wright

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Противоположностите се привличат в началото, определено. Но после рядко успяват да мелят заедно. Това е личния ми опит.

# 6
  • Мнения: 1 274
Лъвица От 9 години сме заедно.(дай боже да станат и повече) И точно това негово спокойствие ми хареса,защото ме укротява.Ако някой ми се пали на среща става още по-зле..

# 7
  • София
  • Мнения: 35 082
На мен също ми трябва обран мъж, с някой холерик ще си скъсаме нервите.

Обран не значи флегматик, инертен или мекушав.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
И двете опции са крайности. Смятам, че просъществуват връзки между хора, които се допълват, имат сходна ценностна система, натюрел, амбиции и успехи.
За мен отблъскващи са липсата на решителност (не доминантност) и амбиция, малодушие, тънкообидност.

# 9
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Амбицията (по-често относно нещо ИЗВЪН връзката) какво общо има със самата връзка?

# 10
  • София
  • Мнения: 35 082
Амбицията по някакъв начин се обвързва с благополучие, Финикс.
Извън връзката е, но влияе пряко на нея и в разширеният и състав в частност - деца, дом, домашни любимци ако щеш.

# 11
  • Мнения: 139
Гласувах за еднаквите. Не отричам, че е възможно и привличане на пълни противоположности, но то е до време, и с годините различията си казват думата. Сходно образование, семейна среда и възпитание, материално положение, интереси, дори и тип характер гарантират, че в далечно бъдеще двама човека ще продължат да гледат в една посока и ще има нещо което ги свързва. А ако са коренно различни, като мине първоначалната еуфория от връзката, като се почне от ти си егоист и не ми помагаш за децата, печелиш малко, защото не ти е добра професията, престани да гледаш футбол и да ходиш за риба, и се стигне до вашите са много прости, не понасям майка ти и добре че бях аз, че имаш покрив над главата си и т.н. Абе с други думи всяка жаба да си знае гьола.
За протокола, щастливо омъжена от 15 години, и мисля че и поте следващите 15 ще вървим в една посока, винаги двама винаги.

# 12
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Амбицията по някакъв начин се обвързва с благополучие, Финикс.
Извън връзката е, но влияе пряко на нея и в разширеният и състав в частност - деца, дом, домашни любимци ако щеш.
Амбицията за нещо извън връзката започва в момента, в който излезеш от къщи и започнеш да се занимаваш с това, за което се отнася, и завършва в момента, в който се прибереш обратно вкъщи. Започне ли да се говори за това и вкъщи, тази амбиция вече става болна.

Влияе, да... единствено на тези, на които всичко им е "по стандарт", а нещо извън "стандарта" един вид ги излага пред публиката. Май "парвеню" им казваха на такива.... Grinning

Проблема обаче не е да имаш някакви стандарти, без значение колко реалистични са или не.
Проблема Е че значително по-често можеш да видиш тия "стандартните" да се хващат с хора, които не отговарят на "стандарта" и се опитват да ги променят, отколкото да прекратят отношения с такива в момента, в който установят, че не отговарят.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Амбицията (по-често относно нещо ИЗВЪН връзката) какво общо има със самата връзка?
Амбицията има много общо. Ако единият е инертен, а другият постоянно "дърпа" каруцата и иска нещо повече от партньора, трудно да се разберат в дългосрочен план. Амбицията не е само желание за кариерно, а и за всякакво друго развитие.

# 14
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Накратко, такива, на които очевидно им е скучно и имат твърде много свободно време, по-добре да се преориентират към търсене на друг/друга, на които също им е скучно и имат същото това количество свободно време и просто да не губят времето на останалите.

А ако някой си мисли, че на всички им е скучно, че и се чудят в какво ново "развитие" да се впуснат, само защото на него му било скучно, бива да си помисли пак...

Общи условия

Активация на акаунт