Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 74

• 36 532
  • 710
  •   1
Отговори
# 705
  • София
Ако жилището има нужда от повече място за складиране ,аз бих сложила шкафове над леглото, макар да се разваля малко идеята на стила.В такива шкафове може да се сложат сезонни дрехи, сезоннo спално бельо и тн.Не да се вади нещо всеки ден.

# 706
Аз не възразявам срещу повече горни високи шкафове. Но да са достатъчно достъпни, примерно като се качиш на леглото и протегнеш ръце, да можеш да ги обслужваш. Защото на стълба/стол/столче върху матрака аз лично не бих се покатерила. Но това сега, след като паднах преди време от строителна стълба, вече имам фобия. По-високи или по-смели нямат проблем и да са до тавана, дори висок таван.

# 707
  • Houston, TX
Аз бих направила леглото ето така

# 708
    • София
    Благодаря ви. Изръчкала съм нета. Имам милион снимки за всеки детайл. Как ще му обяснявам от тази снимка този завършек, от онази другото....
    За да не изглежда претрупано ми се ще някои от челата да ги направя от друг материал. Гледах едни, като от зебло, но би трябвало да е друго. Някакви идеи? Дървени решетки ми са по- скоро за кухня.

Не знам за колко голямо дете е стаята (предполагам, момиче), този стил предполага много въздух и големи помещения, на 14 кв.м. наистина има опасност да се претрупа. Но пък провансът си иска дърво и естествени материали, орнаменти по мебелите, зеленина в стаята и т.н. Като идея, може би решения с летвички на Х или вертикални биха олекотили.
    Скрит текст:
    Имам предвид чела като на гардероба от първата снимка и на леглото и нощното шкафче от втората:

Ако пък, примерно, вземете от тези икейски легла (много са удобни, на първата снимка е точно такова) или подобни, мисля, че това би било удачно решение със затворен шкаф/гардеробче от едната страна и вградена етажерка от другата, ако има място. Леглото е дълго 210 см и ако стената позволява, може да се сложи етажерка 35 см дълбока и 125 см двукрилен шкаф:

Не знам колко е голямо детето, но този стил ми изглежда прекалено претенциозен и претруфен и наистина си подхожда за къща с големи стаи.
    И помислете всичките тези драперийки и текстил как се чистят.

# 709
    • Точно където трябва
    Стига де, говоря за мебели. Къде прочетохте за драперии и текстил. Напротив, казах, че искам макс.изчистено
    Иначе в къща живея, да. И детска стая 14 кв.  мисля е прилично. Колко трябва да е според вас?

# 710
    Elliee, някакъв такъв вариант

Общи условия

Активация на акаунт