Махане на памперс и биберон - 3

  • 40 248
  • 595
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Според мен, спри да даваш биберон изобщо и за няколко дни ще свикне и ще забрави. Това е иделната възраст за отказване. След това става все по-трудно, защото децата стават съзнателни и не могат да се откажат и да забравят толкова лесно.

# 76
  • Мнения: 959
Може би зависи от детето, някои деца са много емоционални. Води се по него, но бъди постоянна в действията си и не отстъпвай прекалено лесно. Защото после става още по-трудно.

# 77
  • Мнения: 4 660
Аз не давах първо през деня после за обедния и накрая за нощния сън биберона. Но преди това тя не търсеше и заспиваше без него или плюеше по време на сън.

# 78
  • Мнения: 6
Много благодаря

# 79
  • Мнения: 936
Здравейте!
Някой рязал ли е биберона пред детето и какво последва след това?
 Близначките ми ползват биберон само за спане, но искам да го махна, че скоро ще тръгват на детска градина.Замислила съм утре да го направя и да се приключи вече.

# 80
  • Мнения: X
Здравейте!
Някой рязал ли е биберона пред детето и какво последва след това?
 Близначките ми ползват биберон само за спане, но искам да го махна, че скоро ще тръгват на детска градина.Замислила съм утре да го направя и да се приключи вече.

Под рязане какво имате предвид? Малкия още е малък и не съм добре запозната с биберона, но се чудя с ножицата режете гумата за смучене ли? И каква е целта?

# 81
  • Мнения: 3 231
Аз отрязах и нямаше ефект. Така си го носеше като кученце.

# 82
  • Мнения: 137
Здравейте!
Някой рязал ли е биберона пред детето и какво последва след това?
 Близначките ми ползват биберон само за спане, но искам да го махна, че скоро ще тръгват на детска градина.Замислила съм утре да го направя и да се приключи вече.

Чувала съм от приятели, които са използвали този метод, че не им е помогнал. Явно, като за всяко нещо, е индивидуално. Имайте предвид, че ако до тръгването на градина няма много време, в което да забравят за биберона, е твърде вероятно там да си цокват бибата на друго детенце. Разбира се, тази опасност я има и при вече отвикнали деца (ставала съм свидетел). Ако е голяма драма, мисля, че не трябва да се насилват нещата, все пак никой не смуче биберон на 20. Може би и за това детето трябва да е готово. Вие си знаете най-добре. Успех Simple Smile

# 83
  • Мнения: 936
Благодаря на всички отговорили!
Приключихме драмата с биберона 😊
До яслата има по-малко от месец.
След спането на обяд ги отрязах , те направиха по една тъжна физиономия, опитаха се да се разплачат, след което отворих прозореца и се направих,че ги хвърлям(но ги скрих, за всеки случай)и казах,че е минало куче и ги е взело.След това обясних,че вече са големи деца и  нямат нужда от биба. Вечерта чакаха да я дам, дадох им любимата играчка и никой не се сети повече за нея.
Отдъхнах си😊
Сега е на дневен ред драмата с памперса, не искат да казват, или докато стигнем до гърнето, работата вече е свършена.

# 84
  • Мнения: 253
Здравейте, детето ми е на 2г и 7м. и вече съм се видяла в чудо с махането на памперса. До скоро пищеше при всеки опит да бъде сложен на гърне. В момента сяда само, ако му се пусне филмче. Не казва като му се пишка, рядко казва като ака, но по време на процеса, не преди това. В тези моменти категорично отказва да седне на гърне. Махнах памперса и го оставих по гащи, изобщо не се трогванот това, че е мокър или наакан, не казва като е напишкан и си ходи мокър. Какво ли не опитах, говоря му много, с книжки, но той просто не иска да му се говори на тази тема. В яслата ги слагат, но той веднага ставал от гърнето. Детето е много своенравно и инато по принцип. Моля, дайте ми идеи, вече е голям, говори, разбира, успешно махнах биберона, но с тези памперси не знам какво да правя.

# 85
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Изчакайте още, очевидно детето не е готово да махне памперса. Няма такова нещо като “вече е голям”, не и на тази възраст. Хабите си нервите и стресирате детето излишно. Дъщеря ми и тя не проявяваше интерес да сяда на гърне, нито на тоалетната, а чесро я питах иска ли. На 3г почти от раз махнахме дневния памперс, по нейна инициатива. Можеше да стиска, казваше като ѝ се ходи до тоалетната, всичко стана без нерви и без опикани дрехи, подове и мебели. Дайте му на детето още време,

# 86
  • Мнения: 1 781
Здравейте, детето ми е на 2г и 7м. и вече съм се видяла в чудо с махането на памперса. .
Все едно моето дете (същата възраст) и опити за махане на памперс си описала.
Та нямам съвет, но поне като успокоение, че не си сама. Flowers Hibiscus

# 87
  • Мнения: 612
и моето дете е на 2 г и 7 м, същата работа Sad то хубаво да е готово ама... много ме е страх, че живот и здраве ще тръгне есента на градина в 1ва група, а както знаете, в България не е като в други държави, не искат деца с памперс Sad

# 88
  • Мнения: 253
Здравейте, детето ми е на 2г и 7м. и вече съм се видяла в чудо с махането на памперса. .
Все едно моето дете (същата възраст) и опити за махане на памперс си описала.
Та нямам съвет, но поне като успокоение, че не си сама. Flowers Hibiscus

Благодаря за подкрепата HugHug

и моето дете е на 2 г и 7 м, същата работа Sad то хубаво да е готово ама... много ме е страх, че живот и здраве ще тръгне есента на градина в 1ва група, а както знаете, в България не е като в други държави, не искат деца с памперс Sad
И мен това ме притеснява, разчитах на яслата, още повече, че сме в по-малък град и децата в групичка са малко, но явно памперсът и биберонът не са им приоритет.

# 89
  • Мнения: 1 737
За първи път чета темата. Поне си отдъхнах, че не е само моя юнак, който отказва да седне на гърне. Детето ми е на  1,4 месеца и отказва да стои седнал, независимо къде-стол за хранене, количка, постоянно се върти, изправя, някакво чудо е. Види ли гърнето, изпада в ярост и отказва да сяда. Пробвала съм с дрехи, просто за играта, тъкмо седне и се изправя незабавно.

Общи условия

Активация на акаунт