Висока жена на високи токове.Смешно ли е?

  • 4 350
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 913
Това с усреднените изчисления е като средната заплата у нас. Laughing Една шивачка взима 600лв. заплата,а депутат - към 7000лв.,естествено че средната заплата ще изглежда висока.

# 31
  • Мнения: 1 136
snowwhite12, на някакво летище си приказвах с една българка, на която и бяха казали, че Лондон има население колкото населението на България. Жената беше решила, че Лондон бил голям колкото България по площ.... Не зная как си четеш статистиките, но как е възможно човек да помисли, че някъде ще пише, че китайците били по-високи от българите.... Ето една статистика от мен без претенции за съвсем точни стойности, но може би близки.
https://www.insider.com/tallest-people-world-countries-ranked-20 … eet-796-inches-25

# 32
  • Мнения: 40 737
Хихихо, хареса ми снимката за илюстрация на Франция - Андре Великанът е българин Wink

Нас ни дърпат надолу в класацията циганите (по принцип нискоръстови) и хората балканджии и от разни села. При тях някак увеличаването на ръста на младото поколение не се случва. Ако обаче се мери ръстът на младите хора в големите градове мисля, че ще сме доста по-напред. А авторката на темата това я интересува, няма да се кипри сред циганите или каракачаните Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 590
ala bala, не виждам с какво сборното инфо от проиэволен сайт да е по-достоверно от друго инфо в нета. Да, трудно преглъща егото, че българите са нисички, лично аэ особено бях втрещена като прочетох, че китайците са с цял см по-високи от нашите мъже средностатистически.  😄.

Иэточникът ми е laenderdaten.info, поствала съм статистиката и в една друга тема, но виждам, че са махнали България. Пълната статистика я има в уикипедия 😄 Първата колонка е эа жените, втората эа мъже. Немците са 180 срвдно (мъжете), норвежците над 180.


Много ясно, че това е само инфо от нета и твоята статия с нищо не е по-достоверна от сайта, който аэ постнах. От личен опит имам наблюдение обаче, че може и да е вярно, че мъжете ни са толкова ниски, эащото с моите скромни 171 в България се водех ,,висока жена" и много редовно декласирах мъже эаради височината им, докато в Германия дори с високи обувки повечето мъже са эначително по-високи от мен-колеги, състуденти, съседи и т.н. Grinning Вече се чувствам дори нисичка. Grinning

# 34
  • Мнения: 11 308
Черна станция това с ниските балканджии де го изммисли ? Simple Smile Балканджиите сме едри и високи хора - нали песен има там за македонското крехко девойче и няма да си вземел мечка от балкана Simple Smile
И китайците въобще не са ниски. Ходила съм и в Китай /много пъти/ и в Япония /веднъж/ имат голяма ръстова разлика и не само.  Всеки който знае, че пътувам до Китай ми казва "Сигурно стърчиш там като магаре сред овце", защото съм висока за жена, а това не е така. Общо взето като тук е.

# 35
  • Мнения: 40 737
ОК, да не са балканджии, планинци от други планини да са. Срещала съм ги - дребни и черни.

# 36
  • Мнения: 1 136
snowwhite12, вече съм писала, че не претендирам за точност, а показвам статистика, според която като цяло европейците са по-високи. Това, което ти показваш в Уикипедия, е точно това, което мислех. Достоверно стига да не го четеш без да вникваш изобщо. Всичко това са различни проучвания, които имат различни методологии, години и различен брой и тип хора. Как може изобщо да се сравнява проучване в определена провинция в Китай с Urban students от 2018 с такова явно на повече хора, които сами са репортнали височината от 2008 в България? Да не говорим, че това, което Черната станция казва, е факт.
В Уикипедия още пише, че в зависимост от проучването средната височина на германските мъже е с от 1 до 3.7 повече от колкото на нашите мъже. Аз нямам какво да преглъщам, толкова много ниски мъже около мен няма и 170 на токчета не стърчат над тях. Това, че твоите познати и роднини са ниски, е нещо съвсем различно.

# 37
  • Мнения: 280
Междудругото на 16 години съм ! Ако това е от някакво значение де хаха

# 38
  • Мнения: 2 590
Еее иэлагаш се особено с последното иэречение. Joy От къде пък энаеш моите роднини колко са високи? С иэключение на един нисък чичо, няма мъже в рода ми под 1,80. Grin Эа сметка на това си спомням, че сред съучениците ми и поэнатите ми имаше доста, които не стърчаха явно над мен както в сегашното ми обкръжение. Smile

,,Европейците" е много широко понятие. Италианци/турци/ повечето други южняци не могат да се сравняват с европейците от Северна Европа, които водят класациите и дори беэ статистика може да го установиш. Една екскурэия до Осло 😄 Эа българите оставям дискусията отворена, все пак мисля, че въпреки инфото от нета може да има поне малко истина в това предвид личния ми опит. Laughing

# 39
  • Мнения: 8 913
Някаква ясна картина може да се получи ако се представят данните по разбивки. Например:
- мъже с ръст между 170-175см. - еди колко си стотици хиляди/милиони.
- с ръст между 175-180см. - еди колко си "парчета". И т.н.

И след това да се сравнят по между народите.

# 40
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Единственото , което разбрах от  посочените статистики, че българите имаме сериозен проблем с комплексите.

# 41
  • Мнения: 3 374
И аз съм висока , 175см.
Последните години много ме мързи да ходя с токове, но години наред си ги носих. (7-8см)
По важни събития задължително слагам високи обувки.
И се чувствам прекрасно и удобно. Ако на някой му е смешно, да избива комплекси на друго място.. аз си харесвам дългите краци 😜

Умишлено не съм слагала токове само когато излизам с две дребнички приятелки, защото те са много комплексирани от височината си ( 150см и 153см) и ако сме на шумно място трябва да стоя твърде наведена, за да ги чувам.

# 42
  • Мнения: 11 308
Междудругото на 16 години съм ! Ако това е от някакво значение де хаха

Има разбира се! Обувай токчетата и тракай със самочувствие. Simple Smile))

# 43
  • Мнения: 391

аз съм 1.75 висока и слагам около 10 см ток и изглеждам доста добре ето снимка на токчета да видиш че не е толкова фрапиращо да сложиш токчета Sweat SmileSweat Smile така че слагай токчетата и смело напред Sweat Smile

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Единственото , което разбрах от  посочените статистики, че българите имаме сериозен проблем с комплексите.
Някои може и да имате, вие си знаете. Сещам се как подчертаваше, че за разлика от нас живееш в голяма европейска столица.

Общи условия

Активация на акаунт