1см разкритие?

  • 3 821
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, искам да ви попитам след колко време родихте, след като ви казаха, че имате 1см разкритие?

# 1
  • Мнения: 3 730
Аз бях с 2 см разкритие целия 8-ми месец.Родих 18 дни преди термин.Разбира се трябваше да лежа многооо и да не правя абсолютно нищо.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
2 дни

# 3
  • Мнения: 3 597
През целия 9 месец бях с 2 см. разкритие . Така и не се увеличи докато не ми включиха система .

# 4
  • Мнения: 1 333
От около 20 г.с. започна да ми се скъсява шийката, в 36г.с. бях с 1-1.5 см разкритие и родих в 39 г.с. - и аз като Desi удържах до тогава с мноого лежане.

# 5
  • Мнения: 6 764
Около 1,5 см разкритие имах 14 дни преди да родя. Вече бях в 9ти месец. Но въпреки разкритието шийката беше ок.

# 6
  • Мнения: 2 721
Бях с 1см от края на 5тия месец. Родих седмица преди термин .

# 7
  • Мнения: 2 352
2 седмици бях с 1 см разкритие и паднала тапа. Преносих, пуснаха ми системи за предизвикване, но не успях да родя нормално, заради липсата на разкритие.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте , може ли съвет
Бременна съм в 9 месец, с 1см разкритие , което генеколожката ми установи на поредният преглед.
Въпроса ми е -Дали генеколога ви е "помагал"???
", Както се изрази моята ,с едно допълнително натискане във влагалището, и какво да очаквам в оставащите дни до раждането???
Помага за по бързо разкритие ли?

# 9
  • Мнения: 3 597
Здравей , само натискане , или отлепяне на мехура ? Доста лекари го практикуват , на мен за 3 раждания , нито веднъж не ми се е случвало .

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Това е честа практика в Англия, но за да ти помогне, на ръкавицата се слага лубрикант и се бърка много повече от един мануален преглед, за да отлепи плацентата.Така започва отделянето на окситоцин и предизвикване на контракции, до 2 дена раждаш. В България масово се влива окситоцина, за да предизвика контракции.
При всички положения трябва да преносваш, за да се пристипи към това.
При мен се случи обратното, 5 см разкритие и гладка шийка, но без контракции.

# 11
  • Мнения: 31
Ходих си доста така, но доктора като видя, че имам 1-2 см и ме викаше през няколко дни и с ръка разширяваше разкритието. Не боли. Усеща се като при преглед на матката с ръка. Родих след седмица за 2 часа с 10 мин напъване и 7ч след първата контракция.

# 12
  • Мнения: 409
Две седмици преди раждането бях с 2см.
Изтекоха ми водите и продължих да съм си с 2см, та се наложи система да ми включат.
Родих в 39 г.с.

# 13
  • Мнения: 48
Наистина ли?
Мен ме приеха за задържане в 36 седмица с 3 см.
Дано устискам поне до 38 🙏🏼
Две седмици преди раждането бях с 2см.
Изтекоха ми водите и продължих да съм си с 2см, та се наложи система да ми включат.
Родих в 39 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт