Време е за ИКЕА! - Тема 34

  • 39 149
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 6 010
Дебнем единия разтегателен диван над месец, все го няма. Появи се вчера естествено след като изтече промоцията с 10% ваучер и днес вече пак го няма наличен. А ни трябват два броя, просто много ме е яд!

И по съчество - някой правил ли е детски гардероб от серията SMASTAD/PLATSA?

# 616
  • UK
  • Мнения: 2 831
Аз правих гардероб Smastad за детската стая. Страхотно съотношение цена /качество и се сглабя изключително лесно.
Без дръжките е, че бях забравила да поръчам. Ходихме после до магазина да купувам.
Не го ползва като гардероб обаче, а като библиотека. И още едно рафтче добавихме.

# 617
  • София
  • Мнения: 6 010
Страхотно е! Това синичкото в дясно е точно каквото обмислям. За колко голямо детенце е и удобно ли е? Чудя се дали долу да са 3 големи чекмеджета или 1 голямо и две по-малки с по-къси врати, но ми се струва по-удобно като при вас. А зад вратичките какво е разпределението?

# 618
  • UK
  • Мнения: 2 831
Моята дъщеря е на 10г.,тя няма учебници и тетрадки за училище засега го ползва единствено за книги и тефтери, някоя друга играчка.
Тези чекмеджета за много дълбоки, аз не прецених, трябваше да сложа и по-плитко, ако се ползва за дрехи според мен едно дълбоко и две плитки са по-добре. Вътре са три рафтчета. Забравих да спомена, че това е плитката версия, стаята е изключително малка, а тя има голям PAX  в другата стая.
Според мен е супер гардероб, доволна съм много като се има в предвид че купих 5 PAXa и този без да ги видя в магазина.

# 619
  • Мнения: 949
Това е една идея на пакс, която съм запазила от полска група.
Скрит текст:

# 620
  • Мнения: 5 079
Току-що си взех 3те буркана от Еконт, познайте как бяха опаковани - НИКАК. Просто бяха пуснати в найлоновата им торба, отделно ги бяха писали 3кг, а нарочно ги притеглих там, излезнаха 1,100кг. Поисках разбивка и при въпроса защо са тарифирани като 3кг, а не като 1-2кг. Отговора беше то е едно и също като цена, много несериозно, друг път доста ще се замисля дали да им ползвам услугите.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 12:56 от dani-ela-80

# 621
  • Мнения: 3 879
Е, най-вероятно им таксуват на един каква си стойност пратки между примерно 1 и 5 кг, на друга стойност между 6 и 50 ...
И самите куриери са в диапазон от-до, после следващ диапазон от-до тегло и т.н.

Забравих да спомена, че това е плитката версия, стаята е изключително малка, а тя има голям PAX  в другата стая.
Според мен е супер гардероб, доволна съм много като се има в предвид че купих 5 PAXa и този без да ги видя в магазина.
Когато PAX-ът е плитък могат ли да се поставят от тези мрежестите кошници или те са само за дълбоките варианти на този гардероб?

# 622
  • Мнения: 68 564
Те на еконт са им скъпи услугите сравнено със спиди да речем. Във вторник пусках по олх едни кецове по спиди, нарочно попитах колко е излезнала доставката - 4, 20 лв. с наложения платеж.
Еконт нямат такава ниска цена. Трябва да се види друг куриер не предлага ли същата услуга купи и изпрати..спиди например.

Дани, дай разбивката..колко им е само доставката, без таксите отгоре, че ми стана интересно..

10.79 лв ми дава само доставка от адрес до офис за пратка 3 кг. Доста скъпичка доставка...

# 623
  • Мнения: 6 261

Когато PAX-ът е плитък могат ли да се поставят от тези мрежестите кошници или те са само за дълбоките варианти на този гардероб?
Да, могат
https://www.ikea.com/kr/en/images/products/pax-hasvik-wardrobe-c … 76770_s5.jpg?f=xl

# 624
  • Мнения: X
Харесах тази лампа за бюрото на сина ми. Чудя се дали няма да повреди бюрото, защото тези щипки доста стягат май. Бюрото също е от Икеа. Тази лампа харесах, защото ще може да я мести и защипва на леглото си.
Моля за мнение и съвет!

# 625
  • Мнения: 5 079
Тет, 10.79 +0,31 наложен (т.е тяхната такса 1,21%).  Пратката не е 3кг, и на всичкото отгоре никаква опаковка нямаше, бяха пуснати тия стъкларии в найлоновия им плик, едно фолио или хартия нямаше сложена.

# 626
  • софия
  • Мнения: 25 393
Харесах тази лампа за бюрото на сина ми. Чудя се дали няма да повреди бюрото, защото тези щипки доста стягат май. Бюрото също е от Икеа. Тази лампа харесах, защото ще може да я мести и защипва на леглото си.
Моля за мнение и съвет!
Тази лампа е с късо тяло и мисля, че не е подходяща за бюро.

# 627
  • Мнения: 68 564
Точно тази не знам, но аз имам от юск лампа с щипка и да, наранява повърхността - аз съм я защипала на една етажерка Стува 60/60 санта, поставена като нощно шкафче до леглото на синко и е обелила страницата, където е защипана. Впоследствие поставих картон под щипката, но..късно е, либе, за китка ...

Дани, за 1 кг ми дава друга цена обаче, поне в сайта им /6.87 лв/...нещо са писали на око май кг там в магазина, когато са създавали товарителницата, ми се струва...и са завишили за всеки случай. Не е една и съща цената за 1 и за 3 кг.

# 628
  • Мнения: X
Тази има гума от вътрешната страна на щипката. Стегната е и ако се изпусне при защипване/отщипване, направо може да си "гризне" от дървото. За дете не е удачна, ако ще се мести често. Не знам колко е голямо момчето, но те и по-големи не са особено внимателни към тези неща.

# 629
  • Мнения: X
Много благодаря! 😊
Ако може да ми препоръчате тогава лампа за бюро без щипка..
Някой ми каза, че нямало да се ползва, ама ей на - вчера седна да пише и му трябваше лампа. А си обича бюрото, там иска да учи.
Първокласник е 🙂

Общи условия

Активация на акаунт