Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 54

  • 38 083
  • 757
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 856
Ваксината е срещу ЧПВ, а при вас явно раковите болести са генетични.
Хубавото е, че не е. Правих си изследвания за brca ген.
Благодаря на всички за споделеното мнение

# 406
  • Мнения: 4 872
Аз имах възможност да се ваксинирам на времето като студентка, но отказах. Към днешна дата не съм си променила мнението и ако касаеше моето дете бих била последователна по това отношение, НО във вашия случай с такава фамилна обремененост е един вид застраховка поне за щамовете, които покрива ваксината. И все пак е добре да е запозната и с други фактори по темата- малък брой сексуални партньори, обезопасени контакти и повече разум над плътските желания Wink  , както и редовна профилактика когато му дойде времето . За протокола имам син Blush

# 407
  • Мнения: 34
Колко време след обгаряне имахте зелена светлина за полови контакти с половинката си?
След преглед вчера ми казаха, че всичко било наред вече и обгореният участък по шийката бил почти зарастнал, но по принцип не трябвало 3 месеца след процедурата секс и басейни и това ми е препоръката - още 2 месеца да чакам.. В други теми съм чела, че след 1 менструация било ок (и то според лекари на конизирани жени).
Аз се чувствам добре вече, дори след горенето не съм имала оплаквания и просто вече си мисля, че лекарят ми е прекалено консервативен и презастраховащ се - следвам указанията, естествено, но просто ми е странно и бих се радвала на Вашите мнения.

ПП: За ваксината за ЧПВ личният си лекар ли трябва да попитам, или гинеколог?

# 408
  • София
  • Мнения: 856
ПП: За ваксината за ЧПВ личният си лекар ли трябва да попитам, или гинеколог?

За деца от скоро е безплатна, но си я заявяваш при ЛЛ, не е задължителна
За възрастни не мисля че я правят безплатно, но не пречи да попиташ. Иначе моя приятелка си сложи по препоръка на гинеколог, но първо прави доста изследвания в геника

# 409
  • Мнения: 2 792
Здравейте отново, момичета! След дълго мислене и сигурно някой друг бял косъм от нерви и притеснения, реших да спра с изопринозин. За последните 6 месеца съм "оправила" поне 7 кутии и през това време - 16 тип, изслседван 3 пъти в Геника, след всеки цикъл на пиене на изопринозин-а, все излиза положителен. Докторката ми, променя единствено дозировката на този медикамент, нямам нищо друго изписано. Чувствам се добре, нямам брадавици и т. н., вътрешни лезии също, ходих на 2 мнения вече, но цялата тази ситуация се отразява изключително зле на психичното ми състояние. Продължавам пиене на прлбиотик и фолиева киселина.

# 410
  • Мнения: 4
Здравейте при профилактичен преглед и колпоскопия ми пуснаха течна цитонамадка и  скрининг за пилома вирус в  лаборатория Геника. Цитонамазката ми ще излезе след 10 дни,но скрининга ми е положителен и съм ужасена,нямам никакви симптоми ,от друга група ми препоръчаха доцент Карагьозов от Вита2,запазих час за Юни месец,до тогава има няма 9 месеца,но ми казаха,че си струва и е светило в лечението на такива неща. Днес говорих с болницата и ми казаха,че ако на 1-ви Октомври когато е на работа да се свържа отново и ако толкова съм разтревожена от резултатите да го помоля да ме вмъкне някак си,правел такива отстъпки. Някоя от вас имала ли е такъв резултат и дали трябва да последва да направя типизиране на вируса? Отначало бях шокирана,но четох че не е толкова ужасно и се пиело добавки AHCC и Кориолус,който го изчиствали,едниствения ми ужас е да видя резултатите от течната цитонамазка и не знам как ще събера сили да ги погледна. Понякога имам неразположение при полов акт и някой пози,но кървене съм нямалан нито други симптоми. Ще съм благодарна за мнение и от по-запознатите!

# 411
  • Мнения: 783
От няколко гинеколога, в това число и от такъв работещ именно във вита, съм чувала че не препоръчват течно базирана цитология, тъй като много често при нея резултата е завишен спрямо конвенционалната. Това ви го казвам, за да не бързате да се плашите ако имате по висока група.
 Ако държите на това да се видите с др Карагьозов в по-ранен срок ви съветвам да  следите часовете му в супердок-често излизат свободни.

# 412
  • Мнения: 764
Milenka911, аз съм била пациентка на д-р Карагьозов и ако трябва да съм честна не мисля, че ще ти обърне голямо внимание на това, че изследването ти е положително щом колпоскопията е добра и да се надяваме и цитонамазката да е такава. Особено ако искаш извънреден час… 1-во ако му кажеш, че това е причината не мисля, че ще ти даде такъв (трябва да си наистина спешен случай) и 2-ро ако не кажеш причината най-много да ти се ядоса като отидеш и да не ти обърне много внимание, защото му отнемаш времето за “по-важни случаи”. Поне аз съм останала с такова впечатление. Лечението, което изписва той е АНСС за 3 месеца. Аз го пих, но след 7 месеца все още съм положителна.
Моят съвет е да си направиш типизиране, за да знаеш поне кой тип си, да се следиш през 3-4 месеца при някой онко-гинеколог и да изберете подходящи добавки - АНСС, Кориолус, Изопринозин и т.н. Това, разбира се, ако всичко е наред при цитонамазка и колпоскопия. Успех!

# 413
  • Мнения: 22 842
Следене през 6м ако няма арипизъм, 3-4 е много често.
Иначе никой лекар няма какво да предприеме в случая ти, Milenka911
Това, че имаш вирус не значи проблем задължително.

# 414
  • Мнения: 764
Може и през 6м, на мен също ми се струва по-добър вариант, но моят гинеколог при 2-ра група, без изменения и чпв-16, ми каза през 3м. Не знам кое е по-правилното, но занапред за себе си мисля да го правя през 6м.

# 415
  • Мнения: 22 842
Може и през 6м, на мен също ми се струва по-добър вариант, но моят гинеколог при 2-ра група, без изменения и чпв-16, ми каза през 3м. Не знам кое е по-правилното, но занапред за себе си мисля да го правя през 6м.
Години наред следях състояние след ЧПВ 16 и конизация.
Първата година ме викаха на 3м., от втората до петата през 6м., след петата стандартно на година.
Лекарят ми бе онкогинеколог.

# 416
  • Мнения: 2 826
Ако цитонамазката е под 3Б като група и имате чист колпоскоп, Карагьозов няма да ви вкара в график. Няма и защо Simple Smile

# 417
  • Мнения: 4
Аз снощи от уплахата от резултата не спах цяла нощ,какви ли не сценарии ми минаха през акъла,очаквам цитонамазката след като има високорисков да е от 3-та група нагоре,плюс това е течна ,и направо не ми се иска да видя резултата,защото не знам как ще го приема,ама явно това ми е присъдата от приятеля ми,които преди мен е бил с  доста гаджета-като му казах че имаме инфекция,ми се изсмя и каза стига се прави на болна и,нищо ти няма ,чудят се лекарите какво да измислят за да ти вземат парите,той му нямало нищо ,бил здрав като бик. Ще се принудя да не правя повече с нето секс,защото категорично отказва лечение!!! Не знам докъде ще стигнем,може би раздяла,но дори да си намеря нов партньор,ако той е здрав,за да легна с него някога без да се пазя ако дай боже иска бебе,как ще стане ,трябва напълно да излекувам вирусът,не виждам иначе как ще забременея. Ако примерно цитонамазката е лоша и приложат LEEP до здрава тъкан ,няма ли и във здравата тъкан да се възвърне вирусът?! Онкогинеколога каза да пия изопринозин,много Цинк,ВИТ Д и някаква добавка с японска гъба,но аз не мисля че ще изляза някога от този омагьосан кръг.

# 418
  • Мнения: 22 842
Миленката, стига , нищо от това, което си мислиш, няма и не е нужно да става.
90% от световната полулация носи някой щам на ЧПВ, като мъжете като цяло са приносители и бързо изчистват вируса, при тях обикновено е безсимптиматично.А и няма как да си сигурна дали ти не си се заразила преди него
Имам тип 16, аз се лекувах, той не.10г след това вирус нямам, преборила съм го, а междувременно и дете си родихме.Не съм го сменяла 😂

# 419
  • Мнения: 4
А имахте ли раничка и как го пребори?

Общи условия

Активация на акаунт