Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 54

  • 38 050
  • 757
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте,
От години ходя при доц. Славчев, но явно нещо е станало и когато се обадих юли( тогава ми беше време за преглед) казаха звънни септември , после след 10.10, а вчера- няма да преглежда до края на годината. Предложиха ми час при славов
Въпросът ми е някой ходи ли при Светозар Славов. Той му е в екипа в МД и логично го е взел и в мед. Си център
Когато ходя при Славчев чувствам една сигурност и не знам сега този младок дали да му се доверя 😁

# 616
  • Мнения: 213
Повечето жени не гледат.Аз съм любопитна и гледам, че и питам😂😂😂

# 617
  • Мнения: 2 826
Карагьозов ползва правилните спираловидни четчици, мога да го потвърдя със сигурност като негова дългогодишна пациентка.

Доц. Славчев преди 2 години също беше спрял да преглежда, имаше проблеми със здравето. Той е и доста възрастен. Надявам се да е добре и да се върне скоро, знам, че много жени разчитат на него. Аз лично след една история на момиче тук от форума със Славов - не бих го избрала за лекар.

# 618
  • Мнения: 22 835
Здравейте,
От години ходя при доц. Славчев, но явно нещо е станало и когато се обадих юли( тогава ми беше време за преглед) казаха звънни септември , после след 10.10, а вчера- няма да преглежда до края на годината. Предложиха ми час при славов
Въпросът ми е някой ходи ли при Светозар Славов. Той му е в екипа в МД и логично го е взел и в мед. Си център
Когато ходя при Славчев чувствам една сигурност и не знам сега този младок дали да му се доверя 😁
Аз ходя там
при Виктория Благоева.

# 619
  • София
  • Мнения: 856
Аз ходя там
при Виктория Благоева.
[/quote]
Тъпо то е, че тя преглежда само сутрин. Не ми се пуска отпуска за профилактичен преглед
Но пък ако ти си доволна може и да се замисля
The doors, не съм попадала на историята с д-р Славов
Аз имам опит с гинеколози, които не разбират моето състояние и така попаднах на Славчев и така вече 7 години.
Дано се възстанови

# 620
  • Мнения: 116
Момичета от месец април до октомври ходя по изследвания ЦМ, биопсия и  пак ЦМ колпоскопи и все 3А смених лекаря и ЦМ 2А и 2Б а ЧПВ отрицателен. Нямам думи нервите  който изхабих прост нямам думи затова правете и контролен преглед и изследвания  аз се доверих на много прехвален лекар и половин година ходене по мъките. Пожелавам на всички ви да сте здрави и пак здрави всичко останало ще си дойде на мястото.
Пропуснах да кажа че отидох при много добър лекар но явно патолог ги е завишил, но пък как е взета ЦМ, като и да е жив и здрав да е, а и на вас момичета пожелавам много здраве и късмет.


Ваня, след резултат от тази цитонамазка не последва ли колпоскоп?
Да всеки път ме гледа с него на втория път видя папиломче които му направи биопсия и ми Назначи Изопринозин 3 м. и пак беше 3А и тогава отидох при Карагьозов

# 621
  • Мнения: 34
А някой взимал ли е цитонамазка течна при Ралчева и доволен ли е?! Много ме успокой,каза че не вижда нищо предраково на шийката ,но аз съм си Тома Неверни ,имате ли мнение за докторката,имала 40г стаж в онкото ,може ли да й се вярва?! Ако забременея с този високорисков и тази раничка има ли вероятност да се влошат нещата .

# 622
  • София
  • Мнения: 2 666
Винаги ми взимат цитонамазка с т.нар. четки. Даже последния път ме предупредиха, че искат повече да вземат и може да прокървя. Така и стана.

# 623
  • София
  • Мнения: 462
От моят досегашен опит съм забелязала, че с тампон се взима проба за микробиология, а с четчица за ЦМ.

# 624
  • Мнения: 36
Момичета, след преглед при Карагьозов и биопсия, днес получих резултата и съм ужасно притеснена - серийни хистологични срезове на биопсия от маточната шийка с койлоцитоза и умерена епителна дисплазия CIN II.
Тайничко се надявах всичко да е наред и да  не се налагат манипулации, а сега съм страшно объркана и наистина не мога да си събера мислите. Знам, че не е фатално и е лечимо, но имам най-вече притеснения дали това може да афектира бъдеща бременност, тъй като при първата ми бях със сравнително къса шийка. Освен това четох, че при много жени рецидивира, а аз все пак съм доста млада и това ме ужасява.
Има ли някоя от вас, която е била с CIN II и не се е подлагала на никаква манипулация?  Като цяло ако някоя от вас има позитивна история и развръзка с такъв резултат ще се радвам да я чуя, за се успокоя поне малко.

# 625
  • Мнения: 216
Момичета, след преглед при Карагьозов и биопсия, днес получих резултата и съм ужасно притеснена - серийни хистологични срезове на биопсия от маточната шийка с койлоцитоза и умерена епителна дисплазия CIN II.
Тайничко се надявах всичко да е наред и да  не се налагат манипулации, а сега съм страшно объркана и наистина не мога да си събера мислите. Знам, че не е фатално и е лечимо, но имам най-вече притеснения дали това може да афектира бъдеща бременност, тъй като при първата ми бях със сравнително къса шийка. Освен това четох, че при много жени рецидивира, а аз все пак съм доста млада и това ме ужасява.
Има ли някоя от вас, която е била с CIN II и не се е подлагала на никаква манипулация?  Като цяло ако някоя от вас има позитивна история и развръзка с такъв резултат ще се радвам да я чуя, за се успокоя поне малко.
При всеки е индивидуално и съжалявам за клишето. Бях с цин 1-2, хистологията излезе цин3. Радвам се, че я направих конизацията. Тя сама по себе си не значи невъзможно забременяване, водиш се рискова бременност, може да се наложи серклаж, а може и да не се. Аз съм с 3 конизации поради други причини, лекарят казва - смело, но внимателно и следене, разбира се, след това.

# 626
  • Мнения: 216
Момичета, на 01.11. ще съм при лекаря. Какво мислите, които сте по-запознати? Май има сериозно възпаление? Хистология:

# 627
  • Мнения: 92
Момичета, след преглед при Карагьозов и биопсия, днес получих резултата и съм ужасно притеснена - серийни хистологични срезове на биопсия от маточната шийка с койлоцитоза и умерена епителна дисплазия CIN II.
Тайничко се надявах всичко да е наред и да  не се налагат манипулации, а сега съм страшно объркана и наистина не мога да си събера мислите. Знам, че не е фатално и е лечимо, но имам най-вече притеснения дали това може да афектира бъдеща бременност, тъй като при първата ми бях със сравнително къса шийка. Освен това четох, че при много жени рецидивира, а аз все пак съм доста млада и това ме ужасява.
Има ли някоя от вас, която е била с CIN II и не се е подлагала на никаква манипулация?  Като цяло ако някоя от вас има позитивна история и развръзка с такъв резултат ще се радвам да я чуя, за се успокоя поне малко.
Аз преди 3 месеца при Карагьозов излезнах с цин 2-3 на биопсия,а хистологията показа липса на какъвто и да е цин,така че има и такива случаи,не се плашете веднага.Успех!

# 628
  • Мнения: 1 398
Аз съм пред сериозна дилема, преди 2 месеца бях с цитонамазка 3 а-б група и цин 2, пуснах си по-подробни изследвания в Геника преди 2 седмици и излезе цин 1.
Имам планирана конизация с Lletz за понеделник... и се чудя, дали да не изчакам с конизацията...

Долу-горе каква беше цената за конизация с Lletz при вас?

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 18:53 от jazzzzy

# 629
  • София
  • Мнения: 3 029
Аз съм пред сериозна дилема, преди 2 месеца бях с цитонамазка 3 а-б група и цинк 2, пуснах си по подробни изследвания в Геника преди 2 седмици и излезе цин 1.
Имам планирана конизация с Lletz за понеделник... и се чудя, дали да не изчакам с конизацията...

Долу-горе каква беше цената за конизация с Lletz при вас?

При мен беше 400 лв във Вита преди 3 години.
Сега колко искат и къде?

Общи условия

Активация на акаунт