161 нови Американки празнуват 4ти юли - Добре дошла, Лъки!

  • 38 368
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • ново
  • Мнения: 5 957
Лъки, нали сега измислиха електронна рецепта. Не може ли да ти я прати по Вайбър?

# 76
  • Мнения: 25 736
Лъки, нали сега измислиха електронна рецепта. Не може ли да ти я прати по Вайбър?
Ще питам. Благодаря за идеята.

# 77
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
Аз съм с две деца и като се прибираме за САЩ никога дори и първият път като заминахме (с едно дете на 2) не съм носила никакви антибиотици .Единственото нещо което съм взимала е капки за нос с ксилометазолин 1-2 пъти това е било. В САЩ си има всичко .проблема единствено е че за много неща трябва рецепта.

# 78
  • Мнения: 2 980
Лъки, ако можеш да се обадиш и да поискаш рецепта за широкоспектърен антибиотик е най-добре. Нашите деца са използвали само амоксицилин дотук. Зинат се смята за по-тежка категория. Ако не получиш, не е болка за умиране, и тук изписват антибиотици винаги, когато е необходимо. Но цената им може да е солена, ако нямате здравна застраховка в началото.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 17:05 от ianajar

# 79
  • Бостън
  • Мнения: 13 478
MM винаги си купува Амоксицилин, аз взимам за себе си Монурал (за цистит) и Аулин - за всякакви мои болки и травми, за които "нормални" болкоуспокояващи не сработват. Винаги ме питат и за рецепта и защо са ми такива чутовни количества от гореизброените, но обикновено мило обяснявам, че нямам достъп до тях в чужбина и никога не са отказвали да ми продадат. Това лято в Италия се запасих с ОКИ след горещи препоръки от няколко страни (болкоуспокояващо, аз съм алергична към любимия на всеки американец Ибупрофен). Гледам да не прекалявам с Аулина, той ми е тежката артилерия.
https://www.wise-geek.com/what-is-the-difference-between-ketopro … and-ibuprofen.htm

Децата ми не помня кога са пили антибиотик за последно, последните 5 със сигурност не са.

# 80
  • ново
  • Мнения: 5 957
Ще кажа дъщеря ми преди да си тръгне за Бг да ми снима лекарствата, които не е ползвала, и ако някоя от вас прояви интерес ще и ги изпрати.

# 81
  • Мнения: 25 736
Болкоуспокояващи съм купувала от САЩ,
тип АДВИЛ, напроксен, ибупрофен. И си носех за БГ дори.
Обаче антибиотици не съм купувала извън БГ.

# 82
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Има клиники които преглеждат без застраховка малки деца почти за без пари. Аз лично не бих се запасявала с лекарства. Винаги ги хвърлям като са ми пращали, сега последно пак хвърлях изтекли кремове и хапове. Грехота е.
Преди като нямахме застраховка съм питала педиатри колко е да си платим кеш за преглед и цените варираха от 60 до 100 долара за преглед в частен кабинет. Към общинска клиника за хора с ниски доходи ще е сигурно без пари или за 20ина долара. Не се притеснявай. Ще се справите и без антибиотик от бг.

# 83
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Само Фенистил си взимам, ползвам при изгаряне и ухапвания от буболечки.

# 84
  • Мнения: 1 846
Лъки нали идвате в саутфлорида, тук има 'руски" магазини продаващи без рецепта общо взето "всичко", водещо се "хранителна добавка", виждала съм дори да продават метфогама и тироксин, освен обичайните АБ.

# 85
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Аз бих посъветвала, при първоначално идване, да се вземат лекарства от първа необходимост и някой широкоспектърен антибиотик. Без застраховка и в случай на нужда, по-добре да има нещо под ръка, откокото човек, панически да се лута между клиники, избор на лекар, аптека и високи цени. Ако има нещо налично, можеш да се свържеш за консултация с ЛЛ в България и тя/той дистанционно да потуши пожара с наличното донесено.
Лекарствата, може и да не влязат в употреба, но по-добре да ги има и впоследствие да бъдат изхвърлени, отколкото спешно посещение, без застраховка в urgent care център или ER Close

# 86
  • Мнения: 154
Лъки, вземи си капки за уши, че тука антибиотичните са с рецепта, а когато спешно ти са нужни, няма много време за лутане по аптеки и лекари. От вода в ушите получих възпаление и без застраховка - преглед, капки и антибиотик ми излезе към 370 долара. Аз бих взела на първо време широкоспектърен антибиотик, капки за нос и уши. Тук витамини и противоалергични има навсякъде, не са проблем. Огледайте се за руски магазини, те продават лекарства всякакви.

# 87
  • Мнения: 25 736
Лъки нали идвате в саутфлорида, тук има 'руски" магазини продаващи без рецепта общо взето "всичко", водещо се "хранителна добавка", виждала съм дори да продават метфогама и тироксин, освен обичайните АБ.
Да, съвсем близо до вас идваме. Не знаех за тези руски магазини..

.
Лъки, вземи си капки за уши, че тука антибиотичните са с рецепта, а когато спешно ти са нужни, няма много време за лутане по аптеки и лекари. От вода в ушите получих възпаление и без застраховка - преглед, капки и антибиотик ми излезе към 370 долара. Аз бих взела на първо време широкоспектърен антибиотик, капки за нос и уши. Тук витамини и противоалергични има навсякъде, не са проблем. Огледайте се за руски магазини, те продават лекарства всякакви.
Капки отипак имам, ще взема.
За нос, само едни ксилометзолинови.

Благодаря за "руските" магазини. Ще разпитвам като дойде момента, къде са точно.

# 88
  • Мнения: 25 736
Момичета, набавих си рецепти за антибиотик, оставя да ги закупя.
Благодаря ви за идеята.

Кажете, моля, как се обаждате от щатите на стационарен тел в БГ.

# 89
  • Мнения: 2 980
Кажете, моля, как се обаждате от щатите на стационарен тел в БГ.

Скайп Skype to Phone. Месечният план за 100 минути е $2.99, иначе с кредит не изчислих точно колко ми излиза на минута, но ми е най-евтиният вариант в момента.

Последна редакция: сб, 07 авг 2021, 00:08 от ianajar

Общи условия

Активация на акаунт