Камъни в жлъчката - тема 8

  • 26 689
  • 759
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 158
...............
Какво кафе пиете? Аз 3в1, но половин пакетче на ден. Помня, че когато ме оперираха казаха, че съм раздразнила с това кафе, но пиех по 3 или 4 на ден.
Аз пия еспресо с малко мляко. Мисля, че 3в1 не е добър избор по принцип:
"Състав: разтворимо кафе NESCAFÉ Classic (10.3%), кафява захар (10.34%), захар, глюкозен сироп, напълно хидрогенирано масло от палмови ядки, регулатори на киселинността (Е331, Е340, Е452), млечен протеин (0.8%), сол, емулгатори (E471, E472e), аромати."
По-добре мляко с нес кафе или еспресо и захар ✌️

# 241
  • Мнения: 705
И аз усещам понякога тежест, но не е точно на черния дроб, а общо в корема... И не само от забранени храни, а и с позволени, ако не е малка порцията. Тестено и аз още не ям, освен хляб. Кафе пия рядко, нес, разредено с мляко, просто не съм фен. Но преди операцията направих криза точно от нескафе 3 в 1 на гладно...
Чудех се варива кога и дали изобщо можем да включим? Обичам леща, грах и царевица.

Рано ти е още. Трябва поне 3м да минат.Аз не съм ги включила още,но мисля да пробвам в скоро време..Аз и яйца в чист вид още не смея
В 3 в 1 има освен сухо мляко,но и суха сметана,която не  се понася добре .

# 242
  • Мнения: 5 538
Яйца в чист вид не съм пробвала още и аз, жълтъци със сигурност дълго време няма да ям, но онзи ден хапнах малко (2 лъжици) руска салата, в която имаше грахчета. Нямаше проблем.

# 243
  • Мнения: 3 321
И аз усещам понякога тежест, но не е точно на черния дроб, а общо в корема... И не само от забранени храни, а и с позволени, ако не е малка порцията. Тестено и аз още не ям, освен хляб. Кафе пия рядко, нес, разредено с мляко, просто не съм фен. Но преди операцията направих криза точно от нескафе 3 в 1 на гладно...
Чудех се варива кога и дали изобщо можем да включим? Обичам леща, грах и царевица.
За варива изчакай поне 1 месец. Моя доктор ми обясни, че те са забранени заради раздуващите си свойства и образуването на газове.
Цяло яйце също след 1м, белтък може да ядеш. Аз включих и жълтък преди да е минал 1м, но в застройка на супа и в пържени кюфтета, разбирай печени във фурната. Питах доктора дали мога да ги слагам и той каза, че не е проблем. Кафе пия чисто, първо гледах да не е на гладно, но може би 3-4м започнах да го пия сутрин на гладно.

# 244
  • Мнения: 5 538
1 месец става днес. Simple Smile Хирурзите принципно казаха, че месец след операцията може да се яде АБСОЛЮТНО ВСИЧКО, хаха. Много хубаво ми прозвуча, ама за някои неща ще почакам.
А алкохол кога? Не че съм голямо пиянде, но понякога ми се допива малко Бейлис. Rolling Eyes

# 245
  • Мнения: 3 321
1 месец става днес. Simple Smile Хирурзите принципно казаха, че месец след операцията може да се яде АБСОЛЮТНО ВСИЧКО, хаха. Много хубаво ми прозвуча, ама за някои неща ще почакам.
А алкохол кога? Не че съм голямо пиянде, но понякога ми се допива малко Бейлис. Rolling Eyes
Тъй като съм оперирана в средата на ноември и следваха празници та току си тормозех доктора кога мога да пия алкохол. Първо за Никулден питах и ми позволи 1 чаша бяло вино, че какво било то риба без малко вино, но ме предупреди да изчакам с бирата. После за Коледа и Нова година каза, че може по малко твърд алкохол и вино. Аз му обясних, че трудно пия повече от 50гр ракия, а той ми се смя, че 50гр били за дезинфекция, не за пиене. С мойте въпроси кога мога да пия алкохол сигурно е решил, че съм алкохолик.

# 246
  • Мнения: 14
Здравейте! Днес е ден 8 след операцията ми, направих я в Софиямед при доктор Борисов и излезе 1030лв. Страхотен човек и професионалист, чиста и уютна болница с усмихнат и млад персонал. Приеха ме в болницата в сряда за стандартни изследвания преди операция, четвъртък ме оперираха. Изписаха ме понеделник, защото в събота и неделя нямаше регистратура. Беше ме много страх, наложи се да ми дават успокоително преди операцията. Към 11 часа ме качиха за операция и след 2 часа и половина бях в стаята вече будна. Първоначално усещах болка в диафрагмата и раменете от раздуването с газ, както и болка в областта на дупките в корема. Даваха ми обезболяващи и антибиотик, на втория ден ме изправиха да ходя и с всеки изминал ден се чувствах по-добре. В деня на изписването ми махнаха дренажа и тогава всичко стана по-лесно - ставане, лягане и тн. В понеделник ще ми махат конците, чувствам се много добре и вече спя настрани. На всички, които се страхуват мога да дам съвет да не отлагат, защото реално няма нищо страшно. Все още ям само определени храни, защото ме е страх, но се надявам с времето да нямам проблеми.

# 247
  • София
  • Мнения: 1 361
Здравейте, само оперирани ли пишете тук?
Имам прегъната жлъчка, преди 1 год. се видя 4 мм камък, напоследък усещам леки пробождания вдясно, чудя се дали е жлъчка.
Четох за един метод за прочистване с лимонов сок и зехтин на гладно. Някой дали го е практикувал, имаше ли ефект?

# 248
  • Мнения: 5 538
Здравейте, само оперирани ли пишете тук?
Имам прегъната жлъчка, преди 1 год. се видя 4 мм камък, напоследък усещам леки пробождания вдясно, чудя се дали е жлъчка.
Четох за един метод за прочистване с лимонов сок и зехтин на гладно. Някой дали го е практикувал, имаше ли ефект?
Привет, бях се засилила така да чистя моите, с бабини рецепти, но гастроентеролози ме наплашиха, че ако го направя, най-много да си предизвикам тежка криза със запушване на жлъчните пътища, защото лимонът има жлъчегонно действие и камъните се изръсват. Та малко е опасно, аз не посмях...

# 249
  • Мнения: 14
Здравейте, само оперирани ли пишете тук?
Имам прегъната жлъчка, преди 1 год. се видя 4 мм камък, напоследък усещам леки пробождания вдясно, чудя се дали е жлъчка.
Четох за един метод за прочистване с лимонов сок и зехтин на гладно. Някой дали го е практикувал, имаше ли ефект?

Ходили съм при четирима различни доктори и всичките са казвали, да не изпробвам бабини рецепти и глупости, които пише в интернет, защото мога да се озова в спешното отделение. Моята жлъчка също е била прегъната, затова са ме оперирали два часа и половина. Тези пробождания не мисля че са кризи, поне мен ме е боляло много силно в областта на диафрагмата и съм повръщала. Вземи някакви мерки, защото камъка с времето расте, така мойте от 5мм станаха 15 и 17мм.

# 250
  • Мнения: 261
Момичета, за последните 25 дни съм имала 5 кризи с кошмарна болка. Диетата не помага (въпреки че ще продължа да я пазя, поне да чувствам, че правя нещо). Чудех се дали знаете защо може да са толкова на често (започнаха веднага щом родих), дали на някой друг се е случвало и дали после са спрели?

Също, дали винаги при криза излиза камък, че ако ще имам кризи с тази скорост, те може и да си излязат скоро без операция…

На мен също ми казаха никакви лимони или лекарства за разтваряне, защото в “белите” държави (според лекаря) работели, но тук при такъв тип спешна операция масово хората умирали.

# 251
  • Мнения: 14
Момичета, за последните 25 дни съм имала 5 кризи с кошмарна болка. Диетата не помага (въпреки че ще продължа да я пазя, поне да чувствам, че правя нещо). Чудех се дали знаете защо може да са толкова на често (започнаха веднага щом родих), дали на някой друг се е случвало и дали после са спрели?

Също, дали винаги при криза излиза камък, че ако ще имам кризи с тази скорост, те може и да си излязат скоро без операция…

На мен също ми казаха никакви лимони или лекарства за разтваряне, защото в “белите” държави (според лекаря) работели, но тук при такъв тип спешна операция масово хората умирали.

Кризите се получават от някаква храна, която те дразни. Аз година и половина бях със страх какво ям и повечето храни които обичам ми докарваха кризи. При криза няма как да излезе камък, най-много може да ти запуши каналите и да пожълтееш със страшна болка и температура, надявам се да не ти се е случвало. Една моя приятелка започна да пие сутрин на гладно по едно малко парче бял тамян, защото й казали че така ще стопи камъните и няма да я боли и след 4 дни а приеха спешно в болница. Оперираха я с разрез, а не лапроскопски и много трудно се възстанови. Ходи на лекар да те видят на ехограф и да вземете решение какво ще се случва.

# 252
  • Мнения: 5 538
Момичета, за последните 25 дни съм имала 5 кризи с кошмарна болка. Диетата не помага (въпреки че ще продължа да я пазя, поне да чувствам, че правя нещо). Чудех се дали знаете защо може да са толкова на често (започнаха веднага щом родих), дали на някой друг се е случвало и дали после са спрели?

Също, дали винаги при криза излиза камък, че ако ще имам кризи с тази скорост, те може и да си излязат скоро без операция…

На мен също ми казаха никакви лимони или лекарства за разтваряне, защото в “белите” държави (според лекаря) работели, но тук при такъв тип спешна операция масово хората умирали.
Лоли, не искам да те разочаровам, разбирам как се чувстваш, защото и аз таях такива надежди да се възстановя и нещата да се оправят с диета, без операция, обаче накрая нещата станаха драматични. Нещата и при мен започнаха след раждането и половин година се измъчих зверски - кризи на всеки 10-15 дни въпреки диетата, като накрая камъни бяха запушили жлъчните пътища, направих панкреатит с жълтеница, 1 седмица на венозни антибиотици в болница и чак тогава операция. Е, искам да ти кажа, че се родих направо след това... Вече месец по-късно ям почти всичко, не треперя от ужас какво ям, дали няма да ме свие и т.н. Така че, НЕ, нещата няма да се оправят, само по-зле ще става и колкото по-рано елиминираш този проблем, толкова по-бързо ще заживееш нормално. Успех и не се страхувай, възстановяването е много бързо! Simple Smile

# 253
  • Мнения: 261
Ох, много ви благодаря за споделения опит. Бях в Токуда и херургът ме посъветва да изчакам да спра да кърмя и след 9 месеца / годинка да се оперирам. Каза, че имам към 20 малки камъка (на ехограф се виждат 7).

За съжаление с криза на 3 дни не знам как ще изкарам 9-12 месеца, ако няма шанс да стане по-добре. 😨 Пък не искам да оставя дребосъчето без кърмя Sad

А за храната - 2 от петте ми кризи бяха на гладно или след повече от 4 часа от хранене. Имах 1 без да пазя никаква диета и 2 при строга диета… та не знам изобщо как да влияя с храненето Sad

# 254
  • Мнения: 22 786
А ако започнете да изцеждате и складирате? Да има за около седмица до десет дни? Колко е голямо бебето?

Общи условия

Активация на акаунт