Камъни в жлъчката - тема 8

  • 26 691
  • 759
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 705
Аз спазвам инструкциите на лекарите от ВМА София, десет дена пасирана храна. После диета, която ви е позната, като диетата може да продължи и до 6м. Свикнах, не ми пречи, а и добре се отрази на визията ми. Само кафето ми липсва, но ще издържа още.
Кафе пих на 17 ден, въпреки,че хирургът ми каза,че можело да пия след операцията веднага,но ме беше страх.

# 646
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
lex*, какво е положението със сестра ти? Ходи ли на лекар?
КЪДИ, как си ти?

Аз днес бях на преглед, махнаха ми и конците. Добре съм 😊
Относно пиенето на кафе, приятелка преминала през това миналата година ми каза, че може да се пие Цикория като заместител на кафе. Аз си купих вчера и днес това пия.

# 647
  • Мнения: 425
Аз съм добре, вчера ми свалиха конците и все едно нищо не е било! Липсва ми кафенцето сутрин, още малко ще издържа и ще пийна едно. За храната се придържам към назначената диета. Чудя се кога мога да започна с йогата?

# 648
  • Мнения: 705
За кафето преди години са го ограничавали, заради кафеварките или турското кафе, защото е имало утайка и тя не е добре.Сега,когато е еспресо  няма проблем.Моят хирург още на другия ден ми каза,че може, но аз също се въздържах 17 дена.Тук във темата имаше ,които още като се прибрали си направили едно еспресо.Така,че кафето е въпрос на избор,колко време ще спазвате.

# 649
  • Мнения: 261
За новооперираните момичета - да кажа, че след консултация с най-добрите гастроентеролози, които намерих в София, разбрах, че никак не е препоръчително да се спазва тази течна диета и после 6месеца да се изключват храни. Организмът свиква и после трудно привиква обратно. За да се адаптира, трябва да има и с какво да “тренира”. Разбира се, нещата трябва да се вкарват бавно и полека, както и ако нещо води до дискомфорт да не се прекалява с него. Но специално ми казаха - пасирана храна само първия ден. После хапвах банани, кисело мляко, пиле с ориз. 5 месеца след операцията мога да ям всичко (само стритите люти чушки още не са за мен Sad ). Мисля, че наистина нямаше да е така ако бях чакала със захранването по-дълго. За килограмите - и аз съм 7кг надолу. Чета обаче, че към година след операцията започват да си се връщат за съжаление Sad

# 650
  • Мнения: 3 321
За новооперираните момичета - да кажа, че след консултация с най-добрите гастроентеролози, които намерих в София, разбрах, че никак не е препоръчително да се спазва тази течна диета и после 6месеца да се изключват храни. Организмът свиква и после трудно привиква обратно. За да се адаптира, трябва да има и с какво да “тренира”. Разбира се, нещата трябва да се вкарват бавно и полека, както и ако нещо води до дискомфорт да не се прекалява с него. Но специално ми казаха - пасирана храна само първия ден. После хапвах банани, кисело мляко, пиле с ориз. 5 месеца след операцията мога да ям всичко (само стритите люти чушки още не са за мен Sad ). Мисля, че наистина нямаше да е така ако бях чакала със захранването по-дълго. За килограмите - и аз съм 7кг надолу. Чета обаче, че към година след операцията започват да си се връщат за съжаление Sad
Точно това ми обясни и моя хирург. Затова и няколко пъти и преди и след операцията ми повтори, че трябва да се храня с нормална храна. Ако нещо не ми понесе да го отложа с малко и след няколко дни да го пробвам отново.

# 651
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Благодаря за съветите 🤗
А колко време след свалянето на конците започнахте да мажете шевовете за заличаване?
Имам и още един въпрос. Хемоглобинът ми е нисък /вчера 100, преди седмица - след операцията 109/, с какво мога да го вдигна малко? Или да се мятам по доктори отново … 🫣
 Благодаря

Последна редакция: сб, 21 май 2022, 09:57 от de3demonka

# 652
  • Мнения: 705
Благодаря за съветите 🤗
А колко време след свалянето на конците започнахте да мажете шевовете за заличаване?
Имам и още един въпрос. Хемоглобинът ми е нисък /вчера 100, преди седмица - след операцията 109/, с какво мога да го вдигна малко? Или да се мятам по доктори отново … 🫣
 Благодаря

Аз бях с 168 преди операцията,а след нея 163.Ходих на хематолог и той ми каза,че паднал малко заради операцията и нищо да не правя. сега.Скед 2-3месеца наново и ,ако е нисък тогава на лекар.Това е мое мнение. Не съм лекар .С нищо не съм мазала аз , но все пак бях лепена и само с по 1 шев на дупка.

# 653
  • София
  • Мнения: 2 160
Относно диетата: Аз я спазавах около месец само, като първата седмица бях на по течна храна. След месец започнах да ям от всичко, без да прекалявам. А от този месец ( февруари ми беше операцията ) вече ям и люто и то доста, много обичам Relaxed и нямам никакъв проблем. Моят хирург на свалянето на конците ми каза да ям всичко, без да се пазя, вкл кафе, шоколад и т.н.

# 654
  • Мнения: 425
Интересуваме консумацията на плодове и зеленчуци след месец от операцията ли може и как седи въпроса с хляба?

# 655
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
КЪДИ, плодове и зеленчуци можеш да си ядеш. Има само някои, които да се избягват. Аз от 3-4-ти ден хапвам салати. Краставица, зелена салата, домат /белен (днес хапнах малко небелен, но такава беше ситуацията)/, морков, онзи ден хапнах малко зеле с моркови.
Не мога без салати аз, така сме свикнали с тях вкъщи.
Хляб може да се хапва, условието е да не е топъл.

# 656
  • Мнения: 3 882
Допустим ли е прием на рибено масло (Омега 3 мастни киселини) 6 месеца след отстраняване на жлъчка?

# 657
  • Мнения: 425
КЪДИ, плодове и зеленчуци можеш да си ядеш. Има само някои, които да се избягват. Аз от 3-4-ти ден хапвам салати. Краставица, зелена салата, домат /белен (днес хапнах малко небелен, но такава беше ситуацията)/, морков, онзи ден хапнах малко зеле с моркови.
Не мога без салати аз, така сме свикнали с тях вкъщи.
Хляб може да се хапва, условието е да не е топъл.
Когато ме изписваха и ми дадоха диетата попитах специално за плодовете и зеленчуците, отговора беше - да, след 10 дни може да консумирате от разрешените. Чета после аз в листа, че то освен натъргани печени ябълки друго няма!! 😂

# 658
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Когато ме изписваха и ми дадоха диетата попитах специално за плодовете и зеленчуците, отговора беше - да, след 10 дни може да консумирате от разрешените. Чета после аз в листа, че то освен натъргани печени ябълки друго няма!! 😂
За Омега-3 и аз бих искала да знам.

Ето го моят списък от болницата. Аз хапвам зеленчуци ежедневно, нямам проблеми. Плодове - до сега няколко банана съм яла.

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 09:31 от de3demonka

# 659
  • Мнения: 1 039
Здравейте,
Да ви разкажа какво се случи с мен!По време на бременност получих първата си криза.Ама криза криза,няма да ви обяснявам как боли,защото всички вие знаете.Болка в гърба и в корема все едно нож те пронизва,не можеш да легнеш,да станеш или да си свит то си боли.Повръщане до припадък.В спешното веднага и ми изписаха мазило за гърба и ношпа Joy .Кризата продължи 3 часа и мина все едно нищо не е имало.Имах още няколко такива все през нощта и от опита ми със спешното,реших че ще си ги търпя.Родих здраво и прекрасно бебче.От тук на татък стана още по-зле един ден имам криза ,един ден нямам.Всяка вечер лягах със страх ще има ли криза днеска?Когато бебчо беше на 1 месец и получих криза 12 часа,веднага на същия ден пак в спешното(неделя няма къде да ида)Казха че имам ГЕРБ.Изписаха ми нексиум за 1 седмица.Прибрах се у нас прочетох,че нексиума се отделя с кърмата и не го пих.Ходих на гастро и след обяснение от мен как се чуствам ми отговаряха ГЕРБ.Хомеопатия,защото кърмя.Кризите продължават,не става по-добре.Пак на гастро и най-накрая ме пуснаха на ехограв и лапароскопия на корем.Камани в жлъчката и прегъната,всичко друго ОК.За жалост доста често ти слагат не адекватна диагноза и си казах докато 2ма не кажат едно и също не се доверявам.Отидох при Белев в Пловдив да ми каже той какво мисли.Потвърди се диагнозата и каза операция.Хубаво ама аз имам бебе на 2 месеца,което е на кърма и не може да ме няма повече от 2 часа.Вика събери кърма и идвай да те оперираме.Тя кърмата да не се събира така лесно.Поне при мен е трудно, стоя на помпата по 3 часа за 80-90 мл.То си изяжда всичко.Питах го за лекарство и той ми вика,пробвай но няма гаранция че ще мине.Аз искам само бебето да порасне малко и да не ми е свито сърцето постоянно,че ме няма и то как ли е!Изписа Урзофалк първият месец кризите си ги имах ,но не болеше така силно.Втория спряха съвсем и сега съм спряла и лекарството.Да видим до кога.Храня се от всичко,всичко пия.Аз не мога да спазвам диети,опитах да пазя пак криза и видях че няма смисъл.Пробвах какво ли не,зехтин ,лимони и каквото се сетиш от народната медицина.За сега съм добре,но получа ли криза отново отивам веднага.Не мога да живея в страх и болка.Блаагодаря Ви,че ви има и споделяте опита си.

Общи условия

Активация на акаунт