Интимна грижа за жени през лятото

  • 5 820
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравайте, момичета! Лятото дойде с пълна пара и започнахме да посещаваме басейни и плажове. Искам да попитам дали използвате интимни гелове, сапуни или въобще някаква интимна грижа за превенция срещу бактериите по басейните. Има ли нещо такова или съм в грешка, че подобна козметика би помогнала?
Надявам се да сте разбрали въпроса ми, благодаря предварително на всички за отговорите!🙂

# 1
  • София
  • Мнения: 38 431
В грешка си. Премиването на интимната област с всякакви специални гелове може да доведе само проблеми. Един нормален душ с душ гел след басейн стига.

# 2
  • Мнения: 4 002
Не виждам как един сапун ще ви предпази от гъбички в басейна.

# 3
  • Мнения: 4 518
Не знам грешка ли е, случайност ли е, но от миене със сапун и постоянни гъбички, се изчистих когато започнах да се мия с гинексид.

# 4
  • Мнения: 46 492
Според мен основна роля има имунитетът като цяло. Външната почистваща грижа не оказва влияние.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Гинексид пяна

# 6
  • Мнения: 6 764
Външно измивно средство няма да ви защити ако басейна е с лошо качество на водата. Иначе аз си ползвам стандартния интимен гел, без значение от сезона.

# 7
  • Мнения: X
Още един глас за Гинексид или Лактацид. През лятото и зимата Simple Smile
В басейни НЕ влизам. А след плаж се къпя веднага. Такова миене с вода или други продукти предназначени за тяло аз не признавам, и съм си патила. Особено пък само вода, колкото и да е полезно...мерси....кой знае каква е миризмата после.
Гинексида има точно такова "превантивно" действие за което говори авторката между другото...
И познавм жени , с чести банални инфекции, които странно как но хем външно измиване а се повлияват веднага..

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Гинексид е най-доброто на пазара, особено за море и басейни. На Лактацид зеления вариант също има подобни качества.

# 9
  • Мнения: 2 433
Освен това, което са споделили другите дами - Себамед ph 3,8, но не само за лятото.
В басейни не влизам, след влизане в морето - задължително смяна на долнището на банския (винаги си купувам по 2).
Гъбичките обичат топло и влажно, а какво по-добро за тях от мокрия бански, който съхне върху вас…

# 10
  • Мнения: 46 492
И басейни си ползвам, и море, бански никога не сменям, стоя си с мокрия. Купувам Лактацид понякога, стандартния, защото обичам аромата му, но обичайно се къпя само с обикновен душ гел. Да чукам на глава, никога не съм имала гъбички или други проблеми.

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Избягвам басейни.
След плаж -веднага в банята.

# 12
  • Мнения: 19 821
Аз ползвам това и съм доволна: Лактацид, Lactacyd Pharma with Antibacterials
Скрит текст:

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
Използвам интимен гел, но в басейни не се топя именно поради тази причина с гъбичките. Миналата година и от нашето Черноморие се върнах с някакви проблеми тааа интимния гел няма връзка с предпазването от гадости.

# 14
  • Мнения: 152
Не знам грешка ли е, случайност ли е, но от миене със сапун и постоянни гъбички, се изчистих когато започнах да се мия с гинексид.
Най-доброто...

Общи условия

Активация на акаунт