НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 49 825
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Аз си мисля, че е и от липса на движение Confused  Йога не станАх Wink ама и танците зарязах, та...утре вечер отивам и ще поправя и това.
Искам и моите да запаля, ама...

# 316
  • Мнения: 5 057
Аз съм се подувала зверски от банан, ама зверски - с болезнен корем, газове и още приказни екстри. Дори панталон трудно закопчавах 🐷

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Може, ама па цял ден...даже и сега се чувствам плондер. Имам много прегрешения да чистя..освен да помъча фаст?

# 318
  • Мнения: 7 736
айсбергът е шит, той си е зелено зеле, какво й е на зелената салата
другото - много млечни, на всяко ядене, не ги смесвай с месо, с яйца при мен може

# 319
  • Мнения: 12 979
Мистик, 16/8 в най- леко за спазване. Или 20/4 аз съм така напоследък, в 15-16 ми е едно стабилно хранене и вечрта квото пия с някоя мезенце ( алкохолът не е режимен, но аз не съм в режим на сваляне и съм в голям калориен дефицит, не ме гледайте:)
Днес обаче ядох в 16 часа риба с малко зеленчук, за десерт 100 гр тиква с лъжица маскарпоне и какао, така се нагърмях, че абсурд да ям каквото и  да е не съм гладна.
Та без да исках стана голям фаст:)
Утре не знам на какво ще съм, може броколи със сирена, може и миш маш или яйца.

# 320
  • Мнения: 2 768
Гаранция е от айсберга, такова подуване и болки имах веднъж от такава салата, че ми се разказа играта.

# 321
  • Мнения: 12 696
Айсберг дори и аз дето съм "добро прасе" и рядко стомахът ми се впечатлява от нещо бих се замислила дали да го ям редовно. То не стига че уж ям нещо пък то едно такова като нищо, ами ако изям съществено количество ми стои странно в стомаха. А за да стане нещо вкусно от тоя айсберг, аз му натоваря още сто неща, ами то по-добре без айсберг да си ги ям тогава Grinning
Обичам зеле, обичам и зелени салати много, китайско зеле също, само айсберга ми е един такъв никакъв и изкуствен и все го гледам с подозрение. И все си викам с какво ли го поливат и торят това нещо че хем е пораснало, хем никакъв вкус не се е появил у него...
Пробвай да смениш салатата с друга, ако го ядеш редовно. Поне ще разбереш със сигурност дали е от това.
Не помня писала ли си и преди тук, но ако си от скоро на режима и още се нагаждаш, е възможно да имаш някакви неразположения при смяна на храненето, ако е това са временни и отминават.

# 322
  • Мнения: 1 176
Признавам, че съм изненадана от горните мнения. Аз заобичах айсберг, точно защото от всичко с листа, което става за ядене, само с него ми е леко на стомаха.
По някаква причина, откакто съм на режима (кога повече, кога по-малко стриктно) аз започнах да не толерирам манджи. Дали от по-простите продукти, но стомахът ми се изнежи. Още не мога да го хвана с точност, но мисля, че на готвени домати и лук реагирам най-зле. Та да, на мен от кавърмата в горното меню щеше да ми стане зле. И пармезана не бих сложила на едно хранене със свинското.

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Благодаря!
Не, не го ям редовно, ама с кавърмата ми се стори най-да си върви и затова Simple Smile

Тая сутрин съм само на кафе, ама да взема пак да го почна с кокосово...Rolling Eyes  Мисля, ако има нещо читаво да хапна на обяд, а довечера без вечеря /ще ида на танци и тогава не ми се яде/ и ще карам до другия ден в 12ч.
Да видим...

# 324
  • Мнения: 5 057
Аз проблеми от айсберга също не съм имала, дори го предпочитам пред останалите зелении, че е по-хрупкав, воден и като цяло ми е по-приятен Grinning Но с толкова много различни видове храни най-правилно е да се подходи според мен по елиминационния принцип и да се види кое създава дискомфорт.

Днес ще правя пак ОМАД. Пак имах емоционални дни и се отпуснах откъм храна Confused Не знам как да се справя с емоционалното хранене - хем разбирам защо е вредно, хем знам, че се чувствам като ла*но след това и ме повлича в спирала, хем не мога да се справя... Може би трябва да се видя със специалист - психолог, с когото да поговорим по темата.

# 325
  • Мнения: 1 409
stonefaced, мога да дам препоръка, ако наистина решиш, че ти се говори с някой по темата.
Иначе и на мен айсбергът и китайското зеле не ми действат добре на корема, а много ги обичам.

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Може ли идея за режимни гофрети? Искам нещо дето да става за основа за сандвич за ученика и така да го прилъжа Simple Smile

# 327
  • Мнения: 7 736
кокосово или бадемово мляко, 2 яйца, кокосово брашно, бадемово брашно - количествата са според това дали искаш да е повече тестена или повече яйчена - излизат две гофрети като на снимката
ако искаш да е сладка - лъжичка протеин

Последна редакция: вт, 05 окт 2021, 15:28 от Herzen

# 328
  • Мнения: 2 768
Аз го правя с 2 айца, крема сирене, може и малко бадемово мляко, бакпулвер, после слагам бадемово брашно колкото ми се вижда, че може да поеме. Последния път ги докарах до 4.

# 329
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Само да го пуснат в Лидл бадемовото...

Общи условия

Активация на акаунт