НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 49 830
  • 759
  •   1
Отговори
# 525
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
И аз в кюпа с предизвикателството... Нещо се зациклих на а едни и същи килограми... Абе уж не е важно, но ми се ще да видя други цифри на кантара. Така че от утре съм тук.

# 526
  • Мнения: 39 312
Днес ми свърши 3- дневния яйчен фаст. Доволна съм. Не знам дали ще се предизвикам, но ви пожелавам успех.

# 527
  • Мнения: 2 275
Лоша работа. И аз реших за без бира и като за последно прекалих. Нямате ли друга работа та говорите за предизвикателства в петъчно време, а?
Начи при мен без бира , но вино за Никола. Много уважавам всички празници за всички религии (като атеист).
.....
Почвам предизвикателството днес, събота с варени яйца и гъста пилешка супа (праз и целина). Трябваше само яйца за из.икаване на снощната бира, но мирише на зима. Ще доизкусорявам в движение и ще докладвам тук.

Последна редакция: сб, 27 ное 2021, 10:49 от tania6

# 528
  • Мнения: 384
Здравейте!☺ Преди 2г. бях на варианта на Атанас Узунов и свалих 20кг за около 4месеца , но прекъснах след това уж за малко и така стана за много. 😳 2-3 пъти след това започнах отново за около месец - два, но не виждах тези резултати като първия път и се отказах. Та вече от седмица съм на НВ-ВМХ, но и тук вече започвам да се отчайвам. Бихте ли ми дали съвети, как да засиля ефекта? 😊

# 529
  • Мнения: 39 312
Въоръжи се с търпение.

# 530
  • Мнения: 5 057
Предполагам, че вече достатъчно хора са видяли предизвикателството ми затова обявявам началото ми официално от днес .
Аз лично днес съм на яйца на очи и кайма на тиганче с подправки. Сигурно ще подна и няколко розички карфиол от сурова туршия (точно ми стана).
Приканвам да пишат и другите активно тук, че иначе ще ме четете как всеки ден ям яйца и месо Sunglasses Joy
Иначе днес теглото е 64,4, целя се към 63,8 тази седмица, като (уви) чакам и цикъл идните дни.

# 531
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Тъкмо и аз да се надъхам за няколко стриктни дни, че нещо в последно време омазах нещата. Не съм ОК, независимо, че нямам килограми в плюс. Днес закусих 2 варени яйца със зряла моцарела. На обяд ще е омлет, че имам сготвен само боб за домочадието, а аз ядох вчера от него и сега ми тежи на корема. За вечеря ще си направя пълнени зелени чушки с кайма, лук, гъби, моркови и карфиол. Може да прилъжа и мъжът ми да опита, а и големия син. Малкият съм сигурна, че ще откаже категорично. Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 11:08 от Lady Brinne

# 532
  • Мнения: 7 737
идвам и аз
на монодиета съм, но днес ми е ден за фаст
започвам от 63, целта е до Коледа да съм 59

# 533
  • Мнения: 2 275
Аз съм започнала най-рано.
1. ден: Варени яйца и пилешка супа с праз и целина.
2. ден: Печени пилешки крилца и останала пилешка супа.
3. ден: Свинско с праз, солена масленна "бисквитка"( по рецептата на nosugar) с пушена сьомга и магданозено "песто".
Без вечеря.

Последна редакция: пн, 29 ное 2021, 12:50 от tania6

# 534
  • Мнения: 19 687
Аз днес и утре ще съм на яйчен фаст - вечеря от шест яйца с чедар.

# 535
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Аз започнах вчера със свинско краче и карфиол.
Днес свински ребърца... И зелева залата.
Надолу съм с около половин кг.

# 536
  • Мнения: 1 620
Включвам се в предизвикателството. В момента съм 68.5 кг, целта ми е за НГ да стигна 65. Притеснявам се да не ми се объркат плановете покрай Коледа, затова вече обмислям менюто. Въглехидратите ги държа до 20 гр. Залагам на по-сериозен калориен дефицит. От днес започнах и леки тренировки.

# 537
  • Мнения: 476
Хора, какаото не ви ли въздейства на съня?Тъй като съм си леко шматка относно това и обичам да си правя силни шоколади Grinning Та наскоро поех 45 грама към 14:30(а си лягам в 9) после не можах цяла нощ да заспя..но пък вчера същото количество го поех в 8 сутринта и проблеми не съм имала, напротив, идеално спах.Та въпросът ми е ако някой е по компетентен - това в зависимост от това дали е сурово какаото ли е или е май от времето в което го поемам, все пак кофеинът му се равнява на половин доза кафе за това количество, ама пак.. обикновено когато прекаля с него не заспивам и усещам по себе си как ми действа на серотонина.Днес ще се престраша да опитам към 2 наобяд безобидна доза от 15 грама един средностатистически човек толкова поема за следобедна закуска към топъл шоколад.Пък за втори път поемам доза от 45-50 грама , но сутринта и съм си заспивала успешно, явно следобяд трябва да се ограничи до минимална доза (15 грама май се равнява на безкофеиново кафе ако не се бъркам)Задавам си въпроса тук, защото знам, че и почитателите на високомазнинната диета и кетотото го включват в менюто си BlushHeart И някои от вас тук обичате като мен черен 85-90 процента вероятно Grinning

# 538
  • Мнения: 5 057
Аз не мога да дам компетентно мнение, но според мен може би е съвкупност от фактори. Най-лесно е да се елиминира за известно време и да се види какво ще се случи. Може пък и да не е от него.

Дами, ще ви кажа една странична реакция на ваксината на Пфайзер, за която никой не говори. Значи отивам аз вчера да ми сложат трети чип, намръзнах на една опашка, но все тая, прибирам се като горд и отговорен гражданин в студа, едвам си отключих вкъщи, защото ми се бяха сковали пръстите. После като отговорен съфорумец си изядох споделеното по-рано и нито хапка повече. Тая сутрин се събуждам - дори не обръщам внимание на болката в ръката, все пак, както казах, ми е трети чип, и имах тази готовност. Но се поглеждам в огледалото и си виждам клепачите - очите ми са като цепки! Подута съм, клепачите ми едни месести. Качих се на кантара - 1 кило нагоре. Сега си седя в офиса, наливам се с вода, дори обмислям да пия и кафе, макар че съм спряла от месеци кафето, само и само да се източа. Ужасно се чувствам. Иначе пробвах трика с монетата на ръката, поне при мен не работеше Confused

За днес менюто
- обядът е три яйца, объркани с телешка кайма
- вечерята сигурно ще е свинска пържола/пържоли с малко карфиол от туршия

Днес вече мисля да ходя и да тренирам. Когато тренирам, съм по нахъсана да съм стриктна в хранителния си режим.

# 539
  • Мнения: 257
Аз също ям по 40-50гр шоколад 85-100% в различно време- сутрин и следобед най-вече,  и не ми влияе на съня. Трудно заспивам и се събуждам много рано, ако съм на стриктно кето, особено ако съм в дефицит.

Включвам се и аз в предизвикателството на stonefaced. Цел -2.5-3кг до края на годината и възобновяване на тренировки с тежести 3 пъти седмично. Ако нямам прогрес, поне да изтрия регреса от тази година… Как- редуване на дни с много ниски въглехидрати 20-30гр, с такива до 50-60гр. Калории не смятам, но може би ще ги следя известно време и ще целя около 1400-1500. Ще се храня с по прости храни- месо, зеленчуци, яйца, в някои дни млечни. Без манджи, от тях винаги задържам. Искам да спра снакването, не знам как се сдобих с този чудесен навик...
Напоследък нямам мотивация за нищо, добре ще е да изляза от този кръг.

Храната днес ще е:  основно яйца с лук и дроб от треска. Вчера правих един НВ хляб за този дроб, не съм фен на хляба и не правя често, но май ще спра изобщо. Имах ужасно чувство на тежест в стомаха дори след една-2 малки филийки.

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 09:42 от Tinky-Winkie

Общи условия

Активация на акаунт