Ромил, Рубен или Роман?

  • 6 079
  • 158
  •   1
Отговори

Анкета

Име за сина ни.

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 20 юли 2021, 10:21

# 150
  • Мнения: 3 920
Мариан е символ на френската Република и Революцията, затова нейният лик е навсякъде там. Тя не е историческа личност, а алегория, символ. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Marianne  

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 21:04 от Greene

# 151
  • Мнения: 25 447
Ох, дано не си ти авторката М. Димитрова... Simple Smile
Къде е френското Мариан, къде твоето Мариян и Мариана на авторката? Simple Smile

# 152
  • Мнения: X
Искам само да кажа ,че в Турция Роман означава циганин ...... доста хора по света знаят за роман (циганин) и изобщо евро рома ... направо мани го това роман. И трите имена не са хубави измисли си други

# 153
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 189
Аз бих го кръстила Румен. Звучно име с хубаво значение. Беше ми едно от любимите имена за момче. Blue Heart
А от тези трите, които сте избрали....Не искам да ви обидя, но давате ли си сметка колко нелепо звучи Рубен Петков или Ромил Дончев? Да не говорим, че Рубен най-вероятно ще го бъркат с Румен. И от там горкото дете непрекъснато ще трябва да обяснява и пояснява... А Ромил ми звучи някаво ромско. Tired Face

# 154
  • Мнения: 4
Между трите избирам Роман. Предлагам Радослав

# 155
  • Мнения: 6 510
Гледах вчера едно име Ростислав. Сетих се, че на времето познавах и един Руди

# 156
  • Мнения: 5 511
Сетих се, че познавам един лекар Румен на около 50. Невероятен професионалист и разкошен човек. Ако това ще Ви накара да се почувствате една идея по-добре. Simple Smile

# 157
  • София
  • Мнения: 1 976
Румен си е много хубаво име с много хубаво значение❤️

# 158
  • Мнения: 676
Ами на таткото също му се иска да бъде кръстен на баща му. Той не настоява изобщо да бъде името дословно и затова стоим и двамата мислим производно, което да ни хареса. Проблемът е, че аз не харесвам особено имена с тази буква. Може би щеше да склони на Рафаел, докато майка му не се намеси с това, че свекърът изобщо не харесал името и така ще го обидим, а пък уж искаме да го уважим.
Иначе моя мъж харесва Радослав или Радостин. Аз също ги харесвам, но моя брат се казва Радослав и съм сигурна какво ще стане. Ще кажат, че не е кръстен на дядото, а на моя брат.
Да, в крайна сметка ние двамата решаваме и трябва на нас да ни харесва, но поради някои обстоятелства ще живеем в една къща с тях за поне година и не ми се слуша непрестанно намилане и фасони. А такива със сигурност ще има. От на бабата страната. Дядото го няма по 3-4 месеца 3 пъти в годината.
ох, в такава ситуация си, че... Ама като сте решили, че трябва да е на свекъра действай. Ама като се пречупиш сега за името, нататък ще е тегло. Дръж си на позициите, че д ане ти се качи на главата. И моите искаха да е на свъкъра с Й. Трябваше да избирам между Йордан и Йоан. Свекъра е с друго архаично име. Седнах и им казах, че няма да е баш на него, но пак с Й. Е сърдиха се, кривиха се, но им мина. Румен по принцип е най-добре от всичките, но ако има друго с Р, което повече ти харесва пиши го него. Това с драмите по имената го има само в България.

Общи условия

Активация на акаунт