Проблемни отношения с майка ми

  • 4 148
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 321
Съгласна съм с потребителките, че без да дадеш повече информация, изглеждаш като да криеш нещо, което няма да те представи в добра светлина.
От там нататък се изговориха откровени глупости, от сорта на това, че купоните не трябвало да ти били важни или интересни, ако имаш амбиции, или, че всички тийнове не се разбирали с майките си и си говорили глупости...в тоя род приказки.
За протокола - майка съм, ама са ми малки още децата.
Като бях на 17 майка ми ми беше най-добрата приятелка, с която споделях всичко, ама всичко. Не ме е ограничавала никога и само аз нямах вечерен час от всичките ми познати момичета. Получавах много съвети, дори когато нещо не и харесваше. Но знаеше, че съм много отговорна и може да се разчита на мен. Добре, че не мислеше като някои тук майки, че видиш ли, добро момиче съм, ама купоните ще ме развалят и утре ще пропуша...И да го е мислила, до мен стигаха думите - "Ако ще пушиш, прави го пред мен, няма да се карам, изборът си е твой, само не се крий." На 34 съм, още не ми се пуши.
И аз бях амбициозна и отличничка, но това не спря родителите ми да ми осигурят свободата да съм и нормален тийн. А баща ми си е консерва в това отношение, но явно консерва с акъл. С времето научих, че родителите копират моделите от детството си, когато действат неадекватно...
Наистина ще е добре да дадеш повече информацията, относно конретните проблеми между вас.

# 46
  • Мнения: 4 611
Каквото и да прави майка й няма да се отпусне да я пуска. Все повече и повече ще се опитва да й угоди и край няма да има. Проблемът си е в главата на майката, няма какво да се направи. Може да пробва с разговор, но малко вероятно да проработи.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Тоест да започне да се подмазва на майка си, за да я пуска. Да, това също е стратегия, но ако майката не харесва компанията, гаджето или просто не иска непълнолетната й дъщеря да купонясва, няма и никакъв смисъл от подмазването. 

# 48
  • Мнения: 1 992
Защо да се подмазва, по този начин ще покаже, че вече е зряла и може сама да се оправя, може би затова е различно отношението към по-голямата сестра, имат й доверие. Разбира се като казвам да помага не е само с цел да я пуснат на едно събиране и после всичко да стане както преди, това вече е наглост. 

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Чисто подмазване с цел да я изработи, за да стане на нейното. Помагането не е разменна монета за излизането. Майката не е поставила условие "ако помагаш вкъщи ще излизаш по купони".

# 50
  • Мнения: 5 425
Да изчака една година и да се изнесе от вкъщи. Тогава ще има пълната свобода да се развива както сметне за добре.

Общи условия

Активация на акаунт