За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 074
  • 760
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 12 684
Моля за идеи за оползотворяване на извара - домашна, от овче мляко - нещо подходящо за мъжко парти ....ще направя кьопоолу с добавка на изварата, нещо друго бихте ли ми предложили?
С изварата става интересна разядка/салата заедно с нарязани маслини, поне на мен много ми харесва и върви и с питиетата - там ракия, водка, кой каквото пие. Заради маслините има повече вид и на салата, а не като пастет само разбъркано.
Извара, сол на вкус и олио или зехтин малко и се разбърква да стане хомогенно, пък може и с блендер ако искате по-гладко да е. Малко на око слагам зехтина, то зависи и изварата дали е по-суха или по-мазничка. После наситнен кромид и червен пипер, плюс доволно количество нарязани черни маслини. Ако има време и да се охлади хубаво в хладилника преди мъжкото парти - още по-добре, само да не е много дълго де, че с лука няма да е много добре. Според мен носи и пресен магданоз, макар че по принцип рецептата я знам без.

В солен кекс/мързелива баница също съм слагала и чаша извара освен каквото имаше в рецептата, много добре става.

Разновидност на салата Снежанка с блендирана до гладкост извара вместо цедено мляко също съм опитвала на гости, хубава беше.
Ако трябва да е по-джиджано партито, такава салата или разядката могат и да се желират за по-ефектно поднасяне.
Аз бих си я изяла с лъжицата, много обичам извара а пък домашна изобщо не бих я дала на другите Grinning

# 121
  • Мнения: 2 774
natka, аз се чудя как да я разтикам, ти за ядене с лъжица ми говориш 🤣. Много рядко харесвам кози/овчи млечни продукти, а моя ММ купува като невидял подобни 🙄 а аз се чудя къде и как да вложа и да не изхвърлям, най-често намазва мъжката компания събираща се да гледа футбол 😁....та не е някакво спец събитие, а събиране на по ракия със салати и разядки 👌
Благодаря на всички 🌸

# 122
  • София
  • Мнения: 5 118
Щом често купува овчи продукти, вероятно имаш и овче сирене.
Смесваш 1/3 извара 1/3 натрошено сирене и 1/3 майонеза.
Навиваш слайсове качествена шунка с тази плънка вътре като палачинка.
Това е всичко. В мъжка компания си го правим 👍

# 123
  • Мнения: 10 372
Общо взето всякакви разядки стават с извара. Можеш да си почистиш хладилника от изостанали сметани, майонези, сирена, дори и с колбас съм правила. Като прибавиш и наситен лук или чесън, копър и всичко, което ти дойде наум. Според мен всякак става хубаво.

# 124
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Здравейте, никак не съм майстор на картофените кюфтета, та искам да попитам, ако ги изпека на фурна трябва ли да ги овалям в нещо или се пекат направо? Моля за изпитана рецепта Simple Smile

# 125
  • Мнения: 4 676
Аз ги омесвам по рецепта ,оформям топчета и леко ги сплесквам . Овалвам в брашно , потапям в разбити яйца и редя върху хартия. Пека на умерена фурна.

# 126
  • Мнения: 22 867
Здравейте, никак не съм майстор на картофените кюфтета, та искам да попитам, ако ги изпека на фурна трябва ли да ги овалям в нещо или се пекат направо? Моля за изпитана рецепта Simple Smile

По рецептата на Pety ги правя, добре се получават.
Малко указания от нея:
Скрит текст:
.....ако питаш за моята рецепта точни мерки няма.Винаги ги правя на око.На около 5-6 средни картофа слагам едно яйце, една глава лук и сирене около 1/2ч.ч.Пека ги на 200 градуса ,около 20 минути. Не ги обръщам.

# 127
  • In transit
  • Мнения: 11 793
Здравейте, никак не съм майстор на картофените кюфтета, та искам да попитам, ако ги изпека на фурна трябва ли да ги овалям в нещо или се пекат направо? Моля за изпитана рецепта Simple Smile
В последните години ги правя само печени. Оформям кюфтетата, сплесквам ги и ги овалвам в галета.
Нареждам ги върху намаслена хартия за печене. Отгоре леко ги поливам със зехтин (или олио) и ги запичам с вентилатор за 15-20 минути до златисто.
За самите кюфтета сварявам добре картофите, пасирам с преса докато са горещи, подправям със сол, пипер, магданоз, риган, сирене и яйце (или 2 яйца, зависи от количеството картофи). Омесвам добре, оставям да се охлади добре сместа и оформям кюфтетата.

Ей така изглеждат:

# 128
  • София
  • Мнения: 4 709
Каква гарнитура върви с пил филе с кожа на скара?

# 129
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Каква гарнитура върви с пил филе с кожа на скара?
Въглехидратна-пюре (може от грах, кореноплодни, картофи), картофена салата.
Зеленчукова-пресни или задушени зеленчуци.
Филето е по-сухо, може да има някакъв лек сос.

# 130
  • In transit
  • Мнения: 11 793
Или с млечно-чеснов сос.

# 131
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Скрит текст:
Каква гарнитура върви с пил филе с кожа на скара?

За гарнитура - виж идеи от снимката.


Сосове.
https://ipeychev9.blogspot.com/2018/10/blog-post_71.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2018/08/blog-post_24.html

# 132
  • Мнения: 4 403
Здравейте,
С какви други плодове освен ягоди ще се получи хубава торта Павлова?
Праскови?

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 26 366
Може,но обелени.
Вчера гледах по тв кулинарно предаване за Австралия,била предпочитан десерт там,гарнираха с вътрешната част от маракуя и горски плодове или киви.

# 134
  • Мнения: 9 519
Здравейте,
С какви други плодове освен ягоди ще се получи хубава торта Павлова?
Праскови?

С всякакви, каквито обичате. Даже се връткаше една рецепта, при която част от черешите бяха топло приготвени. Сега има голям избор - малини, къпини, боровинки, праскови, кайсии и т.н. може от няколко вида да се сложат.

Общи условия

Активация на акаунт