Отговори
  • София
  • Мнения: 96
Извинявам се, ако има такава тема вече. Търсих из форума и сякаш не открих.

Казусът ми е следният - днес ми докараха новата печка Горенье, модел kc6355xt.
Свързахме я, фурната тръгна, но двата керамични котлона - не. Пробвахме, чакахме, но не тръгнаха
Моля, ако някой си е взимал от този модел да сподели дали има нещо, което съм пропуснала да направя или да се свързвам със Зора утре?
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 40 744
Само идея. Когато свързахме нашия аспиратор и той не тръгна. Всичко си беше наред, но не тръгна. И тогава ММ се сети да обърне щепсела и той тръгна. Може да иска фазата и нулата да влизат на точно определени места. Та ако сте с щепсел просто го завъртете на 180 градуса, а ако сте с твърда връзка разменете двете жици. Ако разбира се всичко друго е по схемата.

# 2
  • София
  • Мнения: 96
Само идея. Когато свързахме нашия аспиратор и той не тръгна. Всичко си беше наред, но не тръгна. И тогава ММ се сети да обърне щепсела и той тръгна. Може да иска фазата и нулата да влизат на точно определени места. Та ако сте с щепсел просто го завъртете на 180 градуса, а ако сте с твърда връзка разменете двете жици. Ако разбира се всичко друго е по схемата.
Уж го обърнахме няколко пъти и пак не заработиха. Фурната си тръгва, котлоните - не.
Мисля си, че ако нещо по свързването не сме направили, няма да тръгне и фурната. Ама знам ли аз?
Може да са с отделни функции. Идея нямам

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Огледайте по-внимателно схемата за свързване. Под капачето има нещо подобно на медни пластини или мостчета, не знам как да го кажа точно. От тяхното правилно поставяне и свързване зависи дали печката ще работи както трябва. Вземете си хубав кабел с по-големи квадрати. Желателно е заголените участъци за свързване, да са кербовани или калайдисани. И да се стяга както трябва.

# 4
  • Мнения: 11 573
Горенье обикновено дават няколко схеми на свързване в зависимост от волтажа на мрежата. Вие използвахте тази за 230 волта, нали?

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 18:26 от petiaivanov

# 5
  • София
  • Мнения: 96
Огледайте по-внимателно схемата за свързване. Под капачето има нещо подобно на медни пластини или мостчета, не знам как да го кажа точно. От тяхното правилно поставяне и свързване зависи дали печката ще работи както трябва. Вземете си хубав кабел с по-големи квадрати. Желателно е заголените участъци за свързване, да са кербовани или калайдисани. И да се стяга както трябва.

Много благодаря за помощта. Точно така направихме и вече всичко е наред.
Спокойна вечер на всички.

Общи условия

Активация на акаунт