Проблем със зъбите - добър ортодонт в София?

  • 786
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile От години имам проблем със захапката. Откакто преди време една зъболекарка ми направи няколко пломби, и ми регулира захапката така че да ми е по-удобна, започнах да имам проблеми.
Ставата започна  да ми щрака при дъвчене, пломбите в устата ми се отчупват регулярно, предните зъби започват да ми се изтриват...Усещам че захапката е по-скоро нерегулирана и контактите между зъбите не са ок. На моменти ми се е случвало да скърцам със зъби нощно време, откакто ми се случи този проблем със зъбите.

Чудя се дали е подходящо да отида на ортодонт и при кого точно? Ще ми се да не ми се слагат коронки на зъбите, по-скоро захапката да се регулира с пломби...

Ще се радвам да ми препоръчате добър ортодонт на територията на София Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 35 088
С пломби няма да регулират основният проблем, само с апарат и /ил реконструкция на челюстта.
Бавно е и ужасно скъпо, преценете.

# 2
  • Мнения: 29
Здравейте. В следствие на два извадени зъба захапката ми се промени. Странното е, че стана много бързо - за 2-3 месеца. Проблема е , че от дясната страна горните и долните зъби нямат контакт. За сметка на това пък долните ми предни зъби почти опират в горните два предни, заради което имам и болка в единият зъб. От променената захапка започнах и да стискам зъби силно вечер. Искам да попитам тезипроблеми как може да се коригират? Със специална шина ли или брекети? Моят стоматолог тук в Германия ми направи една доста дебела шина, която да нося вечер заради стискането. Той твърди, че с тази шина ще ми се коригира захапката. Аз обаче не съм сигурна. Потърсих и друго мнение и ми казаха ,че  най-вероятно се нуждая от специялна шина или брекети.

Общи условия

Активация на акаунт