На море в Гърция 2021 - IV

  • 40 307
  • 799
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 036
Хах а на мен преди няколко години ми откраднаха чистачките на колата в един хотел на паркинга им преди Ситония. Вярно бяха чисто нови от скъпа серия, но си мислих,че това е безумно в 20 век в Гърция...

# 526
  • Мнения: 964
На мен и друга българска кола ни свалиха номера полицаи рано сутрин (преди 7:30) след оплакване на грък от сградата. Бяхме паркирали колата отпред пред апартамента, а не в подземието, тъй като опираше. След глоба 20 евро, няколко дни по-късно си го получихме обратно. На друг обитател грък имаше само фиш (после разбрах, че на тях за неправилно паркиране им взимат книжката за 3 месеца..). Не се занимават да търсят злосторниците и патрулират, а с кокошкарски истории. Покрай ковида явно всички са изтрещяли..

# 527
  • Мнения: 2 754
Момичета, ако возим в колата си сестра ми и племенника трябва ли да сме с маски? Двете с нея сме роднини от втора степен, но сина ми и племенника - не, те са от четвърта .... тя и съпруга ми не са кръвни роднини ....... май си самоотговорих ............

# 528
  • София
  • Мнения: 2 607
А дали тези кражби по северна Гърция не са и от наши? Не, че гърците са цвете, но по Йонийското крайбрежие, а и по островите, като гледах какво доверие ни гласуват местните, едва ли имат кражби.

# 529
  • Мнения: 10 965
Наши, румънци и всякакви пришълци. То и гърците поизгладняха, вярно, но битовата престъпност извън големите градове е много ниска, почти несъществуваща. Нищо не сме заключвали там, чувството за сигурност винаги е било изключително високо. На много места на юг живеят групи от наши цигани - уседнали са, не знам дали и какво работят, но пак не съм видяла да се краде.

Джебчии в Атина има открай време, като във всеки голям туристически град, но по островите и селцата да изчезне нещо - абсурд е било. В Северна Гърция чувам за инцидентни кражби от познати, може би от десетина години. Но напоследък явно са зачестили.

# 530
  • Мнения: 487
Ние успяхме да видим крадците-двама мъже и две жени,цигани.Единият, най-вероятно беше пазач , него ясно го видяхме- черен като катран.Помислихме си ,че са български цигани.По-късно в полицията ни казаха,че от няколко години из района(Офринио,Неа Перамос  и околностите) вилнеят някакви сръбски цигани,които са се заселили там.Много сигнали получавали за кражби,но не могат да ги хванат,защото те изхвърляли веднага уличаващите ги вещи.Търсят най-вече пари и бижута.Даже преди 4-5 години имало някаква програма за обмяна на опит и полицаи от България работели по два месеца в района на Неа Перамус,в помощ на гръцката полиция за кражбите през летния сезон.После тази програма била спряна.

# 531
  • София
  • Мнения: 2 696
Здравейте, ние се завърнахме след една седмица с кемпер на къмпинг Талата Каламици.
И в двете посоки минахме границата без проблеми, с чакане по около 20 минути и двата пъти беше събота. Ние бяхме с ваксини, нашите приятели с друг кемпер бяха с антигенни тестове. На влизане показхма plf, лични карти, акт за раждане+ паспорт на детето и сертификатите за ваксини, никой не си слагаше маски, даже в кемпера и двете посоки влизаше човек от митницата и разпитваше детето дали е наше 😄 и беше също без маска.
Имахме приключения първата нощ, другия кемпер имаше проблеми и се наложи да нощуваме близо до Никити на пътя. Беше малко стресово, през нощта някакви пияни гърци с кола спряха до нас, надуха музиката на макс и си отвориха вратите, направо си изкарах акъла. На другия ден стигнахме благополучно в къмпинга и беше супер. Къмпинга е много хубав,  има палатки, каравани, кемпери и мобилни къщички. Отделен е на края на Ситония и плажа е частен само за къмпинга, обградено от планини, имаше много дървета и жегата не се усеща. Има много тоалетни, душове, хладилници, печки и всичко се поддържа много чисто. Буквално чистачките постоянно чистеха. На плажа още първия ден си занесохме чадъри шезлонги и всякакви пособия и до края си седяха там, ние само си взимахме кърпите. Всички така правеха. Имаше много хора, но не се усещаше, беше много спокойно. Плажът е с едър пясък, първите дни даже чувствителните ми крака страдаха леко, но поне са добре ексфолирани. Няма никакви миди по целия плаж. Морето е чудесно, става леко дълбоко, но когато е спокойно е още по- добре така. Последните два дни имаше големи вълни и ставаше само за екстремно борене с вълните, но и в това си има чар. С удоволствие бихме се върнали пак в същия къмпинг. Събирам отзиви и за други къмпинги в Гърция. Кой ви е най- любимия?
Ще се пробваме пак с кемпер, но не мисля че бих се престрашила на диво там, поне докато придобием повече опит.

# 532
  • Наблизо
  • Мнения: 5 968
Здравейте! Имам глупав въпрос,но прочетох първата страница и с търсачката също не успях да намеря отговор.Ние сме голямо семейство и ще пътуваме с две коли.В едната кола ще сме аз,мъжът ми,баща ми и детето.Направих регистрацията и нямаше поле за детето.На момента реших,че защото е малко.Сега се чудя дали не нарушаваме нещо..Благодаря и се извинявам предварително,ако е обсъждано!

# 533
  • София
  • Мнения: 14 512
Здравейте! Имам глупав въпрос,но прочетох първата страница и с търсачката също не успях да намеря отговор.Ние сме голямо семейство и ще пътуваме с две коли.В едната кола ще сме аз,мъжът ми,баща ми и детето.Направих регистрацията и нямаше поле за детето.На момента реших,че защото е малко.Сега се чудя дали не нарушаваме нещо..Благодаря и се извинявам предварително,ако е обсъждано!
Всички пътуващи трябва да са описани, редактирайте и го добавете.

# 534
  • Мнения: 5 776
В нашето малко забутано селце в Южен Пелопонес само за година разбиха поне една трета от къщите. При това голяма част посред бял ден и са постоянно обитаеми. Та не разчитайте на селската идилия.

# 535
  • Мнения: 10 965
В нашето малко забутано селце в Южен Пелопонес само за година разбиха поне една трета от къщите. При това голяма част посред бял ден и са постоянно обитаеми. Та не разчитайте на селската идилия.
Оф, много лоши новини са това.

Ето и нещо полезно - много подробно разписани противоепидемичните мерки за фериботи - от суша до остров, от остров до остров, от остров до суша. Досега не съм попадала на толкова детайлно и прецизно обяснение. Информацията е отпреди пет дни, но засега изискванията остават същите.
https://news.gtp.gr/2021/07/20/covid-19-rules-ferry-travel-greek … olUQTfU8GgZrqoW_g

# 536
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 683
Да видим дали съм разбрала правилно за PLF регистрация. Ние ще пътуваме двамата с мъжа ми. Мога ли да попълня само един формуляр, или ще трябват два екземпляра за всеки един от нас? Ще пътуваме на пети Август, т.е. има още време и не искам да избързвам много с попълването. Затова и питам. Чета ви всеки ден. Не пиша, защото ние преминаваме транзитно през Гърция от Италия. На море няма да ходим. Благодаря ви!

# 537
  • София
  • Мнения: 5 352
Един за двамата.

Параход, благодаря! Много полезно инфо. Ние мислим да се разходим до Сими.

# 538
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 683
Един за двамата.

Параход, благодаря! Много полезно инфо. Ние мислим да се разходим до Сими.
Heart

# 539
  • Мнения: 50
Здравейте на всички! За пръв път пиша в темата. Планувам пътуване до Корфу, Паксос и Антипаксос за края на август. Държим да сме с нашата кола, защото така ще ни е по-комфортно и можем да вземем всичко, което искаме със себе си. Доколкото разбрах няма ферибот между Корфу и Паксос, на който може да се качи колата, това дали е действително така? Но дори да трябва да се върнем до Игуменица, няма да е голям проблем. Основният ми въпрос е - как стоят нещата с паркирането на Паксос? Забелязах, че много малко от местата за нощувки предлагат паркинг, а Гайос излгежда има голяма пешеходна зона и ако спим близо до пристанището, имате ли идея къде евентуално може да се паркира? Като цяло всякакви други препоръки ще са ми полезни. Мисля 2 от дните да ходим до Антипаксос сутринта и да се връщаме вечер (предполагам, че има такива водни таксита?). Там мисля, че няма да е проблем, че сме пеш, островът изглежда доста малък. Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт