ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 107

  • 49 002
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 476
Хора, има ли разлика в калориите в картоф суров белен и небелен и тиквата с и без кора?За сурово състояние ми трябва, но не знам има ли голямо значение кората.Суров картоф е 77 калории, но ако е теглен обелен май е 61.

# 526
  • Варна
  • Мнения: 2 729
Как сте, момичета? Nature High Brightness

Аз извъртях първия месец на режим. Време за отчет!

В теглото: минус 6 кг. В обиколката, която съм си заплюла да меря, сантиметрите са минус 7.

Ръфам пилешки бутчета, рибоци разни и много краставици. Не си отказвам сирене и кашкавал, зелето е без ограничение, тиквичката - също. Всеки друг заразват - ям, но по-малко. Нещо не съм се залетяла към яйца... навремето като дюканствах ядях доста яйца, сега - хич. Само по едно изяждам и то без да го усетя, в питката от трици, ако си правя... Киселото мляко ми е 3,6% - средно по една кофичка на ден... Шунки и филета по-рядко хапвам, но също не си отказвам.

Ако ми липсва нещо, това са плодовете. Simple Smile

Накратко така при мен... Още доста ще ви досаждам. Остават ми 24 кила до целта. Relaxed

# 527
  • Мнения: 22 430
Поздравления за успеха, страхотно темпо на сваляне.

Аз стоя на едни килограми вече три седмици и адски се дразня... Но се надявам да паднат.

# 528
  • Мнения: 22 430
Здравейте отново от мен,

голямо затишие в темата. Simple Smile

Аз понеже се похвалих и познайте, вместо да свалям...кантара започва да се покачва нагоре.
Три вечери си позволявам да пия по 2чаши червено, домашно вино (общо към 350мл че са ми малки чашите). И познайте...качих тъкмо 600гр.
Като не съм променяла абсолютно нищо в храненето.
Ами...правилно не пиех над 6месеца. Единствено лятото съм си позволила няколко пъти бира, сумарно сигурно 5-6бири да съм изпила, но от тях подобно нещо не съм забелязала.
Та, приключих с виното и сега ще чистя пораженията от тези три дни.

# 529
  • Варна
  • Мнения: 2 729
Ух, че неприятно... Иска ми се виното да се въприемаше като водата, ама нъц.
Аз се опитвам ако ще пия нещо изобщо да е бяло вино с лед Simple Smile Уж по-безопасно...

Аз си купих електронен кантар и работата е шокираща. Ще трябва да си променям лентичката Sad 

# 530
  • Мнения: 1 176
Уж по-безопасно, уж по-безопасно, ама аз качвам от бяло, примерно. Червеното от една чаша не ми се отразява, от две олеквам Joy
Та най-добре всеки да си тества на него, кое как му действа.

# 531
  • Мнения: 22 430
Не съм и предполагала, че ефекта от 2чаши вино може да е такъв върху мен.
Аз много рядко пия и никога не съм се теглила така стриктно.
Червено вино си позволявам само зимата и то само домашно, но очевидно при мен не върви с отслабването.

# 532
  • Мнения: 2 275
Търсите с метод проба-грешка.
При мен виното ме разяжда, че и десерт търся. С бирата нямам такъв проблем.
Но аз и най-старателно избягвам кантара 4-5 дни след това. Аз от тези, които не тичат в тоалетна след бира, всяка глътка я пазя старателно и дълго.

# 533
  • Мнения: 1 495
Аз съм минус кг и нещо, имам да свалям още 1кг. По принцип нямах за сваляне, само 2кг натрупани по време на локдауна миналата година. То голямо търкаляне и ядене на шоколад беше.
По принцип свалям адски трудно, да не кажа невъзможно, още повече, че съм с проблемна щит жлеза. Сега си наложих да пия много вода, ям всичко разделно и задължително салата на всяко ядене. Похапвам тук таме нещо сладко от рода на парче кекс или от желираните бонбони на детето, но предимно следобед.
Старая се да готвя с много малко мазнина и почти никога не пържа.
Доволна съм, защото освен всичко се чувствам много по-енергична, а лицето ми се изглади значително, явно от водата.
Честно казано дори да нямам кг за сваляне, ще се придържам към такъв режим. Много по-леко ми е.

# 534
  • Мнения: 2 565
Елиза, би ли споделила едно примерно разделно меню ?

# 535
  • Мнения: 1 495
Елиза, би ли споделила едно примерно разделно меню ?

Да, разбира се. Този режим ми помогна навремето, когато бях качила значително и свалих около 10-на кг.
Сутрин се пие вода, чай и плодове до обяд. Примерни неща, които хапвах последните дни за обяд и вечеря, като гледам яхнията да е на обяд, а за вечеря да е печеното:
Салата и яхния боб,грах или леща; салата и ориз със зеленчуци: салата и печени с малко мазнина картофи; салата и зеленчуков омлет; салата с печени пилешки бутчета; салата и пилешко бяло месо със зеленчуци; салата и печена риба и скариди;
За днес менюто ми е: обяд салата с яхния грах; вечеря - зелева салата с яйца по панагюрски.

# 536
  • Мнения: 2 565
благодаря ти. Оказа се, че и аз така се храня. Но сутрин хапвам въглехидратно.

# 537
  • Варна
  • Мнения: 2 729
Отдавна съм се замислила за разделното хранене и може би някой ден ще го превърна и в мое доживотно хранене. На практика по време на слабеене всички малко или много сме на разделно Simple Smile 

Аз моя нов кантар го обичааааамммм - днес минус почти цял килограм! 98.3.... Направо мърдам линийката на 98, няма се заяждам за 300 грама, я!  Simple Smile

# 538
  • Мнения: 22 430
За два дни изчистих пораженията от виното. Явно повече вино няма да пия за жалост.
Този месец е много зле положението. Едва килограм съм свалила. Явно пак трябва да мина на супер ограничен режим и под 1000ккл.
Още два килограма остават до първа цел. И после още 10кг. Е тях вече не знам как ще свалям, но продължавам по същия начин, пък да видим.

# 539
  • Мнения: 5 508
Привет, момичета.
Завръщам се в групата за n-ти път 😁
Преди пандемията бях към 77кг. За година и нещо стигнах до 90 ...
Стартирах миналата сряда с пълно изключване на газирано, алкохол, сладко, хляб, картофи, ориз и т.н.
За седмица паднах до 86,9кг ама след именния ден на МП и два рождени дни, в които си ядох каквото ми е кеф, пак върнах до 88,4кг. Нормално и очаквано.
Извод: За 10 дни към 1,6кг трайно (не знам колко точно съм била при старта, та ги пиша 90,0кг).

От днес наново. Стриктно хранене по два пъти на ден, евентуално с по едно междинно хранене (плод или малко сурови ядки).
Наблягам на салатите, плодовете, по малко сирене, кашкавал и месо.
Течности - само вода, понякога с лимон. Чай пия рядко на работа, задължително без мед или други добавки.

Цел за следващите десетина дни: Падане под 85,0кг.
Вярвам, че може да се случи. Този начин на хранене е коренно различен от онзи до преди 10 дни, та организма е в 'шок' и изхвърля много вода.
Не спортувам, но гледам да имам движение на работа и след това. 12-15 000 крачки гледам да правя. Не е много, но до скоро се движех главно с таксита, та рядко минавах 8000 Simple Smile

Крайна цел: 65кг.

Общи условия

Активация на акаунт