ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 107

  • 47 515
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 42
Висока съм 1,73 сега съм 79 кг, като бях 73 ми беше мн добре, даже ми казваха, че много съм отслабнала, 2 години съм след 2-ро раждане, ако това има значение

# 676
  • Мнения: 15 223
А кои по-точно хормони да изследвам? Иначе режима ми е на обяд месо+салата следобед си купих кето течния шоколад си взимам 1 лъжичка от време на време, не всеки ден, и вечерта предимно салати с сос Цезар, някой път и това е.

Махни течния шоколад - кето или не, това си е шоколад. Сосовете към салатите мисля, че бяха забранени при Узунов. Там е само месо и зеленчуци /поне до колкото помня/.
Хормони - май прогестерона ги правеше тези номера. Като намалееше май имаше такова озверяване за сладко. Не помня вече - чела съм за това много отдавна. Кръвната захар също го прави тоя номер - ако ти пада /напълно възможно при Узунов да пада зарахта при хора, които са свикнали със сладко/, рязко започва да се озверява за сладко.

# 677
  • Мнения: 14 001
Инсулин на гладно и кръвна захар изследвай. При висок инсулин също се получава.

# 678
  • Мнения: 1 176
Здравейте, момичета, как сте?
Идвам с питане - чували ли сте за ЕвеСлим и дали има някакви предупреждения за състава и страничните му ефекти (дали е боклук като Лидата, липовон и подобни)? В групата, където тренирам, тръгна верижна препоръка от уста на уста с треньорката в това число и усещам, че май тръгнах да се връзвам.

# 679
  • Мнения: 82
Здравейте всички Simple Smile, присъединявам се към вас за да черпя мотивация и съвети. Изключително много си развалих режима на хранене, което съвпадна и с малко движение - в резултат 15 кг отгоре.....Не стана бързо, но постепенно за една година...Вече ми е много дискомфортно, дрехите не ми стават и мисля че е време да се стегна и вляза пак във форма Simple Smile. Успех на всички Hug

# 680
  • Мнения: 414
А кои по-точно хормони да изследвам?
Хормони - май прогестерона ги правеше тези номера. Като намалееше май имаше такова озверяване за сладко. Не помня вече - чела съм за това много отдавна. Кръвната захар също го прави тоя номер - ако ти пада /напълно възможно при Узунов да пада зарахта при хора, които са свикнали със сладко/, рязко започва да се озверява за сладко.
Инсулин на гладно и кръвна захар изследвай. При висок инсулин също се получава.

Кръвна захар и инсулин на гладно сутрин, плюс хормоните на щитовидната - TSH, FT3, FT4. Ако нещо не е в норма - на лекар задължително.

# 681
  • Мнения: 645
Аз мисля да си купя колело елиптик и да възобновя спорта,дълги години имах пътека,но след скъсан минискус я продадох.Сега продължавам с интереалното хранене,но мисля и повече спорт да включа.
Някой с елиптик да сподели опит,до сега само във фитнеса съм ползвала и ми допада,чета че ненатоварва ставите както пътеката ако се тича(както правех аз)на нея и че е мн добър за цялостно отдлабване на тялото.

# 682
  • Мнения: 4 496
Говориш за голямата и скъпа закачалка вкъщи Joy
Бързо ми мина мерака за него, предпочитам си пътеката, но не тичам на нея, а ходя много бързо - точно преди тичането.

# 683
  • Мнения: 15 223
Имах колело - стана на закачалка и го продадох. Имах кростренажор - стана на закачалка и го продадох. Сега искам пътека, но ММ каза "НЕ!" - директно щял да ми купи закачалка Joy

Сега сериозно - и аз предпочитам пътеката. С нея свалям най-много и се чувствам най-добре след тренировка.

Сега да споделя - малко поотпуснах Моното на Касиопея сега по празниците и реших да го променя - ще го правя в три фиксирани дни седмично - неделя, вторник и четвъртък. Така петък и събота ще ми останат за нормално хапване и вино с мезенце вечер. От януари съм решила да го правя така - неделя и четвъртък - кисело мляко, вторник - плодови/зеленчукови смутита. Днес си поръчах едни добавки и ще ги включа в моното след НГ

Взех си тези антиоксиданти, които ще ги пия всеки ден

https://-spam296-/antioksidant-super-antioxidants-60-kapsuli.html

И този Микс супер храни за детокс, който ще добавям към смутитата във вторник

https://-spam296-/bio-miks-detoks-250-g.html

Има ли желаещи да се включат с мен към този режим от януари?

# 684
  • Мнения: 12 299
Аз мисля да си купя колело елиптик и да възобновя спорта,дълги години имах пътека,но след скъсан минискус я продадох.Сега продължавам с интереалното хранене,но мисля и повече спорт да включа.
Някой с елиптик да сподели опит,до сега само във фитнеса съм ползвала и ми допада,чета че ненатоварва ставите както пътеката ако се тича(както правех аз)на нея и че е мн добър за цялостно отдлабване на тялото.
По-малко натоварва ставите и особено коленете, понеже не се сгъват на остър ъгъл при елиптика. Няма го и лекото сътресение на всяка крачка което го има при тичането (не знам на пътека как е, на настилка си е фактор). Това, което му харесвам е че раздвижваш и горната част на тялото, а и по-лесно поддържаш по-прилична стойка докато тренираш, на велоергометър примерно много хора се прегърбват.
Вече дали ще ти е закачалка или не... това само от теб си зависи и си важи за всеки кардио уред. Ако не си сигурна, изпробвай още някое време във фитнеса според мен. Ако си си ползвала пътеката редовно преди, шансът да ползваш това редовно не е малък.
Скрит текст:
А пък аз имам една такава закачалка (кростренажор) от бившия ми Grinning Той я купи с голям мерак, качи се на нея точно два пъти и приключи. Аз я ползвах що-годе редовно, поне сравнено с него. Като се разделихме, лично ми я разглоби, пренесе и сглоби на новото място, сигурно го беше страх да не му я оставя Joy
Предимно гледам да ходя пеша и се качвам на това чудо само ако съм запряна цял ден вкъщи, само заради това не бих си купила уреда ама нали си го имам вече.

# 685
  • France
  • Мнения: 12 247
Цоп и аз при вас.

Искам да отслабна. След втората ми бременност имам едни почти 7кг, които не мога да гледам. Нищо не ми става от гардероба. Освен някоя по-широка пола. Имам нужда от мотивация. Дори и сега като пиша гризкам шоколад. Трябва да загубя поне едно 3кг до началото на май 2022, защото съм канена на сватба.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 2 696
Мили дами, дайде ми на ум един страничен въпрос.

Някой има ли спомен във форума да е имало тема за супер наднормени дами? Ще ме прощавате за английските думи, не се сещам за еквивалентните на български. Говоря за дами, които не са просто overweight, а такива, които са вече obese. Като мен.
Не мога да участвам в разговори за нужда от сваляне на 2, 5, 7, дори 10 кг, т.к. категорията ми е в пъти повече като килограми за сваляне.

Ако е имало такава тема, защо тя не е просъществувала?
Ако е нямало такава тема, защо пък да няма? Ще има ли интерес?

Аз си мисля, че ще се чувствам по-комфортно, ако си пиша с други от моя (широк) "аршин".

Дали има някои дами, които биха писали в тема, отделена само за момичета с много, много излишни килограми?

# 687
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Имах колело - стана на закачалка и го продадох. Имах кростренажор - стана на закачалка и го продадох. Сега искам пътека, но ММ каза "НЕ!" - директно щял да ми купи закачалка Joy

Сега сериозно - и аз предпочитам пътеката. С нея свалям най-много и се чувствам най-добре след тренировка.

Сега да споделя - малко поотпуснах Моното на Касиопея сега по празниците и реших да го променя - ще го правя в три фиксирани дни седмично - неделя, вторник и четвъртък. Така петък и събота ще ми останат за нормално хапване и вино с мезенце вечер. От януари съм решила да го правя така - неделя и четвъртък - кисело мляко, вторник - плодови/зеленчукови смутита. Днес си поръчах едни добавки и ще ги включа в моното след НГ

Взех си тези антиоксиданти, които ще ги пия всеки ден

https://-spam296-/antioksidant-super-antioxidants-60-kapsuli.html

И този Микс супер храни за детокс, който ще добавям към смутитата във вторник

https://-spam296-/bio-miks-detoks-250-g.html

Има ли желаещи да се включат с мен към този режим от януари?
Има, има. Simple Smile
Аз ви чета с удоволствие, броя що-годе редовно калории, но не съм на 100% стриктна, както ми се иска. Засега поддържам и след празниците ще се стягам. Simple Smile)

# 688
  • Мнения: 3 281
Dorchester, всичко с над 30% телесна мазнина се счита за obese. Така че доста от дамите с 10тина излишни килограма са в тази категория Simple Smile
Много сме в темата, които сме или сме били със свръхнаднормено тегло. Аз започнах с 50 излишни килограма, сега съм от тези с 12 излишни, вярвам че и ти един ден ще се ядосваш на последните останали упорити килограми.
В отделна тема аз не бих писала, защото дори и тези с по 2-3кг излишни ще се разпишат там, така че ми се вижда излишно Grinning

# 689
  • Мнения: 22 343
Dorchester, не знам да е имало такава тема, но хубавото е че тук могат да пишат всякакви хора.
Януари когато започнах бях с 30кг отгоре.  Сега съм с 10кг и продължавам. Даже може и повече, но в крайна сметка не искам да съм максималист

Общи условия

Активация на акаунт