Къде в Бургас? (59)

  • 103 925
  • 1 911
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 969
Логопедите работят с всички възрасти, смятам че такъв специалист ви трябва, но не мога да предложа конкретен.

# 286
  • Мнения: X
Относно майсторите съм съгласна, но за камериерките, твърдо не.
Не работя в туристическия бранш, но имам много познати в него на всякакви позиции- от камериерки, през администратори, продавачи, бармани, до собственици. Заплатите масово са под 1000лв. и труда е къртовски. Като сезонна заплата има продавачи специално, има доста, които взимат 1000-1200 лв., но за 12 ч.работен ден без нито един почивен ден за цялото лято.Сметнете по колко работни часа са това в месеца и като разделите заплатата, какво се получава реално.
Това, че камериерките чистят по 19, че и по повече стаи е вярно, но парите, които взимат за това са обидно ниски.

# 287
  • Мнения: 1 507
А какво ще рече ковид косопад?
При косопада след ковид нищо не помага - колкото и ампули, шампоани, отвари и т.н. да ползвате, резултатът е нулев.

# 288
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Това, че камериерките чистят по 19, че и по повече стаи е вярно, но парите, които взимат за това са обидно ниски.
Максимум 13 стаи е норматива и ако някой чисти 19 стаи, то толкова и ги чисти.

# 289
  • Мнения: 1 507
Това, че камериерките чистят по 19, че и по повече стаи е вярно, но парите, които взимат за това са обидно ниски.
Максимум 13 стаи е норматива и ако някой чисти 19 стаи, то толкова и ги чисти.
Проблемът е ако "изкиха" някой от персонала посред лято и неговите 13 стаи трябва да ги вземат колежките. Ей така стават по 19 или 20. Но пък и заплатата скача с 50%.

# 290
  • Мнения: X
А пък като си помисля колко болни от ковид ни обслужваха това лято в региона. Масово срещам хора, с които по време на общ разговор, както е обичайно напоследък, стигаме и до темата ковид. Всеки втори ми казва- "аз ковида го изкарах". Питам ги, че кога го изкара, нали те виждам всеки ден...в магазина, в хотела, в ресторанта... А те" ааа, то не бях много зле. Не съм правил тест, как ще правя като ще ме затворят и ми отива работата и сезона". Та не се чудете защо сме все начело в класацията. Почти всеки сезонен работник болен от ковид, който що - годе успяваше да се държи на краката си, си работеше ежедневно и неригистриран като болен, разбира се.

# 291
  • Бургас
  • Мнения: 6 269
Ладида, аз съм попадала преди време във фейсбук на една жена, нещо от рода "Да се научим да говорим пред публика", някакъв педагог или специалист беше.Не знам дали би ти свършило работа, но ако да, може да се разровиш.
Иначе логопед би трябвало също да може да помогне.
Сигурно бърза и не диша правилно.

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Точно логопед е специалиста.
Не зная защо си мислите, че логопедът се занимава само с деца. С възрастни също, друг е въпроса, че при нас възрастните не са свикнали да се обръщат към такъв специалист. Всякакъв тип нарушение на речта, концентрацията и дори поведенчески нарушения, проговаряне след инсулт и др. Риторика и говорене пред публика е съвсем друго.

# 293
  • Мнения: 4 808
Аз мога да препоръчам логопед: Моника Кемурджиева, кабинетът се казва Еле-ра, има страничка във фейсбук. Тел. 0897 393892. Млада е, но работи много отдадено, има подход и познавам доста доволни от нея.

# 294
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Точно логопед е специалиста.
Не зная защо си мислите, че логопедът се занимава само с деца.
Ами защото преведено от гръцки е лого-слово, говор и педи- дете. Затова мислех, че е за деца. Явно съм в грешка. Ще попрочета.

# 295
  • Мнения: 515
Здравейте,
моля за препоръка на шивачка за скъсяване на много разкроена рокля в Меден рудник.
Тази до Екватора в зона А преди ми скъсява два пъти роклята докато я изравни, затова търся друга.
Благодаря !

# 296
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
Къде мога да намеря стягащ колан за след раждане иии готов банер с  "Добре дошло бебе" или нещо подобно, мерси

# 297
  • Мнения: 116
Здравейте, дами!  Моля за препоръка за ВиК майстор. Става въпрос за тръбите на мивката в кухнята. Благодаря ви предварително!

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 141
Здравейте, дами!  Моля за препоръка за ВиК майстор. Става въпрос за тръбите на мивката в кухнята. Благодаря ви предварително!

Ползвала съм тези за тръбите в банята. http://otpushvanenakanalibs.com/  Доволна съм.

# 299
  • Мнения: 59
Здравейте може ли да ми препоръчате кардиолог в Бургас и да ме посъветвате между Милушева и Николова коя

Общи условия

Активация на акаунт