◯‍◯‍◯‍◯‍◯ * XXXII ЛОИ - Токио 2020 (23.07 - 08.08.21) * - Светът е олимпиада 🥇 🥈 🥉

  • 45 301
  • 1 112
  •   1
Отговори

Анкета

Любим летен олимпийски спорт

Опции:

* Може да изберете максимум 4 опции.

# 180
  • Мнения: 4 550
Гледам плуване сега. Още не са започнали нашите.
Честито на Костадинова за медала! Голямо щастие е това.
Дамата в тениса на маса също ме зарадва с успеха си досега
Като се има предвид, че това са спортове където се справят на мускули и на инат. Страхотни момичета имаме!

# 181
  • гр. София
  • Мнения: 1 560
Ще чакам новини за нашите плувци Simple Smile Благодаря! Simple Smile

# 182
  • Мнения: 3 675
Гледам плуване в момента. Диана Петкова остана последна в серията си на 100м бруст. Кратко интервю с нея по БНТ, не е много доволна от времето си, но като за първи старт, общо взето, е доволна. Каза, че не е очаквала добър резултат, защото не се чувства уверена в бруста и се надява на по-добро представяне в силната си дисциплина. Оплака се, че не могат да се разходят никъде.

Олимпийски рекорд на южноафриканката.

После мигнах и изпуснах Калоян Левтеров, но и той не е успял да мине квалификациите. Каза, че е бил нервен. Каза още, че тренировките вървят по план въпреки строгите мерки.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 14:16 от Дидичка

# 183
  • MJF
  • Мнения: 8 531
Гледам спротна гимнастика сега но преди обед изгледах скокове във вода - 3м синхронно жени. Доволна. Не бях виждала китайците ....не помня от кога с ковида, канадците , мексиканците , ....също. Като изключа оценките на британския дует с дугите горе долу съвпадахме със съдиите. Китайския дует -майсторство. Останалите 7 някъде не много близо зад тях. Немския и канадския дует днес късметлийки-сребо за канадките и бронз за немкините. Редиха се 7 дуета по брой грешки след първото място а не по майсторство така да се каже. Хайде дано се разиграят нататък скачачите. Искам повече общо качество.
ooooh! не знам защо мислех че скоковете и артистичното плуване ще са по- нататък, като мине плуването. Така е то като не чета програмата, мързел и половина Blush

Зарових се в разписанието на спортовете които гледам. Слава богу скоковете във вода са почнали днес. 1 дисциплина днес и съм я видяла. Утре е 10 м / кула мъже синхронно. Видях и къде и кога ще гледам запис утре. Туй добре Smile. Споделям за някой като мен мързелив зрител на този спорт.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 16:22 от Шошулчо

# 184
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 685
Повторение на финала на стрелбата по БНТ сега.

# 185
  • MJF
  • Мнения: 8 531
AIDA_N, сега гледах волейбол жени Бразилия-Южна Корея. Включих се в началото на втория сет и без много разсейване гледах до края. Хареса ми това което видях. Има надежда WinkSmile

# 186
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 685
Шошулчо, да не са спуснали по-ниско мрежата? Wink Smiley

Днес се разкъсвах между тенис - съпрузите Монфис играха по едно и също време, волейбол, бокс...

Утре имаме 8 български спортисти да следим. Ето програмата на българите утре: https://bnt.bg/news/nasiteno-balgarsko-uchastie-v-ponedelnik-na- … o-297243news.html

Една интересна статия за двама олимпийски спортисти с български корени - италианците Делян Статеф, състезател в триатлона и спортната гимнастичка Ванеса Ферари:
https://www.24chasa.bg/sport/article/10016474

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 20:01 от AIDA_N

# 187
  • MJF
  • Мнения: 8 531
AIDA_N, съвсем сериозно в кратката пауза м/у втория и третия сет ходех до друга стая да питам дали не са я свалили Smile . У нас всеки гледа на отделен екран в отделна стая, че интереси най-различни.

# 188
  • София
  • Мнения: 27 027
Много спортни емоции имаше снощи.
Започна с плуването, после дойде среброто на Антоанета Костадинова и завършихме с победата на Стойка в бокса. Simple Smile

нашите олимпийци за утре, 26.07

Скрит текст:
Тенис на маса
5:00 часа - Полина Трифонова срещу Шяошин Янг

ДЖУДО
5:00 часа - Ивелина Илиева срещу Гофран Хелифи (при победа Ивелина ще участва в четвъртфинали до 8:30 часа, а от 11:00 до 13:50 се разиграват репешажи, полуфинали и финал)

БАДМИНТОН
7:20 часа - Габриела/Стефани Стоеви срещу Цинг Чън Чън/Фан Дзя И

БОКС
7:54 часа - Станимира Петрова срещу Марсела Йени Ариас Кастанеда
11:30 часа - Даниел Асенов срещу Козмин-Петре Гирлеану

ПЛУВАНЕ
13:23 часа - Антъни Иванов - серии на 200 метра бътерфлай
13:38 часа - Диана Петкова - серии на 200 метра съчетано





Извън родните успехи днес, два са основните акцента за мен. Първо - уникалният триумф на японците, брат и сестра в джудото (гледах ги пряко и се изкефих когато сестра му влезе в залата и преживяваше за брат си) и за златото на 18 годишния, Хафнауи от Тунис на 400 м. в плуването. Това момче никой не го бе чувал образно казано, нямаше никакви успехи по турнирите и сега изведнъж шампион и то на 18 години и то от 8-ми коридор (едва за 3 път в цялата история на плуването)?! Това е шока на олимпиадата дотук.
За първи път в историята на олимпийските игри, брат и сестра станаха олимпийски шампиони в рамките на един състезателен ден (не говорим за отборен спорт или за тандем/двойка). В случая даже нещата се случиха в рамките на по-малко от час. Излезе сестрата (Ута Абе), стана олимпийска шампионка и след нея се появи брат и (Хифуми Абе ) и повтори изпълнението, сякаш е най-елементарното нещо на света. Simple Smile
Узбекистан също са с първа титла в историята си. Това стана в такуондото в един луд финал с толкова много обрати.

японците
https://twitter.com/Olympics/status/1419246776012443649?ref_src= … 21072511462918829

Няма как да не се отбележи и още един рекорд.
52 годишната, Нино Салуквадзе от Грузия стана първата жена, която е взела участие на девет Олимпиади?! 😮
Дълголетен спорт си е Стрелбата, така че вярвам, че Тони ще спечели мечтаното злато след години. Толкова близко бе, ама така е в спорта. Simple Smile

А пък американските суперзвезди и мултимилионери от НБА бяха победен от французите. Американците ще берат много ядове и този път победата им не е толкова сигурна, както бе в миналото. Няма лидери в този отбор, но още е рано за по-сериозни прогнози.

В мъжкия футболен турнир пък всякаква логика оставете. Изключително странни резултати се случват и мачовете са си абсолютно тото.

# 189
  • Мнения: 2 394
Нямах възможност да гледам днес.
Като чета много ме е яд какаво съм изтървала. Дано утре ме оставят  насаме с телевизора.

# 190
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 413
Хафнауи..Шок,прав си,Дяволо.
За коридора не знаех, благодаря ти за инфото.
Ами футбола- они Дойчовци одвам се добраха до победата,и Щефан Кунтц вика на интервю- Ами в моменти ни превъзхождаха:grinning:
Шейхове,мани,мани.

Сега ще гледам за японците,добре,че я има темата ни,ако чакам на немците...шайзе..

Значи плуването- серии и финали започва в 4.30 бълг.време,така ли.И финалите ли са тогава,или по - късно?...
Да не изтърва щафетата 4*100 м,от сериите до края..

# 191
  • София
  • Мнения: 27 027
Да, финалите ще са през нощта европейско време, а така е заради NBC и американците, които са платили милиарди за права, а там плуването се гледа най-много и искат да им се пада в 'прайм тайма'

По принцип, 1 и 8 коридор са най-неудобните. И в тях слагат винаги тези с най-слабите резултати в серията, един вид като наказание.
Това е така поради две причини:
1) Външни коридори, губиш връзка с реалността и ориентацията
2) В по-неблагоприятно положение си, защото се среща по-голямо съпротивление от водата. В центъра (3, 4, 5 коридо) се получава едно завихряне от много пляскане вляво и вдясно и за плувците е по-лесно, по-бързо се плъзгат по водата. Разбира се това са микроскопични разлики, но ги има и са доказани и влияят малко или много. Simple Smile

# 192
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 413
Да,като не е за пари,ще да е за Много пари.
Моргеен.
Ей,на оцъклена съм и гледам.
Тамън за победата на Адам Пиити.

# 193
  • София
  • Мнения: 3 746
Сега гледах скейтборд. Няма ли някаква възрастова граница за участниците. Две 13-годишни деца взеха медали. Струва ми се, че са много млади за такова състезание, въпреки че бяха страхотни.

Сега нашата джудистка играе. Да й пожелаем успех

# 194
  • София
  • Мнения: 11 457
Браво на Ивелина! Победи с ипон тунизийската представителка>
След 30 минути Ивелина се изправя срещу канадка, кандидат за олимпийско злато, доколкото разбрах! Стискаме палци!

Общи условия

Активация на акаунт