Юнчета 2021 - тема 1

  • 23 290
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • Германия
  • Мнения: 510
Моя син до последно си се "будеше" и похапваше нощем, а беше на 2,2год и се отказа по принуда, защото си счупи зъб и не можеше да суче.
Аз си нямам на идея кога яде малката, знам че яде нощем, ама колко пъти и кога не знам. Тя спи до мен, щом се разшава само ѝ давам и продължаваме да спим. Тя от самото начало свикна да се храни повече като заспи или е заспала и будна яде по-малко и набързо.
Мисля тази седмица да ѝ предложа да опита нещо,яма да видим дали ще стане. Вече подмина 6м и няма много за кога да се бавя.

Напоследък обаче свикна и иска все да я носим. Сутрин само батко ѝ я забавлява малко да свърша нещо и след това иска клоун на разположение.

Същото е и при нас, спи с мен, не знам колко често се буди, понякога гледам телефона за да не заспя 😁 но хубаво, че веднага заспива. При нас долните зъби избиха, сега я мъчат горни, почти са пробили дет се вика и се буди 100 пъти.

Аз започнах да захранвам, долу-горе добре върви, първо дадох тиквичка, картоф, днес морков. След това мисля авокадо или тиква и да минавам на месо. Нищо не помня от схемите на батковците, изтеглих си едно приложение и гледам от там, педиатърката каза първо месо, после каши. Много объркано ми се вижда, ще се водя по нея, само с млечните ще изчакам, че имаше лека форма на АБКМ.

# 496
  • Мнения: 5 544
А първо месо или жълтък?

# 497
  • София
  • Мнения: 1 363
Аз съм давала първо месо, жълтък - доста по-нататък.
Моят синовец стана много подвижен, придвижва се назад с плъзгане, настрани с търкаляне, напред още не го е измислил, повдига дупето, сгъва се като гъсеничка, но е още слабичък да постигне нещо повече.
До сега съм предложила тиква, круша, морков, ябълка, авокадо и банан, но не изяжда особени количества, само по няколко лъжички. За сега не мисля да се втелясвам в определени схеми. Следващата седмица ще навърши шест и ще почна всеки ден, че до сега беше от дъжд на вятър.
Вече спи по-малко през деня, за сметка на това заспиването е много трудно.

# 498
  • Мнения: 541
Това заспиване.........моя мързелан продължава да си иска 4 дремки и да си поспива на всяко кърмене по около час. Алергичен е към спане в легло, започва да се съгласява на кратко дремване в количката, но си държи на гърда за нощен другар. Незнам като заместя хранене как ще го приспивам това дете.

# 499
  • Мнения: 723
Даяна, Макс също спи все още четири пъти на ден и то само с кърмене. Още не съм заместила никакво ядене, но при големия ми син дори и след заместено ядене, за да го приспя пак го кърмех, така че предполагам, че така ще процедирам и сега. Това, че яденето е заместено не пречи да си суче за заспиване Wink

# 500
  • Мнения: 488
И моята мадама се приспива предимно на гърда, по-рядко с люшкане на ръце. Та да ви питам като заспят вашите бебчета, докато ги кърмите, после как успявате да ги преместите в леглото им или пък поне до вас? Моята бебка много често се разбужда от преместването и после е мисия невъзможна да я приспя отново...

# 501
  • Мнения: 723
И моята мадама се приспива предимно на гърда, по-рядко с люшкане на ръце. Та да ви питам като заспят вашите бебчета, докато ги кърмите, после как успявате да ги преместите в леглото им или пък поне до вас? Моята бебка много често се разбужда от преместването и после е мисия невъзможна да я приспя отново...

Аз го кърмя легнала и като заспи ставам, ако не съм заспала и аз 😅 Ако сме навън, подготвям коша в легнало положение, кърмя с шал за кърмене и го оставям внимателно, като често се налага пак да сав гърда в количката за малко, ако ме усети. Добре че кошът е висок и не се налага да се сгъвам 🤣

# 502
  • Мнения: 541
През деня си го гушкам не го оставям в леглото, защото веднага пищи на умряло, ама на секундата, независимо колко дълбоко е заспал. Нощем и аз кърмя легнала и си спим заедно, даже доста често аз заспивам първа напоследък. Не мисля че е правилно, защото става много глезен и привързан и без мен няма сън, но засега така процедирам. Жал ми е да го приуча в кошарата с цената на сълзите му, не мога още да се пречупя.

# 503
  • Мнения: 1 739
Вечер я приспивам легнала и ако мога ставам за малко. През деня спи по 30-40мин в мен, с гърда в уста. Или на вън, там спи най-много и най-добре.
Синът ми на 1,6 го отучих да спи върху мен, а поне до мен. Като пак измъкването беше трудно. Та явно историята се повтаря.

# 504
  • Мнения: 723
Душите са ни бебчетата 😊 Въобще даже не ми е хрумвало да го уча да спи сам. А и времето толкова бързо лети, Макс днес стана на шест месеца, докато се обърна и ще е пораснал съвсем, така че на мен въобще не ми тежи да спи до мен. Напротив много сладко ми е, както и да го кърмя, това са ни най-милите моменти и предвид това, че съм на 39 години и това ми е второ детенце надали ще се потрети, така че гледам да се наслаждавам на всеки миг.
Днес бяхме на коледна фотосесия  мисля, че станаха прекрасни снимки  чакам да ги обработят.
Прикачвам снимка от днес.

# 505
  • Мнения: 754
sheli2005 сладурко прекрасен е този Макс Blush
Виждам,че и вие имате столчето на mamas&papas,та да те питам колко често го слагаш и по колко време стои в него.Въпреки,че моят дундьо е вече на 6м.и 10дни нещо все още ме спира да го сложа да седне самостоятелно.Баткото на тази възраст вече беше къде къде по напреднал,но го отдавам на факта,че ходеше на плуване от 6-та седмица,но сега заради пандемията не можах да запиша и малкия.

# 506
  • Мнения: 723
Нарцис, слагам го когато му предлагам нещо за ядене, захранвам по ЗВБ и му предлагам парченца зеленчуци, които сам яде. Много е стабилен в столчето. Та стои по около 10 мин. Повече не иска 😅 Седенето и лежането не са му любива поза, все прав иска да е... Но на 6 мес.мисля, че не е проблем да го слагаш по малко, ако не му хареса, той ще си покаже със сигурност.

# 507
  • София
  • Мнения: 1 363
Мамите на момчета, какво правите с кожичката на пишото? Нашата лекарка каза да придърпваме докъдето може и щяла сама да се отпусне, но сме наникъде. Знам, че някои препоръчват изобщо да не се пипа, но се притеснявам, че така накрая ще се стигне до уролог и рязко и насилствено дърпане.

# 508
  • Мнения: 6 764
Полина още няма 6 месеца, другата седмица ще ги направи. Тя ей така, все едно постоянно го е правила, почна да сяда. Надига се като се придърпва с ръцете и посядва. Още не издържа дълго, но само това прави. През деня е супер, спи около 3 пъти, понякога 2, ако единия сън е бил дълъг. Не търси да суче, просто заспива. Обаче от седмица - две често в 2:30 през нощта решава, че се е наспала. Включително и тази нощ, вирят се едни крака в кошарата, хили се, купон на макс. Та ставам, гася нощната лампа и се почва приспиването, категорично отказвам да ставам посряд нощ. Тази вечер ще я сложа да спи късно, да видим ще се събуди ли пак. Другата седмица слагаме последна ваксина (живот и здраве) и почвам захранване.
Супер силна е, мята ръце, хваща, дърпа, хвърля. Доста "говори" и се научи, че може да крещи 😳 И се забавлява да вряка по различен начин с тънък, впиващ се в мозъка тон. Доста е буйна, сестра й беше толкова кротка, това е като малко буренце барут. Вече стои само на пода или в кошарата, защото се мята и хвърля като риба на сухо. Струва ми се, че прозират през долния венец 2 бели точици, да видим. Поздрави на всички бебоци.

# 509
  • Мнения: 754
И аз започвам да си мисля дали да не пробвам  с ЗВБ,този път съм доста по смела Grinning

горчива с баткото го правихме от дъжд на вятър и честно казано не мисля,че сме направили кой знае какво,но до сега не виждам да има някакъв проблем.Сега с малкия имам леки притеснения понеже кожичката му е супер тясна,направо е като конус като я опъна,но тук се води един вид "сексуално посегателство" така, че засега ще оставя нещата така.

Общи условия

Активация на акаунт