Нисък хемоглобин при бременност?

  • 9 909
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 014
Брум, не съм  си самоназначила Витамин Б12. Всички съвременни АГ изследват Б12,Б9 и Витамин Д през бременността. Той е важен не само за хемоглобина но и за бебето. Въпроса е че повечето АГ не четат и не повишават квалификацията си. Моят Б12 падна под долна граница и искаха да ми поставят инжекции мускулно но аз отказах. Затова сега съм само на таблетки.

# 31
  • София
  • Мнения: 11 987
Естествено, че ще отрича. Кръвта е 5-7% от телесната маса, грубо казано 4-5 литра. Колко са 40мл кръв на 5 литра, едно нищо.
За сравнение при кръводаряване се взимат 400-450мл кръв. Количество се възстановя в рамките на едно денонощие, качеството за 3 седмици.
Точно това щях да напиша и аз.
Кръводарявам поне 2 пъти годишно, а хемоглобинът ми не пада под 130, често е и над 140.
Няколко епруветки не могат да променят стойностите.

# 32
  • Мнения: 5 271
И.р., имах предвид авторката.
Към авторката, вече съм спокойна. Мен чак на хематолог ме бяха пратили, той да преценява какви изследвания да пуска. Тогава и аз изследвах Б12, но си спомням, че беше някъде по средата. Та се разминах само с желязото на таблетки.
От даване на кръв според мен няма как да спаднат показателите. Но след 5 месец бебето има нужда от желязо, нуждите растат дп края на бременността и се увеличават, та при някои бременни се случва да има спад. И аз си спомям, че гонехме да вдигнем до 110 хемоглобина.
С първата ми бременност аг беше решил да го поддържаме с храни. Е, на следващите изследвания се оказа ( беше 89), даже като ги видя искаше в болница да ме праща, ама го пратих той да влиза (вече бях лежала във втория месец, та преживяването не бе сред желаните, ако мога да си го спестя).

# 33
  • Мнения: 876
Брум, не съм  си самоназначила Витамин Б12. Всички съвременни АГ изследват Б12,Б9 и Витамин Д през бременността. Той е важен не само за хемоглобина но и за бебето. Въпроса е че повечето АГ не четат и не повишават квалификацията си. Моят Б12 падна под долна граница и искаха да ми поставят инжекции мускулно но аз отказах. Затова сега съм само на таблетки.

Аз бях с що-годе добри стойности преди бременността и на непрекъснат прием на таблетки и то мета форма. И въпреки това около 6-ти месец и Б12 и Д се сгромолясаха.
Така че инжекциите изобщо не са лоша идея. И ако не се сложат, трябва много изкъсо да се следи Б12, че е доста важен.

# 34
  • Мнения: 770
Момичета, споделете дали ниският хемоглобин ви създаде проблеми по време на бременността и раждането /понижаването още повече от кръвозагубата/. По време на бременността как го поддържахте? Благодаря!
Моя хемоглобин във началото  беше ок но като забременях ми беше доста нисък .
Моята Гинеколожка ми беше  предписала Тотема ампули,Амброзия Капки и още сумати неща...А когато го родих във Шейново хемоглобина ми беше доста под нормата .
Б12 също ми беше под нормата .
Пих таблетки Б12 плюс Б12 инжекции мускулно.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 014
Танче, със колко единици успя да вдигнеш хемоглобина? Кои таблетки на Б12 взимаше и доволна ли си? Благодаря!

# 36
  • Мнения: 770
Танче, със колко единици успя да вдигнеш хемоглобина? Кои таблетки на Б12 взимаше и доволна ли си? Благодаря!

Последно хемоглобина ми е бил -116
15.10.2020 г.Преди да родя.
Когато бях  още във родилното беше -76
28.09.2020 г.Хемоглобин -108
20.08.2020г . Хемоглобин-100
21.07.2020г. Хемоглобин-94
Спомням си ,че пих много ампули Тотема 2х1
Доста време.
Пих също яйчен протеин за бременни.
Абе много неща общо взето.
След като родих видях че продават във аптеките  едни витамини за бременни дето вътре има всичко необходимо за бременните.
Даже моя мъж се чудеше защо пия толкова много неща...
Сега имам час за моята Гинеколожка дето ми следеше бременоста за 26 ти Юли сутринта
Ще пусна микробиология и цитонамаска и ще пуснем пълна кръвна картина да видя хемоглобина колко ми е.
Ехо граф също.
Да види и дали вътрешните конци дали са се разградили  .Че Март месец бях при нея и още не се бяха махнали.
Родих секцио.
Следете си стойностите.
Бъдете здрави и всичко със бременността да бъде наред която бъдеща майка чака.
На нас ни е първо бебче.
Вече е на 8 месеца и половина и е уникално да бъдеш мама на такова малко и прекрасно съкровище....Една опаковка Б12 ми биха
Изпих Б12 таблетки доста те бяха но Б12 не ми покачи хемоглобина много. Амброзия  Б12  също съм ползвала но никакъв ефект.
Успех на всички бъдещи мами

# 37
  • София
  • Мнения: 2 014
Много полезна информация. Горе-долу със 6-7 единици се е качвал хемоглобина на месец. Така може би е по-добре че от рано се взима желязо, отколкото в 9 месец рязко да спадне хемоглобина и да няма възможност за вземане на лекарства преди секциото.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, а през колко време пускахте контролни изследвания за хемоглобина? На мен ми казаха през две седмици да го проверя, но не е ли рано да е подействал Малтофера?

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 15:10 от kene

# 39
  • Мнения: 770
Момичета, а през колко време пускахте контролни изследвания за хемоглобина? На мен ми казаха през след седмици да го проверя, но не е ли рано да е подействал Малтофера?
Аз правих изследвания за хемоглобина
Нисък мие пак 101мие
Предписа ми Билкова кръв и б12 Анкерман
Да 2 месеца да ги пия
След това 10 дни почивка  и след това нови изследвания да се види дали действа лечението.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 014
Танче, на мен ми е странно защо искат през 2 седмици да проверяват хемоглобина, като качеството на кръвта се възстановява за 3-4 седмици а количеството за 24 часа. Та незнам какъв е смисълът? А ти изследвала ли си Б12?

# 41
  • Мнения: 770
Танче, на мен ми е странно защо искат през 2 седмици да проверяват хемоглобина, като качеството на кръвта се възстановява за 3-4 седмици а количеството за 24 часа. Та незнам какъв е смисълът? А ти изследвала ли си Б12?
Моята Гинеколожка дето ми следеше бременоста и си я посещавам редовно.
Ми прави тези изследвания и като видя че ми е нисък хемоглобина ми каза да пия тези лекарства и след 70 дни да пуснем пак същите изследвания плюс желязо и Б12

# 42
  • София
  • Мнения: 2 014
Според мен към Б12 можеш да си вземеш и Фолиева киселина те са основните витамини от Б групата, които подпомагат процеса. Сега прочетох за този Б12 на Анкерман, който са ти изписали. Той не е Метил -формата и не е сублингвален като приложение. Много рядко вече се изписва този на Анкерман.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 15:35 от kene

# 43
  • Мнения: 770
Според мен към Б12 можеш да си вземеш и Фолиева киселина те са основните витамини от Б групата, които подпомагат процеса. Сега прочетох за този Б12 на Анкерман, който са ти изписали. Той не е Метил -формата и не е сублингвален като приложение. Много рядко вече се изписва този на Анкерман.
На мен лекарката ми каза че е доста добро лекарство Анкерман

# 44
  • София
  • Мнения: 2 014
Не е евтино, да. Но цианкобалмина вече е заместен от метилкобаламина един вид така е прескочен етапа на превъръщане на цианкоб. който трябва да се преобразува в метилкоб. Също така много рядко се изписват таблетки за преглъщане а само такива които са под езика или спрей. Защото една от основните причини за неусвояване на Б12 е стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт