Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

1 АЕГ - тема 4

• 12 185
  • 152
  •   1
Отговори
  • В средата на времето

Първа английска езикова гимназия        

"Знанието е съкровище, което ще последва своя собственик навсякъде."

Последна редакция: ср, 21 юли 2021, 22:35 от Izida

# 1
  • София
Благодаря, Изида.
На добър час на зайците!

# 2
Благодаря за новата тема.
Записвам се с девойка, която ще е 8 клас.

# 3
    Много благодаря за споделената информация.
    Нова ми е ситуацията и се опитвам да навляза. Освен това нищо не знам за училището и порядките в него.
    Нищо не зная и за учителите, освен прочетеното в темата.
    Надявам се, че не досаждам много с въпросите си.

# 4
    Благодаря за темата! 🌸🌷🌸

Аз също сигурно ще дотягам с въпроси 😊

# 5
    Днес записахме дъщеря ми в 8а клас, вече официално… Simple Smile Още не знаят класните. Понеже и аз се интересувам от ‘духа’ на училището, попаднах на филмче за 1 АЕГ и на мен ми беше интересно https://youtu.be/_lqQ8rzY8Us

# 6
    Днес записахме дъщеря ми в 8а клас, вече официално… Simple Smile Още не знаят класните. Понеже и аз се интересувам от ‘духа’ на училището, попаднах на филмче за 1 АЕГ и на мен ми беше интересно https://youtu.be/_lqQ8rzY8Us
    Благодаря за споделеното. Ние забравихме да питаме за буквичката на класа, но и вие сте с руски език, нали?
    Класната на тази паралелка бяха писали, че е госпожата по руски, за която прочетох само положителни отзиви. Дано!

# 7
    Благодаря за споделеното. Ние забравихме да питаме за буквичката на класа, но и вие сте с руски език, нали?
    Класната на тази паралелка бяха писали, че е госпожата по руски, за която прочетох само положителни отзиви. Дано!
    Да и ние сме с руски, така че - А е буквата Simple Smile Надяваме се за класната с руски, тогава! Simple Smile

# 8
    • София-Младост
    Само на новата паралелка ми казаха, че се знае кой ще е класен, нов преподавател по английски.
    "З" клас ще е...

# 9
    • София
    Класните в 8 клас винаги са били преподавателите по АЕ на съответния клас.
    Не знам защо са ви казали, че класна ще ви е госпожата по руски, като те даже няма да имат и руски тази година и тя няма изобщо да им преподава.

# 10
    Класните в 8 клас винаги са били преподавателите по АЕ на съответния клас.
    Не знам защо са ви казали, че класна ще ви е госпожата по руски, като те даже няма да имат и руски тази година и тя няма изобщо да им преподава.
    Вече не е така, има доста изключения. Класната на дъщеря ми, в 8 клас е преподавател по БЕЛ.

# 11
    • Някъде на край света
    Izida, благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus

Охо, чак и паралелки знаете Wink . На мен ми казаха при записването, че по класове и класни се разпределят август. Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 08:21 от Buzzy

# 12
    Здравейте, ние сме приети в паралелката с испански, момиче. Има ли и други деца от групата? Идеята ми е децата да си разменят контакти по-рано.

# 13
    Добре дошли! И ние с MianaNia издирваме деца от руската паралелка, 8 клас, но явно много малко от майките на новоприетите деца пишат тук.

# 14
    • София
    Здравейте, ние сме приети в паралелката с испански, момиче. Има ли и други деца от групата? Идеята ми е децата да си разменят контакти по-рано.
    Моята дъщеря е с френски, онзи ден я поканиха в някакъв чат или група в инстаграм на всички деца приети в гимназията, независимо с какъв втори език са. Ако вашите деца имат инстаграм, на лични може да ми дадете профилите им и да и кажа да ги покани, ако има такива права.

# 15
     Здравейте! Не мога да намеря такава информация, а и не мога да се свържа с училището и се обръщам към някой от родителите, които имат опит с по-голям ученик в това училище или имат информация - колко от предметите в 9-ти клас се изучават на английски и до 12 клас ли се изучават на английски?

# 16
    Знаете ли коя смяна ще са 9 клас?

# 17
    Най-вероятно втора,  цялото училище за почва втора смяна.

# 18
    • В средата на времето
    Kолко от предметите в 9-ти клас се изучават на английски и до 12 клас ли се изучават на английски?

Тази година изучаваха история, биология, география, физика, химия, че и музика на англ. език (една младичка, амбициозна учителка по музика имаха).

# 19
    Kолко от предметите в 9-ти клас се изучават на английски и до 12 клас ли се изучават на английски?

Тази година изучаваха история, биология, география, физика, химия, че и музика на англ. език (една младичка, амбициозна учителка по музика имаха).

Благодаря!

# 20
    Моята дъщеря е с френски, онзи ден я поканиха в някакъв чат или група в инстаграм на всички деца приети в гимназията, независимо с какъв втори език са. Ако вашите деца имат инстаграм, на лични може да ми дадете профилите им и да и кажа да ги покани, ако има такива права.

Здравейте на всички,
    Моята дъщеря също е с френски. Ще се опитам да изпратя профила й на лични, ако може да я добавят в групата Simple Smile

# 21
    • София
    Дъщеря ми каза, че чата в инстаграм се е запълнил, можело само 32 потребителя. Направили са група в месинджър. Последните 2-3 деца на които ми изпратихте акаунтите в инстаграм не знам дали са добавени, на някои профилите бяха заключени, и тя не може да им пише за месинджъра. Така, че който не е приет в чата на инстаграма, а иска да се присъедини може да ми изпраща профила за месинджър.

# 22
    Звънях в гимназията, но никой не ми вдига.  Някой знае ли дали сега има кой да ми издаде бележка за записан осмокласник за пред социално подпомагане?

# 23
    • София-Младост
    Ако ти е удобно, отиди на място...но е малко рано да ти вдигнат тел.
    Началото на м.09 вече сички ще са на  работа, ако не ти е спешно. След 15.09. доколкото знам, ще може да се подава декларацията за помощите без бележката, данните ще си ги видят по сл. път.

# 24
    Звънях в гимназията, но никой не ми вдига.  Някой знае ли дали сега има кой да ми издаде бележка за записан осмокласник за пред социално подпомагане?

Има съобщение на сайта им кога може да се отиде за служебна бележка.Всеки ден в определен часови интервал.

# 25
    Абе и аз четох из форума за септември, но пък помощите се превеждали следващия месец след подаването и реших да се задействам по-скоро. Не ми се вдигаше до центъра без потвърждение, че ще мога да свърша работата, но може и така да стане. Simple Smile

# 26
    • София-Младост
    https://www.fels-sofia.org/bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-168
     Уважаеми родители,

уведомяваме Ви, че удостоверенията за получаване на отпусканата еднократна помощ от Дирекция "Социално подпомагане" на всички ученици записани в 8.клас, можете да получавате всеки работен ден от 9.00ч. до 15.00ч. при дежурните учители - втори етаж.

От Ръководството

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 09:27 от Ала-Бала

# 27
    Ала-бала, това от сайта ли?

П.с. Ааа, тя била от днес новината, много навреме Simple Smile Благодаря!

# 28
    Четох, че някои училища публикуват списък с учебниците. За 1 АЕГ има ли как да разберем кои са преди 15 септ. или чак като започнат с часовете ще се разберат?

# 29
    • София
    Марти Парти ги оставяше да излизат от час, не пишеше отсъствия. Пълна трагедия. Това, преди три години. Дано го махнат.
    В 8 клас по устен немски имаше един англичанин, който им пускаше филми за гейове.
    Лозанова е много добър преподавател, по английски. Каза, че няма да си плюе на професията, това В2 било подигравка.
    12 клас започват първа смяна.

# 30
    • София
    Здравейте,
    Има ли вече изнесена информация за смените и програмата по класове, защото в сайта не намирам нищо. Само 12. клас ли ще учат сутрин?

# 31
    • София-Младост
    Всичко за новата учебна година, обикновено става ясно, но през септември.
    Миналата година всички паралелки от 8 до 12 клас саз апочнали вторас мяна първия срок.

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 09:35 от Ала-Бала

# 32
    • София
    Сега прочетох на сайта на училището, че цялата информация за начало на уч. година, родителски срещи и т. н. ще бъде публикувана на сайта след 01.09. Съобщението е от днес.

# 33
    Благодаря за информацията, petta!

# 34
    Публикували са учебниците на сайта.https://https://www.fels-sofia.org/bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0% … 1%80%D0%B2%D0%B0-
    Всеки сам ли си търси? В предишното училище се поръчваха общо със събиране на пари.
    Някой деветокласник да иска да ни продаде комплект? Ако, да, пишете на лично.

# 35
    • София
    Дали  ще се купуват сака тази година? Защото дванадесетокласникът ми има 2 бр. - един, купен в 8 кл. и един подарен. Иска да ги предложи на символична цена. Едното е обличано 1 път, другото - по-голям размер, си стои за красота Smiley

# 36
    Щерката предлага няколко учебника за:
    10ти клас: Физика, информационни технологии, история, география, философия;
    9ти клас: Философия, физика и математика;
    8ми клас: Математика

Учебниците по БЕЛ, химия, биология и чужди езици ще ги задържи.

По език обикновено се купуват от училището, другите - самосиндикално. Simple Smile

# 37
    • София-Младост
    Леле, класовете от един випуск учат по различни издателства даже, според преподавателя...Не знам само дали не съжалявам, че Павел Павлов няма да преподава на синът ми в осми клас. Беше учител на сестра му, първа година му беше, много го харесваха, млад учител. Но харесвам и Валентин Георгиев...

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 10:26 от Ала-Бала

# 38
    • Някъде на край света
    Здравейте, а как да разберем коя паралелки ще е детето? Дали има качен списък някъде, който съм пропуснала?

# 39
    Здравейте, а как да разберем коя паралелки ще е детето? Дали има качен списък някъде, който съм пропуснала?
    Аз звънях да питам в училището и ми казаха ,че на вратата имало списъци. По обяд ще отиде мъжа ми да види, но при нас е лесно, само един клас е с втори език руски и е почти сигурно в коя паралелка ще е.

# 40
    • София-Младост
    И при нас е лесно, защото е новата паралелка с Предприемачество и още при записването ни казаха че ще е буква З...и името на класната.
    Който ходи да снима списъците:)

# 41
    А знаете ли нещо за Вангелов по математика? Той ще преподава на дъщеря ми, според списъка…

# 42
    • BG
    Здравейте, може ли, който ходи до училището да снима списъците с паралелките и да ги качи тук в темата? За което благодаря предварително! Недоумявам защо не са качени в сайта на училището!!!!!!

# 43
    • София
    Аз имам само на класа на дъщеря ми, с френски.

# 44
    • BG
    Супер, имам късмет. Дъщеря ми е Елица от същата паралелка Simple Smile Много благодаря!

# 45
    И в класа на моята щерка според мъжа ми са 28 деца. Нали уж план-прием максимум 26? Разбира се като нищо ще набъбнат до 30 в клас, както беше в прогимназията.
    Разбира се, моят съпруг, отишъл, видял имената и не снимал.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 17:03 от MianaNia

# 46
    MianaNia, а кой ще ни е класен, дали сте разбрали Simple Smile)?

# 47
    И аз се присъединявам към молбата за снимка на списъците. Не сме в София и не мога да проверя лично.

# 48
    MianaNia, а кой ще ни е класен, дали сте разбрали Simple Smile)?
    Не, разбира се. Мъжка му работа, даже сега му звъннах да питам и провокирам спомен, ама не. Видял е само имената на детето и че било с руски, 8а. Класният ще е изненада.

# 49
    Дъщеря ми се сдобила със списъка на А клас (руски език) от приятелче, но има само него:

# 50
    Благодаря, petta!
    Не откривам класната им сред преподавателите в сайта.

# 51
    • София
    Благодаря, petta!
    И аз я търсих, но не я открих. Има учителка със същата фамилия по философия, но първото име не отговаря.

# 52
    И аз търсих нашата класна, но не я открих. Може би не е актуален списакът от сайта…или не съм огледала всички групи Simple Smile

# 53
    Само да вметна за 9токласниците - когато търсите учебници за науките, гледайте да са за езикови гимназии. Да има обозначено "Учебник за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език", или да са за "Профилирано и професионално образование"  - включват материал за 8ми и 9ти клас в един учебник.

Ето пример с учебник по физика 9ти клас, вторият е за езикови (ППО):

Скрит текст:

# 54
    Благодаря, ЕлиМели.
    Има вече информация и за род.срещи на 08. и 09.09.

# 55
    Нашата родителска среща е другата сряда. Ако има желаещи деца, ще взема дъщеря ми да се запознаят, докато ние се срещаме…А клас сме.
    Колко тениски е разумно да вземем сега? Ако не ги носят всеки ден, бих взела две, Иначе ще трябват повече…

# 56
    Не ги носят всеки ден, преди беше за празници и за един ден седмично - по избор на класа и класният. Но сега с това ДО нещата ще са различни.

Дъщеря ми търси следните учебници за 11ти клас:
    (без немския)

Скрит текст:

# 57
    Разгледах учебниците за VIII клас и имам молба, ако някой предлага, Учебник по български език на изд. „Клет“ и автор Ангел Петров и колектив. Не успявам да го открия и онлайн.
    Благодаря!

# 58
    • София-Младост
    Разгледах учебниците за VIII клас и имам молба, ако някой предлага, Учебник по български език на изд. „Клет“ и автор Ангел Петров и колектив. Не успявам да го открия и онлайн.
    Благодаря!
    Клет нямат учебник поп БЕЛ за 8 клас, предполагам е грешка и е на Булвест.
    https://www.ozone.bg/product/b-lgarski-ezik-za-8-klas-nova-progr … rov-bulvest-2000/

# 59
    Eто го:

https://www.book.store.bg/p204995/bylgarski-ezik-za-8-klas-angel … ana-balinova.html

Цитат
    ...От началото на 2019 г. в издателство Клет България ООД се вляха Издателска къща АНУБИС ООД, Издателство БУЛВЕСТ 2000 ООД и Анубис-Булвест ООД
    https://klett.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81-page19.html

# 60
    Благодаря ви, дами!

Предположих и аз същото, но предпочитах експертно мнение Simple Smile

# 61
    Аз пък имам питане за тези работни листи по Философия. Според сайта учебника е на Педадог 6, но към него за 8 клас има учебна тетрадка. Работни листи има за 9ти  и следващите класове. Чудех се и взех тетрадката. Може да се е объркал учителя със списъка. Но ако някой попадне на работни листи за 8 клас да дава знак.
    Също ако може инфо от преминали 8 клас, колко горе-долу излиза комплекта учебници по езика? Ще пращам на родителската моя мъж, тъй като с наборката няма да сме тук, и да е подготвен, че нали знаете - не знам, не чух, не разбрах

# 62
    • София-Младост
    MianaNia, обикновено се купуват на части учебниците по езика...поне преди години беше така. Около 40-50 лв. за учебник ми се върти...те всъщност по кои учебници ще учат? На Лонгман ли?
    То в деня на РС дали библиотеката ще работи до късно, за да събират пари за учебници. Обикновено се дават по 20лв. за дарение, който желае.
    А по Философия е само учебна тетрадка, няма листове.

# 63
    • Sofia
    За информация: Звънях в училището и казаха, че за удобство на родителите счетоводството ще работи по време на родителските срещи. Учебниците по АЕ ще са налични, а тениските само ще се предплащат.
    Една тениска дали ще е достатъчна според вас?

# 64
    # 65
    Благодаря, petta!
    И аз я търсих, но не я открих. Има учителка със същата фамилия по философия, но първото име не отговаря.
    Благодаря, petta, за споделения списък. Не ми се  налага да ходя до училище:) Направи ми впечатление, че на списъка с децата класен е Ст. Данчева, а в информацията от сайта за родителска среща - Стеляна Дамянова. При всички положения май е нов учител.

# 66
    Добре че казахте за тетрадката по философия, аз бях решила, че е само учебника, след като не намерих листове. Трупам всичко в количката от озон…:)

# 67
    • София-Младост
    За информация: Звънях в училището и казаха, че за удобство на родителите счетоводството ще работи по време на родителските срещи. Учебниците по АЕ ще са налични, а тениските само ще се предплащат.
    Една тениска дали ще е достатъчна според вас?
    Да бяха ти казали и цена на учебниците:)) Поне две тениски си трябват, ако ще се носят изобщо...иначе една. Мен размери ме интересуват...но нека дойде РС, ще кажат всичко. Дори иучебниците не бързам да купувам, само съм извадила списъка. Ще ги търся втора употреба.

# 68
    Здравейте, родител съм на девойка, която тази учебна година ще бъде в 8. В клас (паралелка с испански език). Ще се радвам да се запознаем с други родители на деца в същия клас и / или випуск. Някой може ли да сподели информация за класния р-л Денчо Стоянов. Млад преподавател, надявам се с желание да преподава и да "влезе под кожата" на учениците. По БЕЛ ще е Антоанета Иванова, по математика Вангелов.

Последна редакция: пт, 03 сеп 2021, 16:29 от barbaroni

# 69
    Здравейте,
    родител съм на осмокласничка англ с немски,някой има ли списъка на децата в паралелката.

# 70
    • Някъде на край света
    Rune, sinona пусна списък на едната паралелка с немски малко по-рано днес.

Sinona, явно децата ни ще са в един клас. Ще се радвам да се запознаем на родителската.

# 71
    [/img]Здравейте, ето списъците с паралелките за тези които се интересуват:

Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 12:10 от Kit

# 72
    Здравейте, може да дадете мнение за учител по физика и астрономия Димитринка Минчева? Simple Smile

# 73
    [/img]Здравейте, ето списъците с паралелките за тези които се интересуват:

БЛАГОДАРЯ,
    KIT

# 74
    и аз много благодаря за снимките!!!

знаете ли дали може да се плаща по банков път в счетоводството? честно, идея нямам колко биха стрували учебниците по английски.

тениските останах с впечатление, че ще се купуват на място, от инфото на сайта. даже реших, че ще ги искат с тях на първия учебен ден.

инфо за стипендиите знаете ли кога излиза? чудя се оценка от зип/иуч влиза ли в успеха?

# 75
    • София-Младост
    И да не го купиш други ден, детето само може да отиде и да си го купи. Но едно 50 лв.ще  си трябват за него. За банков път-скептична съм.
    За стипендиите класните им казват, но определено е след 15-ти. Виж мин. година кога са пуснали инфо в сайта.

# 76
    Не може да се плаща с карта в счетоводството, само в брой. Тениските само се плащат, получават се по-късно. Учебниците за 8 клас по английски са 2 комплекта- по основен английски и по английска граматика. Сега се купуват само първите части.

# 77
    • София
    знаете ли дали може да се плаща по банков път в счетоводството? честно, идея нямам колко биха стрували учебниците по английски.

тениските останах с впечатление, че ще се купуват на място, от инфото на сайта. даже реших, че ще ги искат с тях на първия учебен ден.

инфо за стипендиите знаете ли кога излиза? чудя се оценка от зип/иуч влиза ли в успеха?

Нямат пост терминал в счетоводството, само в брой се плаща. Първата част на учебника + тетрадката преди две години струваха 40 лв.
    Тениските се плащат или на РС или в началото на учебната година (мисля, че за тази година са по 18 лв/брой). Не знам обаче дали сега ще заявите номер или пък ще им взимат мярка. Това трябва да си питате. Иначе обикновено към края на септември, началото на октомври им ги дават. На 15.09. останалите ученици са с униформи, а 8 клас са красиви Satisfied
    Заявления за стипендии класните ще им дадат началото на срока да попълните. А тези деца, които ще взимат стипендии, ще ги вземат началото на втория срок. Плащат им ги в брой.
    Ако имате още въпроси питайте Smile

# 78
    Стипендиите за 8 клас бяха само при пълно 6.

По география и химия за 9 клас има ли български учебници или са само помагалата на английски по тези предмети? Питам понеже не са посочени като издателства в списъка.

# 79
    Дали този иуч дели от пълното 6?!?

Тази г явно няма да са и баш униформи, т.е. без сака, само тениски.

# 80
    • София
    Стипендията зависи от това колко са учениците с отличен успех, може би, защото моят син никога не е имал пълно 6, а за две години в гимназията само един срок не е взимал стипендия.

# 81
    • София
    Първия срок, стипендия 8 кл. взимаха само учениците с 6,00 от дипломата. После взимат всички над 5,50.
    Аз имам една молба, към някой, който миналата година е бил 9 кл. не мога да си набавя учебници по БЕЛ, Литература, Математика и ИИ моля ако някой продава да ми пише на лични.
    Аз продавам Български и Литература за 8 кл. "Анубис"

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 10:45 от ✿ Надежда ✿

# 82
    А Счетоводството къде се намира в сградата и родителските срещи по принцип в класни стаи за отделните паралелки ли се провеждат?

# 83
    Здравейте, родител съм на девойка, която тази учебна година ще бъде в 8. В клас (паралелка с испански език). Ще се радвам да се запознаем с други родители на деца в същия клас и / или випуск. Някой може ли да сподели информация за класния р-л Денчо Стоянов. Млад преподавател, надявам се с желание да преподава и да "влезе под кожата" на учениците. По БЕЛ ще е Антоанета Иванова, по математика Вангелов.

Съжалявам да чуя, че Д. Стоянов е останал класен. И синът ми беше при него...нямам добри впечатления, не че не си учат, но винаги бяха назад с материала...за цяла година са направили 2 диктовки?!?!? Добре, че повечето деца имаха основа по английски и не се надяваха на знанията, които да получат в 8 клас. Бях скептична още от самото начало и опасенията ми се оправдаха, въпреки че реших да му дам шанс. Е, след директорския тест се видя, че трябваше още в началото да протестираме. Да не говорим за организационни въпроси като класен - винаги не знае и трябва да попита, не е чул...и трябва да провери, добре че другите преподаватели ги уведомяваха децата за различни неща от училищния живот.

# 84
    Здравейте, интересувам се от мнения за класен ръководител Антони Апостолов. Не видях името в преподавателския екип, учител по английски език ли е?

# 85
    • София-Младост
    gre4ko
    Мин.година му е била за първи път...може тази вече да се е окопитил.
    Много нови за мен имена видях сред класните на зайците...дано е за добро. Довечера първите ще разкажат след РС:)

denitza_m
    Би трябвало...този списък с преподавателите май не е обновяван поне 2 години, ако не и повече.

Снощи гледахме с детето часовото разписание...не знам от кога, но първа смяна учат от 8.00...чудесно, едно време дъщеря ми бяха от 7.30.

# 86
    • София
    Снощи гледахме с детето часовото разписание...не знам от кога, но първа смяна учат от 8.00...чудесно, едно време дъщеря ми бяха от 7.30.

От 8 часа ги направиха миналата година, заради Ковид - а. Когато бяха онлайн часовете бяха по 60 минути. След като минаха на ПО, запазиха същото разписание.
    Междучасията, обаче не знам по колко минути са.

# 87
    от 8ч би било чудесно!!! каква приятна изненада!!!

а по коя част на английския преподава денчо стоянов? нали имат двама, освен нейтив спийкъра, та дали е основният преподавател?
    неориентирането добре, но дано английският е на ниво, "подготвителен" клас е ключов.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 15:40 от arino

# 88
    Дали някой ще сподели как са минали родителските срещи днес?

# 89
    Преди малко се прибрах. На родителите, които са утре на РС препоръчвам да отидат по-рано и да си вземат учебниците (53 лв) и да си платят тениските. Имаше опашки, отидох половин час по-рано и беше Ок. С добро впечатление останах, минаха всички учители без Вангелов по мат. Той е нов учител и май е назначен от 15ти. Нашата класна Петкова е млада и нежна учителка, надявам се ще се справи с децата и ще се разбират добре. До колкото разпознах по форумни описания, явно Марти Парти ще им предава по граматика, поне на нашия клас.
    Ще учат в новата сграда (8ми клас) и ще си имат класни стаи, няма да се местят. Казаха за някои от клубовете. Ако някой има конкретен въпрос да пита.

# 90
    • София
    Преди малко се прибрах. На родителите, които са утре на РС препоръчвам да отидат по-рано и да си вземат учебниците (53 лв) и да си платят тениските. Имаше опашки, отидох половин час по-рано и беше Ок. С добро впечатление останах, минаха всички учители без Вангелов по мат. Той е нов учител и май е назначен от 15ти. Нашата класна Петкова е млада и нежна учителка, надявам се ще се справи с децата и ще се разбират добре. До колкото разпознах по форумни описания, явно Марти Парти ще им предава по граматика, поне на нашия клас.
    Ще учат в новата сграда (8ми клас) и ще си имат класни стаи, няма да се местят. Казаха за някои от клубовете. Ако някой има конкретен въпрос да пита.
    Коя смяна започват?

# 91
    Много благодаря за споделената информация.

# 92
    Коя смяна започват?

Втора смяна

# 93
    Програмата за първи срок е качена на сайта.

# 94
    А виждате ли някъде графика по часове, начало май ще е в 13ч,но искам да видя конкретно.

# 95
    Тези дни сигурно и график ще качат, както и указания по А или Б вариант ще се учи.

# 96
    а или б?? какво имаш предвид??

предподавателите по английски на 12ти клас тази г ли ще поемат 9токласниците другата г? за тази г мисля, че е ок да е млад преподавател, но от другата ми се струва правилно да е някой с повече опит.

аз съжалявам, че от униформите отпада сакото.

доволна съм от рс. г-жа стоянова по БЕЛ ми се вижда много на място, ИТ-преподавателят също, марти-парти ми хареса, дано да ги учи стабилно, кой знае, може и той да се е променил към по-добро. г-жата по музика теодора (николаева?) много ми хареса също. след инфото, че вангелов е нов, гугъл ми добави, че явно идва от нгдек. виждам в програмата, че ще преподава и на 12ти клас дори, явно си е сериозен. входът е с чип, супер.

много е странно май, освен че нямат занималня, както някои езикови в БГ все още имат, е, че не им искат речник. да не би да се ползва някой онлайн речник, как се процедира. хареса ми, че поне ще се учат транскрипции, тетрадката речник да е с три полета трябва.

какво е това МСИ при г-на по физическо? някакъв странен един час??

Последна редакция: чт, 09 сеп 2021, 20:34 от arino

# 97
    Тук учат на блокове- 4 блока дневно, т.е. по 2 часа от предмет, това е един блок. Когато в програмата има разделение на 1 блок с черта, това означава, че едната седмица учат единия предмет, следващата- другия.

# 98
    МСИ е “Модул спортни игри”. Във всяко училище има такъв допълнителен час по спорт.

Занималня е имало в езиковите гимназии отдавна. В момента не се сещам за такова училище. А и учебните планове не го позволяват.

# 99
    Т.е. е задължителен този МСИ.

в СЗ има занималня още напр. в сф май няма.

# 100
    Чух, че директорката се е пенсионирала и има конкурс за нов директор.

Имате ли представа дали е вярно?

# 101

Не, не е вярно. Директорката ни поздрави на родителската среща.

# 102
    • София

Не, не е вярно. Директорката ни поздрави на родителската среща.

Потвърждавам, че не е вярно, даже ще преподава на дъщеря ми тази година.

# 103
    • София-Младост
    Преди час я видях в училището. Не се е пенсионирала.
    РС снощи мина добре.

# 104
    Аз търся да купя пълния комплект учебници за 10 клас по списъка, публикуван на сайта на гимназията

Аз също имам учебници за 8 клас втора ръка, които ще продам на символична цена.

Имам и повечето от учебници за 9 клас първа ръка на половин цена.

И мъжко сако 48 номер, носено 2-3 пъти също на намалена цена.

Мога да дам подробности и снимки на лично.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2021, 14:50 от Petruna

# 105
    • В средата на времето
    Понеже не ми се занимава да сравнявам, но учебниците за тазгоднишните деветокласници на същите издателства ли са като миналогодишните?

# 106
    Понеже не ми се занимава да сравнявам, но учебниците за тазгоднишните деветокласници на същите издателства ли са като миналогодишните?

Според мен зависи от преподавателите по повечето предмети. Не мисля, че едни и същи преподаватели, преподават на всички девети класове. Моите наблюдения са, че примерно Средкова и Стаменов си водят нашия клас от 8 клас и продължават да му преподават. По биология, химия, география, история и физика би трябвало да са същите, защото на английски няма безкрайно много варианти. Ама пак не мога да твърдя.

# 107
    • sofia
    Изида, няма пълно съвпадение, ние ги събираме на порции😊
      Аз търся тези учебници- втора употреба, ако някой може да се включи.
    Скрит текст:

# 108
    • София
    Аз търся да купя пълния комплект учебници за 10 клас по списъка, публикуван на сайта на гимназията

Petruna, аз сега ще има. 11-класник. Ще прегледа довечера ненужните учебници и ще пиша.

# 109

Petruna, аз сега ще има. 11-класник. Ще прегледа довечера ненужните учебници и ще пиша.

Супер, благодаря Simple Smile. Само, ако не е проблем да има снимки, за да видя кои отговарят на тези от списъка.

# 110
    • В средата на времето
    Другата седмица ще нащракам учебниците за 9-ти клас, които имам вкъщи. По снимките на googlish ми се струва, че има съвпадение само при физиката, философията и музиката, но пак не съм сигурна...

# 111
    • sofia
    Изида, имай ме впредвид😊 Каквото съвпада, го купувам.

# 112
    а нали са на аглийски учебниците след 9 клас или има едновременно на английски и български?

# 113
    • sofia
    Има и на английски, девети клас компенсира осми като бройка😄
    Скрит текст:

# 114
    От това, което прочетох на сайта, стигам до заключение, че почват присъствено всички, но не го видях никъде написано изрично. Вие имате ли представа?

Също така от прочетеното в пресата, 10 клас не би трябвало да имат присъствена родителска среща, но пак до сега не е обявена нито присъствена, нито виртуална. Миналата година беше към 20 септември.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 11:18 от Фран

# 115
    На 15-ти само осмокласниците ще ходят, а другите -от 16-ти? Правилно ли съм разбрала?

# 116
    • София-Младост
    На 15-ти само осмокласниците ще ходят, а другите -от 16-ти? Правилно ли съм разбрала?
    Да, на откриването ще присъстват само осмите класове.

# 117
    можеше и 12 клас да включат - щеше да е яко към тях за последна година, а зайците щяха да ядат моркови Simple Smile

# 118
    • По пътя
    Има ли родител на осмокласник с англйски и френски език тук, "Е" паралелка, при г-н М. Дамянов?

# 119
    Има ли родител на осмокласник с англйски и френски език тук, "Е" паралелка, при г-н М. Дамянов?

Ние бяхме при Дамянов в 8 клас. Много готин и широкоскроен, има подход към децата. Дано Ви допадне Simple Smile

# 120
    • По пътя
    Petruna, благодаря за отговора! На мен са ми същите впечатленията от г-н Дамянов. По-скоро въпросът ми беше дали има родител във форума от същата паралелка, с когото да разменим координати, понеже на родителската така и не успях!

# 121
    • СОФИЯ
    Здравейте,
    търся учебник по немски  SCHRITTE INTERNATIONAL NEW за 9 клас, издателство Hueber

# 122
    Учебникът по немски SCHRITTE INTERNATIONAL NEW за 9 клас е всъщност първата част 1.1. и е комбиниран с учебна тетрадка/ част от учебника е, не е самостоятелна/. Тетрадките са изписани във втората употреба и аз купих нов на Раковска 140 от издателството. 24 лв

# 123
    • СОФИЯ
    Учебникът по немски SCHRITTE INTERNATIONAL NEW за 9 клас е всъщност първата част 1.1. и е комбиниран с учебна тетрадка/ част от учебника е, не е самостоятелна/. Тетрадките са изписани във втората употреба и аз купих нов на Раковска 140 от издателството. 24 лв

Благодаря! Щом е така ще купя нов

# 124
    Момичета, обяви за продажби на учебници не са разрешени в този подфорум.

# 125
    Здравейте, някой може ли да сподели впечатления от Антоанета Иванова по БЕЛ.

# 126
    • София
    Момичета, обяви за продажби на учебници не са разрешени в този подфорум.

От кога това е така? В минали години, благодарение на тази тема, съм купувала униформа, учебници, продавала съм учебници. Намирането на учебници и други учебни помагала на старо на по-добра цена е форма на взаимопомощ, а не на търговия с цел печалба.

# 127
    Здравейте, в школо изпратиха документ относно стипендиите, но нещо ми е неясно. Класната каза, че в 8 клас, първият срок няма да получават, но документа ми звучеше така, сякаш и те подават в дадения срок. Някой дали е наясно?

# 128
    И аз щях това да питам, но от документа виждам че май се подава и за стипендии не само за успех, а и социални - деца с един родител и т.н. Иначе от правила на сайта предходната година първият срок са били на база успеха в свидетелство за основно образование и то само ако е 6.00.

# 129
    • София-Младост
    Здравейте, в школо изпратиха документ относно стипендиите, но нещо ми е неясно. Класната каза, че в 8 клас, първият срок няма да получават, но документа ми звучеше така, сякаш и те подават в дадения срок. Някой дали е наясно?
    Както е написала MianaNi, за 8 клас се гледа успеха в свидетелство за основно образование и се дава при пълно 6,00. А това са 42 или 48 деца от целия випуск, доколкото разбрах на РС.
    Отделно има социални стипендии - за нисък доход на родителите(мисля се гледат 6 месеца назад) и за деца без един родител или пълни сираци.
    Това е заповедта от мин година...сега условията мисля не са различни, само може да има промяна в сумите. Не намирам качена все още новата заповед.

https://www.fels-sofia.org/bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0% … 0%D0%B5%D0%B3-398

# 130
    Бяха ми избягали социалните стипендии, мерси! Ние сме с две петици от дипломата и ще пропуснем явно…

# 131
    • sofia
    Свидетелството е само за първия срок, за втория срок вече е според успеха на осмокласника в гимназията и има различни суми за отличен успех, който може и да не е пълно 6. Просто незнам каква беше границата - дали над 5.50 или над 5.70.

# 132
    Заявление за стипендии има ли на сайта?

# 133
    Няма заявление на сайта, дават им го класните ръководители.

# 134
    • София
    Здравейте, малко късно се включвам, но ако мога да съм от полза на някого с учебници от 8-10 клас, ето с какво разполагаме. Пишете на лични при интерес!

# 135
    • В средата на времето
    Някой може ли да напише, какви бяха профилите след 10-ти клас миналата година?

# 136
    От къде мога да взема бележка за отсъствия по семейни причини - има ли качена такава на сайта ?

# 137
    • BG
    За 8ми клас става въпрос...Домашните по английски са много големи всеки ден, но толкова, че отнемат почти цялото свободно време на децата, около 6 астрономически часа. Примерно домашното от вчера за днес беше: 6 стр. в учебната терадка, съчинение  с около 400-450 думи, 10 изречения с някакво изискване и около 80 думи и изрази, на които да се извади транскрипцията и всяка да се напише по 20 пъти. За да успеят и да им остане малко свободно време децата са започнали да пишат във всяка удобна минута т.е. през междучасията, по време на другите часове, в транспорта, вечер след училище до много късно, сутрин докато тръгнат...Всичко това лично аз не го намирам за коректно. Мислех, че идеята на езиковите училища е да научат освен езика, най-вече да им бъде изградена любов и интерес към него, страната, културата и т.н. А с такива форсиращи методи това едва ли ще се случи, даже обратното - може да се отвратят. Та се чудя при всички ли класове е така или това се отнася само за нашият - 8ж? И при всеки въпрос на децата относно количеството на домашното, наказателно получават още по-голямо... Моля споделете как е при вас!

# 138
    Алиа, странно. В класа на дъщеря ми с а съвсем умерени домашните. Само по граматика имаха да попълнят 40 страници, но не от днес за утре, а за седмица. На нея й отне два часа. Но може да не е ориентир,класната им беше болна седмица и бяха все със заместник.
    Пипиник, освен да се позвъни на класната или в самото училище. Аз не виждам качена бланка.

# 139
    Изумена съм от това, което прочетох за писане на транскрипция по 20 пъти.

# 140
    • BG
    Изумена съм от това, което прочетох за писане на транскрипция по 20 пъти.
    Не сте ме разбрали правилно, транскрипцията се пише само един път в тетрадката-речник, като тя не се дава от преподавателя на готово, а се пише самостоятелно или евентуално се търси в интернет или речник. А самите думи се пишат по 20 пъти на отделен лист и се предават за проверка.

# 141
    Дъщеря ми, сега 11ти клас, също сами си търсеха транскрипцията. Сега, по колко дни са взимали, не знам...Но пак си учеше по цял ден, и не се е оплаквала. Да не би да препускат от опасения, че скоро ще има ДО?

Скрит текст:
    Едно време и аз в английска езикова в "подготве клас"пишехме по 80 думи, но не по 20 пъти, а по 2-3 колони на тетрадка А4. Отделно бяхме целодневно на училище - А и В уроци до обед, прибираме се за хапване , и следобед до вечерта - С уроци Joy

# 142
    при дъщеря ми е по-лежерно, но честно не мога да преценя кой е по-добрият вариант: и много за учене и малко за учене пак има добри страни, макар различни.

# 143
    • BG
    "Златната среда" е най-доброто, разбира се. Но да си пишат домашните през часа по математика и в междучасията, непосредствено след като са им дали домашното (т.е., то е за следващия ден), защото вече знаят, че времето няма да им стигне, за мен никак не е ОК.

# 144