Любители на кучета - 120

  • 23 065
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 53
Според мен като го водиш в банята и му видиш на главата няма да стане. С Не, на тази възраст също.
Остави пелената, където се е изпишкал и след сън го заведе там, но без да го насилваш. Ако се изпишка там, веднага  го награди.
Пелените ги раздърпва, играе си с тях, вчера местех пелената навсякъде, където се изпишка, опитвах с една в коридора, но той изобщо не застава на тях, а не искам на сила да го държа, за това си помислих, че в банята е по- голямо пространството. Знам че няма да стане за ден, два Simple Smile но и не очаквах нито веднъж да не успея да го излъжа, за да го наградя и да усети, че е хубаво да пишка там.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 10:57 от galka77

# 286
  • Мнения: 140
[quote
Излизаме и се изака отново на пода...
Споделете вашият опит 🤗
Чета, гледам клип чета, знам че трябва търпение.. Но съм объркана от категоричния отказ Sad
[/quote]

Като наскоро минали по този път (младежа вече е на 5 месеца), да дам и моите пет стинки по темата Simple Smile Опитахме с пелена пред банята, с идеята на по късен етап да свързва банята с нуждите си. Не можеше да качва прага на банята преди 3 месеца.
Пелената ставаше на дреп, ако реши че му е забавна. Случваше се да я нацели, но не всеки път. Винаги е получавал наградка за това, но така и не постигнахме траен успех с пелената.
За сметка на това си беше харесал едно място в хола и си ползваше ламината. Докарваше ме до лудост Simple Smile Преди месец отидохме на почивка. Нито веднъж не ползва хотелската стая за нуждите си, което ме впечатли. Избра си място в един ъгъл на двора, до кош за боклук, и 5 дни само там си ходеше. Вече месец от как се прибрахме. Всички нужди са навън. Изпусна се два пъти за пиш по наша вина, даде тъжен и виновен поглед Simple Smile
Та, не се впечатлявайте. Да, неприятно е, особено като е малко и още не може да се извежда.
Бързо се учат и свикват, търпение

Страхотна бяла топка е.

Поздрави и прегръдки на всички в темата, любимата ми :*

# 287
  • Мнения: 18 441
Първоначално бяхме сложили пелени на много места и местихме/добавяхме ако си хареса някое ново. Много браво и радост, като нацели пелената. Помогна и че спеше в оградено място, в което се побираше леглото и 1 пелена. После спря да ползва пелената, защото му стана прекалено близко до леглото. Така свикна пък да стиска по цяла нощ.

До края имаше пелени на 3 места из къщи. Даже се чудихме дали ще ги забрави някога. Е след повече от 2 седмици извън къщи, като се прибра пелените ги нямаше, вече не си ги спомняше, че вкъщи се пишка/ака и не е вършил нищо. Освен едно разстройство през нощта на балкона, но то е извънредна ситуация.

# 288
  • Мнения: 53
wild poppy, GVH, много благодаря 🤗
Ще увелича пелените и ще огранича мястото за обикаляне в апартамента 😀
Не искам да го стресирам, но и някак трябва да го приуча на навици, той е бебе, аз трябва да търся варианти

# 289
  • Мнения: 147
Галка Аз също си имам бебок малък на 2 месеца почти. Ние се справихме по следния начин, ограничих ходенето му в 1 стаята само в която има ограждение по-голямо е 1,4-5 някъде е побира се леглото му, купички и едно отделение по средата за случайно пиш пиш с пелени. Извън ограждението до вратата има една единствена пелена на която си върши работите. Правех следното след ядене той никога не ака трябва да минат 20 Мин поне. Та когато го видя че почне да души и да търси го водех до пелената аз и когато си свърши работата го хваля. До момента супер рядко ни се случва да се изпусне и то ако е в нашата стая далеч от пелената. Иначе ако сме в стаята му и играем ходи там пишка,ака и се връща. Вътре в ограждението си вече не пишка, изключително рядко се случва вече,но забелязвам, че вече все по-дълго време може да стиска. С практика и много хвалби всичко ще стане изисква се време. ❤

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Галка, ограничи пространството на кучето. Клетка, заграждение. Като начало определи само една стая и не го пускай другаде. Застели с пелени възможно най-голямо пространство. Не му давай да ги къса. Когато е без надзор, го оставяш в заграждението. След хранене, пиене на вода, игра, сън, изваждане от заграждението - веднага на пелената.
Максимално време за престой в клетка или ограждение - толкова часове, на колкото месеца е, плюс 1. На 2 месеца  максимум три часа.
Ще се научи и постепенно ще намалиш пелените само до мястото, където ходи.
В "Джъмбо" пелените са най-евтини:)

https://doggofriends.com/%D1%85%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0 … 1%82%D0%BA%D0%B0/

# 291
  • Мнения: 3 548
Айк също беше ограничен само в една стая, пелената стоеше близо до легълцето му. Понякога пишкаше извън нея, но сравнително бързо спря. И аз исках да е в банята, затова я местех след определен период от време и той си я следваше. Преди третата ваксина го изкарвах на голямата тераса и когато излязохме навън беше научен че разходката е И за това. Сега на 7 месеца пишка все по-рядко на пелената или в душ кабината - пелената е точно до нея. И ние много го хвалим когато е успял да ни изчака за разходка. Но си даваме сметка, че е дребен и изобщо не очакваме да стиска по 7 часа докато ни няма. Аз като цяло съм изумена колко бързо се научи на хигиенни навици. И да, имаше период в който я късаше и си играеше, но и това спря да прави. Нужно е търпение и време. Между другото само за седмица рязко си промени поведението, не се смейте но имам чувството, че порасна от раз - не на размери. Нямаме абсолютно никакви проблеми с него. Имам чувството, че разбира всяка моя дума, само дето не може да ми отговори. И освен любов излъчва щастие. Няма нужда да ви казвам как ни гледа, всички от темата го знаете. Heart
Любимата му поза, като жабче Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 5 721
Здравейте,
колко дълго продължава разгонването?
Моята сладурана една седмица имаше някаквъ мътен секрет. Втората седмица - нищо. Сега, трета и четвърта седмица, кърви. Нормално ли е така? Четох, че до 20 дни може да продължи, та да знам.

# 293
  • Мнения: 516
Артемис, тя не е ли възрастна твоята кукла? Или съм в грешка…
Кио до сега е имала само едно разгонване, продължи 1 месец. Също в началото само зацапа, няколко дни нищо и после си започна кървене.

# 294
  • София
  • Мнения: 5 721
Възрастна е, но при кучетата няма менопауза, доколкото знам.

# 295
  • Мнения: 516
Не знам дали има менопауза, но не знаеш ли предишните й разгонвания по колко време са били? Това имах предвид. Ако нещо те притеснява, защо не отидете за всеки случай до ветеринаря? Пък дано е фалшива тревога. 😊

# 296
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Днес ме къпаха. Знаят, че не ми е любимо, но те - не, да си чист! Че аз нали съм принц, бе мамо!
И не стига, че след къпане се върта като шугав и си гоня опашката, ама не ми се разминава банята 😪. И накрая вече нямам сили. Ще си подремна докато чакам...

# 297
  • София
  • Мнения: 13 660
Галски, сушиш ли го със сешоар?
Моят гол куч обожава. Азцкато се суша, задължително идва и се вре да го суша и него. Предишните бягаха и се криеха.

# 298
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Галски, сушиш ли го със сешоар?
Моят гол куч обожава. Азцкато се суша, задължително идва и се вре да го суша и него. Предишните бягаха и се криеха.
Водим го на грумър. Два пъти си "причиних" у дома да го къпем... ми цялата баня стана с пух и косъмчета от него. Да не говорим, че и кръста ме заболя, защото в един по-дълбок леген го къпах и то и аз с него се изкъпах цялата. И пак, че е дребен 😂😂😂. Иначе обича сешоара, даже идва да го продухвам като се суша аз 😀😀😀
През месец и половина или два го водим до офиса ни на "баня". И хем колегите му се радват, хем и на нас ни е по-лесно така.
Но явно нещо не го кефи тая работа, защото след това около 2ч е нервен, върти се да си хапе опашката и си ближе п.....а, сещате се какво 🤭.
После е изтощен и ей така се просва, в любимата си поза 😀🥰.

# 299
  • София
  • Мнения: 13 660
След две кучки и на мен ми е смешно с момчето и близането на ...🤣. Казах ли, че от вчера пърди яко и ужасяващо. Дадох пробиотик.  Дано се събудим утре 🤣.

Общи условия

Активация на акаунт