Сватба, булките на 2020, 2021 г., тема 8

  • 33 939
  • 759
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 402
Аз май в крайна сметка само до Jollie и Милвана ще отида. Новата колекция на Mille хич не е моята. BeQueen не работят през уикенда, а аз през седмицата няма как да ходя да обикалям Confused

За запазване църква и в гражданското ще гледаме до 3-4 седмици. Другата имаме среща с агенцията и ще говорим с тях как да го направим (как да наредим програмата реално).

# 376
  • Мнения: 2 768
Mille са качили само новата на Papilio - и на мен не ми харесва изобщо. Ще имат и нови неща на Gabiano, чакам и тях да видя като цяло.

# 377
  • Мнения: 4 170
Здравейте,
може ли някоя от вас, която си е правила сватбата в Приморец в Бургас да ми пише на лично. Simple Smile  
Аз съм резервирала за Приморец. Какво точно те интересува?
Избрах го, защото няколко човека ми казаха, че е най-хубавият хотел и ресторант в Бургас, преки впечатления нямам още. Трябва да отидем на място.

# 378
  • Мнения: 2 239
Моя съвет към бъдещи булки е ако можете направете всичко възможно да си направите сватбите Юни, Юли и Август. Вече втора година гледам какво се случва. Май месец тази година мерките отпаднаха май чак към 23ти, а някои булки септември и октомври се отказаха, което е ужасно направо.

Да не ви пука дали ще вали - пак ще е супер яко и в дъжд се правят хубави снимки, обаче гледайте да е както някой се изрази по време на "лятната ваканция на вируса"

# 379
  • Мнения: 642
Здравейте! Включвам се при вас, преди 3 седмици получих така чакания пръстен, но сега съм се шашнала тотално.
Планираме сватба чак пред 2023г., причината е, че и двамата работим в чужбина и към този момент нямам време за организация, за да е следващата година. Дилемата ни е датата на сватбата, виждам, че вирусът има летен отпуск и реално само 3 месеца можем да я направим.
От Ноември до Юли сме в чужбина, имаме три планирани дати (началото на Август, края на същия месец или първата седмица на Септември), понеже сме от малка област още тези дни ще направим среща, за да запазим ресторант и църква, но най-големият ми проблем е как да процедирам с роклята. Реално другото лято ще обикалям за нея, но пак същите месеци няма да съм тук. Ще се вземат мерки за нея другата година и евентуално веднага щом се приберем 2023г. ще ходя на проба, но ако има нещо да се поправя по нея, ще успеем ли .... сякаш съм в някаква дупка.

Честито! Ние също сме в чужбина, но това лято се прибрахме да си направим тържеството в началото на август - успях за около месец-два да го организирам, така че не се притеснявай, имаш време. И аз съм на мнение като Lygia сватбата да се прави лятото и по възможност на открито, за да избегнете възможни ограничения. Ковид няма да изчезне скоро, не си отлагайте един от най-хубавите дни в живота. Даже с моя съпруг се шегуваме, че вирусът е супер извинение да не каниш много хора без някой да се разсърди Smiley Относно роклята: не ми става ясно къде искаш да търсиш такава, в БГ или в държавата, в която живееш? Според мен в чужбина има по-голям избор на рокли и цените са конкурентни, като чета в темата какви цени на рокли има в София, абсурдни за българските заплати Sad Но то това е друга тема, данъка "сватба" го има навсякъде, но при нас като че ли повече се забелязва на фона на средните доходи за страната. Моята рокля я поръчах онлайн около 2 месеца преди да подпишем, беше ми малко голяма и ми я стесниха, но в деня на подписването установих, че пак ми е малко широка и трябваше да импровизирам с безопасни игли Smile

# 380
  • Мнения: 394
Здравейте! Включвам се при вас, преди 3 седмици получих така чакания пръстен, но сега съм се шашнала тотално.
Планираме сватба чак пред 2023г., причината е, че и двамата работим в чужбина и към този момент нямам време за организация, за да е следващата година. Дилемата ни е датата на сватбата, виждам, че вирусът има летен отпуск и реално само 3 месеца можем да я направим.
От Ноември до Юли сме в чужбина, имаме три планирани дати (началото на Август, края на същия месец или първата седмица на Септември), понеже сме от малка област още тези дни ще направим среща, за да запазим ресторант и църква, но най-големият ми проблем е как да процедирам с роклята. Реално другото лято ще обикалям за нея, но пак същите месеци няма да съм тук. Ще се вземат мерки за нея другата година и евентуално веднага щом се приберем 2023г. ще ходя на проба, но ако има нещо да се поправя по нея, ще успеем ли .... сякаш съм в някаква дупка.

Здравей и честито! Лично моето мнение е, че имаш предостатъчно време да организираш сватбата за догодина, ако единствената пречка смяташ, че е разстоянието. Честно казано, организацията на сватба е стресиращо и колко по-дълго е, толкова повече го мислиш според мен. Роклите ги намалят около септември и има добри цени на рокли от миналогодишна колекция, така че може да видиш и сега. Успех с организацията!

# 381
  • Мнения: 216
Благодаря ви!
sereiadomar от България ще си купя роклята. В чужбина живеем в малко градче и изобщо не ми е минало през ума да търся там. Още повече, че с тези мерки и вечерни часове през зимата и пролетта не ми позволяват търсене. Аз съм такъв човек "око да види, ръка да пипне" Smile от разстояние не ми е опция.
Във всички случаи искаме да е лятото, с приятеля ми се шегуваме, че вирусът има летен отпуск заедно с нас.
TheAxe, благодаря за съветите! Една от причините, за да е по-следваща година е финансова, тази година направихме голям ремонт и много от спестяванията заминаха за него, а не съм от хората, които да си определят бюджет и да се ръководят от него, знам, че е минус, ноо...

# 382
  • София
  • Мнения: 3 402
Cherries, имаш предостатъчно време според мен. Повечето нещо може да се запазят онлайн, срещи също. Това няма да ви е никакъв проблем. За рокля - набележи няколко магазина, отдели 2-3 дни и действай, гледай да не се разпиляваш много в обикаляне, че само може да се объркаш от много пробване. Финални корекции се правят и без това съвсем близо до датата на сватбата.

И друг съвет - бюджет задължително! Аз също не обичам да си поставям много ограничения, но като седнах да разпиша какво искаме и колко средно ще излезе и цифрата хич не беше приятна. Изговорихме с ММ колко ще отделим и търсим варианти, които ще се впишат в бюджета. Иначе лесно сумата става космическа и като удариш чертата осъзнаваш колко реално си изхрачил за един купон (щот сватбата е точно едно парти).

# 383
  • Мнения: 851
Ние също заложихме някакъв бюджет, съобразен и с и информация от сватби на близки, състояли се през 2019 г. За съжаление мястото ни изяжда кажи-речи половината и малко повече от половината от бюджета и с всичко останало търся бюджетни варианти. Сега съм на вълна видео и всичко, което ми хареса хич не съвпада с бюджета в главата ми. Sad За рокля мисля другия месец още да обиколя, искам каквото може да е готово отрано. Сватбата ще е август 2022.

# 384
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 37
Моя съвет към бъдещи булки е ако можете направете всичко възможно да си направите сватбите Юни, Юли и Август. Вече втора година гледам какво се случва. Май месец тази година мерките отпаднаха май чак към 23ти, а някои булки септември и октомври се отказаха, което е ужасно направо.

Да не ви пука дали ще вали - пак ще е супер яко и в дъжд се правят хубави снимки, обаче гледайте да е както някой се изрази по време на "лятната ваканция на вируса"


Съгласна съм ,че и в дъжд стават хубави снимки .Самата аз съм пример за това. Цяло лято суша ,но точно на нашият ден , дъжд като из ведро цял ден.От планувани снимки и градска среда- станаха снимки в хотела и пак стана супер и си изкарахме добре и имаме страхотни снимки,НО тук е и момента с правилният избор на фотограф,да реагира адекватно във всяка ситуация и да извлече максимума от нея.

# 385
  • София
  • Мнения: 3 402
Абсолютно никаква гаранция няма според мен за месеците. В нашия хотел и в момента правят без проблеми. Имат сватби и октомври, които ще се проведат.
Просто вече е трудно да се организират сватби тип 150+ човека, но за по-малки няма проблем. Единствено пълно затваряне вече е проблем. Ние сме с такъв капацитет, че преспокойно можем да покрием изисквания за сватба навън дори в момента с ограничението.

Аз си поръчах обувки Grinning Не им издържах, бяха последни бройки. Токът им е около 8см, но ще ги сменя в даден момент с ниски, че вече отвикнах да нося токчета тотално.

# 386
  • Мнения: 2 768
Изглеждат удобни обаче, това че не се държат само на каишки е голям плюс. Обхващат крака добре, сигурно ще си ок и повече време. Аз ще съм с едни стари (стари, стари, носила съм ги на две сватби само Grinning) сандали на дебел ток в металик. Трябваше да си ги взема като ходих да меря рокли, ама забравих.

# 387
  • София
  • Мнения: 3 402
Аз за рокли запазих часове началото на ноември и мисля да си ги нося с мен. Само се надявам да не догоня ММ в ръст Grinning

# 388
  • София
  • Мнения: 11 566
JayRay, и на мен ми изглеждат удобни обувките. А за мъжа ти, те и мъжките обувки имат ток, така че и той ще е малко по-висок.

# 389
  • Мнения: 394
Започнах да пиша в темата горе-долу миналата година по това време, я за опит или съвет, я за оплакване за всякакви щуротии. Grinning Сега като ви чета и ми става много мило, като си спомня и аз 3 месеца подред как рових в сайтове за обувки Joy Колко по-полезна работа съм могла да свърша.. Ама пуста му суета Grin Ама не съжалявам, де. За всяка подробност как обърнах интернета, заслужаваше си Yellow Heart

Пожелавам ви чудни сватби и само хубави емоции покрай организацията!

И да не съм без хич се включвам с 1-2 съвета за избор на фотограф. Всички фотографи си слагат най-хубавите снимки от портфолиото на сайтовете си. Най-често са по залез, навън, както може би сте забелязали Stuck Out Tongue Само, че не всички имат възможността да хванат точно залеза или пък им се налага да се снимат на закрито или на не чак толкова приветливи локации. Та, мисълта ми е, гледайте и тези снимки, добрият фотограф ще съумее да хване красотата и в неугледни локации Simple Smile

Също, покажете му снимки, които искате да направи и му дайте конкретни иструкции - искам да снимаш това, онова, особено за детайли или конкретни хора, с които искате повече снимки.

Общи условия

Активация на акаунт