Дългото чакане след трансфер-тема 93

  • 42 324
  • 748
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Мили момичета нека лятото ни донесе много слънце,усмивки и положителни тестчета.Успех!


Ден след ЕТ — Развитие на ембриона:

Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност


Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност

Линк към старата тема  https://www.bg-mamma.com/?topic=1340562

# 1
  • Мнения: 680
Благодаря за темичката, Ели Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 406
Настанявам се удобно в темата, днес ми беше трансфера на един не много добър ембрион, на 4-ти ден. Но това не ми пречи да се надявам Simple Smile
Доктора каза на 02.08. тест, до тогава се смятам за бременна, писна ми да не съм бременна (:green:)

П.С. Елислава благодаря за темата, как е тумбачето?

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Успех,момичета.Искам само добри новини да чета.
Жоржи,и двамата растем,ама сега в жегите съм свалила 1 кг.

# 4
  • Мнения: 304
Цопвам и аз тук Heart Eyes
За сега си чета тихо и кротко,от другият месец ще се включа с втори опит Heart

# 5
  • Мнения: 85
Пожелавам успех на всички прекрасни жени тук. Много ми бяхте полезни с предишните две теми.

# 6
  • Мнения: 752
Ели благодаря за темата. И аз чакам с нетърпение Зет през септември. На чакащите момичета успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 406
Момичета, забравих да ви питам колко ви беше прогестерона при трансфер?

# 8
  • Мнения: 858
Моят прогестерон в деня на трансфера беше 15ng/ml

# 9
  • Мнения: 4 982
Момичета, забравих да ви питам колко ви беше прогестерона при трансфер?
Не сме го мерили нито в първата, нито във втората клиника. При вагинален прием на прогестерон, кръвният тест не е толкова обективен. В деня на положителния тест беше 14,99нг/мл

# 10
  • Мнения: 263
Моят в деня на трансфера беше около 19,5 при прием на 2х1 циклогест и пролутекс всеки ден. Надявам се да е добре, тъй като винаги до сега при предни трансфери е бил около 8-9.

# 11
  • Мнения: 851
Момичета, моля да споделите, когато няма трансфер колко време след пункция ви идва цикъла? След пункция ми изписаха дуфастон за 7 дни, вече 5 дни не го приемам, но цикъла не ми идва.

# 12
  • Мнения: 4 982
Момичета, моля да споделите, когато няма трансфер колко време след пункция ви идва цикъла? След пункция ми изписаха дуфастон за 7 дни, вече 5 дни не го приемам, но цикъла не ми идва.
До 10 дни  ако не дойде, се обърни към док и ще го предизвикат.

# 13
  • Мнения: 851
Благодаря Ирен, просто не очаквах след прием на дуфастон да не ми идва цикъла на 2-3 ден след спирането му.

# 14
  • Мнения: 263
Обръщам се към дамите с + тестове с малко деликатен и глупав сигурно въпрос Joy
 Имахте ли запек като симптом преди да видите +. Гледам всяка сутрин да пия малко мляко с мед с идеята да ме разхлабва и за сега дава ефект, но пък сега се притеснявам, че щом действа може и да не се е захванало. Правите ли и вие някакви такива опити? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт