Проблем с теч в жилище

  • 2 627
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 459
Здравейте, имам неприятен проблем, свързан с теч. Вуйчо ми почина преди около година, никой не живее у тях. Преди няколко дни звънна една съседка, твърди че имала теч в банята. Консултирах се с водопроводчик, който е виждал банята. Според него няма как да е спукана тръба, защото тръбите са външни. Никой нито ползва душ, мивка или казанче на тоалетна. Утре ще ходя на оглед и у потърпевшата с водопроводчика. Лошото е, че госпожата се държи доста истерично, в прав текст поиска пари. Вероятно ще гледаме и с инфрачервена камера. Какво бихте ме посъветвали?

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 17:28 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 38 410
Нищо. Всъщност проблеми няма, след като не се ползва вода.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 17:26 от Не се сърди, човече

# 2
  • Мнения: 46 484
Имахме подобен проблем с апартамент, в който не се живее. Точно спукана тръба се оказа.
Водите майстор, първо минавате през апартамента на съседката. Ако няма теч в имота на госпожата си тръгвате, ако наистина има, качвате във вашия и започвате да търсите проблема.

Не знам има ли още апартаменти над вас, защото в един друг случай, в нашия апартамент, се оказа, че идва през 1 етаж. В този случай пак имате интерес да проверите, защото това уврежда и вашата собственост.

# 3
  • Мнения: 8 774
има специални аварийни служби (фирми), които правят диагностика при теч. Услугите са платени. Причините за теча могат да бъдат най-различни.
Аз имах случай, когато човекът под нашта баня имаше проблем, иначе тръбите бяха сухи, както и на кухнята. Но откриха, че силиконът на ваната пропуска. Оправихме го веднага и се реши проблема.

# 4
  • Мнения: 1 459
Да, има още етажи над нас. Иначе всички апартаменти от входа вече са с външни тръби, затова водопроводчикът отхвърля варианта за спукана тръба. Лошото е, че въпросната дама е новодомка и се оказа колежка. Влиза в стаята ми на работа, вдига скандали, иска пари. Жилището е изчистено, два пъти фирма изпръска срещу хлебарки, няма и следа от тях. Имам чувство, че тази се чуди откъде да изкара някой лев. И ние с ММ направихме супер ремонт - две години след това сме с три жълти петна - в банята, в кухнята, и в спалнята. Малки са, засъхнаха веднага, не се занимаваме. Ако беше тази, сигурно щеше да взриви тия от горния етаж. Доколкото ми го описа и нейното петно е малко, но като го пипала водата била топла. Откъде да дойде тая топла вода?! Сигурно наистина е теч от горен етаж.
Пепина, все пак сте живял и над този човек и редовно сте си ползвали банята. В нашето жилище дори водата сме спрели, защото ходим рядко и се притесняваме именно от някоя авария с тръба, а госпожата отдолу твърди, че й тече топла вода.

# 5
  • Мнения: 40 725
Спираш водата от главните кранове при водомерите. От там нататък, ако все още има теч, ти не може да си отговорна. Или течът е от ОБЩИЯ щранг и е обща работа да се ремонтира, или е от някой по-горе. Та това е въпросът - спярана ли е изобщо водата в апартамента? Защото ако не е спряна, а само не се пуска, има варианти да тече от теб. При мен например в много подобен случай се оказа спукано вградено казанче, което кап, кап, кап си пълни куфара и промокря на съседите отдолу. Ремонтирахме го. Но ако си спряла тотално водата, тогава онази може да го ду... И нека и го каже водопроводчикът.

# 6
  • Мнения: 22 867
Напълно възможно е течът да е от по-горен етаж. При нас така се получи, горе-долу подобна ситуация. Мислехме, че е от жилището над нас, оказа се от апартамент над набедения. Просто по фугите и пристигнала водата при нас. Застрахователят тогава плати, ремонтирахме, по-нататък не знам какво са правили, но течът беше спрян, не се появи повече след ремонта.

# 7
  • Мнения: 1 459
Спираш водата от главните кранове при водомерите. От там нататък, ако все още има теч, ти не може да си отговорна. Или течът е от ОБЩИЯ щранг и е обща работа да се ремонтира, или е от някой по-горе. Та това е въпросът - спярана ли е изобщо водата в апартамента? Защото ако не е спряна, а само не се пуска, има варианти да тече от теб. При мен например в много подобен случай се оказа спукано вградено казанче, което кап, кап, кап си пълни куфара и промокря на съседите отдолу. Ремонтирахме го. Но ако си спряла тотално водата, тогава онази може да го ду... И нека и го каже водопроводчикът.
Да, водата е спряна точно от главните кранове при водомерите. Утре отиваме с водопроводчика да й видя болката. От два дни не е спряла да ме преследва и да пита: "Кога ще ми дадеш пари?!" После все да ме занимава, че мъжът й бил безработен. Направо ми заприличва наизнудване това. 🤬

# 8
  • Мнения: 4 002
... пита: "Кога ще ми дадеш пари?!"

Поемаш дълбоко въздух и започваш, без да и даваш секунда да си отвори устата насреща

- Утре ще дойдем с майстора у вас да видим къде ти е натекло, ако е от нас ще ти викна майстор да измаже и ще му платя. Ако не е от нас ще имаш да черпиш - пия *вмъкни нужното*. Ама от по-скъпичкото пия, да знаеш, а към него и мезенце върви, можеш да го купиш от магазин "***", ама преди еди си коя дата ще трябва да го донесеш, че излизам в отпуска, пък после вече ще захладнее и няма да е удобно да се пие ...
*продължаваш още 5 минути с обясненията как ще пиеш пиенето и ще ядеш мезето*

# 9
  • Мнения: 40 725
Заведи я и и наври лицето в спрените кранове, нека и специалистът (водопроводчикът) и каже, че няма как да е от теб. И после и кажи, ако все още мисли, че си виновна, да те съди, па да видим кой ще загуби и плати разноските.

# 10
  • Мнения: X
Има фирми, които обследват с термокамера и могат да издадат констативен протокол, има/няма теч и спора да приключи. Ако не се разберете по друг начин.

# 11
  • Мнения: 40 725
Да, ама ще трябва да им плати колкото половин ремонт.
Такава фирма има смисъл ако я съдят, защото тогава друг (загубилият) ще плати разходите.

# 12
  • Мнения: 1 038
Колко е скъпо обследването с термокамера?
Иначе така разказано Прилича на изнудване.

# 13
  • Мнения: 4 979
На който му тече да си вика камера.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 579
Обследването с термокамера зависи като цена от много неща. Дали ще се обследва само едно жилище, дали ще са няколко, дали са съседни поредни жилища или ще се прескачат етажи, всичко това формира цената.

Тази е много нагла. И на мен ми прилича на изнудване за пари.

Общи условия

Активация на акаунт