ДЕСЕТИ клас. Морски пръски, планинска прохлада - заслужен отдих и омайна наслада.

  • 44 860
  • 725
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 071
Ако правилно съм преброила в програмата има 5 часа първи език и 3 часа втори, но учи История, География и Биология на първия език също - това е първи срок. Видях сега, че имат по 1 час ФУЧ по БЕЛ и Мат, това е ново, предни години всички ИУЧ и ФУЧ бяха за езиците, май споменаха миналата година, че се прави с цел подготовка за НВО в 10 клас.

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Цвете не отнесе, а аз даже и не купих, преди да знам дали ще носи Relaxed Само за малката взех.
Нас ни изненадаха с 5 часа немски и 5 часа руски първи срок (нямало било грешка, каза класната, дори и за руския - младежът е в потрес). Как са успели да съберат толкова, идея си нямам - смятах ИУЧове, ФУЧове... ИИ, ИТ и музика ги няма и явно ще са струпани втори срок.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 16:52 от aniK

# 287
  • Мнения: 888
Ани, и аз съм в потрес… Те вярно, че има да си доучват руски от миналата година, когато го “учиха” по телепатия, ама чак пък 5 часа 😇.
Славена, явно Варна не се обучава “по МОН”, защото история и география на България задължително се учат на роден език . Избягали сте от матрицата…
Gorgi, ти винаги внасяш свежест 😂 … ех, сега да ми кажат съм съгласна 20 патешки костюма да подсигуря и окото ми няма да мигне!

# 288
  • Мнения: 2 071
И миналата, и тази година в ЕГ учат 3 предмета на език, не знам как сме избягали от МОН, аз си мисля, че в повечето езикови гимназии е така, стига да имат учители.

# 289
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
В 18-то миналата година в 9 клас също се учи българската история, но на френски език.
Аз не знам програма, не знам всъщност нищо освен, че е първа смяна. Днес ми прати в Месинджър снимки на няколко учебника, за да й е подредено и ме предупреди нищо са не пиша 😂
Всъщност знам, махнат е любимия учител по история и силно взискателната госпожа по френски, която остави половината клас на поправка. Наборката много ги харесваше и двамата.
Толкоз

# 290
  • Мнения: 888
В 9 клас ИЦ и Гео са общи, докато в 10-ти са история и география на България и трябва да се учат на български. Затова и в ЕГ часовете на 1 -ви чужд език намаляват в сравнение с 9-ти, когато не само им ги струпват с материал за 2 години, ами са и на чужд език. Като чета 11-класната тема, 1 и 2 ПП били по 7 часа, та Ани ще се стигне и до заветната библейска 7-ца за часове по немски догодина!

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 21:46 от saffron

# 291
  • Мнения: 3 974
Привет,
при нас първият език е с 4 ч. с редовния преподавател и 3 ч. с носител на езика (общо 7 ч.). Вторият език е 3ч. с нов учител (предходната беше чууудна). ИТ и ИИ - през втория срок. През този имат музика.

Сиренце, така те искам - да не мога да си спра кискането на глас. Чудна си!  Явявай се по-често (май нямам право на претенции, че и аз позанемарих темата, ама смятам да се поправя).

# 292
  • Мнения: 61
Здравейте отново,

явно навсякъде е различно. При нас (73-то) странно, но първият и вторият език са с по 5 часа. Поне този срок.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 11:48 от mam

# 293
  • София
  • Мнения: 1 055
В 18-то първият език (арабски с преподавател от такъв произход) е 5 часа, а вторият е 4 ч. Този срок 1 ч. музика, а следващия -ИИ. Сложили са по един допълнителен час математика и БЕЛ като подготовка за десетокласните матури.

Искам да честитя празника на всички в София и естествено на имениците - София, Вяра, Надежда и Любов!!!



Прекрасен празник и хубава събота и неделя, нищо че времето се поразвали Kissing Heart

# 294
  • София
  • Мнения: 6 094
Малко късно, но пък от сърце - честити празници!

# 295
  • София
  • Мнения: 6 094
Тази прохлада в заглавието вече съвсем не ми е примамлива. Joy
Сутринта разхождах кучето с по-дебеличко яке.

# 296
  • София
  • Мнения: 1 535
Малката ми дъщеря сутринта извади любимо есенно към зимно пухено яке и хич не можах да я убедя, че по календар сме още няколко часа Лято JoyJoy

Някой, ако иска, да се пробва: https://91neg.bg/2021/09/sobshhenie-15/
Тече някакво разместване по училища из София и страната Simple Smile

# 297
  • София
  • Мнения: 1 210

Някой, ако иска, да се пробва: https://91neg.bg/2021/09/sobshhenie-15/
Тече някакво разместване по училища из София и страната Simple Smile
Вече изчезна съобщението. Толкова ли бързо намериха кандидат? НЕГ91 е пълна с изненади Smile
И аз си влязох сутринта кротко, както правя всеки ден, за да видя дали няма пък вече да обявят родителска среща и видях свободното място, но сега вече цялата новина е изтрита.

# 298
  • Мнения: 3 974
Нашата класна каза, че РС е разчетена за средата на м. октомври. Днес четох, че се предполага по това време да е пик на настоящата вълна, та може и да се разминем с РС. Миналата година при нас виртуална среща не се проведе - единствено в началото на годината - присъствена и това беше.

За кой клас е имало свободно място?

# 299
  • София
  • Мнения: 1 210
Свободното място е за Г клас.

Общи условия

Активация на акаунт