ДЕСЕТИ клас. Морски пръски, планинска прохлада - заслужен отдих и омайна наслада.

  • 44 803
  • 725
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 6 085
Някой, ако иска, да се пробва: https://91neg.bg/2021/09/sobshhenie-15/
Тече някакво разместване по училища из София и страната Simple Smile
Вече изчезна съобщението. Толкова ли бързо намериха кандидат? НЕГ91 е пълна с изненади Smile
И аз си влязох сутринта кротко, както правя всеки ден, за да видя дали няма пък вече да обявят родителска среща и видях свободното място, но сега вече цялата новина е изтрита.
При нас и обява даже нямаше. Grinning

# 301
  • Sofia
  • Мнения: 4 359
В 73-то също има едно свободно място за младеж, даже и на сайта е обявено (не бях проверявала).

Имам ДИ в края на октомври - за всички специалности щял да е дистанционно, само за моята - не Grin

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 15:37 от aniK

# 302
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
Нашата родителска е на 23.09, задължителна и присъствена. Различните випуски са на различни дати.
Добре, че е след 22ри, щото сме зарязали децата и обикаляме Йонийското крайбрежие Simple Smile

# 303
  • София
  • Мнения: 1 210
В 73-то също има едно свободно място за младеж, даже и на сайта е обявено (не бях проверявала).


Нищо чудно да се е овакантило тия дни. След мистериозното изчезване на съобщението за свободното място в НЕГ, малко след публикуването му.

# 304
  • Мнения: 854
Тц . Няма връзка с вашето в НЕГ 😄. Мистерията при вас явно е друга.

# 305
  • София
  • Мнения: 1 053
Аз след 2 часа съм на родителска среща в двора на училището и явно ще сме без чадърчета Grinning
Представяте ли си, че в 10 клас за пръв път ще видя родителите на съучениците на синковеца - в 8-ми клас мъжът ми беше жертвата на присъствена родителска среща и после 1-2 онлайн имахме.
Надявам се, че няма да е досадно дълго, а ще си кажат за НВО и профилите и кой от къде.

# 306
  • Мнения: 280
Нашата родителска е на 23.09, задължителна и присъствена. Различните випуски са на различни дати.
Добре, че е след 22ри, щото сме зарязали децата и обикаляме Йонийското крайбрежие Simple Smile

Кемпер?

# 307
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
Честит празник на всички!
Цецо,
Скрит текст:
направихме си един бус преди година и половина, но е за двама. Затова и ходихме на море и с колата. Децата бяха на палатка, но държаха да са с нас Simple Smile

# 308
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
''Есента е сезонът, който ни учи, че промяната може да бъде красива...''

Честит празник! Без независимост, някой друг щеше да решава вместо нас.

Учебната година при нас започна по-скоро добре, с промяна на класен и учител по химия, но и не чак толкова - заради скоротечните входни нива, без преговор, по някои предмети.
Чакам си родителската среща, заради НВО и профилите догодина. Дистанционна ще е, може би се застраховат, ако минат на ДО тогава. Или да може ръководството да се включи по-лесно, ако се наложи някъде.

А после си чакам следващата ваканция/почивка/отпуска...

# 309
  • Мнения: 2 359
Честит празник!

При нас няма информация за родителска среща, първите учебни дни наборката стартира с баба си, а ние обиколихме за няколко дни Крит с кола, разгледахме музеи и се порадвахме на още малко лято.

Археологическият музей в Ираклион е невероятен  - пак бих се върнала да го разгледам.

# 310
  • София
  • Мнения: 6 146
Ех, как завидях на обикалящите из Гърция.

Моята дъщеря още миналата година реши да си сменя профила, но т.к. се иска обосновано писмо от родителите, реших да изчакам да видя дали в началото на тази година все още ще го иска. Миналата година учителите бяха феноменални, а тази ...хм...не чак толкова. Та ми е интересно дали след месец (като минат входните нива) още ще иска промяна. Лошото е че сравнява само преподавателите по химия и биология (иска да се мести такъв профил), а инфоматика и ИТ нямат тази година (това е заявеният профил). Моля я да ходи при 11-токласниците да ги пита как е, ама нещо я е срам май.

Честит празник! Бъдете независими!

# 311
  • София
  • Мнения: 6 085
Честит празник!

Докато децата бяха малки, ходехме в Търново на този ден. Сега голямото ходи с приятели, малкото ръмжи и не иска с нас. Явно и ние с мъжа ми трябва да започнем да обикаляме сами.

# 312
  • София
  • Мнения: 1 520
Мястото в НЕГ си се появи пак още вчера - да видим утре ще публикуват ли класирането. За РС нищо не се чува, но пък прочетох за първия карантиниран клас. Дано не тръгне бързо разпространение Hands Pray

Някой дали може да ми препоръча добър детски кардиолог ? Не е за спешно състояние, по-скоро рутинен преглед. Водила съм ги преди години при Спасов в Токуда, но помня, че преглеждаше само един път седмично и доста напред давах часове.

# 313
  • Мнения: 3 916
Много добра, но с дълго планиране на часове - Незабравка Чилингирова - "Св. Екатерина".  Преглежда и във Вита - база 2. И на двете места прегледите са платени - не се поемат от здравната каса. Май към 80 лв. е преглед с ЕКГ и ехокардиография.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2021, 16:06 от Шарлот

# 314
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 656
Jiema, за дребния моята кардиоложка ми препоръча Красен Демирев. Преглежда в Болница Здравето и МЦ Детско здраве - филиал Маестро Кънев и работи с направления, но най-ранни часове има за след месец.

Общи условия

Активация на акаунт