Захранване - въпроси и отговори - тема 11

  • 29 281
  • 847
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 460
Започвам с жълтъка днес, въпроса ми е има ли значение в какви зеленчуци ще се добави?до какво количество, трябва да стигне жълтъка, за да се счита за въведен? Колко време след въвеждане на жълтъка може да се даде месо?

Няма значение с какви зеленчуци ще се дава. По принцип по схемите се стига до цял жълтък, но лично аз така и никога не сложих в пюрето повече от половин. Просто ми се виждаше много да набъркам цял жълтък в едно пюре. Не харесвам и вкуса, лично аз.
Като започнете да го давате и минат 2-3 дни, аз бих го счела за въведен, без значение от количеството.
Бих изчакала поне 1 седмица преди да започна с месото.
през ден се дава нали? И след каъо се въведе месото започва да се редува?

# 391
  • Мнения: 34
Здравейте, от 2 седмици започнах захранването със зеленчуци.Вече искам да вкарам и плодове. Педиатъра ми каза, да не давам само плод, а кашичка от нишесте и в него малко плод. Звучи ми странно, за това искам да ви попитам вие как започнахте захранването с плодове?

# 392
  • Мнения: 3 597
Така е по принцип , но може да се дава и като междинно . Зависи на каква възраст е детето и какво вкарано има до сега .

# 393
  • Мнения: 34
Така е по принцип , но може да се дава и като междинно . Зависи на каква възраст е детето и какво вкарано има до сега .
На 5 месеца е, ял е пащърнак, тиква и картоф.

# 394
  • Мнения: 3 597
Вие сте в началото , аз бих ги смесвала първите пъти и скоро след това вече да се дават като междинно хранене , в различни комбинации като следобедно , самостоятелно при нужда … примерно синя слива и круша Simple Smile

# 395
  • Мнения: 1 975
Детето няма никаква нужда от нишесте, спокойно може да му го спестите.
Ако ще смесвате с нещо, вземете каша някаква, подходяща за възрастта на детето.

# 396
  • Мнения: 2 352
Аз давах самостоятелно като следобедна закуска, но след това задължително кърмих. Към 10м вече бях въвела глутена и тогава запопнах да правя разни каши с плодове и заместих храненето.

# 397
  • Мнения: 5 538
Дами, бихте ли ме посъветвали? Започнах захранване на 5 и половина месеца преди 10-тина дни. Въведох тиква, картоф, морков, пащърнак. Следват броколи, тиквички, карфиол. И след около 2 седмици се чудя безглутенови каши с плод ли да въвеждам за следобедна закуска или първо месото и жълтъка? В някои схеми дават месо и жълтък на 6-8-месечна възраст, но това е при положение, че захранването е започнато на 4 мес. (по старата школа). А ако е започнато на 5++, трябва ли да изчакам 2 месеца до 7++? Благодаря. Flowers Hibiscus

# 398
  • Мнения: 744
Аз искам да попитам за яйцата. Нали всеки ден си варя минимум 15 минути и си давам колкото следва. На следващия ден си варя друго или може както с пюретата до 24 часа?

# 399
  • Мнения: 536
Дами, бихте ли ме посъветвали? Започнах захранване на 5 и половина месеца преди 10-тина дни. Въведох тиква, картоф, морков, пащърнак. Следват броколи, тиквички, карфиол. И след около 2 седмици се чудя безглутенови каши с плод ли да въвеждам за следобедна закуска или първо месото и жълтъка? В някои схеми дават месо и жълтък на 6-8-месечна възраст, но това е при положение, че захранването е започнато на 4 мес. (по старата школа). А ако е започнато на 5++, трябва ли да изчакам 2 месеца до 7++? Благодаря. Flowers Hibiscus
Доколкото знам месото и жълтъка се започват според резултатите от кръвните изследвания на 6 месеца.

# 400
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Дами, бихте ли ме посъветвали? Започнах захранване на 5 и половина месеца преди 10-тина дни. Въведох тиква, картоф, морков, пащърнак. Следват броколи, тиквички, карфиол. И след около 2 седмици се чудя безглутенови каши с плод ли да въвеждам за следобедна закуска или първо месото и жълтъка? В някои схеми дават месо и жълтък на 6-8-месечна възраст, но това е при положение, че захранването е започнато на 4 мес. (по старата школа). А ако е започнато на 5++, трябва ли да изчакам 2 месеца до 7++? Благодаря. Flowers Hibiscus

Аз бих продължила с плод. пюрета. След това безглутенови каши и после месото.
Ако на изследванията за 6-месеца, хемоглобина е нисък, ЛЛ може да ви препоръча да ускорите вкарването на месото и/или жълтъка.

Аз искам да попитам за яйцата. Нали всеки ден си варя минимум 15 минути и си давам колкото следва. На следващия ден си варя друго или може както с пюретата до 24 часа?

Аз съм давала сварен предния ден жълтък на следващия. Както сте написала 15 мин. варях. Съхранявах, разбира се, в хладилник.

# 401
  • София
  • Мнения: 3 387
Месо и жълтък вкарах след плодове и каши (6м). Но и резултатите му от кръвните бяха наред и можеше и по-късно тях.

CandyY, ти всеки ден ли даваш жълтък? Дава се през ден, когато в пюрето няма месо. Аз даже повече от 3 пъти седмично не давах и сега също горе-долу така.

# 402
  • Мнения: 2 352
Няма значение кога е започнато захранването. Това са месеци, които е добре детето да е навършило, за да се дава конкретна храна. Не е необходимо да има някакви месеци между даването на храните.
Месото за мен е по- важно от кашите, за това и го въведох към средата на 6м. Преди това бях въвела жълтъка.

# 403
  • Мнения: 744
Джей, мисля тепърва да дам жълтък. Аз въведох оризова каша, като следваща мисля да е елда. Плодове не съм давала за сега. Ще изчакам още малко, защото е леко капризна и не знам дали след сладникаво няма да отказва пюретата.

# 404
  • Мнения: 204
Това е добре педиатърът на детето да го каже спрямо килограми, двигателно развитие и тн.
Аз почнах да давам жълтък първо, после месо, около 6 месец бях дала и оризова каша.
Ако детето се движи по-малко и е с повече кг от нормата може и да не се дава каша рано, или пък да се дава през ден…
Дами, бихте ли ме посъветвали? Започнах захранване на 5 и половина месеца преди 10-тина дни. Въведох тиква, картоф, морков, пащърнак. Следват броколи, тиквички, карфиол. И след около 2 седмици се чудя безглутенови каши с плод ли да въвеждам за следобедна закуска или първо месото и жълтъка? В някои схеми дават месо и жълтък на 6-8-месечна възраст, но това е при положение, че захранването е започнато на 4 мес. (по старата школа). А ако е започнато на 5++, трябва ли да изчакам 2 месеца до 7++? Благодаря. Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт