Захранване - въпроси и отговори - тема 11

  • 29 291
  • 847
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 585
Жълтъка и месото не са ли след 7м?Първо е глутена.
Да. Месо, пилешко, бяло обикновено >> жълтък >> други меса >> глутен.
Логиката е че жълтъкът е по-агресивен от месото, а телешкото месо доста по-агресивно от жълтъка.
Логиката на жълтъка е само като източник на желязо.
Риба може да въведете след 11-11.5м. Добре е да почнете с варена, която варите с предварително обелена кожа. След това може и скариди, макар че е тежка храна... . Стриди, миди и скариди обаче не е разумно да давате преди 14-15-16 м поради риска от тежки хранителни отравяния.
Прясно мляко от 12м.
Може да давате сирене от 11м, но не и козе продукти.
Също, от 11м-11.5 може да давате доброкачествени кашкавали, обикновено- твърди, стъргани. Харесват се. Те са много ценен източник на микроелементи.
Цялата логика е че до 11м възраст няма за къде да бързате, и търпеливо въвеждате всички основни за националната ни кухня храни. С внимание към храни, даващи желязо.

Цитат
а децата отказват дори да опитат шишето с АМ?
- по същата логика,може да откажат и прясното мляко- следователно, вашата логика, "нещо ми куца".

Има начин как да се оправи това (не пият АМ), и то бързо.
Децата си пият АМ, просто, дълго кърмените, имат особени вкусове и определени изисквания към бибероните...
Тънка наука...

Последна редакция: пн, 17 яну 2022, 17:00 от Birdie

# 706
  • Мнения: X
Жълтъка и месото не са ли след 7м?Първо е глутена.
Да. Месо, пилешко, бяло обикновено >> жълтък >> други меса >> глутен.
Логиката е че жълтъкът е по-агресивен от месото, а телешкото месо доста по-агресивно от жълтъка.
Логиката на жълтъка е само като източник на желязо.
Риба може да въведете след 11-11.5м. Добре е да почнете с варена, която варите с предварително обелена кожа. След това може и скариди, макар че е тежка храна... . Стриди, миди и скариди обаче не е разумно да давате преди 14-15-16 м поради риска от тежки хранителни отравяния.
Прясно мляко от 12м.
Може да давате сирене от 11м, но не и козе продукти.
Също, от 11м-11.5 може да давате доброкачествени кашкавали, обикновено- твърди, стъргани. Харесват се. Те са много ценен източник на микроелементи.
Цялата логика е че до 11м възраст няма за къде да бързате, и търпеливо въвеждате всички основни за националната ни кухня храни. С внимание към храни, даващи желязо.

Супер е логиката не виждам проблем, но какво правят майките които кърната им спира дори да я стимулират, просто спира от стрес или каквато и да е друга причина, а децата отказват дори да опитат шишето с АМ? Децата да гладуват до 11.5?

# 707
  • Мнения: 71
Аз отново имам въпрос към вас..
Как мога да разбера, че вече съм достигнала достатъчното количество с пюрето което да го нахрани?
Нали казват след като му дам пюре да му дам АМ докато вече напълно наобят го заместя?

# 708
  • Мнения: 8 585
Аз отново имам въпрос към вас..
Как мога да разбера, че вече съм достигнала достатъчното количество с пюрето което да го нахрани?
Нали казват след като му дам пюре да му дам АМ докато вече напълно наобят го заместя?
Количеството пюре е колкото юмручето на детето.
Хапва го? ... опитвате дали иска АМ... замества прочутите "водички, сокчета".
Теглите детето- ако наддава, не е нужно друго да правите.
Просто е.
Обикновено, когато бебето почва да се засища само от храната? познавате по това, че изяжда повечко количество от юмручето му...и ...не иска повече АМ след това- тогава спирате АМ.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 02:19 от Birdie

# 709
  • Мнения: 1 038
Няколко дни имах леко неразположение и мина . Снощи мм е с треска и 40 градуса , а детето с 38 . Тя няма други симптоми за сега . Давам панадол . Писах на педиатър . Още нямам отговор . Какво да правя ?

# 710
  • Мнения: 1 976
Тест за Ковид и грип. След това коментирайте с личния какво лечение е добре да се предприеме.

# 711
  • Мнения: 71

Количеството пюре е колкото юмручето на детето.
Хапва го? ... опитвате дали иска АМ... замества прочутите "водички, сокчета".
Теглите детето- ако наддава, не е нужно друго да правите.
Просто е.
Обикновено, когато бебето почва да се засища само от храната? познавате по това, че изяжда повечко количество от юмручето му...и ...не иска повече АМ след това- тогава спирате АМ.
[/quote]



Той вече втори ден яде цяло борканче от 100гр и 70мл АМ и въпреки това след като си изяде АМ и го дигна да се уригне се започва един силен рев защото не му стига, но мисля, че ще дойде много ако яде 100гр и аз отделно да му правя повече от 70мл АМ и дори ми казаха когато яде 100гр да му правя 60мл АМ, но аз малко дигнах защото не стига, но и това не му стига

# 712
  • София
  • Мнения: 3 399
За мен лично има огромна разлика дали яде 100гр тиква, или 100гр месо + зеленчуци. Няма как да се засити. Докато не вкарах по-насищащи храни винаги давах да пие колкото иска мляко.
Все едно вие да се наядете само със салата от краставици и да ви държи сито колкото пържола + салата.

# 713
  • Мнения: 71
За мен лично има огромна разлика дали яде 100гр тиква, или 100гр месо + зеленчуци. Няма как да се засити. Докато не вкарах по-насищащи храни винаги давах да пие колкото иска мляко.
Все едно вие да се наядете само със салата от краставици и да ви държи сито колкото пържола + салата.

Ами той още е малък и наскоро започнах да го захранвам ( на 23 прави 5месеца) и досега е ял картоф, морков, тиквичка, тиквичка смесена с картов, тиква като от тиквата първо яде 3 лъжички и 2 дена по 100гр това е утре мисля да му взема или сладък картоф или пащтърнак

# 714
  • Мнения: 8 585

Количеството пюре е колкото юмручето на детето.
Хапва го? ... опитвате дали иска АМ... замества прочутите "водички, сокчета".
Теглите детето- ако наддава, не е нужно друго да правите.
Просто е.
Обикновено, когато бебето почва да се засища само от храната? познавате по това, че изяжда повечко количество от юмручето му...и ...не иска повече АМ след това- тогава спирате АМ.

Цитат
Той вече втори ден яде цяло борканче от 100гр и 70мл АМ и въпреки това след като си изяде АМ и го дигна да се уригне се започва един силен рев защото не му стига, но мисля, че ще дойде много ако яде 100гр и аз отделно да му правя повече от 70мл АМ и дори ми казаха когато яде 100гр да му правя 60мл АМ, но аз малко дигнах защото не стига, но и това не му стига

Няма проблем да му давате повече храна- ще спре с АМ  после.
И това е по-добрият вариант.

# 715
  • Мнения: 191
Кога се минава на обща храна и вече не се води захранване? Писах бебка на детска кухня и много трудно яде обачее неща които не е яла, но не са тежки за стомаха направо и давам да яде колкото може от порцията, че до скоро мноооого трудно ги ядеше.

На 10м и половина е вече. Не знам да давам ли още по 2-3 лъжички новите неща...не му се вижда края така 😀

# 716
  • Мнения: X
Кога се минава на обща храна и вече не се води захранване? Писах бебка на детска кухня и много трудно яде обачее неща които не е яла, но не са тежки за стомаха направо и давам да яде колкото може от порцията, че до скоро мноооого трудно ги ядеше.

На 10м и половина е вече. Не знам да давам ли още по 2-3 лъжички новите неща...не му се вижда края така 😀

Синът ми е почти на 10м и от както яде цяла порция просто слагам вътре новия зеленчук.

# 717
  • Мнения: 228
Здравейте.
Не знам дали въпросът ми е за тук, но не намерих тема, където да попитам.
Детето ми е на 1г. и 3м. и вече яде почти всичко с малки изключения, като ядки, ягоди и още няколко неща, които се дават след 18 месечна възраст. Понеже рядко поръчвам детска кухня и готвя вкъщи следобедните закуски са му много еднообразни вече и искам да разнообразя малко с една домашна бисквитена торта. Ще сложа бисквити Закуска, но се чудех тези нишестета на Dr. Oetker подходящи ли са за тази възраст?

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 21:34 от MilenaBA

# 718
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Ако ще правите бисквитена торта-погледнете за бисквити със състав по приличен от този на “Закуска”, нишестето може да е обикновено-пшенично или царевично и да подсладите с плод по ваш избор. Няма нужда “основата” за крема да е на някаква марка и изобщо да е ароматизирано или оцветено с нещо. Това ако държите на по приличен състав разбира се. Иначе със Закуска и Йоткер-защо не? Но по-скоро в рецепта за възрастни Wink

# 719
  • Мнения: 228
Ако ще правите бисквитена торта-погледнете за бисквити със състав по приличен от този на “Закуска”, нишестето може да е обикновено-пшенично или царевично и да подсладите с плод по ваш избор. Няма нужда “основата” за крема да е на някаква марка и изобщо да е ароматизирано или оцветено с нещо. Това ако държите на по приличен състав разбира се. Иначе със Закуска и Йоткер-защо не? Но по-скоро в рецепта за възрастни Wink
Благодаря ти за отговора. Ще сложа други бисквити тогава, но понеже никога не правя никакви торти и сладки неща, изобщо не съм наясно с тези нишестета. Какво значи обикновено нишесте? Може ли да споделите някаква марка, подходяща за бебета? 🌺

Общи условия

Активация на акаунт