Неизкъпана след плаж

  • 1 455
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 361
Случвало ли ви си е да останете солени след плаж, т.е. да не се изкъпите след плаж? Снощи като се прибрахме, нямаше вода и детето не успя да си вземе душ. Детето е на 8 и половина

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 07:11 от Neli___

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 337
Случвало ми се е,не е проблем.

# 2
  • Мнения: 3 726
Едва ли е проблем, но аз лично не бих оставила нито мен, нито детето с пясъка и мръсотията.

# 3
  • Мнения: 2 039
Какъв е проблема,че чак пускате тема?Дете на 8 години,нищо няма да му стане.Като дойде водата ,ще го изкъпете.Ако толкова ви дразни,купете една 10 литрова бутилка минерална вода и го полейте.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 745
Имах позната, която нарочно го правеше - последния ден на морето не взимаше душ, за да се прибере "морска" в София. Не мисля, че е проблем за няколко часа. Иначе по доста места има душове на плажа, въпреки че са с ледена вода - все може човек да се изплакне.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Не ми се е случвало, но съм чувала, че някои нарочно не се къпят след плувсне в морето, дали заради благоприятното влияние на морската вода върху кожата, дали заради друго нещо, не знам.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 361
Нямах идея, че няма да има вода като се прибрахме в 19-20 часа. Иначе дойде в 00.00 часа. Всичко е наред. Просто не ми се е случвало, а не ми се струва здравословно да седи така. За малки бебета съм чувала, че води до обезводняване, да не говорим за мръсотията. Както и да е. .. ако може модератор да заключи темата.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 337
Не ми се е случвало, но съм чувала, че някои нарочно не се къпят след плувсне в морето, дали заради благоприятното влияние на морската вода върху кожата, дали заради друго нещо, не знам.
Полезно е.
И аз го правя 😁

# 8
  • Мнения: 18 879
Препоръчва се при деца, имащи проблеми с нощното напикаване, поне 7 дни да се къпят само с морска вода и да не се мият след това с чешмяна и козметични измивани средства.

# 9
  • Мнения: X
Да не се изкъпеш след плаж ако беше вредно, от поколенията местни морски деца киснещи сами по цял ден на плажа, отпреди времето на отглеждането "за ръчичка до сватбата", едно дете да не беше останало живо. Че тогава никой родител не сварваше да следи кой кога се е къпал. Нищо му няма на детето Simple Smile

# 10
  • Мнения: 40 744
Случвало ли ви си е да останете солени след плаж, т.е. да не се изкъпите след плаж? Снощи като се прибрахме, нямаше вода и детето не успя да си вземе душ. Детето е на 8 и половина

Аууууу, от това се умира, бягайте в спешното веднага. проявленията може да са като от ваксините - след години даже Grinning

Сори за горното, ама може ли такъв въпрос да се задава? Особено ако става дума за нашето слабо солено море. Не, че и от Средиземноморска баня може да ви стане нещо, ама хайде.

# 11
  • Мнения: 12 725
Случвало ми се е, не се безпокойте, нищо няма да му стане на момиченцето ви.
На мен ми се е случвало детето ми да получи обрив и докторът да каже, че е от замърсения пясък на плажа.

Общи условия

Активация на акаунт