Седмокласници 2020/2021 - Трето класиране - (26.07 - 01.08)

  • 33 901
  • 497
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 8 276
Атанас, да си знаеш за в бъдеще - може името даде бг-мамма, но има всякакви - бащи, баби, лели, приятелки, съпрузи,  ... деца също.
Най-много да ти начукаме канчето по майчински, но какво ти пука - нито ни знаеш,  нито ние теб Joy

Наборката беше доста информирана покрай кандидатстването - МОН и РУО преглеждаше, в бг-мама не е чела обаче (но знае, че е източник на информация) Joy, освен когато е надзъртала над мен.

# 451
  • София
  • Мнения: 3 820
Red, прочетох вашата стихосбирка. Мога единствено и само да поздравя всички които са допринесли за съществуването й. Сред вас наистина има много талантливи момичета. А оформлението е един път. Браво 👏

# 452
  • София
  • Мнения: 7 183
Беше доста особено миналата година. Шокиращи събития, локдаун, страх... И насред всичко това за капак - НВО! Ние буквално го избутахме цялото това нещо заедно с момичетата.
Може би и заради всичко това си станахме някак близки и до ден днешен като луди изписваме тема след тема. 😃

# 453
  • София
  • Мнения: 1 861
Red, благодаря за жокера, нямаше да цъкна никога там, пусто ЕГН Joy Страхотни са всички поеми - описани са всичките терзания и дилеми Kissing Heart

# 454
  • София
  • Мнения: 2 016

При нас е лежерно, вече сме си в София, радвам се на по-спокойния ни град. Момчето е със свободна програма, вечер излиза из махалата с тайфата от дванадесет деца - повечето момчета, но има и две момичета. Забавляват се, хапват някъде и към 24 ч. се прибира.

И от мен весело лято и  наздраве с розе! Simple Smile

Накара ме да се замисля, че аз явно съм доста  строга относно прибирането на наборката - вечерния й час тук в София е 21 часа. В провинцията като са на гости на бабите стоят навън до към 22ч.
В дилема съм, понеже от една страна е по-добре да са в движение навън, отколкото пред екраните вкъщи, но пък не искам да са съвсем като изпуснати по цел ден и вечер навън, особено в тези жеги...
Та по темата - останалите как практикувате?

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
Вечерен час нямаме, всичко е въпрос на договорки. Винаги съм мината, обещава да се прибере в 8, спира да вдига телефон и изведнъж към 9 осъзнава, че било минало 8... По принцип не одобрявам да се прибира след 21,30. Тогава имаме семейни драми. В повечето случаи след 9 се прибира само ако е навън с кучето. Живеем в оживен квартал, до късно има движение наоколо, само пред блока е по-страшничко.
Но снощи в 11,30 реши, че е гладен и изскочи до нон стопа, който е на 5 мин от нас.
Влизаме в най-трудно управляемата възраст.

# 456
  • София
  • Мнения: 3 820
Няма вечерен час, но като започне да се стъмва трябва вече да си е вкъщи. Сега в момента това е около 21 часа. Когато денят стане по - къс, съответно и часа за прибиране е по - ранен.

# 457
  • Мнения: 2 046
И аз държа да се прибира по светло, но при нас проблема е , че не иска да излиза , предпочита да стои пред компютъра.

# 458
  • Мнения: 1 402
Пред блока стоят до 11- 12 вечерта. В квартала до 9-10. Държа да знам къде са. Радвам като излизат и винаги разрешавам, като се обадят за "още 30 мин" Simple Smile Тревожа се само като нямам връзка с тях ( не вдигат телефон, паднала батерия...)
Най-интересно става точно като се стъмни, не помните ли Simple Smile ???

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 11:19 от MollyBy

# 459
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз съм строга в това отношение - в 19:30 най-късно да е вкъщи за вечеря. След това се гледа филм, после се чете книжка и в 23:00 е в леглото. Това да е навън до посреднощите, ако и да е с телефон, няма как да стане!

# 460
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
няма с кого да излиза, няма компания нито в София, нито сега в селската къща.
в София съучениците му са от различни квартали, някак не се наложи това със събирането след училище.
тук... какво да кажа. Simple Smile добри са децата, но на неговата възраст са малко, повечето момичета.
играха си заедно преди 4-5 години, сега е сложно.
 Wink момичетата си имат "летни" гаджета от селото и ако се съберат може да стане тегаво.

# 461
  • София
  • Мнения: 1 861
Аз съм много консервативна спрямо часовете на прибиране в домашното огнище Hug Съпругът ми казва, че не ги разбирам тези неща от момчешка гледна точка, не съм ги "усещала". Оставих го да си се усеща той със сина си, да види какви сам си ги дроби Joy

# 462
  • Мнения: 133
Здравейте, имам бъдещ седмокласник и надникнах в темите ви, за да се ориентирам по-добре в това, което ни очаква през идната година. Благодаря за споделеното - беше ми много полезно!

Поздравявам всички за постигнатото и желая успехи на децата в пътя им напред!
Ще добавя и едно браво за Атанас Латев! Много зряло и отговорно момче, което нямаше как да не ме впечатли, дори и с искреността си на финала!
Пожелавам си и ние да се зарадваме догодина, живот и здраве!

Бъдете здрави и весело лято!

# 463
  • Варна
  • Мнения: 2 326
Относно вечерния час мисля, че е важно и къде живеем. Ако бяхме в близост до оживен булевард или навъртащи се съмнителни субекти, бих била доста по-предпазлива. Засега правилото е сравнително просто: ако е на двора и не вдигат шум, може да се прибере и след 23ч. Ако е из квартала - мръкне ли се, трябва да се е прибрала. Ако е в центъра - за вечеря (най-късно 20ч и то през лятото). Т.е. гъвкави сме, няма конкретен час за прибиране, особено през ваканцията, но и тя не е прекалявала, има си компания, с която излиза и познавам добре, така че съм спокойна засега.

# 464
  • Мнения: 296
Прибира се до около 21.30 лятото. Живеем в отдалечен квартал, а тя излиза около центъра, та пътува 20 мин. с автобус. Точно те ме притесняват. Опита се с - С личната карта мога до 22 ч. да съм навън!, ама казах, че в моя закон тоя член липсва. Спазва го засега. Скоро ходихме на концерт по женски и тя реши да ме качи на обществен транспорт, като част от приключението. Седим на спирката, около 23 часа, приближава един младеж на 20 и няколко, видимо пиян. Отдалече вторачен в нея. Седна през 3 седалки и я зяпа. И тя се притесни. Докато видимо настръхвах, явно се усети момчето, стана и отиде надалеч. Случая ми дойде дюшеш, за да обясня кротко, защо не я пускам по- докъсно. Зимата е по-тегаво. Искам я до 20 часа, тя ме контрира- Че аз, като имам 7 часа втора смяна, се прибирам по-късно. И е права. Сега с новата гимназия ще е още по-късно. Много недоволства, че от топ център сме се преместили тук, въпреки моите аргументи, че имаме прекрасна къща, голям двор, куче, тишина и т. н.
Имам дъщеря и 4 племенници/ж.р./, които са изключително социални. С всичките е едно и също. Много ми е странно, като чета за деца на 14 г., на които не им се излиза, искат да четат книги в 20 ч. лятото. Дебело ПОДЧЕРТАВАМ, да не се обиди някой-не квалифицирам нищо, просто се опитвах да си представя как и аз лежерно се излежавам на люлката и си чета книжката с "жинтоник". Не ми се получава, щот гледам колко е часа през цялото време. Че и не мога да я следя, аз съм с Андроид, тя е с IPhone. Иначе имам няколко сигурни таксиджии, но не искам да я свиквам, че си е сума. За крайни случаи са.
Дългичко стана, ама скучая с една ледена бира в гореспоменатия двор... 🤣

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 12:36 от Гретел

Общи условия

Активация на акаунт